Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bronisław Komorowski o OFE: nie wróżmy katastrofy

Bronisław Komorowski o OFE: nie wróżmy katastrofy

Wyświetlaj:
amb / 195.60.216.* / 2014-01-30 15:15
tylko tego wniosku do TK podobno wcale nie ma, zatem nie będzie orzeczenia w sprawie OFE i zainwestowane środki, o których dotychczas miałem prawo sam decydować w jakiej firmie będą zarządzane, zostaną znacjonalizowane.
lordba / 80.50.144.* / 2014-01-28 12:10
[..] rząd rujnuje NAS WSZYSTKICH , kradnie moją kasę.[...] zusik (dostałem wyliczenia) po 23 latach pracy i całkiem dobrych zarobkach(pojęcie względne, ale zdążyłem wybudować dom i zamieszkać w nim) wyliczył mi 900 zł hipotetycznej emerytury, a jak będę pracował jeszcze kolejne 23lata( bo tyle mam do 67r.)to dostanę jeszcze 330 zł. TO JAKAŚ KATASTROFA!!!(ZABIERAJĄ TUSKITUSKI CO SIĘ DA ŻEBY RATOWAĆ BUDŻET A NIE EMERYTA).
Jestem przeciętnym Polakiem i każdy kto ukończył podstawówkę i nauczył się liczyć powinien wziąć kalkulator w ręce i dokonać małych wyliczeń.
JEŻELI NIE POTRAFI LICZYĆ TO ZNACZY ŻE JEST NIEUKIEM I ZOSTANIE W ZUSIKU.
PODAM TRZY PROSTE PRZYKŁADY( zakładam że już nie będę pracował na [...]śmiesznego sejmu itd. przez 20 kolejnych lat).
Stopa zwrotu średnio przez ostatnie 14 lat w OFE wynosi 18%(mniej-więcej ,PO ODLICZENIU WSZYSTKICH KOSZTÓW POBIERANYCH PRZEZ OFE), do wyliczeń przyjmę TRZY KROTNIE NIŻSZĄ wynoszącą 6% ( chyba nie jest to dużo?).
1) mam 15000 zł w OFE , po 20 latach przy 6% rocznie wychodzi 72 347 zł
2) mam 30000 zł w OFE , po 20 latach przy 6% rocznie wychodzi 144 694 zł
3) mam 50000 zł w OFE , po 20 latach przy 6% rocznie WYCHODZI 241 157 zł

ALE GŁUPOTY WAM WCISKAJĄ W MEDIACH ŻE NIC Z OFE NIE BĘDZIE , NIE BĄDŹ GŁUPI POLICZ SOBIE SAM, SAMA. TO TAKIE PROSTE.

JESZCZE RAZ PODKREŚLAM ZAŁOŻYŁEM , ŻE JUŻ NIE BĘDĘ ODPROWADZAŁ SKŁADEK, A CO BY BYŁO JEŻELI DODAMY JESZCZE SKŁADKI PRZEZ 20 LAT PRACY???

To chyba tyle (nie będę dywagował o opłatach pobieranych przez OFE, ponieważ dla mnie jest ważna średnia stopa zwrotu przez wszystkie lata, a z niej jestem bardzo zadowolony)
Nic tylko pracować na czarno i mieć gdzieś urzędasów , gnał ich pies!!!

Prześlij do znajomych, jeżeli są inteligentni to niech też korzystają z OFE.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
B_7 / 195.35.80.* / 2014-01-16 09:25

Oceniając zmiany w OFE, Trybunał Konstytucyjny będzie brał pod uwagę różne sprzeczne racje, wśród nich także bezpieczeństwo finansów publicznych - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Bzdura - powinien brać pod uwagę jej zgodność z konstytucją a nie chwilowe potrzeby rządu na sponsorowanie kilku kampani wyborczych parti rządzącej!!!

Gdybym był przekonany, że są to rozwiązania drastycznie niekonstytucyjne, nigdy bym nie podpisał tej ustawy, tylko bym ją wysłał do Trybunału Konstytucyjnego prewencyjnie.

Tak, tak - Premier też zdecydował już i ogłosił za sąd, iż Nowak jest niewinny... - może i jest ale kto w tym kraju jest Trybunałem konstytucyjnym i/lub sądem...?

Gdyby na czas, w porę przeprowadzono inną reformę, głębszą reformę systemu finansów publicznych, to by nie było problemu, czy trzeba zmieniać system OFE, bo to jest gwarancja bezpieczeństwa systemu finansowego państwa

A tak trzeba kombinować... przykre to trochę...
rezystor / 94.42.189.* / 2014-01-16 08:08
najwyższy czas aby ten pan zrozumiał co to jest WŁASNOŚĆ !

nauczcie się rządzić tym co otrzymuje budżet !
pokasujcie 50% urzędasów wszelkiej maści kolesi z waszej ferajny, zacznijcie ścigać Korupcję i wymierzać jej zasłużone KARY, a majątki pochodzące z przestępstw przejmować na rzecz budżetu. A jeśli na bazie tych majątków powstały nowe, większe to je również zaliczać w poczet przestępczej działalności.
Niech twe państwo będzie wreszcie praworządne, a nie MAFIJNE.
rk823 / 31.182.66.* / 2014-01-27 21:21
Jakich liberałów, przecież to najczystsza komuna
H Szatkowski / 2014-01-16 09:56
Wszyscy rozumieją, CO TO jest własność, ale zdecydowanie NIE wiadomo, CZY środki na rachunku OFE to własność ubezpieczonego, skoro jak wiadomo składka ZUS własnością ubezpieczonego NIE jest.

I o tym TK również się wypowie.
okt / 188.147.105.* / 2014-01-15 22:34
Trybunał Konstytucyjny nie jest od ważenia racji tylko orzekania czy dany akt prawny jest zgodny z ustawą zasadniczą. Prezydent RP nie jest zaś od mówienia TK jakie racje ma rozważać.
wiwan / 2014-01-15 23:21
Jest od ważenia, gdy regulowana w danej ustawie kwestia jest wielowątkowa i zarówno przyjęcie danego zapisu jest niekonstytucyjne jak i jego odrzucenie. Po chłopsku- należy zważyć, co jest 'bardziej' niekonstytucyjne.
bajbajj / 109.241.203.* / 2014-01-15 21:43
To ostatnia niedziela.... ;) Bronkoniuniuniu.

Najnowsze wpisy