Forum Polityka, aktualnościKraj

Budżet i finanse Polski. Balcerowicz: Nie mylmy grypy z gruźlicą

Budżet i finanse Polski. Balcerowicz: Nie mylmy grypy z gruźlicą

Wyświetlaj:
zosiadol / 2015-09-23 04:20
Drogi Polaku - i tak będziesz zasuwał, bo to, co dostaniesz od Naczelnego Ministrata Kraju co miesiąc nie starczy na chleb z marmeladą .
Polak-2015 / 91.187.225.* / 2015-09-22 10:13
Popieram pana Prezydenta,ze chce obnizyc wiek emerytalny,to ja mam decydowac,kiedy ide na emeryture,a nie Jakis Komorowski bedzie decydowal kiedy mam isc,ciekawy jestem czy on bedzie czekal do 67 lat PO emeryture,jak tak podpisal to nie chcialbym zeby sie wazyl brac wczesniej,chce to widziec,a ja bede sobie sam decydowal czy mam isc w wieku 65 czy pozniej,i wtedy mam wybor,a nie takie nieuki beda mna decydowac,a sami nie umieja,krajem rzadzic,albo za dobrze wiedza i to tylko zamydlanie ludziom i wciskaja i tylko strasza,,jeszcze dwa lata nie bylo problemu z emeryturamy,a traz bebnia ze beda male,a co jak bede zasuwal do konca zycia to beda wieksze ale dla tych oszustow,bo ja nie dozyje
zosiadol / 2015-09-18 07:25
Jedną z cech ludzi nierozgarniętych jest biało-czarne widzenie świata . Dotyczy to także tych, którzy w kółko powtarzają, że w Polsce jest bieda. W Polsce jest kilka % ludzi w biedzie a kilkanaście % w niedostatku. Podobnie jak w innych krajach o stabilnej gospodarce i ustroju politycznym. Co do tego ma prof.Balcerowicz? Od kilkunastu lat niemający bezpośredniego wpływu na gospodarkę?
Fery / 212.106.9.* / 2015-09-10 13:17
Ten typ wprowadził w Polsce niewolnictwo. Czy ktoś go jeszcze słucha?
aa568 / 77.252.226.* / 2015-09-10 12:43
Polacy po wprowadzeniu stanu wojennego wyjeżdżali do obozów, mieli dokumenty, często znali język, przechodzili rozmowy z konsulatami i grzecznie czekali na swoją kolej....NIKT NIE PŁYNĄŁ PONTONAMI DO SZWECJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niezależny Audytor / 185.80.162.* / 2015-09-10 12:41
Po co mówić o milionie osób, które wyjechały z Polski w czasach stanu wojennego? To była inna rzeczywistość. Lepiej byłoby postawić pytanie DLACZEGO 2 MILIONY POLAKÓW WYJECHAŁY Z POLSKI PO 2004 ROKU?
Wystarczą fakty ekonomiczne (wszystkie podaję za EUROSTATem - instytucją unijną i wiarygodną). Przeciętna miesięczna płaca w Niemczech - 2.315 euro. To równowartość 86% PKB niemieckiego per capita. Holandia: odpowiednio 2.794 euro i 102,85%. Szwecja: 2.826 euro i 103,71%. POLSKA: 634 euro i 43,47% PKB per capita.
We wszystkich krajach STAREJ UNII średnia płaca przekracza 75% PKB per capita, nawet w Grecji jest blisko tego poziomu.
czy kogokolwiek może dziwić, że Polacy zaczęli dopominać się o godne płace? Bo ceny, po 2004 roku, jakoś dziwnie mamy takie same, jak w innych krajach Unii Europejskiej (a czasami nawet i wyższe). Tylko autor SZNAPSGEJT i reformy ubezpieczeń społecznych, dzięki którym rząd, za zgoda sejmu i prezydenta Komorowskiego zabrał z OFE nasze pieniądze, tej prawdy dostrzec nie chce i nie potrafi. No ale cóż, tajemnicą pozostanie wysokość honorarium, które za takie jak podczas XXV Forum Ekonomicznego otrzymuje.
Stara prawda: BOGATY BIEDNEGO NIE ZROZUMIE. A czy L. Balcerowicz jest bogaty? Przecież pytany o brak przeciwdziałania aparatu skarbowego w czasie Sznapsgejt odpowiedział wprost: Jakoś ten pierwszy miliard trzeba zarobić!
Nie chcę też słuchać o gonieniu bogatych krajów Unii Europejskiej. PKB Polski jest ciągle 4-krotnie niższe niż PKB Niemiec, prawie 3-krotnie niższe niż PKB Francji, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Abyśmy mogli tamte kraje dogonić, powinniśmy co roku mieć przyrost PKB na poziomie CO NAJMNIEJ 7%. Wtedy dystans by się zmniejszał. 1% wzrostu gospodarki w Niemczech wymaga bowiem, abyśmy mieli 3,8%. Tyle, że Niemcy mają 1,6% na plusie, więc u nas wzrost powinien wynieść powyżej 6,1%. A jest trochę ponad 3%. Czyli od najbogatszych się oddalamy. Jeśli to, zdaniem L. Balcerowicza, jest sukcesem, to ja za taki sukces dziękuję.
Niemcy zawdzięczają swój sukces przede wszystkim dobrej kondycji przemysłu. Czyli tej części gospodarki, którą L. Balcerowicz postanowił "zdławić" naiwnie wierząc, że sprzedawanie przedsiębiorstw państwowych ich zagranicznym konkurentom przyniesie nam korzyść, bo nowi właściciele przeniosą produkcję do Polski (bo u nas tania siła robocza). Tak sobie zaplanował doktor planowania w gospodarce socjalistycznej, nauczony tego, że zawsze wizja socjalistycznego centralnego planisty się spełnia. Zapomniał, że głównie na papierze, w dość mocno fałszowanych sprawozdaniach GUS z tamtego okresu.
W większości przypadków stało się inaczej. Nowi właściciele zlikwidowali rynkową konkurencję - wywieźli z Polski najlepsze maszyny (często za bezcen) a fabryki zamienili w magazyny, sklepy albo ruiny. Na bruk trafiło wtedy ponad 4 miliony pracowników a statystyki bezrobocia kształtowały się średnio powyżej 25% w kraju i ponad 40% w niektórych regionach (np. byłe wałbrzyskie). Tylko Górnego Śląska z jego kopalniami i kolei (państwo w państwie pod nazwą PKP) L. Balcerowicz nie dotknął. Bo to jednak tysiące pracowników, którzy swojego potrafią bronić.
Skutek tej polityki gospodarczej L. Balcerowicza czujemy także i dziś. Nie potrafię powiedzieć, na ile spółek i spółeczek podzielono PKP, oczywiście każda ma swój zarząd, swoją radę nadzorczą czyli dziesiątki i setki dobrze płatnych stołków dla SWOICH. Kopalnie raz po raz wymagają dotacji, kolej bez dotacji na infrastrukturę, dawno przestałaby jeździć....
Swojej odpowiedzialności za taki stan naszej gospodarki L. Balcerowicz nie dostrzegał, nie dostrzega i nigdy nie dostrzeże. Ale to nie powód, byśmy i my o tych faktach zapomnieli.
Wręcz przeciwnie. Mamy obowiązek pamiętać, skoro wśród startujących do Sejmu ugrupowań jest NOWOCZESNA.pl. z Ryszardem Petru, uczniem a potem doradcą L. Balcerowicza na czele.
BALCEROWICZ MUSI ODEJŚĆ. On nie jest grypą czy gruźlicą. On jest epidemią PTASIEJ GRYPY, eboli i DŻUMY. Chorób śmiertelnych.
spock555 / 78.8.218.* / 2015-09-10 11:35
Kurcze Lechu, ja ciebie bronię od 20 lat jak lew, dotąd szanowałem ciebie a ty mi taki zawód sprawiasz. Cóż, trzeba na starość zrewidować swoje poglądy.
eugeniusz1000 / 185.87.139.* / 2015-09-10 10:41
...ten pan krytykuje plony w okresie zniw .Malo, nie widzi klody w oku i plewy w wlasnej kieszeni.
Ignorant bez logiki zwiazku przyczynowo-skutkowego. Spadaj , jedynym parasolem jest sprzeciw
tego Pana jaki okazywal niektorym grupom roszczeniowym/gornikom/. Reszta to bayery!!!!!
mm8 / 88.199.162.* / 2015-09-10 10:34
czy ten milion rodaków stwarza problemy, jak muzułmanie ?! Viktor Orban jest - w przeciwieństwie do ciebie - postacią pozytywną...
ZZ316 / 193.35.41.* / 2015-09-10 10:17
Dalszy ciąg likwidacji państw narodowych i zastępowaniu ich tworami, w których Żydokomuna bedzie łatwiej sterowała społeczeństwami...
an-ty / 89.64.252.* / 2015-09-10 10:15
po wprowadzeniu stanu wojennego mój mąż był akurat służbowo w Austrii i zastanawialiśmy się nad jego pozostaniem tam i nad emigracją! Powód? chore dziecko 2 letnie, dla którego wówczas w Polsce nie było ani leków, ani pełnej diagnostyki ani nawet stosownej specjalistycznej żywności! A na Zachodzie to wszystko było dostępne. Mimo dyplomu znanej u znanej polskiej uczelni zaproponowano mu..... najpierw roczny pobyt w obozie uchodźców w Austrii a potem dopiero wyjazd do Australii lub kanady i RPA bo tam akurat potrzebowano takich specjalistów. A teraz hordy uciekinierów bez dokumentów, często bez wykształcenia, bez znajomości języka domagają się natychmiastowej pomocy w postaci luksusowego życia na koszt innych, uczciwie pracujących podatników, żyjących w znacznie skromniejszych warunkach np. polskich! SKANDAL! Przyjąć do co najmniej rocznych obozów, tylko dzieci, kobiety, chorych i starców i nakazać naukę języka, zawodu... i do pracy albo wysłać z powrotem! Przecież ci co zostaną natychmiast sprowadza rodziny, zażądają meczetów i będą narzucać swoje prawa i zwyczaje jak to ma miejsce np.. w Londynie już obecnie. Dlaczego nie chcą ich polscy muzułmanie? Dlaczego nie chcą ich bogate kraje arabskie?
My czekamy na leczenie miesiącami, często latami a tacy obcy będą leczeni natychmiast! Dla nas nie ma pomocy w sytuacjach bezrobocia a dla nich będzie latami! Coś tu nie pasuje!
ulan / 77.65.0.* / 2015-09-10 09:53
Nie strasz PISem. Pan Kaczyński umie myśleć strategicznie o gospodarce i w interesie Polski. Decyzja o budowie gazoportu w Świnoujściu zapadła w 2006r . Pamiętam jak PO kpiło z tego. Wizja wspólłpracy z Rosją i Niemcami się sprawdziła. Nie trwało długo jak podpisali między sobą umowę o bydowie Gazociągu Północnego pod Bałtykiem.
baaaaaaaaasss / 83.21.68.* / 2015-09-10 09:35
takie mądrale w tym kraju i jako politycy publicznie zakładają ,że nawet imigranci uciekną z Polski , to ja pytam przed wyborami o prawdę , P. premier ,czy Polska osiągnęła już dno ?
Adam810 / 31.183.167.* / 2015-09-10 09:18
O czym wy piszecie??Niech balcerowicz przedstawi oficjalnie ile zarabia,a później zabiera głos w czymkolwiek!!Kolejny "mondry" z wypchanymi kieszeniami,siedzi przy żłobie a wy idioci z pensja 3000zl,popieracie "pana Balcerowicza"....brawo ciemnoto....
Rodak / 88.156.44.* / 2015-09-10 09:18
Balcerowicz wypowiada się w poparciu tego eksodusu migracyjnego, bo to w interesie elit, którzy przystąpili do szybkiej realizacji rządu swiatowego i ewentualnego spowodowania wywołania wielkiegoi konfliktu w Europie.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 +25 +50

Najnowsze wpisy