Forum Forum inwestycyjneFundusze

BullionVault - korzysta ktos?

BullionVault - korzysta ktos?

YAreckiL nielog / 85.200.209.* / 2010-08-13 17:57
Witam,
Prosze o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami osoby, ktore korzystaja z tego portalu w celu zakupu zlota lub srebra. Jak to wyglada technicznie jesli chodzi o przelewy (koszty, czas realizacji). Warto sie tym zainteresowac?
Dzieki
Wyświetlaj:
Jamesbond / 188.147.105.* / 2021-08-14 18:41
Jak na dzien dobry to wszystko wyglada ok, schody zaczynaja sie jak chcesz wycofac srodki.
Ja podliczylem koszty przetrzymywania zlota i praktyczne koszty sa zbyt wysokie w stosunku do ryzyka. Jednak najtaniej jest kupic kruszec w czechach albo niemczech (gdziekolwiek) i trzymac w kredensie. Koszty koszty warunki no i patanoiczne procedury bezpieczenstwa czyniace ten model niezgodny z przepisami gdpr wiekszosci krajow eu.
No ale na pewno maja kase na wybielanie w internetach
Ja sie wycofalem ze strata przy rosnacym kursie kruszcu, jesli kogos taka obietnica bezpieczenstwa jara to jego sprawa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Krzysztof007 / 37.47.202.* / 2020-03-19 19:09
Mam obawy że to wirtualne sztabki i przy kryzysie można tego nie odzyskać. Niby złoto jest fizyczne , ale jesli chcemy je zamienić na sztabki po 100 gr to można płacąć dodatkowo 185 EUR . ALE UWAGA TYLKO 1 SZT MIESIECZNIE !!!
Czyli jeśli mam 3 kilo to czekam prawie 3 lata .
Pracownik tłumaczy że to wynika z wartości maksymalnej przesyłki , ale jak sputałem czy nie mogą zatem wysłąć mi co dzień 1 szt to znów jak mantra że to bezpieczenstwo i oni zajmuja się handlem na platformie.
Nie polecam - śmierdzi to na kilometr !!!
Krzysztof007 / 37.47.229.* / 2020-03-30 21:19
No i nawet jednej nie przysłali. Nakazali formalnosci typu wysłanie zdjęcia z oświadczeniem i potwierdzeniem adresu twierdząć że jesli do dnia następnego nie dojdą to anulują transakcje. Po czym na drugi dzień poinformowali że wstrzymują wysyłki z powodu wirusa. Na pytanie czy mogę co miesiąc zamawiać i dostać je po przywróceniu wysyłek dostałem odmowę.
Janek156 / 83.27.199.* / 2011-10-09 17:29
Nigdy w życiu, trzeba być naiwnym albo nie dbać o swój majątek aby tak inwestować. Tak naprawdę nić nie mamy, wirtualne sztabki?. W razie jakiś dramatycznych wydarzeń na świecie, będziecie mogli tylko pomachać, swoim sztabką!
janekbronek / 86.45.241.* / 2011-12-22 01:58
Widac, ze nie rozumiesz czym jest zloto. W razie jak to nazwales dramatycznych wydarzen bedziesz mogl swoje papierowe pieniadze wsadzic w buty to bedziesz wyzszy.
babciaidziad / 213.195.185.* / 2011-03-15 18:56
bulionerzy są ok... babcia tak mówi...
zonk11 / 87.204.111.* / 2011-03-02 18:57
bardzo kosztowny to interes...
trysil / 2011-02-28 19:32
Artykuł na temat BV:
http://www.ryneksrebra.pl/srebro-bullionvault/
MichalXYX / 188.220.62.* / 2010-08-31 12:54
Ja korzystam. Jeżeli chodzi o przelewy bankowe to zarówno czas jak i koszty zależą od banku. Oni mają konta w Wielkiej Brytanii, więc jeżeli przelewasz z banku w Polsce, to przede wsztskim musisz zapytać we własnym banku. Ja mieszkam w Wielkiej Brytanii i zrobiłem przelew z brytyjskiego banku. Inwestowałem latem, kiedy ceny były raczej spokojne, nie zależało mi na czasie, więc wybrałem opcję przelewu bezpłatnego, który zajmuje trzy dni, zanim jest dostępny na drugim końcu operacji. Z Polski można chyba zrobić przelwe SWIFT lub SEPA. Teoretycznie powinno to zająć między kilkoma godzinami a dwoma-trzema dniami, z bankami różnie bywa. Jeden mój znajomy inwestował z Polski, pieniądze szły trzy dni. Niektóre banki robią za darmo przelewy SEPA, przelew SWIFT (szybszy) może kosztować nawet 50 zeta. Ale też warto spytać we własnym banku. Warto się tym zainteresować choćby ze względu na ich wąskie spready i malutkie prowizje - złoto można odsprzedać z zyskiem nawet jeśli cena wzrośnie o zaledwie kilka procent. Wystarczy to porównać z monetami czy małymi sztabkami. Róznica między ceną kupna a sprzedaży w zależności od miejsca może nawet wynosić 10% - czyli dopiero jak cena wzrośnie ponad 10%, odzyskujesz, co zainwestowałeś, a co dopiero mówić o zysku.
YareckiL / 2010-09-01 13:50
Dzięki za te informację. Opłata może być pobrana tylko przez bank, z którego wysyłana jest kasa czy również przez bank przyjmujący (podwójne opłaty)? Mam już tam konto walidowane, ale muszę jeszcze wyjaśnić właśnie te kwestie dodatkowych opłat związanych z przelewami z Polski i do Polski.
MichalXYX / 188.220.62.* / 2010-09-03 14:34
Od moich dwóch przelewów nic nie odjęli przyjmując je, więc chyba tylko Twój własny bank obciąży opłatą za przelew i to wszystko. Może po prostu napisz do nich i zapytaj?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy