Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bronisław Komorowski z PO: PiS zaprzeczył idei taniego państwa

Bronisław Komorowski z PO: PiS zaprzeczył idei taniego państwa

Wyświetlaj:
bioton / 2006-02-17 23:13
A mnie się wciąż wydaje, że bolączko naszych polityków jest to, że żyli w PRL-u. Przecież PiS jest partią, która określa się mianem chadecji czy też konserwatystów, co niestety pokazuje, że ci ludzie całkowicie nie rozumieja znaczenia tych terminów. Polscy politycy mają zakodowane, że wygrane wybory to skok na kasę, a powinni pamiętać o interesie ogólnym nie partykularnym... Szkoda, że tego nie rozumieją.
Krycha / 83.23.244.* / 2006-02-16 19:20
Ra-ja poczytaj słonko :):):) a bedziez wiedziła/ł co znaczy paragraf 22:):):)
/Bomba komentarz:):)
jab / 83.31.70.* / 2006-02-16 13:37
PO to partia której programem jest sianie anarchii i przeszkadzanie w rządzeniu A Komorowski, Niesiołowski i Rokita są na czele tych działań
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-02-16 13:50
Człowieku jeszce klapki ci nie spadły z oczu pis jest właśnie tą anarchią, jak nie myślicie jak my to jest to złe od tego co tych dwóch maluchów powie zależy wszystko, jescze troszke a dojdziemy do sytuacji jaka jest za naszą wschodnią granicą, jak nie wiesz jak to się nazywa to jest to TOTALITARYZM, więc wybacz ale kto tu sieje niezgode to od pół roku widać.
znudzony pustosłowiem / 81.210.19.* / 2006-02-16 13:35
Jak oni tj. JMR i BK pięknie sypią dykteryjkami. Na wszystko maja przypowieść, a to "taniec chocholi", a to "paragraf 22". Erudyci z Bożej łaski. Jak rządzili z AWS, to jakoś nie do śmiechu było Polakom.
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-02-16 13:52
Przynajmniej nie chcieli wtedy i nie chca teraz zamknąć ust medią i wprowadzić w Polsce monarchi :):):)
4poland / 83.17.92.* / 2006-02-16 11:35
Panie Komorowski, może wreszcie trochę opamiętania. Nie znam waszych powodów odstąpienia od koalicji z PiSem, ale jak słucham waszych recenzji, to sie domyślam, że w ogóle jej nie zamierzaliści powołać, zbyt duz was dzieli. Najwiekszy rozdział między wami to praworządność i sprawiedliwość. Od 4 miesięcy z ust jakigokolwiek członka PO nie usłyszałem choćby słowa na ten temat, nie wiem dlaczego sie boicie lustracji majątkowej polityków, urzędu antykorupcyjnego (acha to ten co 5 rano wyważają drzwi) skontrolowania poprawności procedur prywatyzacji> Przecież afera Orlengate, PZU, Rywin to tylko początek spraw i obrzeże pajęczyny, która oplotła Polskę, paraliżując jej zdrowe mechznizmy społeczne i gospodarcze. Jesteście klubem szyderców, który tak na prawdę nic nie chce zrobić dla Polski poza powołaniem groteskowego gabinetu cieni. Więcej o was doskonale mówi mistrz waszej reklamy Niesiołowski.
strzelec1313 / 80.55.173.* / 2006-02-16 13:56
Człowieku nie rozumiem tego co piszesz ale skoro nie wiesz czemu PO nie podpisało paktu stabilizacyjnego z pis to ci powiem pierwsza to stołki bo jak nie wiadomo o co idzie to idzie o stołki, ale z drugiej strony trudno się dziewć PO skoro z obietnic pis to można by niezłą bajke napisać, już słyszymy ileż to mieszkań się NIE wybuduje, ileż to pieniędzyu na obiecane BECIKOWE braknie i ile wogóle jest braków żeby wszystko spełnić co się obiecało, pis tnie ale czemu miała by tonąć PO :)
Ra-Ja / 212.160.100.* / 2006-02-16 08:30
Smutno, że nasze elity nie czytajaąksiażek, gorzej że mimo to "brylują erudycją". Paragraf 22 to tytuł książki a nie paragraf z czasów stalinowskich. Zdaje sie, ze niektórym wszystko kojarzy się ze stalinizmem. "Biała chusteczka"?
aru / 81.210.64.* / 2006-02-16 13:30
Tytuł książki też jest ale faktycznie taki paragraf istniał w stalinowskim kodeksie. I faktycznie zgodnie z tym paragrafem można było kazdego skazać za cokolwiek - nawet za to, że sobie kiedyś coś pomyślał. Proszę poczytać "Archipelag Gułag", swoją drogą powinna być to lektura obowiązująca dla każdego.
odchudzony / 87.206.192.* / 2006-02-16 08:00
pan Komorowski jest politykiem który kieruje się interesem Polski z jego wypowiedzi wynika że w złożeniu projektu obniżenia podatków jest próba dalszego destabilizowania krajuTo robienie na złość PiS spowoduje także odwet PiS i będziecie się tak panowie politycy bawić w pinponga tylko dlatego że Kaczor śmiał zostać prezydantem a nie puścił Tuska. I tak już do upadłego raz jedni raz drudzy i jeszcze LPR i S to obraz naszych elit politycznych i ich poziomu. Kim pan jest panie Komorowski i co pan zrobił dla tego kraju, bo napewno nie chodzi panu o obniżenie podatków i poprawę sytuacji.
cień cienia / 83.31.34.* / 2006-02-15 23:48
Cieniasy mogły wziąć część władzy i odpowiadać za państwo
ale jak widać wolą wycierać się po salonach i opowiadać
jacy są wspaniali, oraz pluć na przeciwników- jak to cieniasy.
jliber / 82.210.134.* / 2006-02-16 00:14
Eeee, bez przesady, PO robi cos pozytecznego przecież - przynajmniej złoży projekty ustaw spełniające obietnice wyborcze... PiS. PiS nie ma na to czasu bo przez najblizsze lata bedzie zajete czystkami w biurokracji oraz cenzura mediow.
Krycha / 83.23.210.* / 2006-02-15 21:44
Jesli Syn Pana Premiera nie potrafi odróznic cienia od cieniasa to jest albo bardzo malutki albo wymaga specjalnej troski. Sa szkoły specjalne.
/To nie jest dowcip. Trzeba dbac o dzieci.
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-16 00:02
Dzieci są świetnymi obserwatorami, są szczere aż do bólu i nie wiedzą co to poprawność polityczna.

W jednym przyznaję rację. O dzieci trzeba dbać.

Z naprawdę dużym szacunkiem (bo jako jedna z nielicznych pisze Pani "Pan Premier", a to rzadkość na tym forum pełnym obelg, wręcz pomyj)

Marek
Krycha / 83.23.244.* / 2006-02-16 19:26
Panie Marku :):)
/Ludzi denerwuje to co się dzieje Po na Pis Pis na PO a co to kogo obchodzi kto? co? Pis wygrał wybory i to zobowiązuje do dzialania z czy tez bez PO . Chyba ze sa cieniasami i nie potrafia sami. No cóz zawsze mozna poprosić o pomoc PO ale nic sie nie wskura takim postepowaniem jak teraz czyni Pis. Nikt nie lubi być poniżany. Ja nie:):) A Pan?
Marek53 / 83.24.47.* / 2006-02-16 20:53
Pani Krystyno,
Przyjmijmy założenie, że żartowanie jest niestosowne bo np. narusza powagę i stanowi zagrożenie demokracji, bytu państwowego, itd.
Zatem druga strona nie powinna odpowiadać żartem, bo: uzasadnienie powyżej.

Ja pisałem o czymś zupełnie innym
1. Na żart w kategorii muchy (dużo delikatniejszy od moherowych beretów) nie wytacza się armat, z których strzela się porównaniami do stalinizmu. Znaj proporcję, mociumpanie.
2. Jeżeli ktoś uważa pospolite, jednak raczej nieobelżywe, określenie cieniasy za poniżające, to chyba to poniżenie jest mu medialnie potrzebne, chce być pokrzywdzony. I to bardzo, bo nagłośnienie jest potworne.
3. Z tego powodu również w polityce taką karierę zrobiły
słowa, które w polityce powinny być zakazane. Poniżenie, obraza, UPOKORZENIE. W dodatku to nagle politycy PO i SLD jednym głosem wmawiają wszystkim, że Lepper i Giertych zostali upokorzeni przez PiS. Nagle stali się ich obrońcami.

Sprawa wydaje mi się dość oczywista, Nie bardzo mają się czego czepiać, to próbują PiS-owi "dorobić twarz" ludzi , którzy wszystkich wkoło poniżają, obrażają i upokarzają.
Media, dość jednokierunkowe, pompują tą bańkę mydlaną. I nagle cieniasy stają się najważniejszym tematem politycznym.

A politycy, jeżeli są obraźliwi jak praczka, powinni sobie znaleźć zupełnie inne zajęcie.
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-15 18:35
Jeżeli dowcip wymaga "objaśnienia", to zaprawdę jest kiepskiej miary.
Jeżeli dowcipniś zastrzega, że nie miał zamiaru obrazićadresata, to znaczy, że właśnie taki zamiar mu przyświecał.

I w końcu, jeżeli dowcipniś umowę zawartą przez polskich parlamentarzystów porównuje (szalenie dowcipnie) do bezprawia z okresu stalinowskiego, a kilka dni wcześniej senator RP wraz z niedoszłym kandydatem na prezydenta RP robią (szalenie zadowoleni z własnego dowcipu) porównania innego parlamentarzysty do Hitlera to, bardzo delikatnie, mogę uznać to za gruby dowcip.

Ale jeżeli takie dowcipy są w modzie to proszę bardzo. Oto próbka.:
Co to jest Platforma Obywatelska? Platforma do wywożenia Obywateli obciążających budżet - emerytów, rencistów i innych bezproduktywnych darmozjadów po rozwiązaniu problemu finansów publicznych.
Z niewiadomych powodów w Norymberdze zakazono stosowania takich pojazdów.

Czy też się pośmiejecie.

Zaznaczam, że nikogo nie chciałem obrazić.
Do Marek53 / 83.22.201.* / 2006-02-15 21:37
Życie szybko zweryfikuje tą umowę zawartą przez polskich parlamentarzystów. Już dzisiaj Pan Poseł Giertych zarzucił Marszałkowi Jurkowi blokowanie ustawy o IPN twierdząc że jest to powtórka z pierwszej próby lustracyjnej z 1992 r kiedy to samo środowisko polityczne (ZChN) z którego pochodzi Jurek w sposób zdradziecki obaliło rząd Olszewskiego .Tak funkcjonuje wspomniany przez Pana pakt. Nie jest to niestety żart a mnie jakoś nie jest do śmiechu.
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-16 00:30
Temu nie przeczę. Panowie Lepper i Giertych nie są najwyższej próby stroną w jakiejkolwiek umowie. Mało wiarygodni, nie widzą dalej czubka własnego nosa. I nie bronię tego paktu. Osobiście wolałbym powtórne wybory.
Pisałem jednak o nieproporcjonalnej reakcji Pana Komorowskiego. Od niego oczekuję więcej. Żarcik Pana Premiera ma się nijak do par. 22. Na komary nie wytacza się armat. Porównywanie obecnej sytuacji do stalinizmu i hitleryzmu może być śmieszne , ale chyba dla nielicznych. Źle świadczy o dowcipnisiu. I o tym pisałem.
real / 81.219.244.* / 2006-02-15 21:24
""Jeżeli dowcip wymaga "objaśnienia", to zaprawdę jest kiepskiej miary.
Jeżeli dowcipniś zastrzega, że nie miał zamiaru obrazićadresata, to znaczy, że właśnie taki zamiar mu przyświecał.""
Jak rozumiem, jest to pański komentarz do ""cieniasów"" Marcinkiewicza. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się z panem zgodzić. Dowcip Marcinkiewicza był wyjątkowo niskich lotów (nikt się nie śmiał!!), a dodatkowo tłumaczenie się swoim synem, i mówienie że nie chciał nikogo obrazić, bo to taki walentynkowy lapsus, oznacza dokładnie coś przeciwnego, jak zresztą pan trafnie zauważył w swoim komentarzu.
Poza tym jeszcze jedna uwaga dotycząca umów (.... w końcu, jeżeli dowcipniś umowę zawartą przez polskich parlamentarzystów porównuje), proponowałbym, aby się pan zapoznał z następującymi artykułami Kodeksu Cywilnego - Art.82, Art. 84 §1,2, Art. 86 §1,2, będzie panu łatwiej (bo na gruncie OBOWIĄZUJĄCEGO w Polsce prawa, dodam obowiązującego WSZYSTKICH, prezydenta i posłów również), odnaleźć się w tej co nieco skomplikowanej rzeczywistości i wyrobić sobie WŁASNY pogląd, a nie przyjmować poglądów jedynie słusznych, bo pochodzących od ugrupowania rządzącego, lub jakiegoś innego. Chyba, że dobrowolnie poddał pan swój mózg procesowi wyprania ze zdrowego rozsądku i WŁASNYCH wniosków, jeśli tak, to oczywiście ma pan do takiej PRALNI prawo, niemniej pozwoli pan, że w tym miejscu wyrażę swoje, dla pana, współczucie. Oczywiście na zakończenie również zaznaczam, że nie chciałem nikogo obrazić.
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-16 01:09
Zrozumienie tekstów pisanych sprawia Panu pewną trudność, jak sądzę. (osąd subiektywny). Ponieważ to jest nawrót, zalecam konsultacje u specjalisty.
Zwykle staram się odpowiadać merytorycznie a nie osobiście, ale Pan nie preferuje takiego sposobu dyskusji.
O.K. postaram się dostosować.


Nie wspominałem nic o WADACH OŚWIADCZENIA WOLI, dz. IV K.C. Nie widzę zresztą zastosowania w tym przypadku.
Obawiam się, że właśnie Pana oświadczenia woli podpadają szczególnie pod art. 82. K.C. cyt: "nieważne jest oświadczenie złożone przez osobę .... Dotyczy to szczególnie niedorozwoju umysłowego" koniec cytatu.
Wyrazy współczucia. Czy to naprawdę nieuleczalne? Taka szkoda. A może lobotomia pomoże. To naprawdę nie boli.

ps. pan wypada pisać Pan. nawet jeżeli ma on wyprany mózg.

Pozostaję z szacunkiem dla powierzchownego znawcy K.C.
real / 81.219.244.* / 2006-02-16 17:42
To teraz do pana , skoro to już ustaliliśmy (oczywiście bez obrazy). W odwracaniu kota do góry ogonem, jest pan Mistrzem (Mistrzem napisałem przez duże M, bo jeszcze bardziej chciałbym podkreślić dla pana uznanie), szkoda, że pana nie dkrył Kurski, a może odkrył, tylko się obawia o swoją posadę pierwszego populisty i skandalisty IV RP??
Z rozumieniem tekstu nie mam żadnego problemu, wykazałem tylko po raz kolejny, że stosuje pan podwójne standardy (jeśli mówi coś Marcinkiewicz (obojętnie jaką bzdurę), to musi być dobre, jak to samo mówi Komorowski, to jest złe. Ale już się do tego przyzwyczaiłem w pańskim wydaniu. Do lekarza pana nie będę wysyłał, i tak panu nie pomogą, bo pański przypadek jest beznadziejny, a służba zdrowia sama wymaga leczenia. Pan tak niby świetnie wszystko rozumie, a nie zrozumiał pan prostej analogii dotyczącej UMOWY, o której pan wspominał i prawnych warunków, którym taka umowa (aby była wiążąca), musi odpowiadać. Nie będę jednak rozwijał tego tematu, bo to wyraźnie przekracza możliwości pańskiej percepcji. Jestem i tak pełen uznania, że w ogóle przeczytał pan choć jeden artykuł. To już duży sukces. Teraz napiszę coś MERYTORYCZNIE, ale na poziomie, który pan rozumie. O demokracji nie ma pan zielonego pojęcia, bo wszystkich oponentów o innych poglądach opluwa pan jadem i obrzuca pomyjami, to typowe dla zwolenników pisiorów. Pańskie tezy nie maja nie tylko nic wspólnego z rzeczywistością, ale również z zdrowym rozsądkiem, ale czy można o zdrowy rozsądek podejrzewać kogoś kto głosował na PiS?? Chciałem również (przy okazji oczywiście) zapytać, jak podobał się dowcip o premierze sterowanym radiem?? Pewnie go pan nie zrozumiał, ale to już inna historia.
Co do zasad pisowni szanowny panie, to na początek, krótki cytat z Wydawnictwa Naukowego PWN S.A :
"......Użycie wielkiej litery ze względów uczuciowych i grzecznościowych jest indywidualną sprawą piszącego. Przepisy ortograficzne pozostawiają w tym wypadku dużą swobodę piszącemu, ponieważ użycie wielkiej litery jest wyrazem jego postawy uczuciowej (np. szacunku, miłości, przyjaźni) w stosunku do osób, do których pisze, lub w stosunku do tego, o czym pisze."" koniec cytatu.
W związku z tym, że w pańskim przypadku, żadna z powyższych przesłanek nie występuje, pozwoli pan, że pozostanę przy zasadach ogólnie przyjętych, a moje wypowiedzi będą wtedy bardziej autentyczne, co diametralnie będzie je odróżniało od pańskiego stylu, który jest wyjątkowo prymitywny, prostacki i cyniczny. Do każdego zwraca się pan z dużej litery, po czym wylewa oponentowi (też duży) kubeł pomyj na głowę. No ale cóż, różnych lokatorów Pan Bóg ma na świecie, pański przypadek jest potwierdzeniem tezy, że nawet Bóg czasami się myli.
Na razie żegnam ozięble, nauczyciela maluczkich (po WUMLU??)
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-16 02:07
ps
Zapomniałem spytać, jak się mój dowcip o platformie podobał.
A może powtórzyć? Wiem, że czasami jest to konieczne.
Wspołczuję.
zm55 / 82.160.255.* / 2006-02-16 10:54
Twój dowcip o PO chyba wymyślił sam rydzyk.
Marek53 / 83.24.47.* / 2006-02-16 12:28
Nie mam przyjemności znać o. Rydzyka. Chyba go nawet nie słyszałem, oprócz migawek w Wiadomościach.

Wzorowałem się na Panach Komorowskim, Niesiołowskim i Lisie.
macenty / 83.24.31.* / 2006-02-16 17:21
Aleś się Pan zaperzył, może walerianki?
hejo / 83.8.227.* / 2006-02-15 18:01
Mogło chodzić o konsolidacje w obliczu "odcinania" Rydzyka przez Episkopat.
Redemptoryści byli już raz wygnani z Polski w XIX w.
ja / 83.30.129.* / 2006-02-15 17:38
Paragraf 22 to mi się zawsze kojarzył z powieścią Hellera!!!! Ale skoro był taki słynny również w czasach stalinowskich, to muszę zweryfikować swój pogląd - ekonomiczny
Steve / 83.238.13.* / 2006-02-15 14:38
Brawo Panie Bronisławie , podpisuję się pod Pana uwagami obiema rękami .
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-16 01:39
Szkoda, że nie móżdżkiem.
W pewnych sferach pisze się "ręcyma"
Stif / 83.23.243.* / 2006-02-15 17:13
Steve!
Proszę z szacunkiem!
Tylko nie Kaczory !
Widać gołym okiem i czuć przez ekran monitora, że jest to metoda wzmocnienia głosu B.Komorowskiego przez własnego KLAKIERA z PO.
Pan Prezydent to nie jakis tam Kaczor.
Miarkuj Pan jakiego języka używasz!
real / 81.219.244.* / 2006-02-15 20:21
Absolutna racja, popieram stif-a w jego wypowiedzi "".....Pan Prezydent to nie jakis tam Kaczor."" Jasna sprawa że nie, to PIERWSZY kaczor RP!!!!!!
I z szacuneczkiem proszę!!!!!
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-15 23:56
Sam Pan sobie wystawił świadectwo. Komentarz zatem zbędny.
real / 81.219.244.* / 2006-02-16 00:59
Jak zwykle - stwierdzenie bardzo odkrywcze.
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-16 01:34
Szanowny Panie,
Szacunek okazywany demokratycznie wybranemu prezydentowi jest, jak sądzę, rzeczą oczywistą.Jest miarą szacunku dla demokracji. Odmieność poglądów nie upoważnia do takiego sposobu wypowiedzi. Świadczy jedynie o wypowiadającym się. I nie jest to w rzadnej mierze odkrywcze. Jest oczywiste od dość dawna.
Ale jest również faktem niezaprzeczalnym, ze do demokracji trzeba dorosnąć,
czego Panu życzę,
z szacunkiem
real / 81.219.244.* / 2006-02-16 19:10
Szanowny Panie Marek53,
Na szacunek trzeba sobie zapracować i zasłużyć. Samo wybranie prezydenta, nie jest podstawą do tego, aby osobę wybraną obdarzać szacunkiem, miłością, zaufaniem i czym tam ktoś jeszcze chce. Ja SZANUJĘ DEMOKRACJĘ, czyli demokratyczny wybór, człowieka bedę szanował, jak na szacunek zasłuży.
Na razie, prezydent udowadnia, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, tylko wybranej grupy (najbardziej polskich Polaków), czyli na razie na mój szacunek nie ma co liczyć.
Bardzo bym pana prosił, aby skończył pan z tym pouczaniem wszystkich, którzy mają odmienne poglądy, bo świadczy to tylko o tym, że o demokracji ma pan blade pojęcie, lub pańskie wyobrażenie o demokracji, jest zbliżone do tego, jakie prezentuje prezydent Łukaszenko. To też prezydent i też nie wolno go krytykować, bo to sprzeczne z zasadami demokracji, dodam - demokracji po Ukraińsku.
real / 81.219.244.* / 2006-02-16 19:13
Korekta - demokracji po Białorusku. Ukraina jest już w demokracji w zupełnie innym miejscu.
benio / 213.186.83.* / 2006-02-15 12:15
Jestem wielce zdziwiony. Myślałem, że na tej stronie i na tym forum przeważają ludzie wykrztałceni i inteligentni a tymczasem to przewaga zwolenników pisu jest wyraźna
kaśka / 83.22.201.* / 2006-02-15 18:33
Ja też uważam ,Panie Benio że nie powinien się Pan martwić o inteligencję zwolenników PiS jak to trafnie ujęła Czesia. Musi Pan zrozumieć że jest to pewien rodzaj wysublimowanej inteligencji ;nie na Pański ani też mój łeb. Wzorcem tej inteligencji może być np słynne premierowskie "cieniasy".
Czesia / 83.23.243.* / 2006-02-15 17:20
To prawidłowośc Pani(e) benio!
Wszakże więcej było tych co głosowali na PiS.
Wiem, że Pan podobnie jak Pana Szef TUSK chcieliby azeby było inaczej ale nie jest.
Przykre ale prawdziwe.
O inteligencję zwolenników PiS niech się Pan nie martwi.
benio / 83.238.231.* / 2006-02-15 19:58
pewnie że się nie martwię. przecież na głupotę nie ma rady. pozostaje współczuć
Benek / 83.18.243.* / 2006-02-15 22:01
No to współczuję ci benio. Zadowolony?
Marek53 / 83.24.14.* / 2006-02-16 01:50
Biedny Beno, taki inteligentny, taki wykształcony, taki samokrytyczny. Pewnie nie jest zadowolony. Trochę się biedak zagubił
Też mu współczuję.
Sabre / 2006-02-15 08:44 / Tysiącznik na forum
Skoro ma być wesoło ... .
W niedalekiej przyszlosci, w gabinecie I Sekretarza POP PiS pewnego zakladu pracy.
- Niech bedzie pochwalony Bracie Sekretarzu.
- Na wieki wiekow Pacaniak, na wieki wiekow. Zblizcie sie.
- ....
- Nie przesadzajcie, Pacaniak, nie przesadzajcie. Nie musicie od drzwi szorowac na kolanach. Konstytucja IV RP wyraznie mowi, ze rozmowa z czlonkiem kierownictwa Partii odbywa sie na kleczkach, ale podejsc do mojego biurka mozecie sobie spokojnie na nogach.
No juz dobrze, Pacaniak, dobrze. Macie tu gazete, podlozcie sobie pod kolana zeby wam sie wygodnie kleczalo.
- Bog zaplac, Bracie Sekretarzu, Bog zaplac.
- No i jak wam minely Swieta Pacaniak?
- Glownie na zakladzie, Bracie Sekretarzu. Bierzemy udzial we wspozawodnictwie pracy pod haslem "Ora et Labora" o nagrode "Zlotego Mohairowego Beretu" ufundowana przez Prymasa Rydzyka. I trzeba bylo podgonic z planem.
- Tak Pacaniak, tak. Wszyscy budujemy IV RP, nikt inny za nas tego nie zrobi. Musze Wam powiedziec Pacaniak ze ja tez pracowicie spedzilem ten radosny czas.
- Tak?
- Tak Pacaniak. Razem z innymi czlonkami kierownictwa naszej Partii wzielismy udzial w wyczerpujacym seminarium wyjazdowym "Sporty zimowe - droga ubogacenia duszy chrzescijanina". W St. Moritz, w Szwajacarii. A Brat Zastepca nawet zlamal noge. Jak widzicie byly to ciezkie i nawet niebezpieczne dwa tygodnie. Ale czego nie robi sie dla zakladu, Partii i Kraju.
Tak Pacaniak, tak. Budowa IV RP wymaga od nas poswiecen. Od wszystkich. Zrozumieliscie?
- Zrozumialem.
- Dobrze Pacaniak. Swieta minely, a po Swietach jest co... Pacaniak?
- ???
- Koleda, Pacaniak, koleda. Cieszycie sie?
- Bardzo.
- Tak jak w poprzednich latach dla waszej wygody uzgodnilismy terminy z parafia. Dostaniecie pol dnia wolnego zeby moc sie przygotowac duchowo do tego radosnego wydarzenia. Odpracujecie to sobie w niedziele. Szczegoly uzgodnijcie z Ksiedzem Proboszczem - nie chcemy ingerowac w wasze praktyki religijne. Jestesmy wszak panstwem neutralnym swiatopoglodowo. Prawda Pacaniak?
- SWIETA PRAWDA.
- A po koledzie koscielnej, Pacaniak, KOLEDA PARTYJNO-PANSTWOWA!!!
- O Jezu!?
- Tak Pacaniak, tak. Nasza Partia nie moze i nie chce zrzucic z siebie obowiazku dbania o duchowa strone egzystencji naszych obywateli. Bedziecie mogli podzielic sie z nami waszymi radosciami i troskami.
- Z WAMI????
- Tak. Pacaniak, tak. Spotkal was niezwykly zaszczyt. Oprocz mnie i Brata Zastepcy odwiedzi was Brat z Dzielnicy!!! Pouczcie dzieciaki, zeby nie zebraly o skorki od chleba, jak w zeszlym roku, zeby wstydu nie bylo! I wymyjcie je jak nalezy. Aha, i nauczcie ich piesni "Lulajze Jaruniu". Brat z Dzielnicy bardzo ja lubi. Moze da waszym dzieciakom obrazki z Dzieciatkiem Lech i Dzieciatkiem Jaroslaw.
- Tak jest Bracie Sekretarzu.
- Powiedzcie mi Pacaniak jaki planujecie poczestunek dla nas i dla Brata z dzielnicy.
- Poczestunek???
- No chyba nie postawicie kubka z paluszkami jak jakas liberalna sknera!!! Co jecie na obiad?
- W tygodniu kartofle w mundurkach z kwasnym mlekiem. A w niedziele dzieciaki dostaja skorke od sloniny do polizania.
- Smaczne i pozywne jedzenie Pacaniak. Zazdroszcze wam. Niestety moja watroba nie pozwala mi na takie frykasy. Macie tu kartke z menu: Dla mnie jagniecina po prowansalsku z szafranem i truflami, Brat Zastepca lubi owoce morza - homar bedzie w sam raz, a Brat z Dzielnicy uwielbia dziczyzne - proponuje comber z jelonka z prawdziwkami. Do tego czerwone i biale wino. Czerwone moze byc Chateau Latour 1969, a biale niech bedzie jakies renskie. Tylko nie kupujcie byle czego.
- Jezu przeciez to bedzi kosztowac majatek!
- Nie martwcie sie Pacaniak. Partyjno-Zakladowa Kasa Zapomogowo-Pozyczkowa juz udzielila wam korzystnego kredytu, 10% miesiecznie. No idzcie juz, idzcie.
- Ide Bracie Sekretarzu.
- A jeszcze jedno. Mam dla was dobra wiadomosc. W tym roku nie bedziecie musieli przygotowywac koperty ani dla ksiedza ani dla Partii.
- O Matko Boska.
- Tak Pacaniak. Zorientowalismy sie ze to dla was krepujace, nie wiecie ile dac, wstydzicie sie dac zbyt wiele. Dlatego dla waszej wygody od tego roku po prostu bedziemy potracac kolede z waszych poborow. Cieszycie sie?
- Bardzo.
- No!Z Bogiem Pacaniak, z Bogiem. Biegnijcie juz do maszyny. Plan sam sie nie przekroczy!
Znalezione w sieci
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy