Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Branża ochroniarska za nową stawką minimalną 12 zł, ale od 2017 r.

Branża ochroniarska za nową stawką minimalną 12 zł, ale od 2017 r.

Wyświetlaj:
Atrium / 83.6.22.* / 2016-02-24 23:51
Pracownicy ochrony czy prezesi firm ochroniarskich????
waldi416 / 217.99.229.* / 2016-02-24 23:43
Mieli na to swoje dostosowanie 7 miesięcy ,to mało czasu jak widać dla wyzyskiwaczy niewolników
niewolnik / 89.66.98.* / 2016-02-24 23:39
wprowadzcie od 2017
pozwolcie nam ponizac ludzi chociaz do konca tego roku
Stagger lee / 5.60.175.* / 2016-02-24 23:30
Tą branżę należy podzielić na dwie części. Pierwszą - pracowników ochrony i drugą - pracowników dozoru. Pracownik ochrony nie może być osobą niepełnosprawną, przejść odpowiednie szkolenia i kursy, mieć pozwolenie na posiadanie broni , poświadczenia bezpieczeństwa. Wiek nie powinien przekraczać 60 lat. I być odpowiednio wynagradzany. Pracownik dozoru nie musi spełniać powyższych warunków. I zarabiać odpowiednio mniej. W ochronie wykonuje się różne zadania. Jest ochrona banków i jednostek ,.konwojowanie wartości. Ale jest szereg stanowisk. gdzie potrzebna jest umiejętność podnoszenia łańcucha na budowie. Stąd konieczność podziału branży. Druga sprawa to obiekty podlegające obowiązkowej ochronie. Powinny być objęte wszystkie obiekty administracji państwowej i publicznej , nie mówiąc o bankach i obiektach ważnych dla gospodarki i bezpieczeństwa Państwa. I tu muszą być zatrudnieni pracownicy ochrony. List Izby Ochrony spowodowany jest troską o to, że po wprowadzeniu wyższej stawki połowa z tych firm po prostu przestanie istnieć. I jeszcze jedno. Jeżeli stawka będzie wynosiła 12 zł, to tyle trzeba będzie zapłacić pracownikowi na najprostszych stanowiskach, bez kwalifikacji. A ile powinien zarabiać za godzinę ten ,który zainwestował w podnoszenie kwalifikacji , jest pracownikiem wpisanym na listę pracowników kwalifikowanych, posiada pozwolenie na broń. poświadczenia bezpieczeństwa?
Absolutnie nic nie mam przeciwko osobom niepełnosprawnym. Ale pracownik ochrony ze znacznym stopniem niepełnosprawności to naprawdę nieporozumienie
klasjdlfkjf / 89.71.214.* / 2016-02-24 23:21
dostosowanie czego? sposobów jak do obejść by dalej wyzysk trwał w najlepsze?
Ochroniarz / 84.205.14.* / 2016-02-24 23:18
PRACODAWCY FIRM OCHRONY TO BYLI PROKURATORZY POLICJANCI I ŻOŁNIERZE KTÓRZY SĄ EMERYTAMI. PRACOWNICY TYCH FIRM TO TEŻ BYLI POLICJANCI I ŻOŁNIERZE. OTRZYMUJĄ WYSOKIE EMERYTURY I ZAJMUJĄ MIEJSCA PRACY DLA BEZROBOTNYCH KTÓRZY NIE MAJĄ ŹADNYCH ŚRODKÓW DO ŻYCIA!!!!!! PRACODAWCY OCHRONY OTRZYMUJĄ Z PEFRONU PIENIĄDZE ZA ZATRUDNIENIE RENCISTÓW. KTOŚ KTO MA TYLKO GRUPĘ BEZ RENTY TO JEST GORSZY BO NIE MAJĄ ZWROTU Z PEFRONU. KIEDYŚ NIE ZATRUDNIANO EMERYTÓW Z WYSOKĄ EMERYTURĄ BO MIELI Z CZEGO ŻYĆ. TERAZ ZATRUDNIAJĄ BYŁYCH KOLESI STARYCH KOMUNISTÓW I ESBEKÓW.JA NIE MAM RENTY ALE MAM GRUPĘ INWALIDZKĄ OD URODZENIA. PRACUJE Z BYŁYMI POLICJANTAMI I ŻOŁNIERZAMI ONI MAJĄ EMERYTURY PO 3000 TYŚ.NA MIESIĄC I WIĘCEJ. OPRÓCZ TEGO DODATKOWO PRACUJĄ PO ZNAJOMOŚCI ZARABIAJĄ JESZCZE RAZ TYLE CO JA. MAM 7ZŁ.BRUTTO NA GODZINĘ. MIESIĘCZNIE ZARABIAM 700ZŁ.NETTO. TO JEST POLSKA SPRAWIEDLIWOŚĆ WŁAŚNIE.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Szajse / 81.190.205.* / 2016-02-24 23:28
To przestan pracować u prześladowców narodu polskiego. Starych morderców i katów z PRL-U
Donos o każdym przypadku łamania prawa przez te świnie i pluj im w twarz to może się powieszą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ofiara / 82.160.125.* / 2016-02-24 23:17
Wszystkie "Konsalnety" Powinni wyrównać wstecz wszystkim wyzyskanym niepełnosprawnym i innym ludziom od chwili powstania Tych złodziejskich SBfirm! Tfu!
uhiuyiyuiyi / 91.226.7.* / 2016-02-24 23:12
wyzysk!!1 to ile to bedzie na reke? 8 ? 9 ? a byle urzednik ma 30-50 na godzine
Jeden z wielu / 46.113.238.* / 2016-02-24 23:08
Pismaki czy Wy macie odrobinę wyobraźni?????????????????
To ochrpnioarze pisza do premiera czy właściciele firm ochroniarskich jak ich pożniej nazywacie "branżą ochroniarską"? Wstyd nie znacie lub nie chcecie znac problemu a piszecie bzdety. Chcecie dać kmolejny rok na wyzyskiwanie pracowników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! doć tego s************ !!!!!!!!przez wiele lat budowali swoje wille na naszych plecach zaniżając stawki, oszukując na pefronie itp...przyglądnijcier się temu.....i uwazajcie co piszecie kołki.......bo z tego wynika ze ochroniarze nie chca 1q2zł brutto od lipca!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to jest kłamstwo
Hell777 / 95.156.241.* / 2016-02-24 23:00
Pensje wyższe od 2017??? Hahaha Ten rząd tyle nie wytrzyma... Zatrudniałem kiedyś w firmie ochroniarskiej. Ludzie jak słyszeli stawki to płakali. Taka prawda. Jak nie musisz to nie płacisz... Świetny interes miały postubeckie firmy i wszyscy co z ich usług korzystali. Od lat '90 tych takie fortuny powstały. A polski pracownik robiony był w jajo,bo rząd kazał być konkurencyjnym...
Teraz w ZUS-ie kaski brak, bo ze zleceń nie było nic. Ale nikt o tym nie mówi jak było dobrze...
jojko / 83.6.155.* / 2016-02-24 22:59
pyta CIEĆ CIECIA KTÓRA GODZINA CIECIA . CIECIE ZA 3.50 a rzucają sie jak pchły .
inferno34 / 83.6.136.* / 2016-02-24 22:57
A kto pracuje w ochronie? Emerytowani pracownicy służb mundurowych, którzy dorabiają sobie do ich "skromnej" emeryturki godząc się na takie stawki. A teraz walczą o więcej. lepiej niech ustąpią miejsca młodym. Oczywiście jestem również za likwidacją umów "śmieciowych" bo to wyzysk, brak jakichkolwiek przywilejów. Raz pracowałem na takiej umowie i dziękuję bardzo... Albo umowa o pracę na pełen etat albo wypier****am z tego kraju.
Kij mu w ucho / 46.113.238.* / 2016-02-24 23:14
Trzeba było isc do policji stracić zdrowie a pożnie dorabiać w ochronie. A ja teraz ćwoku napiszę co ty napisałeś.......hamuj młocie parowy i szanuj ludzi a jak nic nie wiesz to pytaj, dowiedz sie i szanuj ludzi
jerzy52 / 188.124.184.* / 2016-02-24 22:36
jeśli nie 12zł na godzinę to przynajmniej ekwiwalent kilo ryżu za godzinę pracy ?
Andrzej268 / 89.66.100.* / 2016-02-24 22:30
Kierowcy MPK Lublin też błagają o 12zł brutto bo z 10,50 brutto ciężko wyżyć.
aaafaf / 188.146.73.* / 2016-02-24 22:30
ochrona,dobre posuniecie.
lecz ta stawka mnie oslabia, mam 16.25 brutto i to jest uwierzcie mało na normalne zycie. nie mowie tu o rarytasach typu wczasy ,sprzet dobrej jakości rtv i agd. markowy ciuch co jakiś czas i zdrowe jedzenie a to jest najważniejsze. już nie wspomnę o zakładaniu rodziny, bo nie sztuka wpaść lub z przymusu bog wie jakiego i się meczyć cale zycie. odmawiać dziecku bo trzeba wybrać przybory do szkoły ,książki lub dac na słodycze.
czy ktoś w rzadzie zastanowil się ile rodzice wydaja na szkolę??? tu jest tez problem. dzieci nie maja książek ,zeszytów itp. a o jedzeniu nie wspomnę.
by godnie zyc w naszym kraju osoba powinna zarabiać minium 20zl brutto!!!!!!!!!!!!!!
kaczynski sieroto uszczuplij wasze pensje i daj rodzinom a nie maliniakowej za madny uśmiech do kamery dajecie 16tys.
kiedyś ktoś was odj.....ebie i może znajdzie się na to sponsor. modle się o to !!!!
Adrian2805 / 83.8.140.* / 2016-02-25 05:04
Takie pretensję to kieruj do partii oszołomów, bo to oni doprowadzili do sytuacji która jest obecnie w Polsce. Po tych 8 latach ich rządów, będziemy potrzebować z 20 lat aby choć trochę przybliżyć się do zachodniej Europy. Musimy rozliczyć rząd Platformy i wymierzyć im samosąd, wtedy oddadzą wszystko co ukradli

Najnowsze wpisy