Forum Polityka, aktualnościKraj

Budowa bez pozwolenia – kiedy i dla kogo?

Budowa bez pozwolenia – kiedy i dla kogo?

Money.pl / 2012-08-27 11:57
Komentarze do wiadomości: Budowa bez pozwolenia – kiedy i dla kogo?.
Wyświetlaj:
T. / 81.190.61.* / 2012-08-27 16:06

Najbardziej istotną zmianą jest sam tryb rejestracji zamierzonej inwestycji u starosty, który w razie braku zastrzeżeń wyda dziennik budowy inwestorowi.


Dziennik budowy i regularne obowiązkowe wpisy z przebiegu prac na tejże jest rodem z komunizmu ! Zwłaszcza w budowie indywidualnej domku jednorodzinnego. Tego w Europie i na świecie nie ma.
W Europie projektant sam nadzoruje przez siebie zaprojektowaną budowę i za to bierze pełną odpowiedzialność! Tam nie też żadnych kierowników budowy!


Gdy inwestycja będzie niewielka również nie będzie konieczności powiadamiania Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Pracy czy Państwowej Inspekcji Sanitarnej o zakończeniu prac budowlanych.


Co znaczy "inwestycja niewielka" ?
Buda dla psa,szałerek,drewutnia,garaż,szambo czy indywidualny wychodek na świeżym powietrzu ?
Kominiarz też nie będzie łapy wyciągał ?
Znając nadgorliwość naszych urzędników i robienia sobie nawzajem "pod górkę",należy dokładnie sprecyzować czego dotyczą ustępstwa.

W swoim domu, na swojej ziemi Ja będę mieszkał i ja będę za ewentualne nieprawidłowości odpowiadał.
Kogo to obchodzi ,czy ja będę miał kibel w salonie, a swój ulubiony samochód garażował w sypialni?
Urzędnik będzie decydował jakie ja mam mieć w swoim domu szerokie okno ? Jak zawali się dom to ja będę ponosił konsekwencje. Zresztą projektant będzie nad tym czuwał podczas budowy,a nie cała armia urzędników i odbiorców mediów w wyciągniętą łapą !
ktoskto buduje / 62.255.193.* / 2012-08-27 11:57
jest 27 sierpien 2012 roku i nic sie nie zmienilo...obiecanki cacanki, jak zwykle....
catpower / 2012-08-27 15:33 / Bywalec forum
no gdyby faktycznie to weszło w życie to byłaby bomba, prawdziwa rewolucja, tylko czy są jakiekolwiek szanse na to, ze ten piękny sen się ziści?

Najnowsze wpisy