Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Brytyjski sposób na bezrobocie

Brytyjski sposób na bezrobocie

Money.pl / 2006-06-08 09:53
Komentarze do wiadomości: Brytyjski sposób na bezrobocie.
Wyświetlaj:
gitarzysta32 / 77.49.218.* / 2009-08-31 23:14
Wszystko pieknie ze anglicy maja sposob na bezrobocie ,to nie jest sposob to sie nazywa rozum ,poprostu uzywaja rozumu,kapitalizm polski nie posiada rozumu ,ten co moze innych zaorze ,to nie sztuka meczyc sie za granica ,pracujac 100razy szybciej ,od rana do wieczora,opuszczac rodzine dom ,latwoi jest siedziec i pisac ,trudniej tu byc ,fajny tytul ,a ja mam polski tytul;jedyny na swiecie niepowtarzalny ,polski sposob na bezrobocie ,opracowany przez czlowieka ktory zna realia pracy na emigracji ,co ja jestem slabszy od anglika nigdy ,od niemca nie wiedzieli jak mi dziekowac za prace wykonana ,znowu inni od nas lepsi ,nie ma lepszych ,ale sa uczciwsi,tak to jest jedyna prawda ,w,w brytanji,kazdy dzien pracy jest placony za prace i za ubezpieczeie ,nawet jak cie na 1dzien wezna ,w polsce nikt juz teraz prawie nie placi ubezpieczen ,system ktorego ,przepisy ulatwiaja oszukiwac jest teraz bardzo dobry dla oszustow ,podobnie jest w grecji tu jak,przeskarzysz ze nie zaplacono ci ubezp,odrazu reakcja zusu i kary duze ,w polsce ludzie sa bici zastraszani ,przez pracodawcow,inikogo to nie obchodzi ,z przymrozeniem oka ,marnujemy pieniadze apotem ciecia ,bo braki ,i wysylaja nas do angli ,a dlaczego nie dadza nam pracy w polsce ,bo zalezy od pracodawcy ,czy cie weznie do pracy .najgorsze jest to ze ,politycy nie wiedza jak to rozwiazac i czekaja az wolny rynek sam to zalatwi ,panstwa obowiazkiem jest kierowac ,pilnowac ,cen regulowac ceny ,poniewaz ten co sprzedaje jest zawsze nieuczciwy ,chce zarobic po trupach to ten wolny rynek ,nie moze byc aby ponstwo ,zostawialo ludzi na pastwe tych ktorzy sa bardziej okrutni od tych ktorzy na co dzien ,zyja z paru zlotych,planowanie jes swietoscia ustalanie zarobkow jest swietoscia ,nie mozesz placic uczciwie nie mozesz,prowadzic interesu ,zlodzieje musza byc karani ,dozywotnim zakazem ,prowazdenia dzialalnosciprawo dla biednych,rekin to to rekin,fiskus jak dopadnie biedaka to koniec a czy nie wiedza co robia pracodawcy ,robiac ich w przysl h,na kase nie zrobi tusk cudu tylko dlatego ze nie zapyta mowi ze wie ,jak zlikwidowac bezrobocie zebynikt nie wyjezdzal wiem tylko ja bo sie zta wiedza urodzilem ,pewnych rzeczy nie mozna sie nauczyc,ludzie pracy musza sie odwrocic od oszustow ,,,,dcn,,,,patryjota,
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-08 12:56
Tylko Europejczycy mogli wymyślić rozwiązywanie bezrobocia przez... zatrudnianie ludzi do zwalczania bezrobocia... Zamiast redukować biurokrację, regulacje i podatki, które są przyczyną bezrobocia, tworzy się nowe urzędy, nowe regulacje, i na ich utrzymanie nowe podatki. Jak tak niby wykształceni Europejczycy mogą być tak głupi? Nic dziwnego że już dwa razy USA musiało ratować nam tyłki przed samo-anihilacją.
Rozważny / 83.15.229.* / 2006-07-06 16:32
w wielu urzędach nie ma tego, co w Rzeszowie i bezrobotni plączą się bezradnie, nie pouczeni o prawach, ktore im przysługują. W 2005 nie funkcjonowała ustawa 50+1 przez co wielu ludzi po 50-tce straciło zdrowie. W wielu celowo odwleka sie kursy językowe i inne, przez co ludzie traca czas i zdrowie. Każdy chce pracować i zarabiać na emeryturę i życie. Prof. Kabaj twierdzi słusznie, że nie ma możliwości zredukowania biurokracji gdzyz nie mamy kontroli nad Narodowym Bankiem: kto da im niskooprocentowane odprawy na pół roku? Wada systemu oczywista; podatki i etc. A budżet łupiony na nowe urzędy w Warszawie i dyrdymały na prowincji.
X z Rzeszowa / 83.11.242.* / 2006-06-08 11:33
Słyszałem trochę o tym urzędzie. Absolwenci po kierunkach, których ukończenie w Rzeszowie gwarantuje bezrobocie zarabiają tam więcej ode mnie. Skonczylem prawo i jestem pracownikiem samorzadowym na odpowiedzialnym stanowisku. Opieka nad bezrobotnymi polega głównie na przygotowaniu do kontaktu z pracodawcą - odpowiednie słownictwo, list motywacyjny, CV etc. Podejrzewam, ze dla poprawienia statystyk niektorych ogloszen nie wywiesza sie w PUP i wciska sie podopiecznego. Takie metody nie tworza nowych miejsc pracy ani nie podnosza kwalifikacji jak kursy czy staże (na które oczywiście brakuje środków), sa to pieniadze wyrzucone w bloto bo jezeli nawet ktos dzieki zabiegom Jobcentre znajdzie prace to znaczy ze nie dostal jej ktos inny.
Świeża Biurwa / 83.18.222.* / 2006-06-08 10:27
A wiecie że WUP nie kieruje PUPem. Właśnie się dowiedziałem, że Wojewódzki Urząd Pracy nie nadzoruje Powiatywymi Urzędami Pracy ani nie koordynuje. To są takie osobne byty które czasami coś tam robią w komitywie. WUP podlega Urzędowi Marszałkowskiemu a PUP Starostwu
Rozważny / 83.15.229.* / 2006-07-06 16:39
dzięki za zwrócenie uwagi na problem główny. To jest jak wirusy w sieci. Przecież to zerowy brak koordynacji. A podatki - nasza własność - idą na zapis w księgowości w rubryce "straty". Okej, przyda sie ta informacja w robocie
Krzycho123 / 213.158.197.* / 2006-06-08 10:06
Świetnie. A stare urzędy pracy zlikwidują? Bo jak nie to niebawem połowa Polaków będzie pracowała w urzędach pracy.
lala / 212.33.144.* / 2006-06-08 09:53
hura!!!!!
zniesmaczony / 87.105.96.* / 2006-06-08 10:07
tansze panstwo bueheheh
moze zatrudnimy jeszce z 5 milionow biurokratow i utworzymy 50 nowych urzedow tak dla zasady?
smiac i plakac sie zarazem chce
yd / 81.219.100.* / 2006-06-11 20:28
O czym wy piperzycie !

Skoro w UK sie to sprawdzilo to znaczy iz nie jest to zly pomysl. krytykowac zawsze latwo

Najnowsze wpisy