Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet 2013 na posiedzeniu rządu. Co czeka gospodarkę?

Budżet 2013 na posiedzeniu rządu. Co czeka gospodarkę?

Wyświetlaj:
herr flick / 193.200.47.* / 2012-06-12 08:20
972 884 518 911 zł to było przed chwilą:(
:(
ppp529 / 78.8.211.* / 2012-06-12 08:14
Ciekawe czy ktoś z miłościwie nam "panujących" pomyślał przed euro czy nas stać na tą imprezę, czy może wręcz przeciwnie, przemyslano wszystko dokładnie, zorganizujmy mistrzostwa, wezmy kredyt z banku światowego, a potem.... polaczki i tak zaplaca niebotyczne odsetki, patent na wyciągnięcie środków wprost fantastyczny. Przy ogólnej, chwilowej euforii biednych kibiców, nastaną ciekawe czasy...
Ktoś tu niedawno straszył wojną.. a może chce ją wywołać?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-06-12 09:27

Ciekawe czy ktoś z miłościwie nam "panujących" pomyślał przed euro czy nas stać na tą imprezę

cikewę czy ty pomyślałem przed wyskrobaniem tego posta. Dlaczego nie pytasz opozycji, która to "załatwiła" euro, tylko tych którzy zaczęli rządzić gdy euro było już zaklepane?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-06-12 13:10
Ci którzy rządzili od 32007 roku mogli w dowolnej chwili powiedzieć - nie dziękujemy. Nawet gdyby to zrobili w 2010 to i tak nic by sie nie stało - chętnych było wielu. Tak więc nie odwracja kota jak POmedia tuskowe ...
Poza tym ty jeszcze - EURO opkazało sie kolejna szansą na zrobienie olbrzymich, rekordowych, nawet jak na Polskie warunki, lodów - 64 mld EURO załatwione przez PIS i możliwośc zadłużania na to konto państwa ... czujesz to? I to sie stało! Mamy blisko 900 mld długów, kasa wydana, drogi obiecane zostały wybudowane w 40% za kasę za któą teoretycznie mozna wybudowac jeszcze raz tyle, mamy katedre dla fanów gały za ponad 2 mld złotych i poza tym smród ... Po to głównie PIS został odsunięty od władzy a CBA przejeta i wykorzystywana do badania papryki, coby Miro i Zbycho z Sobiesiakami mogli urwać kawałek z tego sukna. Ty wciąż tego nie widzisz i nie rozumiesz? Poczekaj jeszcze z roczek a zobaczysz jak wokół misat pojawią sie nowowybudowane, okazałe pałace ludzi zwiazanych z przygotowaniami do EURO 12. I żadna CBA czy US im nie zajrzy do portfelika - jak zawsze.
Coins / 109.173.143.* / 2012-06-12 09:46
Wina jest w wyborcach którzy zamiast ludzi znających sie na zarządzaniu pieniądzem wybierają aktorów, polonistów, wierszokletów, artystów wszelakiej maści, którzy nie mają pojęcia o zarządzaniu... Ciekawe ile osób zadało sobie trud zobaczenia kto czym sie zajmuje. Ja głosując sobie ten trud zadałem i się przeraziłem kto sie pcha do rządu i niestety mamy skutki/rezultat po 20 latach.
debos / 79.191.188.* / 2012-06-12 10:13

Wina jest w wyborcach którzy zamiast ludzi znających sie na zarządzaniu pieniądzem wybierają

Rozpędziłeś się chłopie. Jeśli byś mówił o sejmie to przyznałbym oczywiście rację. A nawet dopowiedziałbym, że do sejmu są wybierani w duzej części prymitywy i pospolite szumowiny które tylko mają za zadanie sianie zamętu. Sympatycy jednej szczególnie partii w wybieraniu takich szczególnie celują. Po prostu wybierają takich jakimi sami są. A Beata Kempa jest moim ulubionym przykładem.
Do zarzadzania społeczeństwo nie wybiera. Ci są mianowani. A Rostowski jest wybitnym ekonomistą. Robi trudną robotę w trudnym czasie. Żeby go oceniać trzeba mieć wiedzę. Brak wiedzy krytyki nie wyklucza chociaz wskazana byłaby tutaj przynajmniej powściągliwość.
przeraziłem kto sie pcha do rządu i niestety mamy skutki/rezultat po 20 latach.

Warto zebyś napisał konkretnie. Jeśli z tego co piszesz miałoby coś wynikać. Bo przerażać to ludzi mogą różne rzeczy. W tym takie które mogą przerażać z całej populacji np. tylko ciebie.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-06-12 10:11

Wina jest w wyborcach którzy zamiast ludzi znających sie na zarządzaniu pieniądzem wybierają aktorów, polonistów

to trochę tak przewrotnie zapytam, czy zatem głosować na ludzi, którzy potrafili pomnożyć swój majątek do kilkudziesięciu milionów złotych? Bo zdaje się, według ciebie to byliby najlepsi kandydaci.
wiktor825 / 78.131.154.* / 2012-06-12 08:14
nie ma się co czarować, ten Ćwok będzie lawirował tak ja przykazali bilderbergowie,więc już czas proszę Państwa aby pogonić to całe towarzystwo
Gdy ochłoną po Euro okaże się że trzeba podnieść vat na 25%,podatek od wartości nieruchomości i wiele,wiele innych.Ruda łajza ma już wszystko przygotowane i to prawda co mówił że mają szuflady pełne ustaw,mają ale boją się je wprowadzać
Marian A / 83.23.26.* / 2012-06-12 07:40
Oby Rostowski zginął śmiercią tragiczną. Za zdrade i sprzedaż nas wszystkich taką właśnie kare powinien dostać.
debos / 79.191.185.* / 2012-06-12 07:44

Oby Rostowski zginął śmiercią tragiczną

Po chrześcijańsku od samego rana.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-06-12 09:07
PO Twojemu, czyli lewacku, to musiałby tortuy przechodzić aż do smierci, co ? Tym czerwone bractwo było niesamowite. Szczególnie w stosunku do ludzi ze swego kraju ...
Pamietasz ile to milionów twój wzór Stalin na Ukrainie z głodu wykończył? Na Ukrainie która na dobrą sprawę potrafiłaby sama wykarmic Europę ...
Tylko czy ty możesz sobie w ogóle wyobrażić smierć z głodu ...? Wątpię ...
herr flick / 193.200.47.* / 2012-06-12 08:21
ja też na to liczę że poleci i zawadzi o,,sosnę,,
dfgh / 83.238.23.* / 2012-06-12 07:36

Budżet 2013 na posiedzeniu rządu. Co czeka gospodarkę?

Cóż może nas czekać?? może trzeba spytać rostowskiego, co rozkazaliu mu bilderbergowie a on to tylko wykona.
herr flick / 193.200.47.* / 2012-06-12 07:08
gospodarkę czeka paraliż ,nie trzeba byc ekonomistą aby to wiedzieć,co chwila dowiadujemy sie o ,,kontrolowanych bankructwach ,,kolejnych państw-GRECJA-IRLANDIA,HISZPANIA-CYPR potem WŁOCHY - TO BĘDZIE SZOK !!
P****..A ,,ZIELONA WYSPA JUZ ZATONĘŁA,LUDKI JESZCZE NIE WIEDZĄ A ONI JUŻ TAK ,TERAZ SZUKAJA ,,KOZŁA OFIARNEGO,,,PIS JUZ ,,NIE PRZEJDZIE,, KOSMICI NIEREALNI WIĘC CO?:)
debos / 79.191.185.* / 2012-06-12 07:33

gospodarkę czeka paraliż ,

I tak już od pięciu lat. Lata jednak mijają a biedaczka gospodarka dzielnie nam się trzyma. Ba, nawet się szybko rozwija. A Pan Bóg nieczuły na modły - pisowskiego w szczególności narodu o kataklizm w gospodarce. Ale ostrzegam Pan Jezus może się w końcu wkurzyć.
bud / 89.231.2.* / 2012-06-13 17:41
Ty chyba żyjesz na innej planecie ... Wyłacz TV i wyjdź trochę z domu.
Marian A / 83.23.26.* / 2012-06-12 07:44
Gdzie ty widzisz ten rozwój gospodarczy? Rozumiem że jak zobaczysz w TV program z efektami specialnymi i postaciami z dopiskiem 'prof' to wierzysz im na słowo? Rozejrzyj się w około, wszystko coraz droższe, firm coraz mniej, pracy coraz mniej, coraz więcej zakazów, biurokracji i centralnego kontrolowania. Ta twoja 'gospodarka' poleci na pysk jak przyjdzie prawdziwy kryzys nie taki fikcyjny by napchać sobie kieszenie jak teraz.
debos / 79.191.185.* / 2012-06-12 07:55

Gdzie ty widzisz ten rozwój gospodarczy? Rozumiem że jak zobaczysz w TV program

Ja w życiu. W domu, w kieszeni, na ulicy, jeżdząc po Polsce, analizując coraz lepsza kondycję spółek, dane płynace z gospodarki itd. itp. W telewizji niczego dobrego o Polsce się nie zobaczy. W telewizji można się dowiedzieć, że nic się nie robi, nic sie nie buduje, a jak się buduje to też jest powód do narzekań. Nawet jak sie pokazuje coś juz zbudowanego to tez z przekąsem. Ot taka nasza paranoja. Widocznie media które sa biznesem i chodzi im tylko ( czemu się nie dziwię, bo po to powstały ) o zarabianie pieniędzy wiedzą, że nasz plebejski naród tego własnie oczekuje. A jak naród oczekuje i jeszcze jest gotów za to zapłacić to dlaczego im tego nie dać. Klient nasz pan.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-06-12 09:16
Jeden z przykładów rozwoju:
"...Tak dużego bezrobocia nie było w Polsce od czterech lat. Dalsze prognozy też nie rokują zbyt dobrze. Sytuacja wcale się nie poprawia.

Z najnowszych danych wynika, że znacznie niższa, niż początkowo zakładano jest dynamika spadku bezrobocia. W dużej mierze jest to związane z zakończeniem wielu inwestycji związanych z Euro 2012.

Zdaniem ekspertów gospodarka hamuje, a nowych miejsc pracy powstaje bardzo mało. Ponadto nadal w wyniku kryzysu na Zachodzie pogarsza się koniunktura gospodarcza, a przedsiębiorcy nie chcą ryzykować i są bardzo ostrożni w zwiększaniu zatrudnienia.

Najnowsze prognozy wskazują, że sytuacja wcale się nie poprawia. W grudniu stopa bezrobocia może być wyższa niż przed rokiem i może wynieść nawet 13,2 proc..."
Nie wspomina sie nawet ze mamy juz ponad 2 mln polaków za parobków za granicą ...
Amoże debos cos ci poszukac o ilości upadłości firm w Polsce? Bijącej rekordy ostatnio ..
A jakie to spółki notuje te wzrosty? Z tego co wiem to banki, ubezpieczalnie i burdele chyba ...
debos / 79.191.188.* / 2012-06-12 09:57

Tak dużego bezrobocia nie było w Polsce od czterech lat. Dalsze prognozy też nie rokują zbyt dobrze. Sytuacja wcale się nie poprawia

Bo, żeby dobrze rokowało PKB musi rosnąć ze 6%, a na to nie ma szans dokąd będzie kryzys światowy. To jest chyba oczywiste. To powinieneś rozumieć. Ale Ty nie rozumiesz. Dlaczego?
A poza tym nasz wzrost gospodarczy jest w dużej części generowany dzięki wydajności pracy. A wydajność pracy rosnie nie dzięki większemu trudowi ludzkich rąk a postępowi technologicznemu.
Nie wspomina sie nawet ze mamy juz ponad 2 mln polaków za parobków za granicą ..

Jakie dwa miliony? Kilkadziesiąt milionów. Z Polski do pracy wyjezdzało zawsze dużo ludzi. Ty się chyba z choinki urwałeś. Ty chyba myślisz, że dopiero teraz ludzie emigruja za pracą. Teraz oczywiscie pracują za granicą ale już nie na czarno.
A jakie to spółki notuje te wzrosty? Z tego co wiem to banki, ubezpieczalnie i burdele chyba ...

No to znaczy, że nic nie wiesz. Ale to nic nowego. Tutaj dwa są powody. Jeden to ten, że intelektualne możliwości masz malutkie a drugi to ten, że nie chcesz wiedzieć albo nawet wiedza byłaby dla ciebie niewygodna bo wbrew przekonaniom i słusznej lini partii.
Ale jeśli chcesz wiedzieć jakie to spółki to możesz tego się dowiedzieć czytając równiez na tym portalu. Uprzedzam obszerna lektura. Przy okazji mozesz sie dowiedzieć ile polskich spółek prowadzi akwizycję w kraju i na świecie przejmując zagraniczne spółki. Wyglada na to, że łachę robisz, że przyjmiesz do swiadomości prawdę. Tą oczywiście prawdę która Polskę stawia w dobrym świetle. Wysiliłem się trochę ale na przyszłość nie zamierzam się mordować bo w efekt mojej pracy nie wierzę. Tobie i tobie podobnym pyskaczom nie zależy na prawdzie. Może raczej na usprawiedliwieniu własnej indolencji ogólną zła sytuacją. Ale sytuacja gospodarcza polski jest dobra. Relatywnie bardzo dobra. Więc usprawiedliwienia szukaj gdzie indziej. Tylko gdzie jeśli główna przyczyna tkwi w twojej głowie. Ja z takim nastawieniem tez byłbym golasem a zamist wyglądać z piętnascie lat młodziej niż w metryce, wygladałbym jak staruszek.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-06-12 12:38
No to jakie sa te spółki - mój mały intelekt nie potrafi takich wyszukac sobie spółki notującej wzrosty w przeciagu ostatnich miesiecy - nawet twój ulubiony TVN zdołował chyba z 30%, a skoro Orlen nawet nie błyszczy to co mamy mówić o reszcie? - no wskaz mi zamiast walic jak tsuk z mównicy o niczym ...
A juz nie będe pytał o sytuacje mniejszych przedsiebiorstw - sytuacje kilku z nich znam z autopsji i tylko współczuje rodzinom ojców tam pracujących .
debos / 79.191.188.* / 2012-06-12 12:50

No to jakie sa te spółki - mój mały intelekt nie potrafi takich wyszukac

Twój problem.
prrrr / 91.218.156.* / 2012-06-12 08:21

A jak naród oczekuje i jeszcze jest gotów za to zapłacić to dlaczego im tego nie dać. Klient nasz pan.

Za dużo słuchasz Radia Maryja .
herr flick / 193.200.47.* / 2012-06-12 08:18
oj chłopie tvn mózg ci juz całkiem rozmiekczył,no chyba że jestes pensjonariuszem w kaftanie:) to bym zrozumiał twoja pisaninę,ja akurat wiem co pisze i wiem jak sie żyje normalnie(raczej jak powinno się żyć) bo byłem za granicą,więc nie pisz bzdur i zastanów sie nad sobą i swoim zyciem:)
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-06-12 12:44
Debos nie musi za granice - stary go tak urządził, że zagranicę zna głównie z wyjazdów na wojaże. I wk...a go tylko to, że musi złotówki na EURO wymieniać ... . Dzieci Mira i Tuska tez za granice nie musza wyjeżdżać ... i im też EURO w Polsce by sie przydało, bo koszty potem są duże gdy trzeba płacić polską kartą w złotówkach w Niemieckiej restauracji ...
debos / 79.191.188.* / 2012-06-12 08:37
Ktoś kto pisze takie brednie nie może wiedzieć co pisze.
bo byłem za granicą

Eksport obciachu. Przepuszczenie ciebie do miasta przez rogatki to już za dużo, ale przez granicę to już dramat. Czy nasza Ojczyzna na ekspozycję za granicą takich prymitywów sobie zasłużyła?
bsf / 159.205.226.* / 2012-06-12 07:01
Wykształcenie? Doświadczenie? A gdzie tam! Liczy się partyjna lojalność i znajomości. Zamiast rządowego programu „Pierwsza praca” jest „Pierwsza praca dla swoich”: tzw. polityczne gabinety w ministerstwach opanowali dwudziesto- i trzydziestolatkowie, którzy zarabiają nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Każdy by tak chciał! Ale nie każdy może – co trzeci młody człowiek po skończeniu nauki ląduje na bezrobociu.

Gabinety polityczne to instytucje, w których politycy znajdują zatrudnienie – przynajmniej oficjalnie – dla doradców i ekspertów, lub po prostu kolegów. Wynagradzani z państwowej kasy różnego rodzaju konsultanci zgarniają co miesiąc tłuste pensje. Najhojniej swojego doradcę wynagradza minister finansów Jacek Rostowski. W jego gabinecie pracuje pięć osób, a najwyższa pensja to aż 12 tysięcy złotych. Całkiem nieźle płaci też doradcom szef MSZ Radosław Sikorski. Zarobki w jego gabinecie politycznym wahają się pomiędzy 6,5 a 9,6 tys. złotych.
hitaczi / 89.75.114.* / 2012-06-12 06:40
I tylko jedno jest pewne: socjalizm ochoczo sięgnie do kieszeni pracowitych obywateli.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy