Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżetowe starcia w Sejmie

Budżetowe starcia w Sejmie

Money.pl / 2005-12-08 09:36
Komentarze do wiadomości: Budżetowe starcia w Sejmie.
Wyświetlaj:
real / 81.219.244.* / 2005-12-08 09:36
"Tak krawiec kraje, jak mu materii staje" - czyli wielki problem dla każdego populistyczno - socjalistycznego rządu - LICZBY. Łatwo wygłasza się z różnych trybun wszelakie obietnice, ale niestety potem przychodzi ta wstrętna ekonomia i to liczenie i to bilansowanie i znowu budżet się nie domyka, brrrrrrr. A na trybunie było tak pięknie, co obietnica to oklaski, kwiaty i wiwaty. Kto w ogóle wymyslił tą wstrętną ekonomię???!!!!!
jaco / 83.27.9.* / 2005-12-10 11:39
Chyba jestem niedoinformowany bo myślałem, że PIS swój program miał zrealizować w ciągu 4 lat a nie 2 miesięcy... Rządzą już 2 miesiące i jeszcze nie naprawili gospodarki.
Jestem za tym żeby wyrzucić tych nierobów i zatrudnić sprawdzonych polityków PO, SLD itp. Oni wprost obiecywali, że nie będzie lepiej i że sprzedadzą resztę strategicznych przedsiębiorstw, z których mieliby troche kasy do puszczenia. Przynajmniej dotrzymali by słowa. To przecierz ekonomiści z długoletnim doświadczeniem :)

Tak na serio to sądzę, że za wcześnie na osądzanie tego rządu. Widać w nich determinację i stanowczość. Gdyby PO zechciało łaskawie rządzć razem z PIS to nie musieliby zajmować się becikowym i leperem co napewno przyspieszyło by proces naprawy państwa. Niestety w kasie budżetu nie ma kasy więc trzeba się nagłówkować, aby ją znaleźć i dobrze rozdysponować. Kilka dni temu wszyscy krzyczeli, że gospodarka padnie bo paliwo będzie droższe. Aktualnie paliwo jest dużo tańsze. Po co straszyć naród? Proszę przypomnieć sobie całą kampanię wyborczą zwłaszcza PO. Straszenie PISem jeszcze się nie skończyło, ale istnieje na szczęście coraz mniej argumentów dla tego procederu. Teraz wszyscy skupili się na krytyce wszystkich posunięć rządu. Ja osobiście cieszę się niezmiernie, że od czasu wyborów nie słychać było o żadnej aferze. Czyżby zapanował ład i spokój ? Z mojej strony duży plus dla rządu i wielki szacunek dla premiera.
real / 81.219.244.* / 2005-12-10 17:51
Witam jaco!! Afer jeszcze nie ma z tych samych powodów dla których brak jest jeszcze konkretnych działań rządu - za krótki czas!! Wiem, że teraz każde udane posunięcie tego rządu będzie zapisywane na konto PiSu, a każde nieudane na konto PO (to przez nich!!). Proponowałbym również aby już odciąć się od wyborów i tego co przy ich okazji się działo (straszenie PiSem, liberałami, dziadkiem w Wehrmachcie, benzyną, walutą i giełdą), to taki koloryt wyborczy dla LUDU, ale nie dla ludzi świadomych, rozumiejacych procesy gospodarcze. Natomiast na posunięciach rządu skupili się głównie wyborcy, którzy głosowali na rządzącą partię. Chcą jak najszybciej dostać zapłatę za prawidłowe głosowanie (wielki grill z kiełbaską wyborczą). I myślę, że tak jak w przypadku wyborców SLD 4 lata temu, to właśnie obecni zwolennicy PiSu szybko dokonają podsumowania działań nowego rządu. Dopóki rząd dalej obiecuje, że będzie dawał, poparcie dalej ma, ale z upływem czasu obiecanki już elektoratowi nie wystarczą. Elektorat będzie chciał konkretów (kasy), której jeśli nie dostanie szybko i dużo, to zmieni zdanie na temat premiera i rządu (patrz SLD). Przecież to samo działo się tak niedawno, czyżby już wszyscy zapomnieli?? Politycy chyba mają rację mówiąc, że w wyborach można bezkarnie obiecywać wszystko, bo wyborcy mają bardzo słabą pamięć. Chyba wiedzą co mówią!!
Pozdro
jaco / 83.27.18.* / 2005-12-11 11:17
Nie chodzi mi o zrzucanie na kogoś winy, ale chyba przyznasz mi rację, że gdyby PO wyzbyło się buty i rządziło po wyborach razem z PISem mielibyśmy obecnie najlepszy rząd od czasów obalenia komuny.
Co do posunięć rządu to widzę na forum Money, że skupili się nad tym wyborcy innych partii niż PIS. Każdy artykuł komentowany jest przez nich jako bezwzględna krytyka poczynań rządu, obelgi w kierunku premiera, prezydenta i partii. Ponadto nadal straszy się naród np. podwyżką paliwa itp. Mylisz się mówiąc, że elektorat oczekuje kasy. Wszyscy oczekują normalnego rządu bez afer, korupcji itd. Wszyscy chcemy sprawiedliwych sądów, nieskorumpowanej policji, przestrzegania prawa pracy, lepszych dróg, przyjaznych urzędów itd. Chcemy porządku w tym kraju. Do tego były potrzebne najsilniejsze resorty oddane w ręce PISu. Tu nie mogło być kompromisu. One są odpowiedzialne za stworzenie solidnych fundamentów, na których będą budowane filary takie jak finanse, zdrowie itd. Na koniec budowy ma powstać piękny łuk triumfalny zwany dobrobytem. Widzę, że Pańskie oczekiwania względem poczynań rządu skupiają się na ostatnim etapie tej budowy.
PIS zapewnia nam solidny fundament, potrzeba jednak wspólnie budować resztę elementów tej konstrukcji. Dyrektorem tej budowy miał być PIS, kierownikiem PO, a czarna robota musi być wykonana przez nas. Kierownik się zbuntował bo miał być dyrektorem, spogląda z boku i czeka na tą posadę ciężko wzdychając. Oby nie było tak, że zbuntowany kierownik zacznie podkopywać dyrektora.
Co do zmian preferencji wyborców to nie martwiłbym się o to. Ważne jest czy rząd zmierza do realizacji obietnic. Myślę, że nikt nie jest na tyle ograniczony, aby oddając swój głos na PIS czekał tylko na kasę. Wtedy wybralibyśmy LPR. Narazie wszystko zmierza w dobrym kierunku. Polska jest pozytywnie zauważona w Europie, premier próbuje załatwić sprawę gazu i budżetu unii, benzyna jest tańsza, afery ucichły, rząd się nie kłuci. Czego potrzebujemy więcej na początek? Ja jestem zadowolony. Nie obchodzi mnie czy coś obiecują czy nie. Ważne, aby były widoczne pozytywne efekty ich działań. Jeżeli jesteś realistą to zapewne je widzisz.
Pozdrawiam
real / 81.219.244.* / 2005-12-12 22:13
Cześć jaco. Proponuję, abyś odwiedził tę stronę za np. 5 mieś. Napiszesz wtedy jakie są twoje odczucia i czy też będzie taka sielanka jaką przedstawiłeś wyżej. Pożyjemy zobaczymy. Tylko żeby nie było tłumaczeń, że to przez PO bo nie wyzbyli się buty i nie chcieli odwalić czarnej roboty, że to przez naród, który nie rozumie na czym polega rządzenie itp, itd. Jest RZĄD, ma wszystkie UPRAWNIENIA, nawet prezydent jest z tej samej bajki. Taki komplet do rządzenia miało ostatnio SLD. Jak zaczynali - wszyscy widzieli, jak skończyli - wiemy. Oby nie było powtórki!! Życzę ci dalej takiego dobrego samopoczucia.
cb / 212.106.189.* / 2005-12-12 13:39
PO nie może wyzbyć sie "buty" ponieważ ta mafia jest zbyt głęboko umoczona w powiązanaiach przestępczo- korupcyjno - biznesowych
ermin / 217.153.180.* / 2005-12-08 13:36
Zakazać uprawiania ekonomii.
A.L.

Najnowsze wpisy