Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Bruksela ostrzega: Nadchodą naprawdę ciężkie czasy

Bruksela ostrzega: Nadchodą naprawdę ciężkie czasy

Wyświetlaj:
majsterWkryzysie / 83.243.34.* / 2009-02-13 01:30
"Dostępność kredytów pełni ważną rolę dla przemysłu motoryzacyjnego, ponieważ od 60 do 80 proc. prywatnych samochodów w Europie kupowanych jest na kredyt" - przecież kiedyś trzeba te kredyty spłacić i musi być stagnacja. Może wrócimy do normalnych cen i do konsumpcji bez kredytu? Bo czy każdy musi mieć dom albo wielkie mieszkanie i przy okazji nowe drogie auto?
A może ja jestem zacofany...
mirak / 83.18.89.* / 2009-02-12 22:41
Czyli najlepiej tutaj wyjdą ludze którzy mieszkają na wsi, oni przynajmniej będą mieli co jeść. A mieszczochy będą głodować w swoich pięknych apartamentach i wypasionych samochodach...
Natter / 2009-02-12 21:59 / Tysiącznik na forum
Jestem daleki od myśli ekonomicznej przywódców ZSRR że, nalepsze dla państwa jest chroniczny brak towarów na rynku.Ale jak widać kapitalizm i nadprodukcja towarów też ma swoje minusy.Branża samochodowa była rozbudowywana nażywioł bez analizy chłonności rynków oraz wpływu postępu technologicznego.To nie lata 60 i 70 gdy żywot samochodów wynosił 8 do 10lat a silniki po 100tyś km nadawały się do wymiany.Obecne samochody po 200tyś km są w pełni sprawne.Rynek wschodni też już jest prawie nasycony importem i włsną produkcją.Pytanie co dalej? W/g mnie pozostaje jedne wyjście - ograniczyć produkcję o co najmniej 50%.Nodobrze ale tam jest zatrudnionych ponad 2mln ludzi.
Limberg / 91.142.196.* / 2009-02-15 17:08
Pytanie co dalej..... a dalej samochody tanie, ekologiczne (spalanie 1-2 l. na 100km). Wszyscy zaczynają kupowac i branza znow rosnie.

Najnowsze wpisy