Forum Polityka, aktualnościKraj

Burza po raporcie PiS. "Podłość", "ohyda"

Burza po raporcie PiS. "Podłość", "ohyda"

Money.pl / 2011-04-03 11:02
Komentarze do wiadomości: Burza po raporcie PiS. "Podłość", "ohyda".
Wyświetlaj:
em96 / 151.83.180.* / 2011-04-08 21:23
"...Ludzie nic nie mają przeciwko Kaszubom, ale mają przeciwko Niemcom, to można powiedzieć Kaszub, Ślązak, Niemiec - niepolskie, złe, kopiemy..."

To właśnie od lat nam wpajali przedstawiciele partii Siwca, SLD-PZPR i im podobne obłudne "czerwone pachołki", faszerując bezustannie powojennymi filmami, tworzonymi na własne potrzeby o agresji i okupacji Niemieckiej, zakazując jakiejkolwiek wzmianki o jednoczesnej agresji sowietów ze strony wschodniej...
Jak widać "czerwoni fałszywi umoralniacze" mają krótką pamięć...
kaczorek ma motorek / 2011-04-04 20:08 / Tysiącznik na forum
Dokładnie ! "Podłość", "ohyda" to rządy PO i PSL
co się dzieje / 213.238.69.* / 2011-04-04 19:59
no proszę, a dotąd naiwnym się wydawało, że to akurat bycie szpiclem jest podłe i ohydne.
rembert2 / 2011-04-04 11:36 / Tysiącznik na forum
Podloscia i ohyda sa rzady PO-PSL,doprowadzaja coraz wiecej ludzi do totalnego ubostwa .PIS traktuja jako straszak ze wroci zlo.Ale to teraz jest totalny upadek autorytetu wladzy.Zakochany w sobie nieudolny Donald i prezydent wtorny analfabeta robiacy gafe za gafa-tosmy doczekali elit
dipo / 2011-04-04 12:06
a może koalicja PiS-Samoobrona-LPR była dobrym rozwiązaniem? Ciekawe gdzie bylibyśmy teraz jakby nie oddali władzy?
proste nie? / 213.238.69.* / 2011-04-04 19:53
gdzie? w p.i.e.r.d.l.u., gdzie w miłym i uprzejmym towarzystwie można byłoby się zjednoczyć celem osiągnięcia 90% wyniku wyborczego dla partii miłości.
jt / 78.8.53.* / 2011-04-04 07:25
Ale się przeciwnicy PiS-u zagotowali.Tu nie trzeba żadnych raportów.Polacy codziennie widzą "raport" rządów PO robiąc zakupy,a przecież miało być:"by żyło się lepiej",komu jest lepiej w czasie rządów PO-PSL?.
Raport ma ponad 100 stron,porusza wiele spraw,a tu wielkie larum o Kaszubach i Ślązakach,jakby tam nic więcej nie było.A ....lud to kupuje,jak świeże bułeczki.Dalej głosujcie na PO,jeszcze widać Wam mało kopania w d... .Jesteście masochiści czy co?.
ździcho / 62.244.153.* / 2011-04-04 09:57

Polacy codziennie
widzą "raport" rządów PO robiąc zakupy,a przecież miało być:"by żyło się
lepiej",komu jest lepiej w czasie rządów PO-PSL?.

jt
Ja nie urodziłem sie dopiero wczoraj. Co prawda byłem jeszcze małolatem, kiedy komuna upadła, ale zauwazyłem, ze od tamtej pory (prezydentura Wałęsy) kolejne rządy (począwszy od Balcerowicza) rozgrabiały mienie państwowe, ustawiały swoich kolesi i rodzinki, wchodziły w koligacje z mafiami i ogólnie ciemiężyły naród a były to po kolei solidarnonościowcy, SLDowcy, PiSowcy, a na koniec Platforma, a wsród wszystkich tych ugrupowań aż się roiło od ubeków i kapusiów. Więc nie mów mi, że w latach 1990-2010 tu było USA, a Platforma dopiero od ubiegłych wakacji zrobiła tu Kongo.

a tu wielkie larum o Kaszubach i
Ślązakach

A moim zdaniem to larum jest uzasadnione. Pamiętasz takiego gościa jak Radovan Karadźić? On też na początku robił takie "klimaty". Pamiętasz jak to się skończyło? Moim zdaniem Kaczyński jest zdolny do tego, by przeprowadzić w Polsce czystki etniczne, jak już zostanie premierem. Możesz sie śmiać, ale ja odczuwam strach.
jt / 78.8.231.* / 2011-04-04 14:03

Więc nie mów mi, że w latach
1990-2010 tu było USA, a Platforma dopiero od ubiegłych wakacji zrobiła tu Kongo.
A gdzie ja niby tak piszę?.Idzie mi o to że PO dużo obiecywało,a co zrobiło?.Ich cały program sprowadza się do tego:głosujcie na nas,bo jak nie to ten wstrętny PiS dojdzie do władzy.A moim zdaniem powinni pokazać co dobrego zrobili dla Polaków,"by żyło się lepiej".


Moim zdaniem Kaczyński jest zdolny do tego, by przeprowadzić w Polsce
czystki etniczne, jak już zostanie premierem. Możesz sie śmiać, ale ja odczuwam
strach.
Faktycznie,Twój strach mnie trochę śmieszy.Czystki etniczne?.Aby coś takiego miało miejsce musi być przyzwolenie społeczne,czy myślisz że takie w Polsce jest?.Ja uważam że nie.Czy Kaczyński obraził Ślązaków lub Kaszubów?,w jakim stwierdzeniu?.Dałeś się nabrać na PeOwską propagandę.Niedługo pewnie będą dzieci w przedszkolu straszyć "złym dziadem" Kaczyńskim.
ździcho / 77.254.255.* / 2011-04-04 17:54

Idzie mi o to że PO dużo obiecywało,a co zrobiło?

Ja nie popieram PO. Wręcz przeciwnie - udusiłbym ich gołymi rękami. Ale swoim wpisem dałem Ci do zrozumienia to, ze oni jedynie WIEŃCZĄ "dzieło" rozpoczęte jeszcze przez Balcerowicza.
Aby coś takiego miało
miejsce musi być przyzwolenie społeczne,czy myślisz że takie w Polsce jest?.Ja
uważam że nie.

Słusznie uwazasz. NA RAZIE nie ma takiego przyzwolenia społecznego. Z prostej przyczyny. Nie ma prawnie usankcjonowanego przywódcy. Dlatego napisałem:
jak już zostanie premierem.

Obaj wiemy doskonale, ze Kaczyński to zapiekły nacjonalista. Nie dziwi nic. W takim duchu został wychowany, obaj zostali wychowani. Czy ktoś, kto nie jest nacjonalistą, zwróciłby jakakolwiek uwagę na taka błahostkę jak RAŚ?
Czy Kaczyński obraził Ślązaków lub Kaszubów?,w jakim
stwierdzeniu?

A pewnie, ze nie? To jest dyplomata, więc nikogo nie nazwał wprost, ze jest wichrzycielem, czy rebeliantem, ale sformułowania typu: "dążenie do rozbicia państwa" niepokoją opinię publiczną i wyrabiają etykietę mniejszościom narodowym, czy etnicznym.
oborowy / 79.185.84.* / 2011-04-04 00:09
Teraz sie zacznie Panika w PO.
bez ogródek / 86.111.100.* / 2011-04-03 23:02
Bez ogródek, Kaczyński to po prostu skur*******!
JAG1 / 83.8.194.* / 2011-04-03 22:34
Gdziekolwiek się zajrzy to wszędzie Kaczyński. Paskudnie monotonna telenowela. Nuda, nuda, nuda.

Otwieram klapę od kibla, i tam też Kaczyński.
Botycki / 79.191.11.* / 2011-04-04 12:14
Bo wszędzie go tam szukasz. Czep się jakiejś roboty darmozjadzie.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2011-04-03 22:48
JAG1 chyba powinieneś pójść do lekarza bo twój wpis zakrawa już o paranoję...?

Gdziekolwiek się zajrzy to wszędzie Kaczyński. Paskudnie monotonna telenowela. Nuda, nuda, nuda.

Otwieram klapę od kibla, i tam też Kaczyński.


Zaburzenia urojeniowe (dawniej paranoja prawdziwa, obłęd, z grec. παρά - "obok, poza" i νους - "rozum, sens") - usystematyzowane urojenia, najczęściej prześladowcze i oddziaływania, rzadziej wielkościowe lub inne. Omamy występują sporadycznie, struktura osobowości jest zachowana.

Z psychopatologicznego punktu widzenia istotne jest, że urojenia paranoiczne są osądami, które są możliwe do zaistnienia, w przeciwieństwie do urojeń paranoidalnych. Urojenia paranoiczne są usystematyzowane, a w wyrażanych urojeniowo treściach występuje spójność. Charakterystyczną cechą paranoi prawdziwej jest to że urojenia dotyczą jednej tematyki.
JAG1 / 83.8.194.* / 2011-04-03 23:05
Co zatem radzisz Lumen.

Podaj adres jakiegoś internetowego portalu informacyjnego, na którym nie wspomina się o Kaczyńskim. Ewentualnie wspomina się o nim, ale proporcjonalnie.

Dzieje się w Polsce tyle ciekawych i ważnych wydarzeń, a pismaki tylko o Kaczyńskim. Do porzygania.

Lumen, przyjacielu, poradź coś.
I nie pisz o paranoi. Kaczyński emanuje paranoją, pismaki ją powielają i niektóre nternetowe oszołomy.
em96 / 151.83.180.* / 2011-04-08 21:34
Zajmij się wąchaniem kwiatków, bo polityka nie dla Ciebie.
- Jesteś zbyt naiwny bezkrytycznie łykając propagandę pismaków na doraźne potrzeby PO, nie próbując skonfrontować tego z rzeczywistością...
zby79 / 2011-04-03 21:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skoro był wyrok sądu, że nie ma narodowości śląskiej to dlaczego PO podważa go?
wczoraj / 2011-04-03 22:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wódz już Cię przyjął w szeregi Ciemnego Ludu, czy tylko jesteś kandydatem?
tłumacz / 213.238.69.* / 2011-04-04 19:58
nie stosuj swojej miary do innych bo obraz powstanie jednaki, na twój wzór i podobieństwo skrojony.
Rozumiem, że firma dokonując naboru kandydatów na TW wabiła ideą światłości emanującej z prostego ludu. Ale to już zamierzchłe czasy.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2011-04-03 21:39
Ciężko jest zrozumieć ludziom z PO, SLD i PSL że nie ma narodowości śląskiej ni kaszubskiej tak jak nie ma narodowości bawarskiej. Ślązacy i Kaszubi są Polakami natomiast Bawarczycy są Niemcami.
Wspieranie przez PO sztucznie kreowanej narodowości śląskiej przez lobby niemieckie jest zdradą ojczyzny naszej...
Media nie interesuje stan polski one są zainteresowane dzieleniem i skłócaniem Polaków. Więc wykorzystują wszystkie możliwe sytuacje jakie się nadarzą choć by tą po przez własną interpretację raportu.

"wyłącz TVN włącz myślenie"
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-04 06:55
Ale kolega popisał się wyjątkową niewiedzą. Otóż Kaszubi są narodem i trzeba to podtrzymywać jak tylko się da. Mają swój odrębny alfabet i mowę a tylko nie mają potrzeby granic. Niektóre ich słowa mają zupełnie inne nieznane pochodzenie. Zawsze byli prześladowani albo przez Niemców albo przez Polaków. Podam koledze przykład Palestyńczyków. Wszyscy słyszeli o kraju Palestynie od kilku tysięy lat. Nigdy nie było natomiast żadnej narodowości palestyńskiej i nikt o niej nie słyszał. Na tamtych terenach zamieszkiwali Arabowie i Żydzi oraz wiele różnych koczujących plemion arabskich. Poprzez wieki tereny Palestyny zamieszkiwali inni arabowie i inni Żydzi a kraj ten należał do innych potęg takich jak: Egipt, Syria, Turcja, Jordania. Po raz pierwszy o Palestyńczykach, jako narodzie, zaczęto mówić po roku 1967 na zjeździe w Chartumie. Istnienie narodu Palestyńskiego jest niepodważalne a ciekawostką jest, że powstal dzięki oporowi miejscowych Arabów przeciwko okupacji izraelskiej dopiero po 1967 roku. Wyrok Sądu Najwyższego z 2007 roku mówiący, że Ślązacy nie są narodem jest absurdalny. Tylko sami ludzie mogą o tym decydować podkreślając swoją odrębność a nie sądy. Jeśli chodzi o Niemcy to kolega też może nie wie, że są młodym krajem a przed zjednoczeniem się liczne księstwa mówiły różnymi dialektami, że Niemiec Niemca czasem nie rozumie. Mówiło się o ich państwie jako o Związku Niemieckim lub Rzeszy. Może to pomoże zrozumieć zagadnienie narodowości.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2011-04-04 10:49
Całe państwo Polskie składa się z różnych plemion które mieszkają na terytorium zwanym Polską. Plemiona te mają jedna wspólną cechę wszystkie one są plemionami słowiańskimi w odróżnieniu od Żydów i Arabów. A próby tworzenia odrębnych narodowości (państewek) w danym kraju jest osłabianiem całego Państwa na rzecz obcych sąsiednich zjednoczonych plemion takich jak na przykład Niemcy (Germanie).
Gdyby nie łączenie się owych plemion w jedną wspólną państwowość plemiona te dawno już by w dużej części wyginęły a my nie pisali byśmy na tym forum w języku polskim. Może by nas w ogóle na tym świecie nie było...?
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-04 16:05
Myślę, że robię tobie dużą przysługę tłumacząc to bo sam możesz to sprawdzić na internecie. Tak jak mówisz, nigdy nie było i nie jest. Na terenach Polski zawsze zamieszkiwała ludność zarówno pochodzenia słowiańskiego, germańskiego a także zupełnie innego pochodzenia. Obojętnie z którego końca chcesz zacząć, czy od Mieszka I czy od Tuska. Obowiązkiem każdego kraju w obecnych czasach jest dbanie o mniejszości narodowe tak samo jak o obywateli stanowiących większość. Jeżeli nie, to Polska niczym nie różniłaby się od Sudanu gdzie zachodzą, nawet w momencie naszej dyskusji, walki etniczne. Polacy przez całe stulecia stanowili nawet mniejszość w swoim kraju a dopiero po odzyskaniu niepodleglości w 1918 roku zbliżyli się do 68%. Dopiero w PRL stanowili przytłaczającą przewagę. Mieszko I nie mógł nawet myśleć, że go zaliczą do Polaków bo polskość zaczęła się 600 lat później, ani nawet Kopernik nie domyślał się tego, chociaż znał j.polski. Dopiero okolo 1600 zaczęły powstawać zaczątki polskości a na prawde polskość zrodziła się pod zaborami. Nie zrozum mnie źle ale wydarzenia historyczne nie mają często wiele wspólnego z uczuciami patriotycznymi u współczesnych ludzi. Ułani Kościuszki nie bili się o wolną Polskę, tylko że obiecano im ziemię…Czytałem raport PiS. Znalazłem tam i dobre momenty też, nawet bardzo dobre, ale więcej jest spraw tak paskudnie napisanych, że przekreślają te dobre. Facet nie posiada podstawowej wiedzy geopolitycznej, mylnie interpretuje poczynania gospodarcze, oskarża bezpodstawnie, jeżeli ktoś coś ukradł to nie człowiek tylko od razu PO.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2011-04-05 00:04

Myślę, że robię tobie dużą przysługę tłumacząc to bo sam możesz to sprawdzić na internecie.
Tak jak mówisz, nigdy nie było i nie jest. Na terenach Polski zawsze zamieszkiwała ludność
zarówno pochodzenia słowiańskiego, germańskiego a także zupełnie innego pochodzenia.
Obojętnie z którego końca chcesz zacząć, czy od Mieszka I czy od Tuska. Obowiązkiem każdego
kraju w obecnych czasach jest dbanie o mniejszości narodowe tak samo jak o obywateli
stanowiących większość. Jeżeli nie, to Polska niczym nie różniłaby się od Sudanu gdzie
zachodzą, nawet w momencie naszej dyskusji, walki etniczne. Polacy przez całe stulecia
stanowili nawet mniejszość w swoim kraju a dopiero po odzyskaniu niepodleglości w 1918 roku
zbliżyli się do 68%. Dopiero w PRL stanowili przytłaczającą przewagę. Mieszko I nie mógł
nawet myśleć, że go zaliczą do Polaków bo polskość zaczęła się 600 lat później, ani nawet
Kopernik nie domyślał się tego, chociaż znał j.polski. Dopiero okolo 1600 zaczęły powstawać
zaczątki polskości a na prawde polskość zrodziła się pod zaborami.

Proszę o podanie źródła do informacji które opisujesz. Bo jak sam wiesz wiele źródeł w internecie jest bardzo nie ścisłych(wikipedia) a nawet są takie które celowo fałszują historię.

Czytałem raport PiS. Znalazłem tam i dobre momenty też, nawet bardzo dobre,
ale więcej jest spraw tak paskudnie napisanych, że przekreślają te dobre. Facet nie posiada
podstawowej wiedzy geopolitycznej, mylnie interpretuje poczynania gospodarcze, oskarża
bezpodstawnie, jeżeli ktoś coś ukradł to nie człowiek tylko od razu PO.

Może podasz te konkretne paskudne sprawy które niby przykrywają te dobre?
Oraz swoje dowody na błędne interpretacje i oskarżenia bezpodstawne w owym raporcie?
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-04-05 02:30
Proszę bardzo. Co prawda jest tego tak dużo, ze trudno podać i masz rację, czasami można się przejechać. I czemu masz wierzyć właśnie mnie. W twoim przypadku najodpowiedniejszą będzie historia Polski autorstwa Normana Daviesa pt. ,,Boże Igrzysko’’. Koniecznie nowe wydanie. Wszystko co ci podałem, tam znajdziesz. Najlepsza historia kiedykolwiek napisana i to przez nie Polaka. Bez owijania w bawełnę i ukrywania, cała prawda. Powodzenia.
~Kris / 2011-04-03 21:55 / Tysiącznik na forum)
Zdrada ojczyzny to bardzo mocny zarzut. Powinieneś się go wstydzić.

Pewnie tego nie widzisz, ale cały twój post składa się z wyświechtanych sloganów:
Złe Media dzielą Polaków. Złe PO wspiera zaborców. A źródłem tego zła jest - rzecz jasna - TVN.

Wybacz, ale twój apel, żeby włączyć myślenie, nie brzmi przekonywająco.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2011-04-03 22:14

Zdrada ojczyzny to bardzo mocny zarzut. Powinieneś się go wstydzić.

Czym że jest wysprzedawanie majątku narodowego o strategiczny znaczeniu (energetyka, kolej itp) w obce ręce oraz wspieranie sztucznych tworów zwanych narodem śląskim?


Pewnie tego nie widzisz, ale cały twój post składa się z wyświechtanych sloganów:
Złe Media dzielą Polaków. Złe PO wspiera zaborców. A źródłem tego zła jest - rzecz jasna - TVN.

Nie tylko TVN ale również Onet.pl zapomniałeś dodać? wszak oba przekaziory są związane z koncernem ITI...



Wybacz, ale twój apel, żeby włączyć myślenie, nie brzmi przekonywająco.

Każdy człowiek powinien używać własnego rozumu. Jeśli przyjmuje wszystkie informacje podawane przez dziennikarzy bezkrytycznie staje się lemingiem...
asdfadfadfadfadf / 213.77.81.* / 2011-04-03 21:05
DLATEGO KAZDA KARTKA MUSI ZOSTAĆ WYKORZYSTANA, NAJLEPIEJ DO D....
Adam z Katowic / 77.255.82.* / 2011-04-03 20:28
kaczyński to jest ciul
JanuszPOlikot / 2011-04-03 20:51 / Tysiącznik na forum
Do ciebie z Katowic........Zgodzisz się że .Ślązak to taki zakompleksiony człowiek , to ani Polak ani Niemiec.
W Polsce są traktowani przez Polaków z góry a w Niemczech to samo.....Z tym że w Polsce jako kraju tolerancyjnym mogą mieć wiele swobód.....
Ciekawe jaką by deklarowali narodowość gdyby w Niemczech było gorzej pod względem ekonomicznym niż w Polsce.......

Skoro "Kaczyński to ciul" to może rozwiń tezę uzasadniającą to stwierdzenie.
Adam z Katowic / 77.255.82.* / 2011-04-03 22:34
Żona mnie opieprzyła, że tak brzydko pisze w ogólności i na Pana Kaczyńskiego, że to obrażanie, że tak nie można, że to brak kultury, i to, i tamto, więc wycofuję moje stwierdzenie i siebie z tej dyskusji, aż mi się wyrażanie poprawi, a dodatkowo sprawdziłem w słowniku znaczenie słowa "ciul" i też od tej strony to nie ma zbyt wielkiego sensu, przepraszam zatem za zamieszanie i obrazę uczuć u czytelników których ta teza poruszyła.
Lumen111 / 93.105.116.* / 2011-04-03 21:54

Zgodzisz się że .Ślązak to taki zakompleksiony człowiek , to ani Polak
ani Niemiec.

Kompleksy przez ciebie przemawiają widzą bardziej niż przez Polaków ze Śląska. Ślązacy którzy emigrowali za granicę w czasie zaborów zawsze podawali w tamtejszych urzędach że są Polakami.

W Polsce są traktowani przez Polaków z góry a w Niemczech to samo.....Z tym że w Polsce jako
kraju tolerancyjnym mogą mieć wiele swobód.....

Widzę że jesteś Człowiekiem wykorzenionym który własnych rodaków traktuje z góry...
To tylko świadczy źle o tobie samym...
T. / 81.190.54.* / 2011-04-03 21:31

ani Polak ani Niemiec.

...inaczej ; "- ni pies , ni wydra".
Dubieniecki na Ministra Sprawiedliwości / 217.153.161.* / 2011-04-03 19:37
Dubieniecki na Ministra Sprawiedliwości
JanuszPOlikot / 2011-04-03 19:52 / Tysiącznik na forum
Z kolei Majewski na ministra finansów.......A Bronek do szkoły POdstawowej.......
JanuszPOlikot / 2011-04-03 19:23 / Tysiącznik na forum
..........faktycznie POdłość.....
oborowy / 79.185.93.* / 2011-04-03 16:52
Komuna i media zajej czasow krzyczały USA i stonka

teraz POstKomuna i Pomedia Krzyczą: Kaczynski i biedronka.

To jest mój komentarz do osob, ktore krytykują raport.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy