Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bukiel: Służbie zdrowia pomoże prywatyzacja, żaden plan B

Bukiel: Służbie zdrowia pomoże prywatyzacja, żaden plan B

Wyświetlaj:
a320 / 80.68.235.* / 2009-09-16 09:29
Każdy naród składający się w swojej masie z niemałej liczby matołów musi mieć jakieś TABU, którym to politycy skutecznie matołów straszą. TABU nie podlega dyskusji.

Ojciec mój, znakomity inżynier, na wieść, że ceny żywności w 1989 roku zostaną uwolnione, nieomal wpadł w panikę, myśląc, że wszyscy zdechniemy z głodu po podwyżkach.

Nie mógł uwierzyć, że każde przedsiębiorstwo będzie mogło eksportować i importować i nie będzie żadnych zapisów na dewizy. Dla człowieka wychowanego w PRL wolny rynek i dewizy to też było TABU. I pisowcom to TABU zostało.
Floyd / 2009-09-16 13:18 / Tysiącznik na forum
Zastanawiam się kim może i co sobą reprezentuje człowiek określający innych jako matoły, tylko dlatego, że mają inne zdanie.
Dla takiego jak Pan mogę być matołem i wcale mi to nie ubliża, wręcz przeciwnie, cała satysfakcja po mojej stronie.
Pańska wypowiedź potwierdza tylko moją negatywną opinię o pewnej kategorii ludzi określających się jako liberałowie ekonomiczni.
raf73 / 89.171.138.* / 2009-09-16 10:59

Myślisz, że
co w PRL-u wszyscy byli tacy jak twój ojciec ?


Myślę, że autor tak nie myśli, bo choćby on sam nie jest taki. Że też trzeba tłumaczyć co autor miał na myśli...
Binarek / 2009-09-16 10:54 / Tysiącznik na forum
A co oni robili?
Ja pamiętam, że takiej podstawowej rzeczy jak mleko w sklepach brakowało.
Te ze złotym kapslem były rarytasem. Jeżeli już było to to ze srebrnym.

Wspaniałe sa relikty gospodarki sterownej z ministerstw
(służba zdrowia, stocznie, ...)
antyanty / 80.48.10.* / 2009-09-16 09:54
Masz racje. Ale to sie na szczescie zmienia i juz dzis haslo "prywatyzacja sluzby zdrowia" nie wywoluje wcale takich zlych emocji, jak proboja nam to wmowic rozni komunisci z PiS i SLD. Tylko temu rzadowi brakuje odwagi, aby to zrobic. A nawet jakby chcieli, to kartofel wszystko zawetuje. Dlatego bedziemy sie taplac w tym dzisiejszym blocie, do czasu kiedy juz bedzie taki burdel, ze wszystko samoczynnie upadnie.
Binarek / 2009-09-16 11:23 / Tysiącznik na forum
"Tylko temu rzadowi brakuje odwagi, aby to zrobic"

Aha
Rozumiem, że to premier zawetował komercjalizację służby zdrowia
Fajna teoria
P___S / 156.17.85.* / 2009-09-16 10:48
Zgadzam sie wylacznie z ostatnim napisanym przez Ciebie zdaniem. Zobaczysz, ze jak "kartofla" zastapi "rudzielec", niz sie nie zmieni. Moze "komercjalizacja" samych uslug, ale jak slusznie zauwazyl Bukiel, zadnych korzysci (oprocz napelnienia paru kolegom kieszeni) nie przyniesie.
Natter / 2009-09-16 11:03 / Tysiącznik na forum
Nic dodac nić ująć.W rzeczywistości tak będzie
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy