Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Brokerzy, maklerzy, platformy inwestycyjne - ostrzeżenie !

Brokerzy, maklerzy, platformy inwestycyjne - ostrzeżenie !

Marcin Borucki / 217.138.220.* / 2023-07-03 11:21
W związku z tym, iż zostałem oszukany przez brokerów platformy inwestycyjnej pixpalpro.com i pixpal.tech postanowiłem z grupą osób również okradzionych przygotować dla wszystkich potencjalnych ofiar listę ostrzeżeń i informacji czego się można spodziewać po tych i wielu innych brokerach, czy też ich platformach.
Łączna suma ukradzionych ma pieniędzy (jest nas dwunastu (12) ), to kwota ponad 1 400 000 PLN. To kwota tylko zainwestowana, przekazana na rzecz pixpal do handlu. Nie liczymy tu kwot, które przekazaliśmy na opłaty, haracze i inne wymyślne płatności. Nie liczymy tu kwoty, którą pozyskaliśmy z handlu na platformie, jak również bonusów, które nam udzielili, czy pożyczek, a teraz żądają ich zwrotu.
Nasza sprawa obecnie jest w prokuraturze, prowadzona przez jedną z kancelarii prawnej z terenu Polski.
Owszem, próbowaliśmy chyba wszyscy na własną rękę wpierw działać. P=Pisaliśmy reklamacje do banków, do UOKiKu, skargi do KNF i rzeczników praw obywatelskich, łącznie ze składaniem zawiadomieniem na posterunkach na policji. Jednak, wszystko to nic nie dało, umarzali sprawy, nie przyjmowali wniosków, odrzucali reklamacje. Ale to dla tego, że traktowano nas jak natrętów, którzy zabierają im czas, a po umorzeniach już nic nie mogliśmy zrobić, więc im było tak łatwiej i lepiej załatwiać sprawy.
Teraz trochę inaczej to wygląda, bo wszystkie te instytucje obecnie muszą działać prawidłowo, bo adwokaci nas reprezentujący na nich to wymuszają, składają skargi, odwołania, zażalenia.

Tym samym, jeśli przytrafi wam się jakaś przygoda z utratą pieniędzy, jeśli będziecie musieli podjąć walkę przeciwko oszukańczej platformie, wiedzcie, że musicie znaleźć reprezentanta prawnego, bo inaczej każdy będzie was olewał, odganiał się od was i odsyłał, gdziekolwiek indziej, byle nich do nich.

W następnych komentarzach zostawiamy wam spis najbardziej aktywnych platform, które w obecnym czasie najbardziej przyczyniły się do ludzkich tragedii. To najczęściej są obecnie komentowane platformy, te wobec których są prowadzone postępowania w sądach i przed prokuratorami.

To oczywiście bardzo okrojony póki co spis, jednak najważniejszy, obecnie, gdzie ludzie tacy jak my, również zainwestowali i zostali oszukani, okradzeni, dokładnie w ten sam sposób co my.
Na początku z inwestycji i zarobionych pieniędzy.
Później na nasze dane, a w następstwie na pożyczki pozaciągane na nasze nazwiska i pesel`e, czy numery dowodów osobistych.
Wyświetlaj:
Marcin Borucki / 2023-09-25 15:11
słuchajcie, o tym brokerze już pisałem.
teraz to algotrust a wcześniej był algotrusts
jedni i drudzy są powiązani bezpośrednio z kolejną ich stroną
webtrader . algo-trust .com i algo-trust .com

z tego co wiem, to firma a h o r a reprezentuje oszukanych przez tych brokerów.
Marcin Borucki / 2023-09-25 15:12
a całe algotrust i algo-trust powiązani są dodatkowo z:
live-cosmos.argotrade.com
argotrade.com
Wanda770 / 83.27.43.* / 2023-09-25 11:28
Proszę uważać na webtrader.algotrust.com. To jest mega SKAM. Wyłudzają środki na kryptowaluty i inne inwestycje obiecując złote góry. Kończy się UTRATĄ wszystkich wpłaconych środków. Dzwonią z GB, na WhatsApp i tak rejestrują naiwnych. UWAŻAJCIE na ALGOTRUST - WWWWEBTRADER.ALGOTRUST.COM
Tomek8266 / 37.47.112.* / 2023-09-18 11:19
Ja przestrzegam przed sollari.io to kłamcy i złodzieje. Mówiąc w skrócie wpłaciłem do nich 4375€ w kilku wpłatach bo tak manewrują na koncie inwestycyjnym żeby najpierw był ładny zysk a później duża nietrafiona inwestycja która będzie zagrażała wszystkim środkom i trzeba będzie kolejnych wpłat żeby ratować sytuację. Ja teoretycznie po moich trafnych inwestycjach mam prawie 8tys € ale po zleceniu wypłaty 4000€ kontakt się urwał i nie odbierają telefonu ani nie odpisuja na maila. Totalne oszustwo.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marcin Borucki / 2023-09-18 16:12
sollari to nowa platforma.
obecnie ma chyba 5 miesięcy od momentu założenia.
Na 100% należy na nią uważać - to kolejni oszuści.
Ola37 / 188.146.248.* / 2023-09-13 22:00
Zostałam oszukana przez goldman-grup. Uważajcie bo proszą o instalacje teamviewer do weryfikacji przelewu. Chcą by się zalogować do banku i ściągnąć dowód przelewu. Grożą mi teraz odsetkami od tej kwoty wpłaconej mimo że środki zostały wycofane z portfela. Czy rzeczywiście mam się tego obawiac, że mogą mnie obciążyć tymi odsetkami?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marcin Borucki / 2023-09-18 16:14
To nie jest zabawne, jednak to dość częsty poruszany temat.
Czy mogą obciążać odsetkami, kosztami, karami? - NIE MOGĄ!! A L E .... będą. Będą odejmować to od kwoty, którą masz, którą zdeponowałaś na koncie handlowym, albo od zysku. Codziennie, albo co tydzień. Nie ma znaczenia. Robią to, zawsze i każdemu. To taka forma nacisku, przymusu jak określają prawnicy. Twoich pieniędzy na platformie już nie ma. Wszystko dzieje się już wirtualnie, więc jakiekolwiek kary też są wirtualne.
Nie przejmuj się tyn, nie wierz im. To kłamcy !!
Rafik792 / 5.173.194.* / 2023-09-05 11:00
Proszę mi powiedzieć zainwestowałem w Venture xchange w sumie 1200 $ zysk. Około 9000$ wypracował Robot + niby moje inwestycje. Chce wypłacić część środków to broker twierdzi że muszę wypłacić wszystkie. Oczywiście przyszedł e mail że trzeba zapłacić prowizje od pracy robota na poczet podatków. Czyli żeby otrzymać zainwestowane pieniądze i zysk muszę wpłacić prowizję około 2500$ i dopiero potem zostaną przelane pieniądze wraz z zyskiem. Co wy na to?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marek994 / 80.52.152.* / 2023-10-03 14:11
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - Marcin Borucki, wiemwszystko, _administrator, tenposttooszusto, ten_post_to_oszustwo, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Marcin Borucki / 2023-10-03 18:38
i o tym numerze 571 już pisałem, już ostrzegałem. niestety z uporem maniaka, ktoś nadal dodaje te informacje
ej uważajcie na ten numer 571, to samo IP pojawia się na wielu różnych forach w internecie, ta sama treść wiadomości, inni ludzie tylko się podpisują, Magda, Justyna, Janina. to scam.
Pan Marcin sprawdził ten numer - to jakaś osoba fizyczna z tego co pisze
571, numer z tym początkiem - uważajcie, numer jest zarejestrowany na osobę fizyczną, nie na firmę. Jest to podejrzane. Nie warto korzystać, tym bardziej że są wskazywane kancelarie, które działają legalnie, mają potwierdzone działania i sukcesy.
Podejrzenie scamu, oszustwa i współpracy z brokerami.

ten numer był na innym forum sprawdzany już, infonumer.pl - tu sprawdzono - to scam, uważajcie !
_administrator / 2023-10-03 18:19
słuchajcie - ale beka, numer z początkiem 571 osoby prywatnej.
do tego podaje się w różnych postach za różne osoby

esteraHajno
NowackiPrzemek
Administracja1ad
PiotrRymanowski
MartaJanos90
MarekBogusz1966
Martynakozań
MagdalenaBr
Marek994

robi to zawsze z jednego i tego samego ip 31.61.246

a do tego jeszcze szkaluje kancelarię która pomaga ludziom ! masakra jakaś !!

ej ty deb** ilu !! - jesteś z konkurencji, czy od tych oszustów z ukrainy co nas oszukują i okradają i dla tego próbujesz szkalować kogoś kto się za was odpowiednio wziął !!
Drozd jaga / 176.131.31.* / 2023-09-27 20:18
Nic nie płać bo nic nie dostaniesz. To złodzieje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jborkowskij / 2023-09-19 23:05
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wetej42351, hegegoszukany, kogiAnna, jacekjofek, niebadzkretynemniewierzoszustom, tenposttooszusto, ten_numer_to_scam_z_ukrainy, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Rafik792 / 5.173.170.* / 2023-09-07 18:44
A jakaś opcja aby próbować odzyskać środki?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marcin Borucki / 2023-09-06 19:04
Mail który dostałeś zapewne dotyczy całej kwoty znajdującej się na koncie handlowym tej pseudo platformy. Więc podatek masz zapłacić od swojego depozytu i zysku. Co już jest oszustwem i kpiną, nie opłaca się od własnych funduszy podatku, tym bardziej że owe środki zapewne już wcześniej były opodatkowane.
Dodatkowo nie ma żadnej prawnej regulacji mówiącej o tym, że pierwszą i jakąkolwiek inną wypłatę zgromadzonych funduszy na platformie musisz wypłacić w całości.
Venture, pixpal czy jakie w danym miesiącu nazwy przybierają - kłamią jak najęci. To jest szemrane złodziejskie towarzystwo!
Nie ufaj im.
Swoją drugą Venture jest oficjalnie zgłoszone przez różne Komisje finansowe, czy nadzory poza PL jak grupa przestępcza. Toczy się obecnie bardzo dużo spraw z wieloma różnymi zarzutami przeciwko nim!
pilnujmysierazem / 5.181.157.* / 2023-08-27 18:56
... jeżeli chodzi o masl group to koniecznie skontaktuj się z kancelarią 696//718//446, obcykani mocno w tematach krypto i inwestycji, mają zero tolerancji do tych ludków i ich wykrętów. też nie wierzą w to co robią banki zagraniczne i w sumie chyba podejrzewają że przynajmniej część z tych instytucji może współpracować z niektórymi platformami, albo przynajmniej ich pracownicy, niestety nastaw się też, że będziesz miał telefony z dziesiątek różnych firm, ci z platform później handlują naszymi danymi, to nie musi być już teraz czy za 3 miesiące, ale za rok, dwa trzy ... ktoś może zacząć działać i będą, a na pewno tak będzie, że będą dzwonić, pisać, nagabywać :/ :/ :/
And123 / 195.54.189.* / 2023-08-25 10:23
Witam! Mam pytanie zarejestrowałem się na scan venturexchanges podłem nr.tel email.imie i nazwisko.rozdzwonily się tel.o nich i wysłali mi mówiła z warunkami i jakimiś instrukcjami i chcą żebym zainwestował zrobił przelew nie podjąłem dalszych kroków czy mam się czego obawiac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pilnujmysierazem / 5.181.157.* / 2023-08-27 18:58
bez jakiejś chronionej danej osobowej nie powinno nic się wydarzyć, mnie prawniczki to tłumaczyły, samo nazwiko, imię i e-mail, to za mało, mogliby korzystać w tedy z darmowych baz danych, choćby tiktok, czy face book i robić każdego kto ma tam konto, a tak się nie da, więc chyba luzik
szymonzpolski / 45.38.189.* / 2023-08-25 09:03
mnie jednocześnie oszwabiły pixpal - to tak jak ciebie Marcinie, ale do tego jeszcze masl.company, nie są to tak duże pieniądze jak ty pisałem, w jednej straciłem 7 tyś, w drugiej 11, ale dla mnie to i tak sporo. były oszczędności i nie ma oszczędności
Mariusz Kowalewicz66 / 31.61.179.* / 2023-08-18 13:06
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wetej42351, hegegoszukany, kogiAnna, PaprockaKoralina, jacekjofek, Marcin Borucki, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Marcin Borucki / 2023-08-18 17:53
sprawdziłem ten numer, to jest numer zarejestrowany na osobę fizyczną, nie na firmę, nie na kancelarię - na pewno warto być ostrożnym przy kontakcie, osobiście odradzam
Zen46 / 31.178.30.* / 2023-08-20 11:00
Przepraszam na podstawie jakich uprawnień ktokolwiek udzielił Ci informacji na kogo jest zarejestrowany numer? Nie rób z tych ludzi większych debili, bo to świadczy o tobie oszuście
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marcin Borucki / 2023-08-21 09:10
Po pierwsze, nie jestem oszustem. Po drugie, skoro już używasz takie słownictwa, to zapewne coś wiesz na ten temat, możliwe że jesteś nim sam. Biorąc pod uwagę formę wypowiedzi, brak podstawowej wiedzy, to albo współpracujesz z tymi stronami o których jest to forum, albo jesteś właścicielem numeru z początkiem 571 a tym samym, jesteś oszustem.

Jednak, że na forum, odpowiadamy na wszystkie pytania, albo przynajmniej staramy się to robić w miarę możliwości, to identyfikacja numeru nie jest kłopotem, wystarczy opłacić taką usługę, co jest w PL legalne i dozwolone.
Najszybciej informację można poznać na stronie infonumer.pl - jest to bardzo tania usługa!
Choć przy ilości numerów które obecnie weryfikuję, korzystam z innego źródła, które dostarcza mi informację na zasadzie abonamentu, co również wychodzi jeszcze taniej.
Robię to z prywatnych funduszy, szukam i dostarczam informacji, by już nikt albo przynajmniej jak najmniej osób zostało oszukanych.

A jeśli ci się Zen46 nie podoba, to opuść nasze forum. Nie ty je założyłeś, nie ty będziesz decydował jak ono będzie wyglądało, jak będzie tworzone.
Mirosława Nagórska / 146.70.170.* / 2023-08-16 20:12
pisałam już o tym, w kwietniu, w maju, a teraz już serwery zamykają i będą je przenosić. od końca czerwca moja sprawa jest w kancelari. nie dość że włamali mi się na konto i ukradli mi ponad 30 tyś zł, to jeszcze zaciągnęli przez weekend na mnie dwa kredyty na kolejne 15 tyś i 20 tyś, a mój bank im to w poniedziałek przelał, niby za moim pośrednictwem, gdzie nawet nie wiedziałam o tym, że pożyczki są udzielane a wnioski wysłane. moje biuro prawne6967 i 18 i 446, które prowadzi mi sprawę, reprezentuje mnie, prócz mnie na pewno jeszcze prowadzi przynajmniej dla ponad 20 innych osób i to tylko tych oszukanych w drugiej połowie tego roku, samo goldman zmieniało już w tym roku, na poczatku nazwę, więc to ich kolejna z rzędu platforma. uważajcie na nich i jak ktoś musi, to ma n r na pomoc prawną
client.goldman-group .org
goldman-group .org
goldman-group .info
goldman-group .com
dbajcie o siebie i nie ufajcie im
Renaweg / 86.63.83.* / 2023-09-28 19:48
Witam,
Czy może Pani zdradzić która kancelaria prowadzi Pani sprawę i z jakim rezultatem ?
Pozdrawiam
Marzena Grabowska / 80.52.152.* / 2023-10-25 14:41
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - PaprockaKoralina, niebadzkretynemniewierzoszustom, _administrator, ten_post_to_oszustwo, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
Mirosława Nagórska / 92.223.89.* / 2023-08-16 20:00
pisałam już o tym, w kwietniu, w maju, a teraz już serwery zamykają i będą je przenosić. od końca czerwca moja sprawa jest w kancelari. nie dość że włamali mi się na konto i ukradli mi ponad 30 tyś zł, to jeszcze zaciągnęli przez weekend na mnie dwa kredyty na kolejne 15 tyś i 20 tyś, a mój bank im to w poniedziałek przelał, niby za moim pośrednictwem, gdzie nawet nie wiedziałam o tym, że pożyczki są udzielane a wnioski wysłane. moje biuro prawne6967 i 18 i 446, które prowadzi mi sprawę, reprezentuje mnie, prócz mnie na pewno jeszcze prowadzi przynajmniej dla ponad 20 innych osób i to tylko tych oszukanych w drugiej połowie tego roku, samo goldman zmieniało już w tym roku, na poczatku nazwę, więc to ich kolejna z rzędu platforma. uważajcie na nich i jak ktoś musi, to ma n r na pomoc prawną
client.goldman-group.org
goldman-group.org
goldman-group.info
goldman-group.com
dbajcie o siebie i nie ufajcie im
Marcln Borucki / 217.138.220.* / 2023-08-08 09:42
już kilka osób kontaktowało się w sprawie SWK Invest i oszustw, które dokonują ci kłamcy.
Poniżej lista obecnie znanych platform z całej grupy. Występują w nich ci sami pseudo brokerzy, przesyłają środki między portfelami i platformami piorąc nasze pieniądze i wyprowadzając je w różne miejsca bez naszej zgody, cichaczem bez naszej wiedzy, kiedy śpimy, bądź kiedy jesteśmy w pracy i nie mamy możliwości pilotowania portfela. Chociaż, sądzę że nawet gdybyśmy byli na platformie 24h na dobę, to i tak by to robili, albo zawiesili konto, czy stronę na kilku minut i tak by przetransferowali pieniądze i tak.

kims-ltd.co
swkinvest.com
cfd.swkinvest.com
glocin.com
globinc.com
my.globinc.ai
goldman-group.net
user.goldman-group.org
bbprofit.co
cfd.bbprofit.co
global-kintex.ltd
globalexchanges.com

Jeśli, ktoś wie o innych stronach z grupy, bo na 100% mają jeszcze inne, może jakieś nowsze (bo te już jakiś czas są na rynku, a część już jest w ogóle wykasowana), to dawajcie proszę znać!
arturrward / 149.102.235.* / 2023-08-04 18:44
patrzcie ile tego jest
prive.investments.com
prive.finanse.com
to były też ich domeny internetowe, teraz są na sprzedaż, ale były ich !! złod* zieje !!!! ukraińska mać !! poczekajcie, niech was tylko poli,cja złapie, zrobią z wami to samo co z tą siatką co parę dni temu na ukra,inie złapali. cześć podobno chciała uciekać, skończyli w work** ach !!
MagdalenaJ / 31.178.30.* / 2023-08-20 10:56
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - wetej42351, hegegoszukany, kogiAnna, PaprockaKoralina, jacekjofek, Marcin Borucki, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
szymonzpolski / 45.38.189.* / 2023-08-25 09:04
próbowałem porozmawiać z tymmi ludźmi coś się dowiedzieć, co mogą pomóc, ale rozmowa się nie kleiła. coś dukali, nie wiele wiedzieli, a szkoda, bo naprawdę potrzebuję pomocy
hegegoszukany / 2023-08-21 09:30
ej uważajcie na ten numer 571, to samo IP pojawia się na wielu różnych forach w internecie, ta sama treść wiadomości, inni ludzie tylko się podpisują, Magda, Justyna, Janina. to scam.
Pan Marcin sprawdził ten numer - to jakaś osoba fizyczna z tego co pisze.
Marcin Borucki / 2023-08-21 09:12
i ponownie - 571, numer z tym początkiem - uważajcie, numer jest zarejestrowany na osobę fizyczną, nie na firmę. Jest to podejrzane. Nie warto korzystać, tym bardziej że są wskazywane kancelarie, które działają legalnie, mają potwierdzone działania i sukcesy.
Podejrzenie scamu, oszustwa i współpracy z brokerami.
Marek180 / 5.173.210.* / 2023-07-07 11:23
Jak mogę się z panem skontaktować?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
madziasmutna / 217.138.196.* / 2023-08-04 10:36
chciałabym ostrzec wszystkich, bo ci oszuści weszli w nową fazę, teraz szukają ofiar na tinder, tam czatują, rozmawiają, flirtują a później proponują udział w fajnej inwestycji, w zdobyciu szybkich pieniedzy, a niestety na koniec okazuje się, że to zwykłe oszustwo, kradną pieniądze, konto na Tinder znika i uruchamiają sobie nowe konto i tak zaczynają szukać nowej ofiary, uważajcie
Marcin Borucki / 2023-08-04 14:27
Pani Magdo, proszę opisać dokładniej co się wydarzyło, jeśli już raz wymyślili coś nowego, zapewne będą powielali schemat swojego działania, oni tak robią
Andrzej Grabarczyk / 45.152.45.* / 2023-07-04 09:44
[Wpis został zgłoszony do usunięcia przez użytkowników - bobaf17890, yatemay709, michalinakonieczko, oszukanyprzezsparte, PHUKarolewski, post_oczekujacy_na_usuniecie_zgloszono_oszustwo. Aby go wyświetlić kliknij tutaj.]
michalinakonieczko / 2023-07-05 09:47
sparta naciągnęła mnie na kasę i na opłatę jakiegoś certyfikatu, dokładnie tak jak casiss kancelarie, a nic nie zrobili, musiałam wycofać od nich sprawę i oddać do kancelarii adwokackiej. niestety policja miała rację, że firma windykacyjna mi nie pomoże
Andrzej Grabarczyk / 80.50.235.* / 2023-07-06 15:21
Pani chyba się dała znów naciągnąć oszustom, które się podszywają, w Sparta Group ja nie opłacałem żadnego certyfikatu, moja sprawa była prowadzona przez odpowiednie pisma do instytucji finansowych w banku i w kantorach kryptowalutowych. Po kilku miesiącach reklamacje zostały uznane i miałem zwrot na konto
bartoszK11 / 37.120.217.* / 2023-07-05 09:41
korzystałem z usług sparty - zdecydowanie odradzam tą firmę. to tylko firemka windykacyjna, która przez byłych konsultantów telefonicznych została założona. wzięli ode mnie kasę za wynagrodzenie z góry, a nic nie zrobili. i jak zostałem z kwotą 70 tyś zł do odzyskania, to tak dalej muszę tyle odzyskać, ale też straciłem ponad 12 tyś za coś czego nie zrobili a co mnie policzyli.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy