Forum Polityka, aktualnościKraj

Budżet w 2015 roku. Prezydent podpisał ustawę

Budżet w 2015 roku. Prezydent podpisał ustawę

Wyświetlaj:
GS77 / 62.182.104.* / 2015-01-24 08:44
Rządzący zabrali 150mld zł z II filara i deficyt spadł. Mogą nas obywateli zadłużać dalej. Jak znowu braknie to sprzedadzą lasy.
Jestem za likwidacją dziury budżetowej. To jest jedyna droga do dobrobytu w tym kraju.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nikt99999 / 217.243.242.* / 2015-01-24 08:40
Bronek, to jest budżet dobry dla Watykanu, czarnych klechów, Ukrainy, czy dla Polaków? Ostatnio miliony popłynęły bez jakiegokolwiek zastanowienia na kolejny kościół i dla oligarchów ukraińskich. Dla Polaków jak zawsze nie ma kasy.
Pamiętaj Bronek, że Polacy mogą drugi raz nie dać ci szansy.
Astorka / 91.231.152.* / 2015-01-24 07:28
To prezydent nałuczył sie już pisać?
profan / 89.230.195.* / 2015-01-24 06:43
A ile z tego budżetu pójdzie kasy na kler a ile dla bidnych?.
Urban521 / 188.33.10.* / 2015-01-24 05:35
Lasy sprzedany i kasę mamy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
helgapipke / 37.248.255.* / 2015-01-24 05:12
jednym z powodów deficytu w naszym kraju jest sam prezydent i jego baaaaaaaaaaaaaaaardzo droga kancelaria która jest nikomu nie potrzeba poza setkom darmozjadów co tam przychodza co miesiąc po wypłatę
Nikodem D. / 37.32.54.* / 2015-01-24 01:52
A czy on w ogóle wie co podpisuje? Wątpię? Mój Azorek jest bystrzejszy od niego.
ALEG / 31.178.200.* / 2015-01-24 13:45
TO NIE JEST MOJ PREZYDENT- TO PARTYJNIAK PO, NIESPRAWIEDLIWY, ostatnio obsmarowal DUDE, ZE CHCE POSLAC NASZYCH NA WOJNE...- to skandal, przeciez tak DUDA NIE POWIEDZIAL
J918 / 94.246.137.* / 2015-01-24 01:26
Moi drodzy. Bardzo prosił bym o nie generalizowanie wszystkich urzędników.

Co rusz czytam komentarze o darmozjadach i podwyżkach dla urzędników. Otóż moi drodzy. To jest fikcja.

Pracuję w administracji państwowej od 8 lat. Pracuję sumiennie i stosunkowo dużo w porównaniu do tego o czym wiele osób pisze nie mając pojęcia jak wygląda praca w urzędach i patrząc tylko przez pryzmat tego, że czasem coś trudno załatwić lub widząc przechodzącego pracownika z pustymi rękami a nie z kilofem i łopatą na przykład.

W moim urzędzie w ciągu ostatnich 6 lat (czyli od zamrożenia pensji urzędów w związku z kryzysem) jedynymi podwyżkami były podwyżki dla najmniej zarabiających u nas referentów związane z podniesieniem minimalnej kwoty wypłaty.

Wszyscy pozostali urzędnicy u nas zarabiają wciąż tyle samo. Moja wypłata obecnie tylko i wyłączenie dzięki premii 15 procentowej jest wyższa od minimalnej krajowej.

Biorąc pod uwagę stale występującą inflację rzędy 1-1,5 procent w ostatnich latach moja pensja zmalała relatywnie o 8%-9% bo o tyle zmniejszyła się wartość tej samej kwoty którą dostaję od tylu lat. Tak naprawdę to tylko występującej trzynastce i czasem dodatkowej premii rocznej (jeśli akurat gdzieś znajdą się pieniądze) moja wypłata traci trochę mniej na wartości (bo trzynastka stanowi około 7,5% rocznych poborów więc na dzień dzisiejszy 9%-7,5% daje 1,5%. O Tyle zmalały faktyczne dochody urzędników w ciągu ostatnich 6 lat).

Problem jest jednak innej natury. Ponieważ to o czym wyżej napisałem dotyczy tylko tych pracujących urzędników. Tych, którzy tak naprawdę ten cały państwowy system trzymają w jednej kupie. Pracują, analizują, przygotowują pisma kontaktują się z petentami. Na tych urzędnikach się oszczędza.

Podwyżki oczywiście bywają ale o nich głośno się nie mówi nawet w samych urzędach. A dostają je dopiero dyrektorzy na poziomie ministerstw lub najwyżsi w hierarchii urzędów.

Proszę też nie mylić urzędników państwowych o których piszę wyżej z urzędnikami np w urzędzie miasta. To są pracownicy lokalnych władz samorządowych i Oni dostają dotacje z państwowej kasy, jednak rządzą sie zupełnie innymi prawami niż my. Ich pensje są uzależnione od zupełnie innych przepisów i tam faktycznie bywa rożnie z tymi sprawami, jednak na tym poziomie to mają Państwo możliwość ingerowania w takie nadużycia. Każda lokalna społeczność indywidualnie.
SBEK / 79.191.218.* / 2015-01-23 23:35
co z tego, że podpisał - skoro jak zwykle na koniec roku zostanie zmieniony na niekorzyść obywateli - jak zwykle zwiekszy się optymistyczny deficyt itd - budżet to jedna wielka lipa...
x24x / 91.233.25.* / 2015-01-23 23:13
PARODIA...NIE ZLE SIE PANOWIE NAPRACOWALI W OSTATNICH LATACH...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
z sieci / 83.23.221.* / 2015-01-23 23:00
Tusk i Komorowski chcieli sprywatyzować Lasy Państwowe, aby uzyskać pieniądze na wypłatę odszkodowań za mienie pożydowskie?
Z ujawnionej przez WikiLeaks tajnej notatki ambasadora USA w Polsce wynika, że Donald Tusk oraz Bronisław Komorowski planowali sprzedać wartościowe nieruchomości należące do Skarbu Państwa oraz Lasy Państwowe, aby uzyskać środki na wypłatę odszkodowań dla Żydów za mienie zagrabione przez Niemców i Sowietów. Czy nocna próba zmiany Konstytucji RP sprzed kilku dni (umożliwiająca sprzedaż Lasów) była tylko częścią większego planu?

WikiLeaks ujawniła treść tajnej notatki autorstwa byłego ambasadora USA w Warszawie Viktor H. Ashe, który w styczniu 2009 roku wysłał ją do Departamentu Stanu USA. Relacjonował w niej konkluzje ze spotkań, jakie odbył z ówczesnym marszałkiem Sejmu RP Bronisławem Komorowskim. Panowie omawiali wówczas między innymi kwestię restytucji i odszkodowań za mienie odebrane Żydom przez Niemców w podczas II wojny światowej oraz przez sowietów - dekretami Bieruta - już po wojnie. Z notatek jednoznacznie wynika, że polskie władze planowały sprzedać wartościowe nieruchomości należące do Skarbu Państwa oraz Lasy Państwowe, aby uzyskać środki na wypłatę ewentualnych odszkodowań. W notatce czytamy m.in.:

"Jeśli chodzi o regulację kwestii restytucji mienia odebranego w czasie II wojny światowej i epoce komunizmu, Komorowski wyraził zaniepokojenie związane z kryzysem finansowym, który według niego zmienił nieco okoliczności. Niemniej jednak powiedział, że premier Tusk zmusi niepokornych ministrów, m.in. rolnictwa i ochrony środowiska, do tego by „dołożyli się do rekompensat” sprzedając państwowe lasy i nieruchomości."

W kontekście powyższej informacji przypomnijmy, że kilka dni temu władza próbowała nocą zmienić Konstytucję RP. Zmiana ta miała umożliwić sprzedaż Lasów Państwowych. Na szczęście ekipie rządowej zabrakło pięciu głosów do przeforsowania tej niekorzystnej decyzji. Czy plan wypłaty przez Polskę odszkodowań (z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży polskich Lasów Państwowych) dla Żydów, za utracone w wyniku okupacji niemiecko-sowieckiej mienie, był rzeczywistym powodem próby modyfikacji Konstytucji RP?
Ronin787 / 217.243.242.* / 2015-01-24 10:59
Tusk uciekł, niedługo i Bronek nieudacznik ucieknie. Gdy Polska będzie bankrutem (o ile już nie jest) wszyscy "myśliciele" ukradkiem dostaną nowe stanowiska w UE. Ukradziono i wydano pieniądze z OFE, próbuje się sprzedać Lasy Państwowe, buraczka kopacz (celowo z małej litery) przekazuje pieniądze Polaków ukraińskim oligarchom (ciekawe w jakim celu - zbrojenia?), watykańska mafia doi Polskę jak się tylko da o posłach i senatorach nie wspomnę. Warto się zastanowić na ile wystarczy kasy
fafa / 178.37.192.* / 2015-01-23 22:26
A pieniądze TO GDZIE??????????????????????Burak podpisuje wszystko co mu podstawią.
gfds / 148.81.117.* / 2015-01-23 22:20
Chociaż sam i bez błędu się podpisał? Podpisał to z "bulem" serca czy nie? Przeczytał to w ogóle? Czy znów będzie powtarzał po kimś jakieś słowa, które przekręci?
wiewiórka / 79.186.62.* / 2015-01-23 22:18
spłakałem się jak bóbr che che
ignaś / 31.61.140.* / 2015-01-23 21:53
ja tu czegoś nie rozumiem prezydent co roku podpisuje ustawę z długiem o 49 mld większym, no to ja sę pytam popierwsze ska wezma te pieniądzna większy dług, po drugie kto ten dług i komu będxkie spłacal , ja jeswtem już dzidkiem to nie wiem moze moje prz, pra, pra. prawnuki będą spłacać i wy się smiejecie z Rosjii, alee oni mają złoto a polska tylko jeden bank i to z zakichanym prezesem belką, no ale sztusznie wywołana wojna z Putinem trzebaq się zbroić , no i jeszcze niby polaków z donbasu trzeba utrzyma , a i jeszcze kosció i świątynie opatrznosci, itp., itd, a ty marny polaku zdychaj, teraz zasiłek pogrzebowy 4 tys.

Najnowsze wpisy