Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Branża ochroniarska za nową stawką minimalną 12 zł, ale od 2017 r.

Branża ochroniarska za nową stawką minimalną 12 zł, ale od 2017 r.

Wyświetlaj:
kompromis / 37.47.98.* / 2016-02-24 21:19
Ludziom ochrony zaplacili grosze za caly rok...zusu....pytam z czego ma miec zus pieniadze...i pracownik skladki.....czy z tego kraju to juz kamieni kupa tylko została...???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
janosik719 / 79.191.69.* / 2016-02-24 21:12
12zł. na godz. bezwgledu na umowe i bez mozliwosci zrzekania sie skladek , jezeli juz to na rzecz pracownika a nie firmy, po drugie 1850 zł.podstawa brutto i do tego wszelakie dodatki a nie 1850zł. z dodatkami premiami itp.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
antos754 / 79.191.69.* / 2016-02-24 21:04
nie ochraniaze tylko firmy ochroniarskie , jest coraz mniej pracownikow ochrony nieoplaca sie robic papierow na bron , jezeli 80%etatow zajmuja byli mundorowi ktorym niezalezy na wyzszych stawkach ,zajmuja etaty siedza po budach i czytaja gazety , ludzie ktorzy zdali licencje zostali zrobieni w bambuko przez Gowina , teraz byle kto moze pracowac w ochronie bez uprawnien za byle jakie pieniadze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pis prosze o interwencje / 37.47.98.* / 2016-02-24 21:00
Polska izba ochroniarska to jakaś banda kolesi ....patrzac na sumy jakie firmy ochroniarskie dostają za pracownika z grupą....przypomne80%za glowe z druga grupa.....plus pieniadze od instytucji ochranianych.....jak polsko izbo mozesz tak klamliwie manipulowac terminem zmian....prosze o odpowiedz....a pracodawca zusu zaplacil mi na trzech umowach zlecenia...15 zl za ubiegly rok.....dla czego tak oszukujecie....pytam?????
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kuba856 / 86.56.10.* / 2016-02-24 20:58
Nie ma szans, żeby pracownicy ochrony zarabiali legalnie 12 PLN/godz. Nie ma SZANS. Będą kolejne przekręty, aby obniżyć koszty poprzez oszukiwanie i wyzyskiwanie pracownika. Od lat trwa krętactwo w tej branży i próba wydłużenia okresu wprowadzenia stawki minimalnej ma na celu wypracowanie kolejnego sposobu wyzyskania pracowników... W 2006 zgłosiłem z kolegą oszustwa w jednej z agencji ochrony w Łodzi. Był PIP i nie stwierdził uchybień - szok. Wiele razy o tym pisałem, i jako emigrant od 10 lat mam to w sumie w d...e, ale szkoda mi tych, którzy zostali i nadal byli wykorzystywani teoretycznie zgodnie z prawem, bo w dokumentach firmy pracowali emeryci, a w książkach służb nadal 20, 30-latkowie, czyli ich dzieci albo wnukowie... DO DZISIAJ NIKT Z CZYTAJĄCYCH TE POSTY NIE ODPOWIEDZIAŁ NA NIE. Nie jest to ciekawe? Podpisuję się adresem e-mail, gdyby ktoś chciał dowiedzieć się więcej i może nagłośnić sprawę służę pomocą i informacjami. Pozdrawiam.
Kuba856 / 86.56.10.* / 2016-02-24 21:04
Nie widać mojego adresu e-mail. Więc podaję: jakub.podwysocki@wp.pl Czekam na ewentualnych zainteresowanych (może dziennikarzy?).
PLUT. / 188.246.140.* / 2016-02-24 20:55
OCHRONA JEST FIKCJĄ LITERACKĄ ,ZA STAWKĄ 3.40 - A I WYSTĘPUJE 2.80 UMOWA ZA FRI. OCHRONA INSTYTUCJI PAŃSTWOWYCH Z .....,........ ZA 7.00 NORMA NIE 168 H A 320- 430 H/M
teczka / 37.47.98.* / 2016-02-24 20:51
Co za bzdury.....co za izba jak okradali pracowników ochrony dając im dwa złote to nie stosowali petycji.....a teraz nagle martwią sie o interesy najbogatszych mi znanych prezesów ochrony....wstyd naprawde nie macie litości nad pracownikami ochrony ....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
As1121 / 80.53.94.* / 2016-02-24 20:48
Stawki ??? Jeden powód niskich stawek zbyt dużo pracowników ochrany , wykluczyć z tego zawodu , niestety inwalidów , emerytów , rencistów ,ludzi chorych z grupą inwalidzką i wprowadzić że pracownik ochrony to tylko pracownik wykwalifikowany po szkoleniach - kursach . Pracownik ochrony to nie cieć i nie odźwierny , to nie facet od opuszczania łańcucha , straż miejska ma zdrowszych pracowników a są dotychczas od fotoradarów opłat targowych-giełdowych lub innych czynności nie wymagających tężyzny i zdrowia fizycznego. Za czasów ustawy o ochronie były normy i zasady , teraz nic nie ma poza cyklicznymi-okresowymi badaniami psychiatrycznymi dla wykwalifikowanych nie dotyczy takie badanie osób prywatnie posiadającej broń już wydanej tak jak i myśliwych posiadających broń długą jak i krótką do tak zwanego dobijania zwierzyny , a Policja co ile przechodzi badania ???? Co by była za tragedia gdyby policjant nie przeszedł badań i przed emeryturą by go wydalili lepiej nie robić może sobie nie strzeli.... takie podejście w Polsce prawo pisane w latach 50 tych przez ludzi z Moskwy i nic się nie zmienia...... Ostatnie pytanie dlaczego w Polsce do ochrony nie idą byli wojskowi , policjanci itd. bo za te pieniądze poniżej 6000 zł to tylko idiota ktoś tak powiedział co do płacy.
morze / 89.77.210.* / 2016-02-24 20:37
Centrum Solidarności 5zł na godz.(na czarno) O takom polske .............
Kuba1005 / 87.204.190.* / 2016-02-24 20:37
Powiem jedno: PFRON nie kontroluje wydawanych pieniędzy, a państwo nie kontroluje
PFRON-u. Nie tak dawno NIK podał w swoim raporcie, że jest na tym polu wiele nadużyć
i marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Szczególnie dotyczy to branży ochroniarskiej.
Tam to jest co kontrolować, bo przekręt goni przekręt. Wiem, co piszę, bo znam te
problemy od podszewki. Zatrudniają tam osoby z orzeczeniami o niepełnosprawności,
uzyskując z tego tytułu niemałe środki, które nie idą za tym niepełnosprawnym tylko
do kieszeni zarządów spółek ochroniarskich. Zresztą jest to sprzeczne z przepisami
ustawy o ochronie osób i mienia z 1997 roku, które mówią m. innymi o tym, że pracownik
ochrony powinien posiadać zdolność psychofizyczną do wykonywania obowiązków i zadań
pracownika w tej branży. To jest wielki pic i nadużycie, a państwo mogłoby przeznaczać
te środki na inne ważne cele społeczne. W mało którym państwie zachodnim stosuje się
podobne rozwiązania. To jest jakiś relikt przeszłości. Należy znaleźć pilnie inne rozwiązania
w zakresie przyznawania środków z budżetu państwa na dofinansowanie osób chorych,
np. dołożyć każdemu inwalidzie po 200-300 zł lub więcej do jego renty i skończyć z tymi
przekrętami raz na zawsze.
Och Rona / 83.29.233.* / 2016-02-24 20:29
znowu pojawia się wartość stawki za godzinę pracy w idiotycznym BRUTTO ! Kogo obchodzi brutto, gdzie 90% pracowników nie jest w stanie wyliczyć ile na rękę !!! Wiem, że ładnie to wygląda w statystykach dla UE ale dla przeciętnego Polaka to nadal UBUSTWO !!!
Ochraniacz / 88.156.128.* / 2016-02-24 20:38
Uboga to jest twoja ortografia :D
ja tak płace / 31.174.48.* / 2016-02-24 20:21
w B- B płacą ochroniarzom po 5 zł to jest niewolnictwo ! wyzysk !
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ja506 / 31.174.157.* / 2016-02-24 20:20
Co z tego, żę 12 zł, jak do reki dostaną 8 zł !!!!!! na godzinę
AAtomek / 77.253.91.* / 2016-02-24 20:13
Juz kombinują Solid Impel i inni solidarnie powprowadzali dwumiesięcznice
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - przemek16.]
Matematyk / 176.241.245.* / 2016-02-24 20:05
Złoty biznes !! Ochroniarski !! W żadnym szpitalu na świecie nie ma tylu ludzi z niepełnosprawnością co w tych firmach !! płacą ludziom po 6 ..7 zł na godzinę ...i jeszcze dostają od Nefronu do nich dofinansowanie !!! Legalna czarna strefa która zatrudnia prawie tylko rencistów , ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności i Emerytów !! Ludziom płaci za godzinę tyle co w Zimbabwe...ale za chronione firmy i obiekty liczą sobie za godzinę od 55 zł....taka firma ochroniarska jest lepsza niż bank ! bo i zarobek pewniejszy i szybszy !!!

Najnowsze wpisy