Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bunt rektorów prywatnych uczelni

Bunt rektorów prywatnych uczelni

Money.pl / 2009-06-20 08:55
Komentarze do wiadomości: Bunt rektorów prywatnych uczelni.
Wyświetlaj:
Ruc / 83.24.38.* / 2009-06-20 13:12
Nikt nie zabrania nikomu dostania sie na studia dzienne, bezpatne, w uczelni państwowej. Oferta prywatna najczęściej jest kierowana do osób mniej zdolnych (czasami są to szkoły o wysokim poziomie ale to inna sprawa). Gdy ja studiowałem 20 lat temu, to studiowało 9 procent, zaś ludzi z wyższym wykształceniem było 4 procent. Obecnie zaś studiuje podobnież 50 procent - są to z założenia w większości pseudostudia, bo kadry naukowej od tamtego czasu ubyło. I po drugie, na cholerę, tyle ludzi z wyższym wykształceniem. Wykształceńcy z pretensjami ??
Ich żadanie jest bezczelne, bo wcześniej gdy roczniki były większe i zyski były, nie dzielili się zyskiem z budżetem ( i społeczeństwem)
ralfff / 83.11.182.* / 2009-06-20 14:31
Ja widzę że ty jesteś mało poinformowany . Studiowałeś 20 lat temu panie kolego teraz jest dużo większa konkurencja ! Skandal to twoje upraszczanie tej sytuacji ! Ja i moi koledzy na studiach dziennych na niepublicznych uczelniach męczymy się bardziej niż moi koledzy z państwowych i wiem to z autopsji a nie tak jak ty z jakiś tam wyobrażeń . Skoro chodzę do tej szkoły i jeszcze na dodatek płacę to taki rektor wie że skoro płacę to za wszelką cenę chcę skończyć tą szkołę i podwyższa poziom nauczania bo wie że muszę się dostosować ! take into account
polak2 / 87.206.132.* / 2009-06-20 12:09
a potem magister na kasę w Tesko.chacha
polak2 / 87.206.132.* / 2009-06-20 12:08
A POTEM MAGISTER NA KASĘ DO TESKO,CHACHA
arch / 2009-06-20 11:55 / Tysiącznik na forum
orzesz kuźwa !
A kto dopłaci do mojej firmy ?
marchewkazgroszkiem / 87.96.47.* / 2009-06-20 10:57
Pani Kudrycka sama jest mozna powiedziec wlascicilem uczelni o nazwie Wsap Białystok oficjalnie to fundacja a w rzeczywistosci fabryka pseudo magistrow. tylko kasa sie dla niej liczy. strasznie chytra baba.
arch / 2009-06-20 12:02 / Tysiącznik na forum
Ciekawy jest fakt wejscia w posiadenie nieruchomosci przez fundacjię pani kudryckiej .
"barany się strzyże nie zażyna " -jak mówił baca
doświadczony / 88.156.160.* / 2009-06-20 10:39
nawet nie zdajecie sobie sprawy jak dobre potrafią być szkoły prywatne. Oczywiście większość jest zła, ale są takie których studenci regularnie wygrywają masę konkursów w skali kraju i świata, a duża część szkół publicznych o takich sukcesach może tylko pomarzyć. Niemniej jestem przeciwny dofinansowaniu szkół prywatnych.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-06-20 10:38
Znów ferajna ryżego wypuściła bąka!!! W jaki celu??? Ano żeby odsunąć myśl, że państwowe uczelnie, też powinny być płatne!!! Bo przecież już dzieci wiedzą, że za darmo - umarło o czym w dalszym ciągu nie wie wspomniana ferajna, podobno lYberalno-konserwatywna!!!
strzelec / 2009-06-20 10:09 / Bywalec forum
To jakis żart???? Przeciesz studenci i tak płacą już wysokie czesne za studia prywatne na kierunkach dziennych nie wspomninając o zaocznych. A tak wogóle to na chwile obecna poziom studiów - szczególnie właśnie z uczelni prywatnych jest na poziomie 0 i to wielkiego 0. Nie jest sztuką zaliczać kolejne semestru, sztuką jest przekazać wiedzę i zmusić studenta do nauki. Potem taki fircyk z wyfiokowanym fryzwm przychodzi po studiach do pracy i nie wie, co ma zrobić, nie wie jak, a mówi że z tego pisał pracę magisterską APSOLUTNIE ŻADNYCH DOPŁAT DO PRYWATNYCH UCZELNI.
fiodor11 / 85.221.213.* / 2009-06-20 11:31
Dokładnie, płacisz i jedziesz, wiedza zbędna.
zyga1 / 87.96.81.* / 2009-06-20 10:37
Strzelec ,

obrażając większość studentów szkół zaocznych prywatnych zaprezentuj swoje wykształcenie oraz jak dochodziłeś do swojego doświadczenia . Kończyłem taką szkołę i aktualnie przyjmuję do pracy takich mądralów i nie powiem ,aby mieli dobre przygotowanie po dziennych
Malkiel2 / 83.238.76.* / 2009-06-20 15:34
Ja powiem tak , Ci z Państwowych uczelni się tak wywyższają ale prawda jest taka, student dziennych studiów bawi się w akademikach , idzie na jakiś beznadziejny kierunek gdzie pisze referaty i za to zdaje ale na koniec sie wywyższa bo był na dziennych przez te lata nie robił nic a student zaocznych tak jak ja ciężko pracuje, jeździ do szkoły w weekendy uczy się wieczorami bo też sie trzeba uczyć żeby zdać za darmo nikt nie przepuści, po skończeniu zdaniu egzaminu i obronie ma mgr ale ma też doświadczenie bo pracował przez 5 lat a student dzienny idzie do pośrednictwa pracy i mówią mu :) nie masz Pan doswiadczenia a po drugie się boi odezwać :) znam takie przypadki
morek / 81.247.8.* / 2009-06-20 09:53
W Polsce są już studia bezpłatne -> państwowe jak ktoś nie zdał egzaminu na nie i chce iść na studia prywatne to musi płacić. Takie żądania są dla mnie śmieszne. Na uczelniach prywatnych jest jasna sytuacja płacisz to zdasz i koniec. A ja nie zamierzam płacić za kogoś. Szkoła prywatna to firma i jakoś nie wiedzę by właściciele wszystkich firm w kraju żądali dopłat od Państwa bo by zostali wyśmiani.
5law / 150.254.107.* / 2009-06-20 09:48
Kiedy sam szedłem na studia (państwowe, bo na prywatne nie było mnie stać) to dyplom magistra i wykształcenie wyższe coś jeszcze znaczyły. W tej chwili poziom kształcenia na uczelniach prywatnych jest tak niski (o trybie zaocznym nie wspominając), że dyplom ukończenia studiów znaczy mniej więcej tyle co matura kilka lat temu. W tej chwili słyszę o ludziach którzy w liceum mieli problem przejść z klasy do klasy, a na studiach (prywatnych oczywiście) już po 3 latach mają wykształcenie wyższe. Papier może mają ale wiedzy wcale.

I jeszcze miałbym za to płacić? KPINA!!!!
maminsynek / 2009-06-20 09:39 / Bywalec forum
Bardzo mądrze, zamiast robić wszystkie nawet państwowe studia, płatne to jeszcze dopłacą do studiów prywatnych. Super. Ciekawe dlaczego murarz i szwaczka mają utrzymywać nieudaczników z prywatnych kierunków, którzy po 5 latach siądą w urzędach i będą tworzyć kolejne durne pomysły jak poznańska otwarta linia dla każdego komu przeszkadza pies sąsiada. Urzędasy w Polsce i tak nie grzeszą inteligencją, dopłaćmy im jeszcze do prywatnych kierunków i będziemy mieli wspaniały Meksyk. Zwłaszcza, że o wprowadzeniu ustaw na mocy, których urzędnicy będą odpowiadać dyscyplinarnie za swoje błędy w pracy, do tego stopnia, że możliwe będzie ich zwolnienie.
zyga1 / 87.96.81.* / 2009-06-20 10:46
sorki ,ale nie ma odniesienia do tematu forum
maminsynek / 2009-06-20 16:33 / Bywalec forum
Jak to nie ma? To chyba prywatną uczelnię kończyłeś/łaś, nie umiesz czytać ze zrozumieniem?
v600 / 87.207.139.* / 2009-06-20 09:03
prywatne studia to ściema, to system płacisz zdajesz i podatnicy mają za to płacić?
Zenek23 / 90.129.65.* / 2009-06-20 08:55
Po studiach na marketingu,administracji,bankowości,zarządzaniu nie przysługują żadne ulgi na zmywaku.Profesorki kase łykną.
zyga1 / 87.96.81.* / 2009-06-20 10:45
Brawo ,rozumiem ,że wyższe wykształcenie pomogło w tych osądach .
rozniczka / 79.185.230.* / 2009-06-21 21:30
Jak Pani Kudrycka weszla w posiadanie nieruchomosciWSAP Bialystok moze ktos nopisze............................................................
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy