Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Branża budowlana tonie w długach

Branża budowlana tonie w długach

Money.pl / 2012-08-28 11:38
Komentarze do wiadomości: Branża budowlana tonie w długach.
Wyświetlaj:
kula402 / 89.174.195.* / 2012-08-28 14:30
Jakby tego było mało to brakuje nam fachowców. Sam ogłosiłem upadłość i wyjechałem do Niemiec. Musiałem zrobić tylko szkolenie na certyfikat SCC i tyle mnie widzieli. To jest dobry sposób. Zainteresowanych odsyłam do Google, ale osobiście polecam www.qes.pl tutaj zdobyłem certyfikat.
Liderpracy.pl / 164.127.93.* / 2012-08-28 14:24
Hm kilka miesięcy temu było głośno o tym, jak branża budowlana wspaniale się rozwija i jest nadzieją dla bezrobotnych.
alusio / 94.42.243.* / 2012-08-28 14:21
Sukces naszego premiera i jego zielonej wyspy
Debos ty też korzystasz / 193.46.187.* / 2012-08-28 13:12

Polska jest wolnym krajem

Naprawdę. Społeczeństwo nie jest wolne.Jest przez władze niszczone ekonomicznie.
Natomiast władza dzieli się kasą zatrudniając całe swoje rodziny w spółkach za ogromną kasę.
Pomijam już fakt, że ludzie władzy są właściwie bezkarni.
W Korei Północnej też twierdzą, że są wolni.
debos / 79.191.200.* / 2012-08-28 13:27

Społeczeństwo nie jest wolne.Jest przez władze niszczone ekonomicznie.

W ten sposób, że produkcja, sprzedaż i dochody ludności rosną. Straszna ta władza.
Natomiast władza dzieli się kasą zatrudniając całe swoje rodziny w spółkach za ogromną kasę.

To są ogólniki. Trudno się do tego odnieść. A skala tego procederu może być dowolnie przedstawiana. Trzeba wszystko prywatyzować. Nie ma potrzeby aby cokolwiek poza wyjątkami było państwowe. Po dwudziestu latach kapitalizmu kto przytomny to już zauważył, że prywatne lepsze od państwowego.

W Korei Północnej też twierdzą, że są wolni.

A z główką to wszystko OK?
gajowymarucha / 94.42.189.* / 2012-08-29 11:03
kogoi dochody rosna GRADA masz na myśli czy reszte towarzycha rycha, zbycha, grzecha,

roczna obsługa długu publicznego kosztuje ponad 40 miliardów zł. to tylko koszty, a dług osuiągnął juz poziom 1 biliona złotych. Ile pokoleń go będzie spłacać ? i z czego z supermarketów ? czy jakis montowni ?

czy wykonawcy dostali ten unijny szmal przeznaczony na drogi ?
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-08-28 13:56
Po tej ekipie to spodziewać się można takiej "prywatyzacji" jak na przykład powołanie bez konkursu niejakiego Grada na prezesa spółki Energetyka Jądrowa, nieprawdaż? A może takiej jak ze sprzedażą stoczni "katarskiemu inwestorowi" i oczekiwaniem na przelew należności "zapewne opóźniony ze względu na operacje międzybankowe"? A może takiej jak ze sprzedażą lasów pod inwestycje Rycha? "Sprywatyzowano" nawet taki ELWARR - by żyło się lepiej.
Ratatuj12 / 2012-08-28 14:47
Być może to są własnie założenai rządów PO sprywatyzujmy wszystko by przyszłe pokolenia nie miały nic!! jasne niech rozdają wszystko w ręce obcych krajów...
debos / 79.191.200.* / 2012-08-28 14:42

Po tej ekipie to spodziewać się można takiej "prywatyzacji" jak na przykład powołanie bez konkursu niejakiego Grada na prezesa spółki

Ten " niejaki " Grad " był tym który wsławił się genialnym upublicznianiem państwowych spółek. Za kazdą z prywatyzowanych spółek wycisnął dla Skarbu Państwa więcej niż one były realnie warte. Dobrze, że taki gość jak on będzie realizował atomową energetykę wartą ok. 60mld zł. Tusk wiedział co robi. on zreszta najczęściej wie i ma nosa do ludzi. zresztą ma w PO z kogo wybierać.
A może takiej jak ze sprzedażą stoczni "katarskiemu inwestorowi" i

Bawi cię taki bełkot? Na stoczni przynajmniej 7mln zł za wadium które wpłacił Katarczyk zarobili. Stocznie były do zaorania w momencie kiedy już nie musielismy za półdarmo ruskim sprzedawać statki. Już w 1987 lub 1988 Rakowski chciał zlikwidować stocznią gdańską bo była nierentowna.
moher z dusznego ciemnogrodu / 94.42.189.* / 2012-08-28 12:03
więc może ostrze krytyki redaktor skieruje we wlaściwym kierunku.

29 września wielki marsz wolności w Warszawie, dołacz do Wolnych Polaków.
FirezeuG / 2012-08-28 13:04 / Tysiącznik na forum
uuuuuuu, to wszystko na urodziny mojej żony ??
A ja tylko kwiatki chciałem kupić, no to bym się wygłupił :)
debos / 79.191.200.* / 2012-08-28 13:31

A ja tylko kwiatki chciałem kupić, no to bym się wygłupił :)

Skąd wiedzieli, że akurat przypadają urodziny twojej żony?
debos / 79.191.185.* / 2012-08-28 12:19

29 września wielki marsz wolności w Warszawie

Polska jest wolnym krajem. Trzeba być psychopatą żeby w wolnym kraju, rządzonym przez demokratycznie wybraną władzę walczyć o wolność.
dołacz do Wolnych Polaków.

Raczej do debili. Nie wróżę sukcesu. Nie rozwali Polski dyktatura hołoty.
tygh / 188.95.29.* / 2012-08-28 12:27
za komuny też mieliśmy wolność, pod jednym tylko warunkiem,to znaczy takim że wybieraliśmy kierunek na moskwę i utrzymywanie jej niewydolnego systemu. teraz mamy identyczną wolność, zmienił się kierunek decydowania o naszyn narodowych sprawach, tym kierunkiem jest bruksela i utrzymywanie jej niewydolnego systemu który decyduje i o naszych narodowych kwestiach.
debos / 79.191.185.* / 2012-08-28 12:36

tym kierunkiem jest bruksela i utrzymywanie jej niewydolnego systemu który decyduje i o naszych narodowych kwestiach.
To my utrzymujemy? Przecież to dzięki ich miliardom Polska wykonała skok cywilizacyjny. Kto utrzymuje ten co daje czy ten co bierze?
Czy o braku wolności świadczą otwarte granice, miliony prywatnych firm, możliwość wybrania sobie władzy jaka wydaje nam się najlepsza bez konsultowania z kimkolwiek, samorządy itd. itp?
tygh / 188.95.29.* / 2012-08-28 12:52
"Przecież to dzięki ich miliardom Polska wykonała skok cywilizacyjny. "

:D :D :D , przez 20 lat za miliardy rozkradli biliony naszego majątku, i doprowadzili do upadku masę dobrych i konkurencyjnych firm (huty, stocznie)

"najlepsza bez konsultowania z kimkolwiek, samorządy "

mylisz pojęcia , w naszym przypadku się nic nie konsultuje, w naszy przypadku narzuca się warunki. doinformuj się , bo jesteś w ciemnym lesie. poniżej przedstawiam jeden z przykładów których jest cała masa. bruksela po prostu nas rozkrada i wyniszcza

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/jerzy-bielewicz-nielegalny-transfer-kapitalu-z-pekao-sa
Jerzy Bielewicz: Nielegalny transfer kapitału z Pekao S.A
debos / 79.191.185.* / 2012-08-28 13:05

doprowadzili do upadku masę dobrych i konkurencyjnych firm (huty, stocznie)

Nie było dobrego majatku. Takiego który miał nowoczesną technologię, który produkowałby konkurencyjny produkt. Taki który Polacy chcieliby kupować. Trzeba było zmusić Polaków do kupowania maluchów, polonezów, radia czy magnetofonu Kasprzak, telewizorów z WZT czy np. Ursusy. Wyliczać można bez końca. Bo hitem innowacyjności były łóżka polowe. Taki nasz nowoczesny handel.
w naszy przypadku narzuca się warunki. doinformuj się ,

I chwała Bogu bo gdyby nie zmuszali do wykorzystywania tych pieniędzy na rozwój, na budowę infrastruktury to te pieniądze naród nasz roztropny by przejadł. Ty zamiast namawiać mnie na to żebym sie doinformował sam wysadź nos ze swojego obejścia i zobacz co się w Polsce dzieje, jak się zmienia. A Ty sam nie żyjesz lepiej niż dwadziescia lat temu? Właściwie nie odpowiadaj bo na racjonalna odpowiedz nie liczę.
teti / 79.186.85.* / 2012-08-28 14:35
"Nie było dobrego majatku. Takiego który miał nowoczesną technologię, który produkowałby konkurencyjny produkt. Taki który Polacy chcieliby kupować" Aleś ty matoł gościu ja marzę o kupnie tak świetnych jakościowo komunistycznych wyrobów jak parówki,piwo ,chleb,sery ,soki z prawdziwych owoców a nie tworzone w chemicznych laboratoriach a lodówka polar służy mi do dnia dzisiejszego a teraz co jest w tych hipermarketach śmieciowa chemiczna żywność a z towarów przemyslowych chińskie jednorazowe gówno gdyby te "towary" wycofać to byłyby puste półki za komuny były we Wrocławiu 2 gatunki piwa piastowskie i miesczańskie oba świetne teraz jest 200 gatunków wszystkie smakują tak samo ochydnie ale cóż sie spodziewać po tych zabarwionych i nagazowanych szczochach bez chmielu za to z żółcią
debos / 79.191.200.* / 2012-08-28 15:08

Aleś ty matoł gościu ja marzę o kupnie tak świetnych jakościowo komunistycznych wyrobów jak parówki,piwo ,chleb,sery ,soki z prawdziwych owoców

To wszystko możesz dzisiaj kupić. Tylko musisz zapłacić. Z własnej kieszeni zapłacić bo już dokładanie przez państwo się skończyło. Parówki swietne jakościowo? Czy człowiek jest w ogóle w stanie takie coś wytworzyć? Przecież to jak świat światem zawsze było coś obrzydliwego. Wędliny i sery gdybyś Ty zobaczył w jakich warunkach były produkowane to byś ich nie ruszył. Powtarzam wszystko możesz kupić nie gorsze niż kiedyś. Ale nie za darmochę. Nie w markecie. W ten sposób możesz spełnić swoje marzenia. A do tego jeszcze kupić sobie nowoczesne wyroby przemysłowe bez łapówy których kiedyś nie mogłeś. Bo po pierwsze ich nie było a po drugie jak były to najprawdopodobniej nie było cię na nie stać. A dzisiaj jak nie masz miedzi to na kredyt 0%.
lodówka polar służy mi do dnia dzisiejszego

I żre prądu tyle co regał chłodniczy na cała ścianę. Gdybyś miał nowoczesną lodówkę to byś wiedział, że w niej nieporównywalnie lepiej przechowuje się żywność.
No ale jeśli starczało ci to co było wtedy. Jak ci się to co było wtedy podobało to rzeczywiście te zmiany nie były potrzebne. Na szczęście większość ludzi ma większe potrzeby niż życie w szarości, dziadostwie. No i trzeba powiedzieć w złodziejstwie, układzikach na nieprawdopodobna skalę. A większość to wiadomo decyduje w demokracji.
teti / 79.186.85.* / 2012-08-28 15:48
"No i trzeba powiedzieć w złodziejstwie, układzikach na nieprawdopodobna skalę. A większość to wiadomo decyduje w demokracji."-gościu koniec dyskusji z toba ty jesteś nienormalny złodziejstwo,ukladziki na nieprawdopodobna skalę to dzisiejszy peel przez całe 50 lat PRL mniej było złodziejstwa niz przez jeden miesiąc (nie)rządów solidaruchów a tak nawiasem gdzie moge kupić paróweczki czy piwko takie jak dawniej podaj adres.
"Wędliny i sery gdybyś Ty zobaczył w jakich warunkach były produkowane to byś ich nie ruszył."-buahaha czy wtedy też tak jak dzisiaj dodawali MOM czyli zmielone kości,jelita ,wnętrzności (ohyda)do wędlin czy wtedy robili sery bez mleka tak jak dzisiaj i soki bez owoców jedyne co jest fajne dzisiaj to ładne opakowania a w tym g..... za komuny były bylejakie szare ale zawierały super towar
tygh / 188.95.29.* / 2012-08-28 12:28
http://www.youtube.com/watch?v=HZYKaAMjdOQ

nigel farage ładnie objaśnia jak bruksela nas niewoli
pomo dore / 2012-08-28 12:23 / Tysiącznik na forum
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
wolni Polacy / 94.42.189.* / 2012-08-28 12:23
kiedy ci sie kończy wiza pobytowa w Polsce ? pora wracać na Kreml.
zadanie wykonałeś
debos / 79.191.185.* / 2012-08-28 12:29

kiedy ci sie kończy wiza pobytowa w Polsce ?

Mam dożywotnią. Więc nie liczcie na taryfę ulgową ciemniaki. Dokąd w piersiach tchu zawsze ci co chca Ojczyznę moją kochana niszczyć, wszelkiej maści szumowina i pospolita hołota musi się spodziewać prawdy prosto w mordę
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-08-28 16:44
To sam o sobie napisałeś.
debos / 79.191.185.* / 2012-08-28 12:13

więc może ostrze krytyki redaktor skieruje we wlaściwym kierunku.

Adresatem są właściciele firm którzy walczą z trendem zamiast likwidować firmy bo jest ich za dużo albo przynajmniej ograniczyć działalność. Nie da sie wygrać z trendem.
ale jaja744 / 88.199.57.* / 2012-08-28 13:33
debos zmień lekarza !!!! póki masz go jeszcze za darmo.
debos / 79.191.200.* / 2012-08-28 14:20

póki masz go jeszcze za darmo.

Żona mówi, że jestem mądry. Wolę jej wierzyć niż oszołomkom z internetowego forum.
Śwnoujście i Uznam widać wyrażnie / 213.195.182.* / 2012-08-28 11:58
No to sprzedamy wyspy.
bellaruss / 94.42.189.* / 2012-08-28 11:54
co to za państwo, które dorpowadza do bankructwa wykonawców autostrad na które dostała fundusze z UE. Oni wszyscy powinii zrobic publiczne przesłuchanie w PE na temat tuskowego państwa.

ryba psuje sie od głowy !
DADADADADAD / 87.205.68.* / 2012-08-28 11:46
uwolnić franka z baków dać każdemu gołodupcowi i czekać aż 1m2 mieszkania będzie droższy od 1kg złota a po materiały budowlane Polacy znów zaczną jeżdzić do Niemiec bo będą tańsze OTO RADA NA RATOWANIA BUDOWLANKI
Pilsener / 2012-08-28 11:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"można byłoby wybudować nowoczesną galerię handlową czy kupić korwetę od Marynarki Wojennej" - Panie Redaktorze, jaką korwetę? Kadłub korwety i to nieskończony! :)
pomo dore / 2012-08-28 11:50 / Tysiącznik na forum
oj tam oj tam- redaktor miał na mysli przejrzysty i wolny od korupcji zakup przetargowy na wolnym rynku- za te pieniądze bez problemu kupilibysmy od Niemców nową, nowoczesna i wyposażoną korwetę rakietową. Ty piszesz o naszej korwecie "dobre bo polskie" Gawron ale w jej przypadku chodzi o budowanie a NIE zbudowanie :D
Natter2 / 2012-08-28 12:30 / Tysiącznik na forum
Zadam głupie pytanie? A poco ona jest nam potrzebna.Proponowałbym zbudowanie kilka żaglowców.Nie żartuję ,sukces byłby murowany.
pomo dore / 2012-08-28 12:56 / Tysiącznik na forum
wg mnie nie jest potrzebna. Jedna czy dwie korwety na kałuży jaką jest Bałtyk do niczego na sie nie przyda. Aspiracji oceanicznych raczej miec nie powinniśmy. Do obrony wybrzeża powinismy kupić rakiety ziemia-woda i powietrze-woda ale też bez napinki bo jakby przyszło do wojny to i tak szans nie mamy.
Adrian12a / 77.252.246.* / 2012-08-28 11:38
A podobno inwestycje związane z dotacjami unijnymi i EURO 2012 miały spowodować olbrzymi rozwój i zyski tej branży... Zamiast boomu gospodarczego mamy bum! Hiszpanie i Portugalczycy już to przerabiali przed laty - dokładnie ten sam schemat. Ale czy to POspolite dziadostwo zna się na czymkolwiek poza własną kieszenią i klejem do stołka władzy?
pomo dore / 2012-08-28 11:45 / Tysiącznik na forum
Korwin Mikke ma rację- organizacja dużej masowej imprezy (olimpiada, euro) do dla rządzących idealny sposób na skok na kasę-mnóstwo pieniedzy do wydania, uproszczone procedury, presja czasowa itp. Dlatego mimo że doświadczenie ostatnich lat wskazuje ze taka impreza do gwóźdź do trumny dla finansów publicznych ciagle nowe kraje ubiegaja sie o organizowanie takich imprez

Najnowsze wpisy