Forum Polityka, aktualnościKraj

Budżet i finanse Polski. Balcerowicz: Nie mylmy grypy z gruźlicą

Budżet i finanse Polski. Balcerowicz: Nie mylmy grypy z gruźlicą

Wyświetlaj:
pdfdg / 95.160.10.* / 2015-09-09 10:43
uważam ze prezesom o politykom nic nie grozi. Bedziem wykupowac lasy niby pod budowe osiedli albo dróg a to przecież można. Drewno sie sprzeda i będzie cacy.podatki będą przecież rozliczane na naszą kozysc bo nas stac na prawników.
Mła / 83.6.30.* / 2015-09-09 10:42
Czerwona wirtualna znowu cytuje swojego pseudo ekonomicznego guru, czystej rasy komucha, który już raz doprowadził kraj do upadku i dalej, bezczelnie, kreuje się na znawcę...
Wojmir / 95.41.54.* / 2015-09-09 10:54
Ten komuch wyprowadził nas na prostą z hiperinflacji i czasów kiedy na półkach był tylko ocet. Gdyby nie on kraj by zbankrutował, a niewiele wtedy brakowało. Ale co taki gimbus jak ty może pamiętać.
seneka563 / 5.172.247.* / 2015-09-09 10:42
no to super polske ominą imigranci bo pewnie lepsze zarobki mają w krajach skąd uciekają..
arc007 / 194.169.236.* / 2015-09-09 10:42
no ale ten milion to byli wykształceni ludzie i wśród nich nie było fanatyków gotowych wysadzić się w autobusie!!! a może tak izrael ich przyjmie, jest bliżej!
ciemnogrodzianin / 91.149.224.* / 2015-09-09 10:41
zdrajca sprzedawczyk gospodarki i przemysłu Polski jeszcze śmie zabierać głos Balcerowicz pod stół i wiesz co tam masz robić
ekokk / 82.177.137.* / 2015-09-09 10:39
witam
Panie profesorzyno... dlaczego śmie pana porównywać naszych emigrantów to tej hordy najeźdźców ...
jakim prawem obraża pan 3 miliony Polaków których wygnała z kraju banda PO i PSL... wygnali ludzie pana pokroju i mentalności ...
PYTANKO.....?
Ilu obecnych emigrantów z Afryki podejmie pracę na zmywakach.. w domach starców będzie podcierać dupska .. ilu będzie z******.... w chłodniach na plantacjach w palącym słońcu... ilu będzie ciężko pracować aby zapewnić sobie lepszy byt.... ILU ?
odpowiem - 0 - właśnie tylu
więc porównywanie ich z naszymi rodakami to panie profesorzyno ... marny dowcip...
KRZYŚ12345 / 37.47.33.* / 2015-09-09 10:38
JA TEZ CHCĘ 1300 zł miesięcznie , jak emigrant. WSZYSCY NIEPEŁNOSPRAWNI NA RENTACH 700 zł I WSZYSTKIE POLSKIE GŁODNE DZIECI TEZ CHCA 1300 zł. wg tego antypolskiego jesteśmy gorsi /my Polacy/ od emigrantów!!!! DLA POLAKÓW NIE MA, POLAKOM TO TRZEBA JESZCZE ZABRAĆ, DOBIĆ.
inter69 / 83.10.27.* / 2015-09-09 11:06
Niech przyjmą tych biednych ludzi, bo oni są w tragicznej sytuacji?
Ale zobaczymy im wypłacą?
Następnie niech wyrównają wszystkie renty, emerytury, stypendia, zasiłki socjalne i świadczenia dla bezrobotnych do tej samej wysokości!
Grzes2015 / 77.89.112.* / 2015-09-09 10:35
Proszę o wyjaśnienie. Na początku przemian w Polsce, pan Balcerowicz mówił, że Polacy nie mogą zarabiać jak na Zachodzie, ponieważ nie mamy jeszcze takiej wydajności pracy. Dlaczego więc dziś pracownicy tego samego koncernu w Polsce zarabiają 1/4 tego co ich koledzy w Niemczech? Dlaczego polska pielęgniarka jest sześć razy "gorsza" od austriackiej? Dlaczego dyrektor szkoły odpowiedzialny za życie 800 uczniów, finanse i rozprowadzanie "darmowych" podręczników, zarządzanie, kadry itp. zarabia tyle ile zasiłku dostaje bezrobotny Grek w dobie kryzysu w tym kraju? Mam również inne pytania: gdzie jest grafen?; ile wynosi bezrobocie jeżeli doliczymy emigrację?; dlaczego liczy się sukces pana Balcerowicza (w przeliczeniu na jego poziom życia), a okazuje się, że ciężka praca murarza, nauczyciela, kierowcy, pielęgniarki nie ma w naszym systemie żadnego znaczenia? Pan Balcerowicz pięknie i prosto tłumaczył swoje decyzje na początku przemian. Ja w nie uwierzyłem. Proszę pana Balcerowicza, żeby teraz również wytłumaczył co zrobiłem źle. Pracuję 13 godzin dziennie, ukończyłem kolejne studia, kursy, szkolenia. Ani jednego dnia nie pozostawałem bez pracy, zawsze legalnej, w pełni oskładkowanej. Po nocach przygotowywałem szereg projektów dzięki którym moje lokalne środowisko zyskało środki na edukację młodzieży. I co? Nie stać mnie na wynajęcia mieszkania dla syna rozpoczynającego studia, zrezygnowałem z moich zainteresowań bo nie nie mam czasu na ich rozwijanie i nie mogę przeznaczyć na nie żadnych środków (bo nie chcę zagłodzić rodziny), mój samochód ma 12 lat (jak go kupowałem miał 8). Panie Balcerowicz: KIM JESTEM? Czy to jest zgodne z Pana planem? Obawiam się, że tak. Utrzymywanie mojego życia na takim poziomie było Pana celem? Czy rzeczywiście moje działania i życie jest warte milion razy mniej od cwaniackich dzienniikarzy? (bo o tyle większy majątek ma ponoć redaktor Lis). Dlaczego nie potrafił Pan uczciwie powiedzieć: w tym kraju miejsce dla zwykłych ludzie jest tylko po to, aby zapewnić dobrobyt władzy i czwartej władzy. Stan wojenny zmarnował mi lata młodości. Nie dość, że nie dawał szans na rozwój to utrzymywał w biedzie. Pan, a przede wszystkim pożal się Boże Pana następcy zmarnowali mi dorosłe życie i wprowadzili w bagno moje dzieci. Stworzyliście przez 25 lat raj. Raj dla siebie. Dla cwaniaków.
oszczedny / 78.11.115.* / 2015-09-09 10:48
Jak od 25 lat rządzą nami eksperci po ekonomii politycznej socjalizmu ,to nie ma się czemu dziwić.
znany / 83.11.45.* / 2015-09-09 10:44
Dyrektorka szkoły zarabia 9 000 zł na miesiąc więc nie pieprz
ABCDf / 77.89.112.* / 2015-09-09 12:37
No właśnie. Czyli 2000 Euro - tyle ile pracownik niewykwalifikowany w tzw. Europie Zachodniej. Najgorsze Znany, że uznajesz, że jak Polak zarabia 9000 (tzn na rękę około 5000) to tak ma być. Ja tak nie uważam. Równanie w dół jest przykre i nieperspektywiczne.Tobie wystarcza, że Polak zarabia więcej niż bezrobotny w Grecji. Ja uważam, że to pogrąża nas kraj w wiecznym marazmie.
Misiu467 / 88.156.138.* / 2015-09-09 10:35
Bardziej idiotycznej i tendencyjnej wypowiedzi dawno nie czytałem ! Balcer i coś - tam Z jednej strony boi się o budżet i żałuje pieniędzy dla ubogich Polaków ! Ale zachęca do przyjmowania tej czarnawej cwanej i roszczeniowej bandy (w większości potencjalnych terrorystów) Miliony Polaków musiało wyjechać za chlebem bo Polska nie miała DLA NICH pieniędzy !!!! "Panie" balcer albo pan głupi albo próbuje robić z nas Polaków głupców !!!!!!!!!!!!!!
POLSKI GREK / 188.112.39.* / 2015-09-09 10:34
SCHLODZC TRZEBA SOBIE GLOWE W JAKIMS SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM PANIE ARON
WALERY OBLUDA / 188.112.39.* / 2015-09-09 10:31
FACET MY NIE DOGONILISMY CZECH,SLOWACJI-MOZE COS POWIESZ O NASZYM ZADLUZENIU 3 BLN ZLOTYCH-PRZECIEZ POL;SKA DAWNO JEST NIEWYPLACALNA
gabi0107 / 178.183.179.* / 2015-09-09 10:31
Nie kto inny tylko Pan zgotował taki los Polakom. W wielkim stopniu przyczynił się Pan do pogorszenia stanu życia nas wszystkich. Wszystkie zło zawdzięczamy Panu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POLSKADLA POLAKÓW / 78.8.31.* / 2015-09-09 10:30
Przecież Koledzy z PO-PSL tak cudownie rządzą i jesteśmy cudowną Zielona Wyspą!!!
Polak 1098765 / 31.178.102.* / 2015-09-09 10:30
Balcerowicz to hipokryta. Sam wprowadzał reformę (której oczywiście sam nie zaprojektował) która spowodowała utratę gigantycznej ilości kapitału. To całe środowisko tego manipulatora dokonało grabieży i świadomie wykorzystało pretekst zmian ustrojowych. Polacy żyją w micie reform roku 89 które okazały się zwykłym przekrętem i uwłaszczeniem starej nomenklatury. Polską rządzą mordercy z dawnego SKW przemianowanego później na WSI posługując się skorumpowanymi i na wskroś umoczonymi w różnorakie afery ludźmi z sejmu. Polska nie ruszy do przodu dopóki trwa reżim trepów szkolonych w Moskwie z WSI i ich psów czy to z PO czy innych śmiesznych partyjek. Polska została zawłaszczona przez autentyczną mafię łączącą biznes z ustawodawstwem i wymiarem sprawiedliwości.

Najnowsze wpisy