Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet 2013. Sejm odrzucił prawie 6000 poprawek, bo...

Budżet 2013. Sejm odrzucił prawie 6000 poprawek, bo...

Wyświetlaj:
ojciec wikary / 78.131.154.* / 2012-12-12 17:27
Przecież IIIRP ma wszelkie objawy kraju postkolonialnego zamieszkanego przez cwanych niewolników rządzonych przez kolonialnych sierżantów z poczuciem pogardy i wyższości. Taki sierżant ma czasami nawet gorszy stosunek do miejscowej ludności niż miał okupant. Nie tylko przejął najgorsze wzorce od okupanta (dobrych wzorców takich jak gospodarność okupant go nie nauczył, bo i po co, on był od pałowania i pilnowania), ale też wykształcił w sobie wspomnianą nieuzasadnioną pychę. A im większa bierność i apatia dojonego bydła tym bardziej rośnie pewność siebie chama z awansu społecznego, “nowej elity”, która zachęca do jeszcze mocniejszego dojenia.
Wszystko dąży do olbrzymiej przepaści między nomenklaturą a zwykłymi ludźmi, najpierw zniknie klasa średnia, ewentualnie nieco szczęśliwszych przeciętniaków przemianuje się właśnie na klasę średnią i przynajmniej oni będą względnie szczęśliwi w tej iluzji.

“Bo trzeba doić, strzyc to bydło, a jak padnie zrobić mydło”…
Ekonom. / 81.190.46.* / 2012-12-12 19:56
Więc ja Ci odpowiem w pewnym sensie z drugiej strony (bankowca): jak ludzi stać na zaciągnięcie kredytu typowo konsumpcyjnego i potem stać spłacanie za chwilową przyjemność znacznie większych kwot, to równie dobrze stać ich na poczekanie i zaoszczędzenie, aby to samo kupić np. rok później, może nawet lepsze, albo i to samo taniej. Dopóki więc Ci, których określasz mianem "cwanych niewolników" będą chcieli być strzyżeni, to będą koloniści i posłuszni "sierżanci".

Pozdrawiam,
strzyżony / 46.186.57.* / 2013-03-17 20:44
Dlatego, że jesteś bankowcem (nie wiem jakiego szczebla) to może stać cię na opłacanie wynajmu mieszkania i odkładanie tyle, żeby za rok może dwa kupić mieszkanie. Ja niestety zarabiam sporo poniżej średniej krajowej, więc nie mam szans zaoszczędzenie żeby je kupić za gotówkę.

Najnowsze wpisy