Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Brexit może zlikwidować pół miliona miejsc pracy

Brexit może zlikwidować pół miliona miejsc pracy

Wyświetlaj:
ayay123 / 79.184.22.* / 2016-05-28 14:00
ohhhhh....naprawde? Dobrze wam debila. Tyle narzekania i wymuszania zamiast wdzioecznosci i budowy powiazan kulturowych. Anglika zawdzieczamy wolnosc. bez ich opozycji wobec niemiec w 2 wojanch swiatowych, nie bylo by happy endu. Ale bezposredniackie umysly wola tylko negatywizmy widziec i na nich jezdzic. Naturalnie, ze nie namawiam do ignorowania krzywd. Namawiam do wsadzenia ich w kontekst. Postsanacyjne elity podobnie do PISu tylko krzyczec potrafily. Zero kreatywnosci politycznej. Teraz tracimy jedynego sojusznika geopolitycznego w UE. Anglia wychodzi z UE i zostajemy sami z Francja i Niemcami. Dowidzenia wolnosc! Zostanie nam klutnia co jest lepsze, dac sie zjesc przez niemcow czy rosjan!?!
viviena / 188.146.1.* / 2016-05-23 19:38
Znajomy mieszka od 10 lat w anglii a ja mieszkam w krakowie, on mieszka w pokoju we wspólnym mieszkaniu z 4 innymi osobami w blokach 60km od londynu, ja w 95m apartamencie w ogrodzonym kompleksie z 2 garażami w centrum starego miasta, on ma 12 letniego forda, ja półrocznego mercedesa, on ostatnio wyjeżdżał na wakacje do ojca w radomiu, ja do dubaju na plażę, on pracuje w domu starców jako konserwator, ja jako notariusz, on jest samotny, ja mam już odchowane dziecko w gimnazjum. Czy na pewno w anglii ludzie zdobyli bramę raju?
Eryk123456789 / 85.115.52.* / 2016-05-24 14:05
Chwalisz sie czy zalisz? Moim zdaniem jestes Kiepskim Graczem! Kolega Twoj ma Kiepska prace i czego chcesz? Ja Pracuje Na London Heathrow jako Inzynier- Majac na dzien dzisiejszy 27 lat. Bujam sie 3 letnim CLSem od Dwoch lat, Poza Londynem Posiadam Wille, ktora wiadomo, ze znacznie wiecej jest wart jak ten teraz tani wyrob w PL (Te domeczki w Polsce niby ladne, ale jakosc materialow, papier i papier, a stare...stare to dobre wino i skrzypce!), a gdy wpadam do Polski stukam laseczki (wolne i mezatki-moge nawet Twoja zonke jak chcesz) jakie chce, Na Wakacje, Karaiby ITD ITP w Dubaju tez bylem Gamoniu i nie cwaniacz....a JAKIM MERCEM SIE BUJASZ Lajkoniku? Tylko Nie Pisz, ze C klasa, czy E klasa...bo sie osmieszysz. Auta dla ludzi biednych i o Niskich dochodach! TY Jako Notariusz? Musisz byc bardzo Glupim Czlowiekiem, bo to przewaznie Idioci sa. A Krakow przereklamowany. Bylem w Zeszlym roku zwiedzic...brudno, budynki osrupane... Polska to kraj ludzi w kredytach i Przedsiebiorcow na Leasingach. Tez w TV jak ogladam czasem Wiadomosci to sie smieje i ciesze, ze Moi Rodzice Postanowili w 2004 wylac sie na Ten Nasz KOCHANY Kraj Nedzy, Rozpaczy i wyprowadzic do UK. Zreszta wszyscy wiemy dobrze jak jest...
ZK590 / 83.4.180.* / 2016-05-24 09:01
ON w polsce jako konserwator musi pracować cały miesiąc na opłacenie u ciebie 1 aktu notarialnego. W polsce nie mieszkałby w wyżej opisanych warunkach tylko z mamą i tatą w socjalistycznym bloku.
Kerman89 / 31.209.247.* / 2016-05-23 16:37
No i dobrze, może ludzie wróca do swoich rodzin a nie będą robić za parobków i tułać się po wynalazkach multi-kulti. Mam kolegę, który zarabia niby marzenie dla wielu Polaków, bo 10 funtów na godzinę i co z tego ? Jakoś to funkcjonowało póki miał nadgodziny w sobotę a teraz od paru miesięcy posucha, niecałe 38 h tygodniowo. Na miesiąc ma 1600 funtów brutto, po podatku i ubezpieczeniu, 1200 z tego 400 idzie na mieszkanie. Tzn wynajmowany pokoik w mieszkaniu z innymi Polakami. 400 na życie. 400 funtów zostaje. I tą kwotę wysyła do żony i dziecka w Polsce, która oczywiście rzuciła pracę bo mąż "za granicom". Od paru miesięcy koleś zastanawia się czy nie wrócić do Polki, babę zagnać do pracy i wcale gorzej na tym nie wyjdą. Zabawniej bo w Polsce miał prawie 3000 zł na rękę ale się skusił na 10 tysięcy złotych na miesiąc. Tak to wtedy przeliczał.
obiektywny290 / 91.234.128.* / 2016-05-23 16:28
unia sie powoli rozlatuje efekt głupiej lewackiej polityki U.K wie co robi oni zawsze byli praktyczni i wyjda na tym dobrze
en953 / 178.36.235.* / 2016-05-23 16:00
wyjście Polski z Unii to wielkie powroty Polaków z emigracji zarobkowej. Przywilejem państw Unii jest wspólny rynek pracy. Ale PiS da wszystkim prace i płace dlatego nie ma co się martwić. polski Kosciól zatrudni gosposie, organistów , sprzątaczki i służace dla kapłanów i będzie płacił w walucie Bóg Zapłać
CYCUSZKI / 195.248.246.* / 2016-05-23 16:51
wiesz cwaniaku ja nie przepadam za dostojnikami koscioła ale prznajmiej nie bluznie bo uwazaj BOG POKARZE CIE KIEDYS
Zołza zła / 78.10.95.* / 2016-05-23 16:16
Nie ma co się martwić bardzo dużo pracy jest w Polsce tak mówi PIS.
kjsdhkfjhsdf / 94.254.225.* / 2016-05-23 15:57
Bzdura. KTO im te pół miliona miejsc pracy zapełni? Imigrancj z Syrii? A może zakłady i firmy zbankrutują? Taki artykuł to robienie sodówy z mózgu niedorozwojom. Każdy wie że w przypadku Brexitu nikt tych, którzy tam legalnie przybyli i mają prawo pobytu i pracy NIE WYGONI.
ZK590 / 83.4.180.* / 2016-05-24 09:07
Pracowitych Polaków nie było w Niemczech czy GB i żyło się im bardzo dobrze, więc bez przesady z tymi cudownymi właściwościami Polaków.
pppp270 / 86.22.0.* / 2016-05-23 16:12
Masakra. Czy ty wogole umiesz czytac? Bo, ze nie rozumiesz co czytasz to juz wiemy.
Janek z B / 178.203.212.* / 2016-05-23 16:11
Anglicy te miejsca pracy zapelnia,gdyz Kapitalisci beda zmuszeni placic duzo wyzsze stawki godzinowe.Wyzsze zarobki to takze wyzszy produkt narodowy,wyzsza konsumpcja i wyzszy dobrobyt itd.
W Niemczech za DM i bez Polakow dobrobyt byl nieporownywalnie wyzszy niz dzisiaj.Dzis w Niemczech dzieki Euro i Polakom to tylko kapitalista sie wzbogacil.

Najnowsze wpisy