Forum Polityka, aktualnościKraj

Broniarz: Nauczyciele mało zarabiają, podwyżki są potrzebne

Broniarz: Nauczyciele mało zarabiają, podwyżki są potrzebne

Wyświetlaj:
leo7 / 2010-09-01 11:02 / Bywalec forum
ZAWSZE bedzie malo toarzyszu broniarz....
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-09-01 10:35
W wyniku bezstresowego wychowania - do którego przyczynia się także, tołażysz Broniarz - wiemy, że to uczniowie tresują nauczycieli a nie odwrotnie, więc to uczniowie powinni otrzymywać wynagrodzenie a nie nauczyciele!
adiunkt / 217.173.199.* / 2010-09-01 10:27
Broniarz litości!!! Jestem adiunktem na publicznej uczelni, mam dwa magisteria, jeden doktorat ukończony, drugi zaawansowany i moja zasadnicza płaca brutto to 2800 złotych. Nie narzekam tylko pracuję gdzie się da. Do roboty Szanowni Nauczyciele. Życzę Wam trochę więcej przyzwoitości z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Nie macie najgorzej, wiem to bo sam byłem przez 7 lat nauczycielem w różnych typach szkół od podstawowej do policealnej.
Sestan / 95.49.57.* / 2010-09-01 16:47
adiunkt.
Re: Broniarz: "Nauczyciele mało zarabiają, podwyżki są potrzebne [0]
Broniarz litości!!! Jestem adiunktem na publicznej uczelni, mam
dwa magisteria, jeden doktorat ukończony, drugi zaawansowany i
moja zasadnicza płaca brutto to 2800 złotych. Nie narzekam tylko
pracuję gdzie się da. Do roboty Szanowni Nauczyciele. Życzę Wam
trochę więcej przyzwoitości z okazji rozpoczęcia nowego roku
akademickiego. Nie macie najgorzej"

Skoro tak Kolega uważa i jest doktorem to zapraszamy do dorabiania w szkole a nie "gdzie się da" ale bez tych podwyżek to Kolega tych 2800 nie otrzyma ( i jeszcze jedno przypomnę- będzie Kolega miał nie 9 a 18 +1 godz. merytorycznych oraz 2 a nie 3 m-cy tzw."wakacji" tzn. formalnie prawo tylko do 6 tygodni.
Zapraszamy serdecznie! I Kolega będzie szczęsliwszy i dzieci
potencjalnie mądrzejsze (jeżeli bedą się chciały uczyć jak na religii Bóg przykazał i nocami nie będą - za wiedzą jak wyżej piszących rodziców watahami ganiać po ulicach).
Obawiam się też, że gdy Pani Minister i MEd. uda się tak zreformować szkoły by można było otrzymywać promocje z dwiema ocenami ndst. to Kolega nie bedzie miał kogo i czego uczyć na swojej uczelni. Po takich "zdrowych"komentarzach to się nawet żyć odechciewa a nie tylko dzieci cudze uczyć. Pozdrawiam.
adiunkt / 217.173.199.* / 2010-09-01 19:54
Drogi Kolego, mój etat to 40 godzin w tygodniu. Dokumentuje to "odbijając" codziennie elektroniczną kartę pracowniczą. Oprócz dydaktyki, zajmuje się jeszcze organizacją, no i nauką z czego jestem corocznie rozliczamy. Mam też 9 lat na zrobienie habilitacji, w innym przypadku nie zostanie ze mną przedłużona umowa o pracę, opiewająca właśnie na ten czas. Mój urlop to 30 dni w roku, a dorabiam po 16 i w weekendy. Pracuję również poza uczelnią tak aby mieć praktyczne pojęcie o czym mówię. Nie muszę zatem się martwić o to "że nie będę miał kogo uczyć". Wyliczanie sobie podwyżek w skali "realnej" , co jest powszechną manierą nauczycieli, naprawdę może razić innych, którzy z powodu spowolnienia gospodarczego o jakichkolwiek podwyżkach przez najbliższe kilka lat mogą zapomnieć. A w takiej sytuacji jest zdecydowana większość Polaków. Nie "biadolą" oni jednak ciągle, że ich realne płace...maleją, tylko robią co mogą aby związać koniec z końcem.
Życzę odrobiny refleksji i empatii, dokształcenia się lub przekwalifikowania (w myśl idei edukacji permanentnej) i podjęcia dodatkowej pracy lub jej zmiany. Pozdrawiam.
man13 / 2010-09-01 10:14 / Tysiącznik na forum
18 godzin pracy tygodniowo to około 700 godzin pracy w roku. Stażysta w ciągu roku zarabia około 30 tysięcy złotych za 700 godzin efektywnej pracy.
marysieńkia55 / 80.50.131.* / 2010-09-01 10:02
Chłopie litości. Tak to może 90 procent Polaków mówić. Jak ci nie pasuje to do hipermarketu na kasę.
hamulec postępu / 83.27.30.* / 2010-09-01 09:53
Biedni nauczyciele. Przeżywają stress, bo skończyły się wakacje i trzeba iść do szkoły, o zgrozo do Bożego Narodzenia prawie, no po drodze jeszcze będzie dzień nauczyciela, ale to tylko 1 dzień płatny wolnego, więc nie warto wspominać.
Wcześniejsza emerytura, płatne urlopy zdrowotne, 18 godzin pracy tygodniowo, wakacje i ferie to ponad 3 miesiące w roku płatnego urlopu, no krzywda im się dzieje taka że o pomstę do nieba woła.
A szkoły każdego szczebla wypuszczają w świat prawie analfabetów!!!
A i jeszcze jedno: Uczniowie ich biją.
Zaiste trudny to zawód.
Floyd / 2010-09-01 13:16 / Tysiącznik na forum

A szkoły każdego szczebla wypuszczają w świat prawie
analfabetów!!!

Jeśli matołka się dostaje za ucznia, to i matołka się wypuszcza i nie ma na to jak na razie lekarstwa.
@@@ / 89.77.127.* / 2010-09-01 13:36

Jeśli matołka się dostaje za ucznia, to i matołka się
wypuszcza i nie ma na to jak na razie lekarstwa

Racja na przykład wypuścili takiego -Floyda-
Floyd / 2010-09-01 14:06 / Tysiącznik na forum
Nie tylko Floyda bo @@@ też wypuścili.
kadrowa / 83.11.205.* / 2010-09-01 09:29
nikt nie zauważa że nauczyciel ok 2000/3000 brutto ale idzie zrobi swoje i jakaś tam kasa jest. Co mają powiedzieć ci,co po studiach zarabiają brutto 1400 tak jak ja będąc odpowiedzialna za sprawy kadrowe 80 pracowników? Przysługuje mi 20 dni urlopu...ciekawe ile urlopu ma nauczyciel - prawie cale wakacje, wolne święta, dni przed i po świętach, ferie zimowe, weekendy.. jak to wszystko policzymy to nauczyciele nawet ze swoim 3000 brutto miesiecznie zarabiają dobrze!
jkk / 192.193.245.* / 2010-09-01 08:46
Hehe, z nauczycielami tak samo jak z lekarzami... na papierze pensja netto wydaje sie niska, wrecz niesprawiedliwa... ale sprawdzmy ile zarabiaja liczac wszystkie dodatki... dodatkowe etaty, platne projekty UE, udzial w komisjach egzaminacyjnych, korki (moze po godzinach pracy ale napewno w ramach 40-50 godz tygodnia pracy) i uzbiera sie sumka 5tys netto.
maly kazio / 2010-09-01 07:38 / Bywalec forum
W związku z niżem demograficznym to nawet i podwyżki 200 procentowe się należą.Przecież w pustej klasie głos nauczyciela będzie się odbijał echem i biedak będzie powtarzał co będzie słyszał i tak do dzwonka.Mordercza praca.Tylko związki zawodowe są silne i doprowadzą do ochrony miejsc pracy przez klonowanie uczniów.Panie przewodniczący nie ilość lecz jakość.Czy ze względu na płace w szkołach brakuje anglistów,germanistów,matematyków?Bo w naszej wiosce jest pani dyrektor,zastępca i Pani od polskiego.
Polak1234 / 213.76.179.* / 2010-09-01 06:55
Mało za swoje 18 godzin!!! Nie bądź śmieszny człowieku!!!
antysoc / 178.235.62.* / 2010-09-01 07:09
ślepy CZy czytałeś że 18 godz to dydaktyczne? CZy znasz takich co pracują 18 godzin i resztę mają w d.. ja takich nie znam Jak tacy sa to powinno się ich wyp.....Nauczyciel dobry z zaangażowaniem pracuje na pewno min 40 godz/tyg. Nie znasz specyfiki problemu to nie pi.... Hutnik pracuje 6 godzin dziennie - to dla jaj
FILOMIDANEK / 192.109.140.* / 2010-09-01 12:29
Żona kolegi od września ma 28 godz i zarabia 4 000 netto i zarobi 2 x więcej od niego,a on pracuje 40 godz
SumieniePiSokomuchów / 89.72.165.* / 2010-09-01 06:52
Niech nauczyciele zaczną w końcu pracować więcej!
Do cholery, jak długo mam jeszcze płacić za ich przywileje socjalne zapisane w karcie nauczyciela!

A swoją drogą, Sławomir broniarz dostaje 9 tyś. związkowej pensji. Może byś śmierdzący związkowy leniu robił społecznie!?
antysoc / 178.235.62.* / 2010-09-01 07:12
a górnicy , żołnierze, policjanci, wielu jest takich co żerują na reszcie społeczeństwa. A odprawy po 60000 dla zwalnianych stoczniowców??? czy dawniej górników czy kasa dla rolników???!!!
SumieniePiSokomuchów / 89.72.165.* / 2010-09-01 07:21
Zgadzam się w pełni!!!!
Zawsze powtarzam na tym forum, że nie powinno społeczeństwo pracować na wyżartych obiboków przechodzących po 15 latach na emerytury!!!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy