Forum Forum nieruchomościRemont

budowa domu a remont starej nieruchomości

budowa domu a remont starej nieruchomości

garek32 / 2011-05-13 11:42
witam,
zastanawiam się nad wybudowaniem domu, nie mam jeszcze działki, więc koszta mogą być wysokie, ale w tej samej miejscowości do kupienia jest stara nieruchomość, która musiałaby być odremontowana praktycznie od początku, czy myślicie że ta druga opcja będzie bardziej opłacalna?
Wyświetlaj:
Bembenek / 78.8.91.* / 2011-06-16 10:14
Fakt, trzeba przekalkulować co wyjdzie taniej i solidniej no i określić swoje preferencje- wolisz stare mury czy nowy budynek. W każdym z przypadku moge Ci podpowiedzieć bardzo dobrą firmę remontowo- budowlaną, mowa o Dolnośląskiej Grupie Budowlanej. Dla mnie akurat budowali domek, ale mojemu bratu remontowali. Wszystko ładnie, pięknie, bez większych komplikacji.
wikkk / 2011-06-16 12:57
jeśli stara nieruchomość jest w bardzo kiepskim stanie, to faktycznie lepiej budować od podstaw
Bizo / 2011-05-24 23:25
musisz rozważyć dwie kwestie:

1. stan "starej", wymagania względem "nowej" - jeśli ma być "luksusowo" to taniej wyjdzie z nowym domem. Oczywiście pytanie jest w jakim stanie jest ta stara nieruchomość.

2. co lubisz? ja świadomie mieszkam w starym domu i bardzo mi się to podoba. Ściany nie są idealnie gładki, technologia ocieplenia nie jest taka jak dziś itp ale dom ma w sobie coś takiego, że czuje się w nim dobrze. Niektórzy mówią o klimacie/duszy...
dino345 / 2011-05-17 13:21
myślę że w przypadku gdy w grę wchodzi generalny remont to lepiej już postawić na wybudowanie nowego domu
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy