Forum Forum finansoweInne

Brytyjscy klienci islandzkich banków odzyskają pieniądze

Brytyjscy klienci islandzkich banków odzyskają pieniądze

Wyświetlaj:
maxymili / 2008-11-17 11:34 / Tysiącznik na forum
Według mnie zagraniczni inwestorzy wiedzieli na jakie ryzyko się decydują i jeżeli stracili kapitał to jest to wynik podjętego przez nich działania. Islandia nie powinna gwarantować niczego ponad to co obiecała gwarantować wcześniej.
Zachowanie inwestorów przypomina trochę hazardzistę, który przegrał dom i rodzinna fortunę a potem usiłował zabić za to krupiera. Nie trzeba było grać.
polaczek zarezerwowany? / 87.205.179.* / 2008-11-17 11:50
To co Banki to takie nowocześniejsze Kasyna?
Dzięki, że mnie uświadomiłeś!
maxymili / 2008-11-17 14:14 / Tysiącznik na forum
Inwestując wiesz jakie masz gwarancje. Rząd ustawowo gwarantuje Ci odszkodowanie na koszt podatników lub funduszu gwarancyjnego o ile pieniędzy starczy do określonych kwot. Żądanie od podatników by płacili za twoją chciwość, gdy dla zwiększeni a zysku zaryzykowałeś inwestycję powyżej gwarancji rządowych to jest po prostu skandal. Polska w żadnym razie nie powinna wspierać kredytami z naszych podatków tej niepoważnej zachcianki Islandzkiego rządu. Na miejscu Islandczyków rząd ten wysłał bym na biegun północny. Kraj chyli się ku upadkowi a oni go zadłużają na gigantyczne kwoty których przez dziesięciolecia ich wnuki jeszcze nie spłacą tylko po to aby zrekompensować hazardzistom ich straty. Te banki dawały po 16 i więcej procent, to chyba oczywiste, że to był hazard.
wwmac / 79.65.209.* / 2008-11-17 19:52
A jeśli można spytać to skąd Ty czerpiesz te informacje o "16 i więcej procentach"??? 16% to teraz wynosi stopa procentowa w Islandii.... i od kiedy inwestowanie w depozyty w banku europejskim jest hazardem??? Fundusze w IceSave były pokryte do 35 tys funtów w Brytyjskim Funduszu Gwarancyjnym (później limit został podniesiony do 50 tys) tyle że pierwsze €20,887 około 16 tys funtow miało pochodzić z Islandzkiego Funduszu Gwarancyjnego. Rząd Isalandzki po znacjonalizowaniu 3 banków zagwarantował 100% depozytów w Landsbanki (ale nie objeło to IceSave - internetowej gałęzi tegoż to banku w UK)... czym złamał warunki umowne lokaty..... Całość zobowiązań Funduszu Islandzkiego wobec brytyjskich depozytorów przejął FSCS. Gdzie tutaj widzisz jakiś przejaw hazardu??? Zastanów się zanim coś napiszesz...
Pary / 91.105.60.* / 2008-11-17 17:54
nie komentujcie jeśli nie zacie faktów. Rząd Islandii nie chciał wyplacić podstawowych gwarancji rządowych do których się zobowiązal, tzn. 16 tyś. funtów . Na rachunku oszczędnościowym Icesave oprocentowanie wynosiło niewiele powyżej 8 procent wiec niema w tym nic z hazardu. proszę nie pisać głupot !!

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: