Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bukiel: Strajk lekarzy będzie się rozszerzał

Bukiel: Strajk lekarzy będzie się rozszerzał

Wyświetlaj:
Gdzie ta lapówka ? / 83.21.25.* / 2007-06-11 11:50
Ja mam 45 lat, a wiec całkiem sporo.
U lekarza byłem wielokrotnie. Nigdy nikt odemnie niczego nie żadał i niczego nie dałem.
Chyba jestescie z innej planety kiedy mówicie o tym słynnym łapówkarstwie lekarskim.
Kiedy w pracy pytałem czy ktos dał lekarzowi łapówke to wszyscy twierdzili ze nie ale słyszeli ze jest straszna korupcja.
Adol / 217.97.229.* / 2007-06-11 12:12
Proszę udać się do alergologa i poprosić o skierowanie na testy.
Dr / 88.199.145.* / 2007-06-11 21:40
No, ale najperw musisz dać łapówkę rodzinnemu, żeby cię skierował do alergologa. Następnie dopiero z drugą kopertą w której będzie twoja wish-list na temat badań i pokaźna suma pieniędzy (np 20PLN) możesz iść do alergologa po "skierowanie na testy". A w ogóle to jakie tesy? Ciążowe, sprawnościowe, wysiłkowe? Szkoda gadać.
man13 / 2007-06-11 17:10 / Tysiącznik na forum
A kto w polsce nie bierze - chyba tylko ryby. W tym swietle lekarze są ąwięci i czyści jak łza.
wewóra / 88.220.40.* / 2007-06-11 16:14
a może skierowanie na CT lub gastroskopię, albo rezonans
magnetyczny? lekarz nie jest (nigdzie na świecie) lampą
Alladyna spelniajaca zyczenia pacjentów, tylko wybiera badania wg tego co uwaza za stosowne, lub za co mu NFZ zwróci pieniadze (tez wazne) sam sobie wybrać badanie
mozesz Adolku za własne a nie wspólne pieniadze
Adol / 217.97.229.* / 2007-06-12 10:28
No ubawiłem się tym tekstem!!! Wewórko będąc u alergologa (znajomy lekarz nas umówił i od razu zastrzegł, że trzeba będzie dać). Mój syn ma poważne atopowe zapalenie skóry. Wchodzimy, pani lekarz, spojrzała i mówi "trzeba sprawdzić co powoduje takie zmiany na skórze". Ja wyciągam 100 PLN a ona szybko do szufladki i wypisuje skierowanie na te testy. Myślałem, że dla przyzwoitosci powie" nie trzeba było i też... schowa" ale nie...
Oczywiście jak wewórko leczysz sie tylko u rodzinnego to ja też nie dam złego słowa na nich powiedzieć!
Adol / 217.97.229.* / 2007-06-11 10:42
CZy jest jakis lekarz pracujący w szpitalu z 10 letnim stażem pracy bez majątku wartego 1 mln zł?
Wątpię! Są za to tacy magnaci (głównie ordynatorzy), którzy mają grubo ponad 10 mln.
Dlaczego chururg, ginekolog, urolog itd. ma zawsze większy majątek od anestezjologa choć to ten ostatni ma wiekszą pensję?
Lekarz powinien zarabiać 4-6 tys. jeżeli pracuje w państwowej słuzbie zdrowia albo ile da radę zarobić w prywatnej (nawet 50 tys m-c) ale nie tak jak teraz 1200 w szpitalu + 3-5 tys. też w szpitalu w "państwowym" czasie pracy i na szpitalnym sprzęcie + nastepne 3-10 tys. po pracy w pryw. gabinecie (oczywiście kierując na badania specjalistyczne "do siebie" w szpitalu).
Czas zakończyć tę fikcję o której również pan Bukiel wie a rządzący jak zwykle udają że nigdy nie byli u lekarza i nie wiedzą, że jak nie posmarujesz to .... poczekasz.... pół roku na wizytę u kardiologa:) .... wielu nie doczekało i problem rozwiązał się sam:)
Dr. med. / 89.238.23.* / 2007-06-11 23:09
Jestem lekarzem 25 lat pracy 3 specjalizacje Pracuję tylko w prywatnym gabinecie od wielu lat i zarabiam ponad 10.000 miesięcznie i według ciebie jestem nieudacznikiem bo nie mam 2,5 miliona jak wszyscy inni.
Gdyby tak było to nie pracowałbym na swoim tylko w szpitalu i był milionerem.
Adol / 217.97.229.* / 2007-06-12 11:15
Panie Doktorze z kropką! Jeżeli pracuje Pan tylko w prywatnym to chylę czoła. Ja też pracuję prywatnie płacąc 19 % podatku. Pan zapewne również odprowadza min. 2000 m-cznie do US i za to chwała!
Obserwator! / 89.76.195.* / 2007-06-12 06:40
Panie "Dr.med." bądź Pan uprzejmy się jeszcze zwierzyć jaki podatek Pan płacisz i czy podoba Ci się pomysł wprowadzenia do gabinetów lekarskich kas rejestrujących?
KAP / 162.27.160.* / 2007-06-11 18:16
jasne, wszyscy lekarze po 35 ce maja majatek powyzej 1 mln PLN. Alez Cie pogielo 'kotku'.
wewóra / 88.220.40.* / 2007-06-11 16:19
nie zazdrość Adolku tylko zdaj egzamin, ucz się 6 lat, potem
rok stażu, 5 lat specjalizacji, za co dostaniesz 1800zł brutto
(po specjalizacji) Pewnie ze mozna pracować 24h na dobę
jak wielu i z tego godnie wyzyc, ale tak jest w kazdym zawodzie,
ci którzy duzo pracuja maja wiecej, z tym ze dochodzi do nas
prawda że jest to oplacone kosztami rodzinnymi i zdrowotnymi
i nareszczie przestajemy godzic się na ten stan ... i tyle
Nie zazdrosc ...do ksiązek
Adol / 217.97.229.* / 2007-06-12 11:05
Doktorze Wewóra. Książek przeczytałem wiele i wybrałem sobie taki zowód, że teraz mogę bawić się w internecie a pieniądze "same" wpadają. Ty oczywiście jestes zapracowany na 3 etatach ale również znajdujesz na to czas. W USA zawód lekarza to inwestycja. Zarabiasz sporo (od 55 tys. $ rocznie) ale wcześniej musisz zainwestować w studia od 200 000 $. A ile ty zapłaciłeś, że chcesz zarabiać tak jak oni? "Na zachodzie" nie wystarczy dobrze się uczyć, czytać książki i chcieć być lekarzem... TRZEBA JESZCZE MIEĆ KASĘ NA BARDZO KOSZTOWNE STUDIA
pacjent / 88.207.163.* / 2007-06-11 20:49
wewóra nie zapominaj po co adept idzie na studia medyczne i jaką przysięgę składa, a przypomne ci bo niestety już chyba 99% absolwentów AM pozapominało, że idzie z powołania, aby pomagac innym, są tacy, którzy śpią w namiocie, jedzą kaszkę, piją wodę i pomagają setkom schorowanych ludzi na kontynencie afrykańskim, pewnie skrzywiłas się gdy to przeczytałaś ... niestety teraz młodzi "medycy" idą na studia "trzepać kasę", jeśli taki jest cel młodych ludzi to przypominam, że są lepsze ku temu kierunki i uczelnie np. SGH etc. Pozdrawiam.
wewóra / 88.220.40.* / 2007-06-12 07:20
koniec z Judymami i wyzyskiem , nie wiem dlaczego facet podjezdzajacy mercedesem za bańkewymaga bym za póldarmo swiadczyl mu najwyzszej klasy uslugi medyczne i
jeszcze wspierał psychicznie , a najlepiej dorzucil parę zł na benzynę. Dlaczego piekarze nie rozdaja za darmo chleba? Przeciez sa biedni i głodni,są tacy których nie stać na prąd i wegiel na zime, dlaczego elektrownia im odłacza prąd itp. Tylko lekarz ma wszystkim służyc za darmo i już? Palnij się w czub "pacjencie"przepraszam ale przergiąłeś i tych smutasów o wymuszaniu darmowego leczenia już nie zdzierżam.
Dr / 88.199.145.* / 2007-06-11 21:48
co do przysięgi Hipokratesa, to czytałem kilka razy i nie znalazłem nic o namiocie, kaszy, wodzie. A Ty czytałeś? Chyba nie. Trzeba w Google (www.google.pl) wpisać do takiego małego okienka hasło "przysięga Hipokratesa" i gotowe. A jak nie da rady, to przejdź na http://www.bibl.amwaw.edu.pl/hipokrates.htm i poczytaj i przestań sobie wycirać gębę Hipokratesem.
zygma / 195.182.20.* / 2007-06-22 21:47
Konowaly!, czy tak trudno zrozumiec, ze spoleczenstwo ma dosc tej Waszej "fachowosci" ? Nieuki i nieroby. Zwolnijcie sie wreszcie , pieniadze na stol za studia i won na zachod. Tam moze cos zrozumiecie.
Obserwator! / 89.76.195.* / 2007-06-12 06:43
Panom medykom warto jeszcze może przypomnieć za czyje pieniądze studiowali. W Polsce nie ma prywatnych uczelni medycznych.
wewóra / 88.220.40.* / 2007-06-12 07:25
obsrwatorze a ty za czyje skonczyleś podstawówkę?
jesk / 83.15.253.* / 2007-06-11 21:22
Drogi pacjencie
jesteś chyba bardzo sfrustrowany swoja sytuacją chyba nienajlepszą,dlatego nagonka medialna na lekarzy to bardzo podatny grunt dla ciebie
Lekarz to zawód który powinno sie wykonywać jak najlepiej bo chodzi o zycie i zdrowie pacjenta a nie o bułkę
Zeby zostac lekarzem trzeba pokonac wiele poprzeczek ,Wyścig o index zaczyna sie bardzo wczesnie bo jiz w 1 ej LO Trzeba być bardzo pracowitym i zdolnym a takze wytrzymałym psychicznie aby przejśc droge od studenta od specjalisty trzeba zdawac wiele trudnych egzaminów trzeba jeżdzic sie i uczyć na własny koszt Polscy lekarze są poszukiwani na zachodzie i nikt o nich tam nie mówi jak o mordercach łapówkarzach czy lenaich To nie lekarze to system jest bardzo zły i to cud drogi pacjencie że pomimo tego pacjenci otzrymywali tak dobra opieke czy ty naprawde myslusz ze na zachodzie tak łatwo dostać sie do specjlisty O naiwny pacjencie zapytaj sie polaka ubezpieczonego w Angli jak tam jest ze słuzba zdrowia . Dlaczego uwazasz że lekarz nie powiniemn dobrze zarabiac za dobra pracę ? nawet księza choc teoretycznie nie maja rodzin na utrzymaniu uwazaja że powinni zyc godnie a lekarze w namiotach? To bardzo inetresujaca propozycja ale chyba dla ciebie jesli jesteś lekarzem / ciekawe jaki masz zawód i czy masz rodzinę./
zygma / 195.182.20.* / 2007-06-22 20:51
Konowale, drogi. Widze, ze calkowicie zglupiles po tym bezmyslnym wkuwaniu 6 letnim na AM. Nic zreszta dziwnego, taki element na tego rodzaju studia sie dostaje. Brak zdolnosci do nauk scislych. Mozecie sie uczyc przez lata. ale nic z tego nie rozumiecie, po prostu nie przyswajacie. Dowodem tej tezy sa znane powszechnie efekty Waszych dzialan. Bez zadnej odpowiedzialnosci. Mafia lekarska nie wyda nawet ekspertyzy. Jedz na zachod, tam sie nauczysz moze czegos. Rzetelnosci, sumiennosci, uczciwosci, etyki, kwalifikacje podniesiesz, dyscypliny, obowiazkowosci. Jesli znajdziesz tam prace. Dlaczego straszycie zwolnieniami ? Zwolnijcie sie wreszcie i won na zachod, ale wczesniej pieniadze na stol , za studia. Polecam USA. Tam szukaja wybitnych lekarzy z Polski do ......opieki nad osobami starymi i niedoleznymi. Sluze licznymi adresami. Placa 100 dolarow za dobe. Z mieszkaniem i wyzywieniem. Przestan wiec pisac o kwalifikacjach i wyjatkowosci tego zawodu. Pracowitosc i zdolnosci ? Sprobuj na Politechnice, zobaczymy co jestes wart.
prawda was wyzwoli / 83.17.92.* / 2007-06-11 10:09
panie Bukiel co pan zrobił jak się dowiedział o morderstwach w łódzkim pogotowiu ? co panie bukiel pan zrobił jak sie dowiedziła jak pielęgniarki bawiły sie noworodkami wkładaj ąc je do kieszeni fartucha i pozując do zdjeć ? co pan zrobił jak sie pan dowiedził o oszystwach rentowych ? co pan zrobił jak sie pan dowiedził o wyłudzaniu z NFZ tu kasy na uługi których nie było ?
Powiem panu nic pan nie zrobił ani pan ani pana związek !!
Hoop / 83.238.1.* / 2007-06-11 16:14
Następny "błyskotliwy" wpis mojego ulubionego rzucacza pisgównem. Wytłumacz nam co miał wtedy zrobić związek, młotku?
Niech cię ktoś uświadomi jakie głupoty wypisujesz.
zygma / 195.182.20.* / 2007-06-22 21:31
Po inwektywach i slownictwie poznac medyka. Tacy wlasnie jestescie. Zero rozumu, kultury, oglady, wiedzy, uczciwosci, rzetelnosci, odpowiedzialnosci. Hieny szpitalne
pacjent / 88.207.163.* / 2007-06-11 20:57
Hoopie ty do błyskotliwych nie należysz, dla przeciwwagi lejesz PO-myjami aż miło, młotku - że zniże sie na moment do twojego poziomu, skoro tylko taka retoryka do ciebie trafia - związek miał miast okazywac solidarność zawodową i kryć kolegów wyrzucić czarne owcy spośród swego grona, tak przynajmniej pokazałby, że zalezy mu na reputacji zawodu, a nie kolesiostwie. Głupoty wypsiujesz i wydaje ci się że patent na błysk i mądrośc posiadasz, żenada młotku.
Dr / 88.199.145.* / 2007-06-11 21:51
a skąd wiesz, że doktory z pogotowia w Łodzi byli w OZZL? Mylisz korporację lekarską (z której rzeczywiście powinno usuwać się ludzi nieetycznych, np. min. Piechę) ze związkiem zawodowym. Gratuluję prznikliwości.
g.....nyproblem / 83.24.203.* / 2007-06-11 20:44
proste - oddać swoje cielesne powłoki w zaprzyjaźnionych zakładach pogrzebowych. Taka samopomoc koleżeńska - dla poprawy bytu oczywiście.
KH / 212.191.71.* / 2007-06-11 15:38
A OZZL ma wpisane w statut jakieś kompetencje w tych sprawach? Coś mi się wydaje, że związek zawodowy lekarzy może co najwyżej naubliżać pielęgniarkom czy ratownikom medycznym. W sumie równie skutecznie jak zz górników nauczycielom, czy zz hutników kolejarzom.
zatroskany / 83.17.92.* / 2007-06-11 10:03
a łódzkie pogotowie tgez strajkuje ?

gdzie mozna kupić pawulon ?
lorunia / 91.94.34.* / 2007-06-11 11:37
Przy następnych rozmowach z rządem , musicie Panowie lekarze ! poddać pod rozwagę pomysł , aby zabrać powiedzmy po200 zł każdemu emerytowi . Jak widzę to jeżdżą luksusowymi polonezami , i wybierają w sklepie między najlepszymi wędlinami Typ cwaniak i pochodne ......Jak dotąd żył za 800 zł to przecież za 600 to nie będzie miał krzywdy . Może wytrzyma ! a jak nie wytrzyma to napiszecie w karcie że nie miał apetytu ! Wy natomiast jakoś wyżyjecie z tych marnych paru tysięcy na miesiąc . Parę milionów po 200 zł powinno starczyć .
maa / 2007-06-11 15:53 / Tysiącznik na forum
Loruniu, zacznij myśleć.
Możan wziąć:
1.Prezydentowi L. Kaczyńskiemu (coś między 100 a 200 mln/rok);
2. Posłom
3. CBA
4. IPN
5. Górnikom
6. Chłopom (praktycznie nic nie płacą)

No i Euro 2012!

A jak nie dasz, Dobra Kobieto, lekarzom, to po prostu wyjadą. Majątki lekarzy szwajcarskich sięgają dziesiątki mln. €...
tatuś / 88.207.163.* / 2007-06-11 21:03
priomo - jedź maa jedź, nikt cie tu nie trzyma, tylko naucz się troszku języka, a jak jesteś taka dobra w zawodzei to moze i ty te miljooooony będziesz miała pazerko mała, na twoje miejsce pojawią się lekarze ze wschodu, pa pa

secundo - ciekawe dlaczego chcesz odebrać tym, którzy chca robic porządek z anomaliami w tym kraju ?? nie zapomniałaś czasem o piskorskim, i wielu innych PO-myjach, albo moze rozliczyć tych co się nachapali przez ostatnie 17 lat z drodze oszustw i malwersacji
maa / 2007-06-11 23:06 / Tysiącznik na forum
Tak się głupio składa, że języki poza polskim znam jeszcze trzy. No może dwa, bo po co liczyć rosyjski...

Nie jestem też lekarzem. Boję się jedynie, że będę musiał jeździć np. do Czech aby się leczyć.

Mam nadzieję, że lekarzom uda się efektywnie zmniejszyć elektorat PiS. Delikatna eutanazja moherów, to dobrze brzmi ...

Uważasz tatuśku(?! he, he...), że Kaczyńscy robią porządek? Dzierżyński i Lenin też robili coś podobnego i nawet na początku mieli poparcie podobnych tobie idiotów...

PO, to PiS-Bis, nie plus na niego, bo to są ci sami ludzie, tylko dożo lepiej od pisiorów wykształceni.

Podział był taki: wykształciuch -> PO, idiota i/lub nieuk ->PiS. Różnic ideologicznych raczej między nimi nie ma.
Wapniak / 83.28.91.* / 2007-06-12 13:31
Do "maa" - ..."Tak się głupio składa, że języki poza polskim znam jeszcze trzy. No może dwa, bo po co liczyć rosyjski"... No tak, sadząc z całej wypowiedzi, matematyka by się bardziej przydała...
iesk / 83.15.253.* / 2007-06-11 21:28
jakos tych lekarzy ze wschodu nie widać mysle że oni raczej tranzytem do Anglii Naprawde drogi tatusiu nie tedy droga
mam wrazenie ze nienawiść do ludzi którzy mają inne zdanie to cecha formacji PIS / chrzescijan w końcu Ha ha ha
c.d.n. / 83.24.203.* / 2007-06-11 20:46
7. esbekom - 5.000 zł. emerytury, zmniejszyć do 600 zł.
!!! / 84.10.234.* / 2007-06-11 13:23
A może po prostu niech rolnicy zaczną płacić składki? Co roku dopłacamy do KRUSu 15 000 000 000 PLN!!!!!
lorunia / 91.94.157.* / 2007-06-11 14:22
Bardzo dobry pomysł , tylko że lekarz miałby prawdopodobnie duże kłopoty aby dojechać do miejsca pracy .
rolnik5 / 88.207.163.* / 2007-06-11 21:08
no lekarz nie włoży kaloszy i nie zniży się do poziomu rolnika, lekarz woli w swoim klimatyzowanym gabinecie prywatnym i do kasetki stówka za stówką na kolejny fajny terenowy wozik, bynajmniej nie po to by dojechać po błotnistych i wyboistych drogach na prowincje ..
jesk / 83.15.253.* / 2007-06-11 21:33
jestem lekarzem i nie raz znizyłam sie do wyjazdów na wizyty do takich miejsc o których w najczarniejszych snach ci sie nieśniło Obrażasz ludzi októrych wiesz niewiele ani o ich pracy drogi rolniku / Tez czesto spotyam sie z propozycja aby wystawić własnie rolnkowi L4 na miesiac na angine zebynawet tego skromnego KRUSu nie płacił i co ty na to?/ aha L4nie pisze i łapówek nie biore zeby była jasność ale zastanawiam sie czy nie podać takiego rolnika do prokuratury o propozycje korupcyjną
robaczek2 / 83.21.73.* / 2007-06-11 23:43
gadu, gadu a pracowac nie ma juz komu ,szpital, przychodnia, pogotowie, gabinet,ZUS, KRUS i ubezpieczalnia... az sam sie boje trafic pod nóż któregos z kolegów , którzy sa w trakcie ciągłego maratonu pracy - kredyt, szkoła dzieci, nauka własna, cos dla żony ...
Normalne potrzeby ludzkie które należy spełnić. Nikt łapówek nie daje, na wszystko trzeba samemu zarobić, doba ma wiecej niz 24 godziny ate nadwyzkę ponad 24 Bóg odbiera z naszego życia- w ciagu roku straciłem 2 kolegów-przed 50 rokiem zycia, nikt po nich nie przejał praktyki ani obowiązków - brak nastepców. Nikt nie chce pracować w tym wspaniałym etosie lekarskim poniżej średniej krajowej, dobrze że moi Profesorowie i mój Ojciec nie dozyli tej chwały polskiej medycyny. Kończe , ide jutro kupic kajdanki żebu wspomóc ABW i Policje - może w koncu pojawi sie ktos z kura jajkiem lub flaszką - sam od razu zadzwonię na Policję , przynajmniej kilka dni odpoczynku od pracy...
lorunia / 87.96.84.* / 2007-06-12 09:15
Drodzy lekarze ! więcej niż połowa pracującego społeczeństwa nie ma więcej niż jedna trzecia tego co wy odbieracie przy kasie . nie róbcie z siebie męczenników . postawcie się na miejscu tych co naprawdę mają problemy aby przeżyć jakoś ten miesiąc . nie stać ich , lub nie mają możliwości aby podkreślić swoją sytuację chociażby w tych komentarzach .Podwyżka dla was odłoży jeszcze bardziej w czasie poprawę sytuacji tych ludzi . Wam jest ciężko bo nie możecie wymienić auta co 5 lat . A tym biednym ludziom brakuje pieniędzy na przeżycie miesiąca ! Nie żyjemy w niemczech czy gdzie indziej . mamy takie środki jakie mamy Wy zachowujecie się jak wyrodny ojciec , który zabiera z talerza innym domownikom , bo wyznaje że to on jest najważniejszy .. Macie obiecane duże pieniądze na przyszły rok , natomiast tym biednym chyba zabierze się podwyżkę z obniżki rentowej o 40 zł aby zaspokoić wasze żądania .
man13 / 2007-06-12 11:11 / Tysiącznik na forum
Droga LORUNIU,
lekarze to nie wiecej niz połowa społeczęństwa i ich zarobki określiły, co do realnosci, somsiednie cywilizacje. Mówienie o średniej krajowej jest odpowiednie w ujęciu statystycznym a ono wskazuje że kekarz/prawnik/artysta/przedsiębiorca zarabiają zgodnie z innymi średnimi. ostatecznie zawsze mozesz postawić na swoim: ukańczyć medycynę i zaraniać jak średnia w przemyśle.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy