Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet 2013 to "budżet zaprzepaszczonych szans. Rząd wspiera kryzys"

Budżet 2013 to "budżet zaprzepaszczonych szans. Rząd wspiera kryzys"

Wyświetlaj:
nima co / 145.237.106.* / 2012-10-23 07:05
no cóż szukają na gwałt jakiejś alternatywy.
Johnny B / 2012-10-23 00:34
Nie inaczej! Wystarczy założyć wysoki wzrost i wszystko bedzie git! Optymizm przede wszystkim!
w. / 89.79.60.* / 2012-10-22 19:48
Czy Ci idioci zwani posłami kiedykolwiek słyszeli o krzywej Laffera ?
hitaczi / 89.71.56.* / 2012-10-22 19:27
Towarzysz Miller ma rację! Zakładanie wzrostu PKB na poziomie 2,2% nam nie pomoże. Trzeba założyć 7, 9 a najlepiej 13%!
oliverPatriot / 83.24.87.* / 2012-10-22 18:44
Rząd ma UCZCIWIE wydać nasze pieniądze!!!! Od NARODU wyrwane podatkami i akcyzami itp. STOP zadłużania NARODU!! To jest droga do II grecji!!! Chcecie tego? MA stymulować rozwój, edukację, profilaktykę zdrowotną a nie kasę z naszych składek na in-vitro. Zapładnianie kobiet nasieniem z np. Danii za 24tyś zł z kasy nfz!!!
a na podstawowe świadczenia - dentysta w szkole czy fluoryzacja zębów itp jak w innych krajach EU - NIE MA P. premier ivincent!!! Do czego to zmierza?? za 1euro sprzedali 4 samoloty oltexpress? ITD ITP....
k aczordonald / 92.20.21.* / 2012-10-22 19:29
he he zdziwiony ??

kwota ktora oficjalnie podano jako majatek zarekwirowany AMBER GOLD to sciema.

Wszystko pojdzie za mniej niz polowe oficjalnej wycenu zeby zaspokoic ZUS I US.
Nawet zlotowki poszkodowani nie odzyskaja.

W Polsce w miastach ponizej 200 000 MIESZKANCOW RZADZI MAFIA.Ci SAMI RADNI OD 15-20 lat.
Ludzie ktorzy dorabiali sie 20 lat temu na przemycie fajek to dzis radni w miastach 100 000 mieszkancow :::))))

TERAZ POLSKA.
Pilsener / 2012-10-22 18:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Czyli co, mamy wpisać do budżetu wzrost 5% i się cieszyć? Bo nie bardzo rozumiem? Budżet to tylko formalność, wynika z legislacji, bez reform systemowych nie da się np. zmniejszyć wydatków sztywnych a stanowią one coraz większy % budżetu.
Coins / 109.173.150.* / 2012-10-22 17:21
jak sie jest w opozycji to nagle przychodzą do glowy jakies tam pomysly... ten jegomosc jest warty obecnej wladzy w 100%, Ja ciagle pamietam te afery i glupie tlumaczenie przed roznymi komisjami. W Polsce są potrzebni nowi ludzie, patrioci bez ukladów z wschodem i zachodem....
.............................. / 83.28.189.* / 2012-10-22 21:51
Mnie interesuje dlaczego Miller nie spotkał się z Papałą, tylko wysłał w swoim imieniu generała. Jeszcze tego samego dnia Papała nie żył. Dlaczego do dzisiaj tego nie wyjaśniono do końca. Ciekawi mnie też dlaczego helikopter z Millerem spadł i Miller przeżył, a samolot z 96-cioma osobami spadając zmielił ciała jak w maszynce do mięsa. Przecież tam maszynka podobno nie była zainstalowana. Ale Miller mi na te pytania nie odpowie, bo najpierw musiałby się poradzić Kwaśniewskiego chorego na nogę, Jaruzelskiego ociemniałego, Putina dobrodzieja, Stalina sokole oko,...
grzegorz.p / 46.112.230.* / 2012-10-22 17:17
moje zdanie jest takie, że to nie kwestia budżetu czy państwa, a przedsiębiorczości jednostki decyduje o tym jak się mamy. dla przykładu - ja prowadzę małą (kilkuosobową) firmę i to nie rząd decyduje o tym czy mi się wiedzie, tylko to na ile się orientuję w tym co robię, wprowadzam innowacje, np. ostatnio nowe narzędzie do zarządzania sprzedażą (LiveSpace) i to ono mi pomaga bezpośrednio w prowadzeniu firmy, a nie rząd. dzięki temu m.in. łatwiej mi kontrolować działania pracowników. dlatego wolę się skupić na swoim przedsiębiorstwie, a nie ciągle narzekać na wszystko
m-53 / 95.49.177.* / 2012-10-22 22:29

to nie rząd decyduje o tym czy mi się wiedzie


Teoretycznie tak, ale...

Rząd decyduje o likwidacji ulgi remontowej (zwrot różnicy VAT). Jednym pociągnięciem pióra zmniejszają siłę nabywczą klientów o 15% a więc likwidują 15% rynku materiałów i usług. Proste???
Rząd zamierza przenieść "oszczędzone" pieniądze na nawy program "wspierania" mieszkań (tylko mieszkań) dla młodych - bo wykreśla z niego budownictwo jednorodzinne, które było w poprzednim programie.
Wspiera zatem głównie banki i deweloperów, trochę młodych - ale tylko w dużych miastach. Przecież w miasteczkach i na wsiach nie buduje się bloków mieszkalnych.
Działanie ewidentnie szkodliwe i dyskryminujące.Proste?
Politykę kredytową prowadzą teoretycznie banki - ale pod dyktando KNF. Proste?

A ja to wyraźnie odczuwam. Bo mój rynek to domki jednorodzinne.
........................... / 83.28.189.* / 2012-10-22 21:54
Ty czuwasz i ciężko pracujesz, coraz ciężej, a rząd w pewnym momencie dokłada ci podatku, robi kontrolę za kontrolą, daje domiar ,... i leżysz. Ale to nie rząd decyduje o koniunkturze? To nie rząd ustala warunki na ryku w Polsce? Żyjesz w Matrixie. Albo jesteś ciemny jak tabaka w rogu.

Najnowsze wpisy