Forum Polityka, aktualnościKraj

Branża budowlana tonie w długach. To już ponad 1,2 miliarda złotych

Branża budowlana tonie w długach. To już ponad 1,2 miliarda złotych

Wyświetlaj:
pobożny / 213.92.192.* / 2015-08-17 15:59
"Po to żydowski bóg stworzył dług, by w nim tonąć". Poczytajcie Stary Testament.
author / 31.61.136.* / 2015-08-17 17:01
Ty chyba nie czytałeś skoro piszesz takie bzdury!.Po co siejesz nienawiść?Mało ci jeszcze?
Grzegorz_896 / 188.121.15.* / 2015-08-17 15:47
Przepraszam a czy domy, mieszkania czy galerie handlowe to bułki które kupuje się codziennie ?
Nie. Więc skoro przeciętny budynek służy po wybudowaniu co najmniej 30 lat to w którymś momencie rynek się już nasyci. Tym bardziej że liczba mieszkańców Polski a co za tym idzie potencjalnych nabywców domów i mieszkań oraz potencjalnych klientów galerii handlowych się zmniejsza a tych obiektów cały czas przybywa.
I w wielu miejscach jest już nadmiar powierzchni handlowych i nadmiar mieszkań/domów w stosunku do liczby mieszkańców więc w nieskończoność budować się nie da. A skoro się nie da to firmy budowlane muszą upadać bo takie jest prawo rynku
jolks / 77.255.205.* / 2015-08-17 17:31
nie pij w upały bo bredzisz -setki rodzin czeka na tanie mieszkania albo na prace aby dostać kredyt-widać jesteś peowskim klakierem
AAS103 / 193.24.201.* / 2015-08-17 15:33
MÓWIĄ ,,,,,,,,,ŻE POLSKA NIE JEST W RUINIE ?
Harnaś / 85.28.177.* / 2015-08-17 15:30
Powiem tylko tyle że nie tylko budowlanka ale praktycznie cały polski sektor prywatnych małych przedsiębiorstw jedzie na długach labo na kredytach co w sumie na jedno wychodzi. Brutalna prawda jest taka ża tak "gospodarka" w której żyjemy to fikcja, która trzyma się jeszcze kupy tylko siłą rozpędu ale to są już ostatnie jej podrygiwania. I wiecie co macie to na co sobie zasłużyliście swoją chciwością, nienawiścią i zakłamaniem, w którym żyjecie. Nie da się tworzyć przyjaznego człowiekowi świata na fikcji. Albo się opamiętacie albo pójdziecie na dno razem z waszą fikcyjną gospodarką.
ASDFGHJK / 5.174.214.* / 2015-08-17 15:25
A ŻEBY BYŁO CIEKAWIEJ OPISZE WAM GDY BYŁEM 8 LAT MENADŻEREM I SPINAŁEM KONTRAKTY BUDOWLANE WCISKAŁEM FIRMY NA GENERALNE WYKONAWSTWO ,CZYLI OD WBICIA ŁOPATY DO ZAMKNIĘCIA OSTATNICH DRZWI - DO STANU DEWELOPERSKIEGO , NA 300 podpisanych umów na kontrakt zrealizowało się ponad 70 kontraktów każdy powyżej 15mil zł w kontrakcie było do zapłaty od 2 do 3
4 od kontraktu ,WSZYSTKO BYŁO OK DOPÓKI NIE PODPISALI KONTRAKTU , DO TEGO MAŁO W TYŁEM I NIE WLEŹLI , GDY KONTRAKT IM POZYSKAŁEM ODWRÓCILI SIĘ DUPĄ I KONIEC ZNAJOMOŚCI I NA DODATEK ZERO WYNAGRODZENIA , NA DOMIAR TEGO SĄDY TO NA NAJDZIWNIEJSZA INSTYTUCJA TEGO KRAJU , BYŁA ZA KAŻDYM RAZEM ZA DŁUŻNIKIEM ,W SUMIE ZAUWAŻYŁEM ŻE NIE ROZUMIEJĄ SPRAWY SĄDY I Z TEGO WYNIKAŁO CAŁĘ ZAMIESZANIE .WIELE BY PISAĆ I O SĄDACH I BUDOWLAŃCACH ,
becqon / 193.93.68.* / 2015-08-17 15:17
hahahahahhaahahhahahahahhahaha dobre sobie
1. 0 prawa
2. 0 umów
3. 0 - developerzy i wykonawcy to złodzieje
4. !!! inspekcje budowlane, pracy i skarbowe to złodzieje i łapówkarze :)
5. 90% rynku to CZARNY RYNEK :)
Mika / 88.156.136.* / 2015-08-18 11:42
Jeszcze kiedyś bym ci nie uwierzył ale po siedmiu latach na budowach potwierdzam.

Budowlanka to dział w którym nie istnieje prawo ani nie istnieje państwo a jeżeli w którymś punkcie istnieje to tylko po to aby cię jeszcze bardziej orżnąć.(na przykład odbiory przez konserwatora zabytków).Ja doskonale rozumiem co znaczy tekst o tym ,że Polska to taki teoretyczny kraj.Siedem lat zmarnowałem niepotrzebnie tutaj hm trzeba było uciekać.
Zero umów, zero zabezpieczenia, praca na czarno, wypłacalność "pracodawców" przez pierwszy miesiąc budowy, potem słynne mityczne przelewy pieniędzy , które idą po 2 miesiące heh, ściemy o tym ,że firma pomyliła numer konta dlatego pieniądze będą po świętach itd itd .Słuchając tych wykrętów cudacznych spokojnie można uwierzyć iż da się po wodzie chodzić jak Jezus. :))
Potwierdzam 90 % rynku to CZARNY RYNEK.
Tylko nie myślcie sobie drodzy Państwo ,że pracownik dostaje więcej pieniędzy na czarno heh dostaje jeszcze mniej a że nie posiada umowy to można mu nie zapłacić.
Myślący / 79.184.148.* / 2015-08-17 15:15
Tak to jest, jak się wprowadziło MDM i inne dodatki do nowych domów. W ten sposób ceny poszły w górę, w efekcie młodzi nadal płacą ze swojej kieszeni tyle sami, a więc tak samo jak i bez programu zwyczajnie nie stać ich na nowy dom, ale kupują. Jak to działa? Dom malutki to np. 200 000zł zanim powstał MDM. Jeśli nie miałeś nic wkładu to miałeś 0% wkładu własnego. Powstał MDM, dom kosztuje 230 000zł w tym 30 000 dopłaty. Teoretycznie już masz w takim razie 30/200*100%=15% wkładu. Prawda, że super rachunkowość. Problem jednak w tym, że do spłaty masz tyle samo ile miałeś w efekcie jak Cię nie było stać wcześniej, to teraz też Cię nie stać i kreatywna księgowość skończy się tak jak zawsze.
TB / 5.174.214.* / 2015-08-17 15:14
BUDOWLANKA TO BANDA BANDYTÓW i OSZUSTÓW W 99.99%,, NA ZAKŁADALI PO KILKA FIRM I TWORZĄ KREATYWNĄ KSIĘGOWOŚĆ , NA POŁOWĘ ZRZUCAJĄ WSZYSTKIE DŁUGI NA DRUGĄ POŁOWĘ WSZYSTKIE ZYSKI , I MANIPULUJĄ WŁASNOŚCIAMI TYCH FIRM CZYLI NA SIEBIE ZAGROŻENIA NA RODZINĘ CZYSTE ZYSKI ..
Rusztowanie / 164.126.55.* / 2015-08-17 15:12
Partia Oszustow Jest w Pociagu Co to ja Obchodzi
łysy920 / 89.67.81.* / 2015-08-17 15:11
Ostatnio pisaliście jak to mieszkania schodzą na pniu .Droga wp jesteście tak denni i wiarygodni jak wasza partia PO.
daderghyu / 93.175.167.* / 2015-08-17 13:42
Przecież Polska jest w budowie to czemu firmy budowlane bankrutują czy ktoś wie ?
hvh / 89.74.12.* / 2015-08-18 09:35
Polska jest w budowie to prawda, z tym ze zarabiają na tym tylko Peowscy kolesie, kosztem lemingów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Enmerkar / 31.61.137.* / 2015-08-17 13:33
Kapitalizm w pełnej krasie: wyłudzać maksimum zysku, kraść, oszukiwać, kłamać. A kiedy już wyciągnie się, ile się dało - ogłosić upadłość, uciec z forsą i otworzyć nową firmę. 40 lat temu cegielnia produkowała cegły, sprzedawała, ktoś budował sobie dom, wynajmując murarzy. Może nie szybko, ale tanio i solidnie. Teraz - cegielnia... przepraszam, podejrzana firma produkująca kruche, lekkie klocki sprzedaje je po zawyżonej cenie hurtowni, ta narzuca marżę i sprzedaje dystrybutorowi, nastęna marża, następna hurotwnia, 5-krotny transport, kupuje to "rozwijacz" ("developer"), bardzo szybko, po 10-krotnie zawyżonej cenie chce sprzedać Kowalskiemu... Produkt domopodobny jest krzywy, tandetny, po 30 latach się rozpadnie, bo wszystko z dykty, plastiku, silikonu i gipsu.
Korwinista / 37.47.9.* / 2015-08-17 15:16
Tylko thebil mógł to napisać. To co piszesz miałoby sens tylko w gospodarce gdzie jest jedną cegielnia, jeden hurtownik i jeden deweloper, póki są ich setki nie ma takiej możliwości. Cegielnua musi dac taka cenę żeby cena była konkurencyjna inaczej nikt od niej nie kupi to samo z hurtownikiem i to samo z deweloperem. Jeśli myślisz, że nie mam racji otwórz cegielnie i zacznij w koncu zarabiać :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dobromir / 77.255.205.* / 2015-08-17 17:35
następny neptyk w temacie, bredzący od upału
JA VOL!!! / 37.7.9.* / 2015-08-17 13:29
U MNIE W SKLEPIE JAK COŚ NIE IDZIE, TO OBNIŻAM DO MINIMUM ZYSKU. PROSTE JAK DRUT, ALE NIE W BUDOWLANCE. JEDNO MIESZKANIE 50 METROWE W CENIE DOMU O ŚREDNIM STANDARDZIE, TO JUŻ PARANOJA. BUDUJĄC BLOK LEJEMY 1-FUNDAMENT, NO MOŻE TROCHĘ MOCNIEJSZY, ROBIMY W 10-PIĘTROWCU 1-DACH, A CENY MIESZKANIA PRZEKRACZAJĄ LUDZKĄ WYOBRAŹNIĘ. TO POWINNO BYĆ TANIE JAK BARSZCZ, A NIE DROGO, JAKBY ZŁOTEM BYŁ WYKŁADANY.....NIEDAWNO SIĘ BUDOWAŁEM, TAK ŻE JESTEM NA BIEŻĄCO Z CENNIKIEM USŁUGOWYM, JAK I MATERIAŁAMI. POWODZENIA DEWELOPERZY, ALE JA BYM ZA ŻADNE PIENIĄDZE NIE KUPIŁ DOMU Z JEDNEJ CEGŁY, OBLEPIONEJ STYROPIANEM...
ZK590 / 83.29.177.* / 2015-08-17 12:44
czy opisana powyżej sytuacja nie przekłada się na los ludzi pracujących w budowlance? Rząd jednym podpisem zrównał m.in. wiek emerytalny robotnika budowlanego z wiekiem emerytalnym pana prezesa.
Upały, deszcze, mrozy , sezonowe zatrudnienie, żebracze wynagrodzenie, zero socjalu. Porównajmy to np. z branżą górniczą. Budowlaniec musi znać się na budowlance a górnik nie koniecznie na górnictwie.
Polonus99 / 185.26.182.* / 2015-08-17 12:22
W Polsce można robić dobry interes na budowlance, ale ci "wielcy" szukają łatwego łupu na przetargach a że przesadzają z atrakcyjnością swoich ofert wie potem padają jak muchy. Państwo ma swoich ekspertów i wie że oferty tych "wielkich" są nie reale ale biorą... szukając tanich kosztów, kosztem budowlańców... a ci zaślepieni mamoną wchodzą jak mangusty do pułapki.

Najnowsze wpisy