Forum Polityka, aktualnościKraj

Budżet i finanse Polski. Balcerowicz: Nie mylmy grypy z gruźlicą

Budżet i finanse Polski. Balcerowicz: Nie mylmy grypy z gruźlicą

Wyświetlaj:
Leszek522 / 185.6.114.* / 2015-09-09 13:25
Oni panie ekspercie nie wyjadą od Nas do bogatszych krajów, ponieważ te bogatsze kraje sobie zastrzegły, że po przyjęciu imigrantów do Polski nie będą mogli od nas wyjechać.
Jerzyk 11 / 5.172.236.* / 2015-09-09 13:24
Od jego dobrobytu to nie możemy pozbierać się do dziś
ela 63 / 79.184.125.* / 2015-09-09 13:24
Ludzie dzialajcie puki czas!!! Nie pozwolcie na przyjazd MUZULMANOW do Polski . Mieszkam w Niemczech i mam z nimi doczynienia-NIGDY SIE NIE ZASYMILUJA !!! Tylko zadaja tolerancji i respektu - a nas katolikow nie nawidza .wedlog nich islam albo smierc .A Sprobojcie do nich pojechac to co ? Glowe zetna bo jestesmy Katolikami.Najbardziej sie ich boje,plodza sie na potege i siedza za darmo w domu bo Niemcy im placa i daja domy za darmo,dlatego tak pedza do niemiec.Przed poludniem w kawiarenkach siedza tylko Arabowie ,Niemcy w2 tym czasie na nich pracuja. To wszystko widze na wlasne oczy ,mieszkam w Bonn.Niemcow wysiedlaja z blokow i cale osiedle zasiedlaja Arabami. Tu robi sie strasznie.
Olo329 / 77.253.2.* / 2015-09-09 13:23
No nareszcie głupek powiedział coś w miarę sensownego.
zdziwiony 578 / 78.88.43.* / 2015-09-09 13:21
co do budżetu- za rządów PiS w ciągu 2 lat deficyt osiągnął 40 mld zł mimo że założenia były 30 mld/r gospodarka rozwijała się w tempie 6-7% rocznie dolar i frank poniżej 2 zł zmniejszenie poziomu zadłużenia w stosunku do PKB, a jakimi morze pan Balcerowicz POchwalić się osiągnięciami jako minister finansów i wicepremier w rządzie AWS? stagnacja, schładzanie gospodarki, wzrastające bezrobocie, oraz wyprzedaż banków zagranicznemu kapitałowi, oto "sukcesy" Co do wypowiedzi w sprawie emigrantów to niech za własne pieniądze założy obóz dla uchodżców i finansuje ich utrzymanie,zobaczymy kiedy mu się znudzą.
hsqs / 77.252.125.* / 2015-09-09 13:21
niech balcerowicz weźmie sobie ich do swojego domu ...
da cyt / 147.114.44.* / 2015-09-09 13:21
skandaliczne i głupie jest sluchac balcerowicza. rozwalil gospodarke i teraz lobbuje za niejednorodnoscia spoleczenstwa i anarchia, ktora przyniesie doktryna islamu. islam to nie religia, to po prostu prymitywny system polityczny stworzony dla biednych mas. pytam sie balcerowiczu- ty przepuscisz prymitywne hordy przez kraj i osiada w niemczech, co dalej? merkel i unia beda naciskac na przymusowe kontyngenty z powrotem do Polski. czyli problem jednak pozostanie w Polsce- zdodzilioscie sie na utrzymywanie gowna to teraz placcie dzis za 11tys jutro za 500tys muzulmanow, kalkulacja 500tys x 4tys zl - no jest troche czyz nie? i na co ta kas pojdzie? nie na rozwoj, nie na Polakow, nie pojdzie nawet w kibel, tylko gorzej bo pojdzie na budowanie szafotu dla kazdego Polaka. Balcerowicz- nie wiesz co to islam, to po prostu sie zamknij.
EWA ANNA / 31.178.60.* / 2015-09-09 13:21
Rok 1991 -reforma Balcerowicza polegała na uruchomieniu odsetek od kredytów mieszkaniwych do 160 procent .Kredyt ,który w2cześniej był spłacany w ciągu 30 lat był do spłacenia natentychmiast!!!Odsetki były bajońskie ,te nie spłacone w pełnej wysokości były dopisywane do kredytu i powiększały zadłużenie pomimo spłat. Zatem bankowcy stali się rentierami ,którzy spokojnie odcinali kupony od naszej krwawicy!Przerobiłam to na własnej skórze ,Pan Balcerowicz śnił mi się po nocach i jego nieludzka reforma.To było prawie ćwierć wieku temu ,Zyliśmy w takiej biedzie ,że rozpadł mi się związek ,mąż był za słaby psychicznie ,zeby to wszystko znosić .moje dziecko bardzo zdolne wyemigrowało i nie chce wracać do kraju z którwgo wciąż płyną tylko złe wiadomości
teri69 / 83.5.25.* / 2015-09-09 13:21
Najlepiej z Polaków zrobić białych Murzynów,niech robią za półdarmo na klasę jaśnie panujących nam Panów z PO i Balcerowicza
Maca / 82.139.48.* / 2015-09-09 13:19
Może tak ten pan pomyślał by już o emeryturze?
złudzenie / 212.160.172.* / 2015-09-09 13:49
Może czeka na "belwederską" profesurę? Ale teraz raczej nie ma szans...
Yugol / 89.70.166.* / 2015-09-09 13:17
Z tak ogromną liczbą imigrantów będą jeszcze wielkie kłopoty bo nawet Europa na czele z Niemcami nie uszczęśliwi każdego .Nawet ci przyjęci jeśli się nie odnajdą w nowym otoczeniu będą sfrustrowany nie mówiąc o tych czyje wnioski zostaną odrzucone wszyscy razem będą łakomym kąskiem dla ekstremistów.Główny winowajca tej sytuacji zaś cicho milczy zza Oceanu a czy w Europie ktokolwiek pomyślał o tych biednych ludziach zanim wysłał samoloty aby wspierać wielkiego brata w niszczeniu Iraku,Libii czy Syrii.Euro mądrale zaskoczyła sytuacja i dalej bełkoczą obłudnymi hasłami w mediach.
Polak777 / 194.230.155.* / 2015-09-09 13:29
Dobrze powiedziane
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nico156 / 83.30.160.* / 2015-09-09 13:16
Puki co Polska nie jest krajem która mogła by czerpać korzyści z emigrantów, ponieważ po wyremontowaniu i dostosowaniu mieszkań dla nich, po nauczeniu języka i nostryfikacji ewentualnych dyplomów oni i tak wyjadą do bogatszych krajów bo z naszym nic ich nie wiąże a emigrant zawsze szuka kraju z lepszymi zarobkami.
MoistVonLipwig / 217.153.234.* / 2015-09-09 13:16
Ilu uchodźców powinna przyjąć Polska? odpowiedź jest prosta - JAK NAJWIĘCEJ. Dlaczego? Za 15 - 20 lat kryzys demograficzny w Polsce będzie tak duży, że będziemy potrzebowali po kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy pracowników rocznie, żeby utrzymać nasz system emerytalny. Już w tej chwili bezrobocie spadło do poziomu 10%, w większych miastach nawet poniżej 7%. Efekt jest taki, że w tej chwili brakuje ludzi do pracy w branży budowlanej i w produkcji. Potrzebujemy rąk do pracy, a jednym z rozwiązań tego problemu jest imigracja. A wystarczy, że utrzymamy socjal na dotychczasowym kiepskim poziomie i będziemy stosować proste polskie "kto nie pracuje, ten nie je". Zostaną u nas głównie ci, którzy będą chcieli pracować. A pracować będą na emerytury nasze i naszych rodziców... Nienawiść do imigrantów to nie patriotyzm i troska o ojczyznę, a zwykła krótkowzroczność i głupota.
I nie piszcie mi głupot o gwałtach, bo więcej odnotowano gwałtów dokonanych przez polskich emigrantów (w czym są lepsi od arabów?), o bydle (bo wystarczy popatrzeć co robi nasze bydło na ulicach 11 listopada) czy o darmozjadach (bo patologii żyjącej z zasiłków mamy najwięcej wśród kombinatorów Polaków - pogadajcie z kimś kto pracuje w MOPSach - cyganie i element napływowy do niewielki odsetek w porównaniu z naszymi pijaczkami i menelnią).
gość21 / 89.77.40.* / 2015-09-09 14:46
Jak Bóg chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum - co też się stało i twoim udziałem. Statystyki mają to do siebie że uśredniają dane. Jeśli ktoś zarabia 1 000 000 zł rocznie a 1 000 osób najniższą krajową to średnia wyjdzie 0 1 000 zł wyższa - a więc zupełnie nierealna ! Podobnie jest i z faktami które dla jednych są "+", dla innych są "-". Co do MOPS - ów to wolę te na 4 łapach, te powołane do działania są karykaturalne co do ofert pracy, przerabiałem to przez kilkanaście lat (jako osoba niepełnosprawna). Nawet oferowane kursy zawodowe były bezsensowne gdyż zawsze kończyły się certyfikatem bez wartości, wzbudzającym śmiech pracodawcy. A fakt że pracownik oczekuje godziwego wynagrodzenia za swoją pracę - jest powszechnie wśród pracodawców tępiony. Bywa też że co bardziej bezczelni pracodawcy okradają te i tak śmieszne wynagrodzenia. Nie tylko świadomość kształtuje byt ale też byt kształtuje świadomość. To działa w obie strony.
da cyt / 147.114.44.* / 2015-09-09 14:42
moist to dopiero ci sie zrobi w rowie jak zobaczysz ze ci sprowadzeni muzulmanie chca zebys to TY na nich robil. roszczeniowe podejscie i zaborcza, nienawistna doktryna islamu otworzy ci zaropiale galy. tylko wtedy twoj leb juz bedzie osobno od ciala. NIE dla imigracji z Afryki i Bliskiego Wsch.
osobiscie nie mam nic do imigrantow z flanki wschodniej, kazachstanu, syberii itd, oni juz w Polsce sa i tyraja ciezko na swoj byt niejednokrotnei bedac ludzmi wyksztalconymi. TAK dla imigracji ze wschodniej flanki Polski (jw)
kaja50 / 83.24.7.* / 2015-09-09 13:32
Żeby zwiększyć wyż demograficzny to zamiast przyjmować uchodzcow mozna kase poświęcić na dofinansowanie mieszkań młodym i zasilki na dzieci.Na litość boską dzieci się nie rodzą bo młodzi nie mają sami za co się utrzymać.Większość mlodych ludzi mieszka w małych mieszkankach z rodzicami.Sama mam tylko 1 dziecko ,mimo ze mialam ochote na więcej.Ale latami ledwo bylo mnie stac na wynajecie kawalerki.Swojego mieszkania dorobilismy się po 40-tce.Nieco późno juz na rodzenie dzieci,zwląszcza ze sie jeszcze splaca kredyt.
MARIAN 24 07 / 5.60.133.* / 2015-09-09 13:32
BRAWO..................................... DZIĘKUJĘ I JA TAK MYŚLĘ. ZARAZ ZATRUDNIĘ KILKU MUZUŁMANÓW KTÓRZY NIE PIJĄ NIE PALĄ A CO DO PRACOWITOŚCI ZOBACZYMY. CZEŚĆ
kaja50 / 83.24.7.* / 2015-09-09 13:32
Żeby zwiększyć wyż demograficzny to zamiast przyjmować uchodzcow mozna kase poświęcić na dofinansowanie mieszkań młodym i zasilki na dzieci.Na litość boską dzieci się nie rodzą bo młodzi nie mają sami za co się utrzymać.Większość mlodych ludzi mieszka w małych mieszkankach z rodzicami.Sama mam tylko 1 dziecko ,mimo ze mialam ochote na więcej.Ale latami ledwo bylo mnie stac na wynajecie kawalerki.Swojego mieszkania dorobilismy się po 40-tce.Nieco późno juz na rodzenie dzieci,zwląszcza ze sie jeszcze splaca kredyt.
ttr / 79.191.87.* / 2015-09-09 13:29
Problem rozwiąże się sam Ukraińcy bardzo chętnie przyjeżdżają do Polski. Wolę 100 Ukraińców którzy doskonale asymilują się ze społeczeństwem niż 1 araba.
antyprywaciarz / 194.169.228.* / 2015-09-09 13:29
Jak ci ludzie, których niby potrzeba do pracy, mają utrzymać system emerytalny? Pracując na śmieciówkach za 1500 zł? Dość tego wyzysku przez cwaniakowatych prywaciarzy, którzy dawniejszych cinkciarzy i ich dzieci.
MARIAN 24 07 / 5.60.133.* / 2015-09-09 13:29
BRAWO..................................... DZIĘKUJĘ I JA TAK MYŚLĘ. ZARAZ ZATRUDNIĘ KILKU MUZUŁMANÓW KTÓRZY NIE PIJĄ NIE PALĄ A CO DO PRACOWITOŚCI ZOBACZYMY. CZEŚĆ
wika114 / 31.183.25.* / 2015-09-09 13:22
kryzys ci sie demograficzny w Polsce nie podoba , to nie ma nic prostszego , zamiast wydawac pieniadze na imigrantów , nalezy dac wysokie zasilki dla kobiet w ciazy i dla dzieci , by kobiety nie musialy pracowac i mogly wychowywac dzieci. Recze , ze dzietnosc wtedy bedzie bardzo wysoka.
sc. / 89.72.54.* / 2015-09-09 13:16
Mędrzec, a nie wiedział, że ma ...przedział.
zbych77 / 83.4.18.* / 2015-09-09 13:15
Człowieku, zamiast pieprzyć pseudoteorie obejrzyj sobie na youtube jak zachowują się islamscy emigranci gdy poczują się pewniej w większej grupie. Nawet nie dokończyłem oglądania filmu bo zaczyna mnie krew zalewać

Najnowsze wpisy