Forum Forum podatkowePIT

Brak zarobku a konieczność składania rozliczenia do US

Brak zarobku a konieczność składania rozliczenia do US

Kermitek / 178.43.170.* / 2012-04-12 12:24
Witam wszystkich

Chciałem się Was zapytać o obowiązek składania rozliczenia podatkowego w stosunku do braku jakiegokolwiek zarobku. Jeśli ktoś w ubiegłym roku nie zarobił ani grosza w sensie, że nie pracował nigdzie, nie prowadził żadnej działalności gospodarczej, nie pobierał żadnych świadczeń pieniężnych, po prostu zarobił totalne zero złotych i zero groszy. To czy w takim wypadku taka osoba musi składać jakiś PIT do Urzędu Skarbowego lub składać jakieś specjalne oświadczenie w zwiąsku z taką sytuacją ? A może w każdym Urzędzie Skarbowym jest inaczej traktowana taka sytuacja i w jednych trzeba coś składać, a w drugich nie trzeba ?


W Internecie znalazłem ogólną informację na ten temat tylko nie wiem czy mam ją traktować jak wiążącą odpowiedź.

"Zeznania rocznego mogą nie składać jedynie ci podatnicy, którzy nie uzyskali żadnego przychodu i dochodu (w ogóle nic nie zarobili), a zarazem nie mieli zgłoszonej w urzędzie skarbowym działalności gospodarczej, a także podatnicy, którzy uzyskali wyłącznie dochody zagraniczne zwolnione w Polsce z opodatkowania."

Z góry dziękuje wszystkim za pomocne informację.

Pozdrawiam.
belladonna / 2012-04-12 15:48 / Tysiącznik profesjonalny
US nie wystawi zaświadczenia o dochodach za dany rok, jeśli akcja zeznań trwa, a ktoś PIT nie złożył i chce zaświadczenie... to jest przypadek kiedy składa się zerowy... w innej sytuacji brak przychodów do opodatkowania = brak konieczności składania PIT :)

Najnowsze wpisy