Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet 2016. Z pozoru rewolucji nie będzie, ale problemy mogą być

Budżet 2016. Z pozoru rewolucji nie będzie, ale problemy mogą być

Wyświetlaj:
Prawda458 / 77.114.28.* / 2015-12-16 22:46
I co POwiecie? PiS ma poparcie milionów Polaków, którzy chcą wyciąć hochsztaplerów i cwaniaków popierających niepolskie interesy w tym byłych aparatczyków i ich sługusów TVN i pozostałych.
Mańka331 / 89.77.45.* / 2015-12-16 22:55
No to trzymaj się ze swoim kredytem - powodzenia
MKoro / 188.33.194.* / 2015-12-16 22:25
Zgadzam się z profesorem Nogą, że wyliczenia są wzięte z sufitu. Mimo to jestem prawie pewien, że kaczorkom się uda. Podwyższony deficyt AD 2015 przesunięty na rok następny, pieniądze za LTE, podatek bankowy i od marketów pozwolą na szalone rozdawnictwo - ale TYLKO przez rok. W 2017 będziemy mieli przewalone. Wszyscy. A najbardziej ci, którzy głosowali na PiS. Uwierzcie mi - pan Petru będzie miał co jeść. Ale babcia z Podkarpacia już nie za bardzo...
Słąwek / 81.219.231.* / 2015-12-16 22:04
Proszę aby ktoś w końcu napisał prawdę o podatku tzw bankowym i od supermarketów.
W pierwszym jak i drugim przypadku są to firmy z obcym kapitałem gdzie zarabiają w polsce ale podatek jest odprowadzany w kraju w którym bank lub supermarket ma siedzibę. Od dłuższego czasu obcy kapitał korzysta z ulg podatkowych. widać to po tym jak co pięć lat zmienia się nazwa firmy by dalej korzystać z ulgi. Może czas z tym skończyć , z przywilejem zagranicznego kapitału który zarabia w polsce i nie płaci podatku. Może na jego miejsce zainwestuje polski kapitał płacący u nas podatki. A jak nie to proszę aby moja firma też mogła korzystać z takich samych ulg jak obcy kapitał.
Lolot / 149.254.235.* / 2015-12-17 00:27
Dokladnie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Marek305 / 37.47.1.* / 2015-12-16 21:45
Nic z tego nie będzie ! namieszają tylko w gospodarce i wszyscy na tym ucierpimy ! zresztą ledwo zaczęli a tu proszę frank pomalutku idzie do góry ! i Cisza .
Poczekajcie a z tej zmiany tylko moherowe berety będą zadowolone .
SLOWIANKA / 83.23.11.* / 2015-12-17 10:41
za kredyty we frankach niech jasnie oswieceni podziekuja panuPetru ktory ludziom ktorzy przyszli wziac kredyt hipoteczny tak go zachwalal ze az wstyd powiedziec jak wrecz nachalnie a w tym samym czasie swoj kredyt frankowy wzial i przewalutowal na zlotowki czyli ze jako bankowiec wiedzial ze kredyty we frankach beda drozec i to mocno i od tego sam uciekl ale innych pchal w klopoty bo mu bank za to placil tak moim zdaniem to ci oszukani ludzie bo on ich najzwyczajniej na swiecie oszukal powinni go zlinczowac a nie go teraz jeszcze popierac skoro czlowiek taki nie posiada zasad moralnych podstawowych wykonujac swoja prace to jakim cudem mozna sadzic ze bedzie je mial w innych sytuacjach? czlowiek bez uczciwosci jest zawsze tylko czlowiekiem bez uczciwosci zawsze wszedzie i w kazdej sytuacji i nie jest godzien nawet ograniczonego zaufania
Gość 1234 / 83.27.71.* / 2015-12-16 21:32
Tragedia!!! Drzyjcie szaty, rwijcie włosy z głowy!!!! Horror!!! A w USA dodruk pieniądza, zwiększony deficyt budżetowy, itd. a mimo to spokój. Ot ONI chyba stosują inną ekonomie. PARSZYWY ZACHÓD??? Ludzie przecież ta panika i wywoływanie psychozy jest sztuczne. OPAMIĘTANIA ŻYCZĘ!!!
xxx570 / 79.191.90.* / 2015-12-16 21:47
USA to inna bajka. U nas już braki uzupełniano złym pieniądzem w stanie wojennym i później. Nagle wszyscy staliśmy się milionerami.
Jan2209 / 5.172.235.* / 2015-12-16 21:22
inflacja = deficyt = syf ekonomiczy z pisu, tyle fakty pokaza nie ujadanie pisow..
arek291 / 83.5.135.* / 2015-12-16 21:40
inflacja - wg definicji spadek wartości pieniądza na skutek jego zwiększonej ilości w obiegu, obecnie za inflację jest odpowiedzialny bank polski, który czasem dodrukowuje pieniądz (jak np na kampanię wyborczą po) albo banki zachodnie, które kreują pieniądz z powietrza, pożyczają pieniądze gdy ich same nie mają, bank może mieć tylko 5% pokrycia, znaczy gdy ma 500 zł może dać pożyczki na 10000 zł, bo zazwyczaj zmienia tylko dane na koncie, czyli dał 9500zł z powietrza bo ich nie miał i osoba która pożyczyła może te pieniądze wydać używać, zwiększyła się ilość pieniądza w obiegu, co sprowadza spadek wartości pieniądza czyli w skrócie bank okradł całe społeczeństwo, tak jakby dodrukował sobie pieniądza, bankowcy powinni miliardy oddawać !!! A tu jeszcze gdy kończy się im płynność ogłaszają kryzys i unia musi się składać na pomoc im , tak jak w Grecji, Polska się zadłużyła w bankach niemieckich by wpłacić pomoc bankom niemieckim w Grecji (rachunek na zero a Polska zadłużona) banki okradają Polskę na 50 mld rocznie, to dużo więcej niż stanowi budżet polski (koło 300mln) wystarczyłoby ustanowić że banki muszą mieć 100% pokrycia w pożyczanych pieniądzach a jak mają kłopoty z płynnością to niech bankrutują i tyle
SLOWIANKA / 83.23.11.* / 2015-12-17 10:53
otoz to no prosze panstwa nareszcie bylby koniec z pozyczaniem czegos czego sie tak faktycznie nie posiada to jest tak jakby sasiadka przyszla do mnie pozyczyc szklanke a ja jej ta szklanke narysuje i dam rysunek szklanki zamiast rzeczywistej szklanki a potem zadam zeby mi rzeczywiscie istniejaca szklanke oddala paranoja nieprawdaz i tak wlasnie rzecz sie ma z naszymi kredytami
Jan2209 / 5.172.235.* / 2015-12-16 21:21
A/ inflacja mam mniej pieniedzy
B oprocentowanie dla Polski wzrosło, giełda pada, EUR w w gore i co
cieszyc sie z Pis?? z czego ? duzo niesmacznego syfu i tyle
arek754 / 83.5.135.* / 2015-12-16 21:43
inflacja - wg definicji spadek wartości pieniądza na skutek jego zwiększonej ilości w obiegu, obecnie za inflację jest odpowiedzialny bank polski, który czasem dodrukowuje pieniądz (jak np na kampanię wyborczą po) albo banki zachodnie, które kreują pieniądz z powietrza, pożyczają pieniądze gdy ich same nie mają, bank może mieć tylko 5% pokrycia, znaczy gdy ma 500 zł może dać pożyczki na 10000 zł, bo zazwyczaj zmienia tylko dane na koncie, czyli dał 9500zł z powietrza bo ich nie miał i osoba która pożyczyła może te pieniądze wydać używać, zwiększyła się ilość pieniądza w obiegu, co sprowadza spadek wartości pieniądza czyli w skrócie bank okradł całe społeczeństwo, tak jakby dodrukował sobie pieniądza, bankowcy powinni miliardy oddawać !!! A tu jeszcze gdy kończy się im płynność ogłaszają kryzys i unia musi się składać na pomoc im , tak jak w Grecji, Polska się zadłużyła w bankach niemieckich by wpłacić pomoc bankom niemieckim w Grecji (rachunek na zero a Polska zadłużona) banki okradają Polskę na 50 mld rocznie, to dużo więcej niż stanowi budżet polski (koło 300mln) wystarczyłoby ustanowić że banki muszą mieć 100% pokrycia w pożyczanych pieniądzach a jak mają kłopoty z płynnością to niech bankrutują i tyle..
deficyt w budżecie nie ma się w żaden sposób do inflacji, chyba, że pokryją ten deficyt poprzez dodrukowanie pieniądza, za PO Rostowski zapożyczył w bankach Rostowskich (Rotshieldów) Polskę na bilion, a banki nie miały pokrycia i wywołały inflację
aristera / 89.64.214.* / 2015-12-16 20:55
PiS tworzy Rzad z Polakow i dla Polakow, a twarze odrywane od polskiego koryta kwicza az piszczy. Panie Prezydencie Duda! Tak trzymac i nie bac sie kwiczacych twarzy.
Piotrek1234567 / 83.26.253.* / 2015-12-16 20:54
500+ znajomy z trójką dzieci, zarabiający 5 cyfrową kwotę, właśnie bierze kredyt na samochód, Rata miesięczna 1000zł, pierwsza rata- marzec. Wychodzi, że samochód zasponsoruję mu ją i inni mający dorosłe dzieci, lub bezdzietni zarabiający wielokrotnie mniej. Ot takie prawo i sprawiedliwość. ..
KrotexGT / 89.73.46.* / 2015-12-16 20:36
Jesli chodzi o powrót z emigracji młodych Polaków, to 500 zł ich do kraju nie przyciągnie. Dokąd bedzie to co bedzie, czyli niestabilne prawo podatkowe, interpretacje, wysokie koszty pracy, przywileje grup zawodowych do Polski nie wróca ludzie. Prosze zobaczyc dlaczego chca pracowac w Wlk. Brytanii, bo tam wszystko jest jasne, tam ludzi sie wspiera , nie każe, nie niszczy jak w tym kraju.
Bezybeusz / 89.73.46.* / 2015-12-16 20:33
Bugaj jaki to ma byc splot sprzyjajacych okoliczności? Pierwsze słysze ,zeby ekonomista mówił coś takiego, bedziesz sie pan modlił? Bo juz w URM zawisł krzyz, ponoc znak miłości, a jak ja znam historię to raczej krzyz jest oznaka meczeństwa i cierpienia przytwierdzonych na nich ludzi.
hfhh / 94.251.234.* / 2015-12-16 20:27
Do projektu PO-PSL trzeba dodać drugie tyle wydatków, bo coś trzeba ukraść z koryta.
Valery / 88.156.74.* / 2015-12-16 20:23
Wizjoner Noga !

Pan prof. Noga może był kiedyś dobrym ekonomistą,lecz po jego wypowiedzi w tvp ,że uczy studentów I roku kreatywnej(oszukańczej) księgowości (jak z zysku zrobić stratę),nie powinien zabierać głosu w sprawach budżetu.Bo przez takich ekonomistów mamy nędzną sytuację ekonomiczną w kraju.
Lion100 / 188.146.131.* / 2015-12-16 20:14
Moja rozmowa z jednym z polityków PO przed wyborami:
Ja: wprowadźcie podatek bankowy
Polityk PO: a gdzie ja pozniej będę pracował ?

NIE MAM WIĘCEJ PYTAŃ
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
hola / 109.196.231.* / 2015-12-16 20:11
J.K.Bielecki-doradca Tuska-napisał w swojej książce,że to J.Kaczyński uratował Polskę przed kryzysem,a wystarczyły tylko 2 lata rządów PIS.Obniżenie podatków i ZUS zostawiło Polakom w kieszeniach ok.32 mld zł,które wydawali w kryzysie,a świat się dziwił i podziwiał.PIS po SLD dostało 34 mld deficytu,które Kaczyński zmniejszył o połowę.Tusk nic nie robił tylko chwalił się zieloną wyspą.
Teraz PIS rozbudzi naszą gospodarkę,a 500+ będzie tego początkiem.Potem większa kwota wolna od podatku,zmniejszenie podatków na małe i średnie firmy.Kaczyński wie,że polscy biznesmeni mają 240mld oszczędności,które nowy rząd chce uruchomić w inwestycjach innowacyjnych i dlatego różne udogodnienia dla tych firm i poważne zachęty.
dasa / 5.172.236.* / 2015-12-16 23:11
Brawo mądrej osoby wpisy to mozna poczytać.Problem jest jednak w tym czy będziemy stać za PIS murem czy zgodzimy się na powrót złodzieji

Najnowsze wpisy