Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Byczy argument to dzisiejsze obroty

Byczy argument to dzisiejsze obroty

Money.pl / 2006-12-08 17:33
Komentarze do wiadomości: Byczy argument to dzisiejsze obroty.
Wyświetlaj:
Jeck / 2006-12-09 22:19 / "Poławiacz perełek"
moje portfelito zrobiłosie bardzo skromne, tak jak pisałem w poniedziałek z rana zapakowałem sie po pachy w Budopol (sprtzedałem prawie wszystko), miałem sprzedać cześć w środę i kupić MCI (z tym wyszło juz gorzej..)

W każdym razie z tego mieszania, które nie lezy w mojej naturze wyszło + 7,5% portfela

W chwili obecnej:

MCI 33%
BDL + BDl PDA - 35%
I kupa pipków MNI

reszta cash
wiera1 / 2006-12-09 23:28 / "Waleczny Roman"
toś mi prawie brat
PIAST - 40%
Budopol PDA - 45%
MIN pp - troche
nie wiem co mam zrobić z tym przeklętym piastem - może coś poradzicie
Jeck / 2006-12-09 23:39 / "Poławiacz perełek"
Sprzedałem rano (jak i MSZ, I MNI, i miałem chwile orbis ;)) w poniedziałek ze stratą 1,5 % (i prowizja ofkors)
Ten planowany ryzk trohe MNIe spokoju kosztował, ale sie opłacało..:)

narazie zostaje przy tym portfelu, aha obserwuje O2O....

I oczywiście MCI (perełka)
orzeł / 2006-12-09 22:17 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Rocoman widziałeś info od TIMura:) ładny prezencik na sobotni wieczór:) gratuluję procentowej ilości!
mam wiarę w tą spółę jak nie wiem co !
powodzenia
ps nie wiem czy już podawali publicznie info o rekordowym listopadzie tak czy inaczej rekordowy był i już:)
zaraz podam portfelik właśnie zaczynam rachunki:)
warren buffet / 2006-12-09 21:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Dzisiejsze artykuły w prasie nasunęły mi to pytanie. A ponieważ jestem taki stary dziad, który pamięta 1994 rok więc to pytanie staje się dość ważne.
Ale po kolei:

fakt : od końca poprzedniej serii maksymalny LOP (max poprzedniej serii minus
max obecnej serii FW20H6) wzrósł o około 21 tys. pozycji co daje wzrost
ekspozycji (21.000 razy 32.000 zł) 672 mln. zł - są więc nowi uczestnicy
rynku, o których poniżej

hipoteza 1: główna grupa zajmująca krótkie pozycje na kontraktach to arbitraż
(i chyba jest to fakt)

hipoteza 2: główna część zajmująca długie pozycje na kontraktach to
inwestorzy indywidualni - to chyba największa zagadka ale czytając o
tysiącach nowootwieranych rachunków inwestycycyjnych przez inwestorów
indywidualnych nie mam innego pomysłu (pewnie są tu duzi spekulanci
zagraniczni, trochę polskich funduszy ale chyba są w mniejszości)

hipoteza 3: schemat dystrybucji jest prosty (pisało o tym paru forumowiczów)
arbitraż otwiera krótkie pozycje na kontraktach a inwestorzy indywidualni
długie - arbitraż i inwestorzy indywidualni kupują akcje - OFE i, być może
częściowo, TFI sprzedają (TFI chyba jeszcze są kupcami netto - kasa płynie
szerokim strumieniem do TFI); zagranicy tu raczej nie ma w ogóle a jak jest
to sprzedaje

hipoteza 4: mamy piątą falę Elliotta bądź ostatnią wg. teorii Dow'a - akcje
są relatywnie drogie a nawet mocno przewartościowane (spójrzcie na MIDWIG i
wskaźniki cena/zysk), szerokość rynku nie najlepsza, same optymistyczne
arykuły, rynek prawie w fazie euforii itp.itd.

hipoteza 5 i najważniejsza - akumulującymi akcje oraz zajmującymi długie
pozycje na kontraktach są indywidualni inwestorzy (jak zawsze pod koniec
hossy) a sprzedającymi akcje są OFE i arbitraż (krótkie pozycje na
kontraktach) - za chwilę dołączą do nich TFI chociaż tu może być
niespodzianka (np. TFI mogą okazać się, obok indywidualnych, dużymi
przegranymi na koniec hossy.

Ten schemat nie oznacza, że to już koniec hossy. To jeszcze potrwa, np. kilka
miesięcy a tym po czym będzie widać prawdziwą końcówkę będzie stojący ale
wciąż bardzo duży LOP - pewnie jeszcze większy niż teraz - (końcowa faza
dystrybucji) i być może dłuższa konsolidacja lub lekki trend spadkowy na
wysokim poziomie na indeksach. Bardzo wątpię też w jakiś krach - tego niech
szukają łowcy sensacji.

Taka sobie teoria ale, pamiętając jaki był koniec w 1994 roku może ktoś
podejdzie rozważniej do rynku w obecnym stanie.

P.S. Wiem ,że obecnie mamy mnóstwo TFI i OFE ale, moim zdaniem, te podmioty
nie są gwarantem stabilności (OFE, zgodnie z hipotezą 3 sprzedają teraz
akcje). Na całym świecie są OFE i TFI - są też krachy i bessy.

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=53657912

dodam:

Polacy coraz częściej inwestują na giełdzie
PAP 01:15

...Biura maklerskie przeżywają oblężenie. Gwałtownie rośnie liczba Polaków chcących
skorzystać z hossy na parkiecie - pisze "Rzeczpospolita".

Powodem szału giełdowego jest utrzymująca się od połowy tego roku wyjątkowa hossa. Analitycy
jednak ostrzegają: po dużych zwyżkach przychodzą równie gwałtowne spadki. Ludzie widzą
obecnie wyłącznie zyski. Zapominają, że grając na giełdzie, można również stracić - mówi
Roland Paszkiewicz z Domu Maklerskiego Pekao SA. (PAP)
bollullos / 2006-12-09 22:20 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Myślę, że hossa będzie przez najbliższe 30 lat, no może z krótkimi przerwami, a potem to już zacznę odcinać kupony.
warren buffet / 2006-12-09 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a ja tez. co sie bedziemy rozdrabniac :) nie grubasy to my rynek utrzymamy. nie damy im taniej akcji i przyjda skruszeni !!
bollullos / 2006-12-09 23:02 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Tak czy 'tak warto chyba se po 10% na przykład włożyć w Pioniera rynku chińskiego, rynku pacyfiku i w jakiś dolarowy (przy tak niskim dolarze). I z 10% w obligi i fund. nieruchomy. To takie zabezpieczenie.
caabi / 2006-12-10 11:53 / Tysiącznik na forum
tz dywersyfikacja portfela, moim zdaniem najlepsza rzecz, inwestowac w rozne branze rynki i instrumenty finansowe, zmiejsza sie ryzyko w sposob niemal gwarantujacy zysk.
warren buffet / 2006-12-09 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kurde dzis sobota a nie niedziela :) ale ja jestem do przodu :)
lojka / 2006-12-09 21:56 / Tysiącznik na forum
pewnie nie możesz się doczekać poniedziałku? i do notowań? to pewnie dlatego...
warren buffet / 2006-12-09 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ano :)
lojka / 2006-12-09 22:06 / Tysiącznik na forum
powiem szczerze, że ja też.
ARKSTEEL !!! ; -)))
KM / 2006-12-09 20:58 / Bywalec forum
Kurs odniesienia dla PP LZPS będzie 3,21, a ci co sprzedali po ok. 4,50 lub jeszcze mają papiery nabyli PP po załóżmy średnio 0,20gr biorąc pod uwagę dzisiejszy poziom cen i z daty nabycia. Będzie się działo, bo mają akcje nowej emisji w takim razie za 0,20+1,04 = bardzo tanio. Zacznie się wyprzedaż LZPS jak pojawi się czerwony kolor. Jak zielony - spokojnie. Takie moje zdanie.
AJ / 74.96.107.* / 2006-12-09 21:27
Witam i prosze o wyjasnienie. Posiadam akcje Lzps od miesiaca i niewiem co mam robic. Niestety nieprzerabialem jeszcze tematu pp wiec kiedys musi byc ten pierwszy raz. Z gory uprzejmie dziekuje.
all / 83.25.221.* / 2006-12-09 20:44
Mógłbym prosić Ciebie Warrenie o przesłanie e-booków?

mh0@op.pl
Frog / 2006-12-09 20:39 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Tak sobie siedzę, i myślę...

Skoro giełda dyskontuje przyszłość, oznacza to, że w cenach akcji jest wliczone są już i dobra koniunktura gospodarcza i fakt obecności Polski w UE i prawdopodobne przyszłe dobre wyniki spółek giełdowych.
Jeżeli tak jest, to co przemawia za jeszcze większym OGÓLNYM wzrostem cen akcji? Chyba tylko napływający na giełdę kapitał, w większości krótkoterminowy, lub instytucjonalny.
Obawiam się, że gdy na horyzoncie zaczną się pojawiać informacje odnośnie PRZYSZŁEGO pogorszenia koniunktury (np. spowolnienie w USA, czego konsekwencją prawie zawsze jest spowolnienie w innych regionach, wyższe stopy procentowe itp.), to nawet OBECNA doskonała sytuacja gospodarcza nie powstrzyma chęci realizacji zysków i wycofywania się z giełdy większych graczy. Kapitał jest gdzie ulokować - nieruchomości, obligacje, nowe gospodarcze przedsięwzięcia.
Piszę i piszę, ale gdzie konkluzja... Otóż czytając różne fora, kilkakrotnie spotkałem się z opinią - "będzie rosło, bo jest wzrost gospodarczy".
W chwilach radości z wielkich zysków warto pamiętać o podstawowych regułach, jak ta o dyskontowaniu PRZYSZŁOŚCI przez giełdę.
warren buffet / 2006-12-09 21:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przeciez wieksi gracze realizuja zyski juz od 2005 roku.... dlatego odsetek papierow w rekach leszczy wzrasta... grubi wejda - po nizszych cenach. to jest cykl. trzeba wiedziec kiedy wejsc, ale i wyjsc.
Frog / 2006-12-09 20:39 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Tak sobie siedzę, i myślę...

Skoro giełda dyskontuje przyszłość, oznacza to, że w cenach akcji jest wliczone są już i dobra koniunktura gospodarcza i fakt obecności Polski w UE i prawdopodobne przyszłe dobre wyniki spółek giełdowych.
Jeżeli tak jest, to co przemawia za jeszcze większym OGÓLNYM wzrostem cen akcji? Chyba tylko napływający na giełdę kapitał, w większości krótkoterminowy, lub instytucjonalny.
Obawiam się, że gdy na horyzoncie zaczną się pojawiać informacje odnośnie PRZYSZŁEGO pogorszenia koniunktury (np. spowolnienie w USA, czego konsekwencją prawie zawsze jest spowolnienie w innych regionach, wyższe stopy procentowe itp.), to nawet OBECNA doskonała sytuacja gospodarcza nie powstrzyma chęci realizacji zysków i wycofywania się z giełdy większych graczy. Kapitał jest gdzie ulokować - nieruchomości, obligacje, nowe gospodarcze przedsięwzięcia.
Piszę i piszę, ale gdzie konkluzja... Otóż czytając różne fora, kilkakrotnie spotkałem się z opinią - "będzie rosło, bo jest wzrost gospodarczy".
W chwilach radości z wielkich zysków warto pamiętać o podstawowych regułach, jak ta o dyskontowaniu PRZYSZŁOŚCI przez giełdę.
pawel_b / 2006-12-09 21:14 / portfel / Tysiącznik na forum
jak czytam rozne fora, slucham opini maklerow to wszystkie spekulacje o poczatku bessy sa o tylek rozbic. Mam taka zasade ze czym wyzej jest gielda to wchodze mniejsza gotowka i to mi sie najlepiej sprawdza. A jak bedzie zalamanie to i tak oddasz czesc zyskow nie ma innej opcji. Prawda jest taka, ze nikt tego nie wie. Przeczytaj posty z sierpnia, wrzesnia, pazdziernika, listopada wszedzie to samo - bedzie krach itp itd. Krach czy bessa jest poprostu ryzykiem inwestycyjnym na gieldzie. Z wlasnego doswiadczenia wiem ze najwiecej stracilem (nie zarobilem) przedwczesnie wychodzac z obawy o dalszy los wigu. Takze trzeba siedziec na tylku i czekac na ten moment. Jak bedzie więcej niż -4% na wig sprzedam wszystko i basta.
brydzia / 2006-12-09 20:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja dzisiaj w kiosku nie kupiłam parkietu bo pani mi powiedziała że ostatnio kupują na pniu , w rzepie artkuł na pierwszej stronie że pieniądze i nowi inwestorzy walą na giełdę drzwiami i oknami - i bardzo dobrze bo na nowych najłatwiej zarobić zanim się połapią , bo wszyscy czytają tabelki na koniec dnia i wydaje im się , że nic prostszego kupić i zarobić 100% dziennie , przecież to pryszcz , ja z trendem nie walczę ale kupuję rano i sprzedaję po południu , często źle robię ale tak się staram bronić przed jakimś przypadkiem

kasa w bankach na 3% więc ludzie wpłacają do funduszy , a to że spółki teraz tak rosną to nie ma już nic współnego z fundamentami tylko z niedostosowaniem oferty IPO dużych spółek i napływu do funduszy kapitału , kilka dużych ofert , ale naprawdę dużych a nie na kilkanaście milionów złotych mogło by troche pomóc
risky-rainmaker / 2006-12-09 20:55 / Ostatni Optymista
Co do parkietu....to może się jakoś dogadamy jeden miesiąc ktoś kupi , drugi miesiąc ktoś inny....tak jak miało to miejsce...a już nie ma.
pawel_b / 2006-12-09 21:02 / portfel / Tysiącznik na forum
byl w promocji dla studentow na 8 m-cy za 210 pln. Tylko znalezc studenta w rodzinie i prenumerata po dobrej cenie.
brydzia / 2006-12-09 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiem , ale za późno się wzięłam za szukanie znajomego studenta a poza tym papierowe wydanie jest lepsze bo od komputera oczy mnie bolą , tylko trzeba się ruszyć do kiosku a nie zawsze się chce
pawel_b / 2006-12-09 21:33 / portfel / Tysiącznik na forum
tez wole na papierze ale wersja elektroniczna pojawia sie obecnie okolo 1 w nocy bez opozniej jak to kiedys bywalo no i cena byla atrakcyjna. Reszta info na priv.
risky-rainmaker / 2006-12-09 20:42 / Ostatni Optymista
Taak i zdyskontowany jest też udany lot załogowy polaków na Marsa....;)) Bo to przyszłość....
risky-rainmaker / 2006-12-09 20:38 / Ostatni Optymista
Waren z tymi procentami to przesadziłeś zbyt duże uproszecznie i nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością giełdową chociaż matematycznie prawdziwe..... fakt, szybciej spada niż rośnie.
warren buffet / 2006-12-09 21:38 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
fakty
slaw / 2006-12-09 19:24 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam a mówiłem ze bedzie śmiech. Mój portfelik ma sie tak:
Amica 2% - ech przywiazala mnie do siebie
Bioton 13% - bedzie dobrze panie bobrze niech rośnie bo udzial w ortfelu pechowy
Dwory 16% - tydzień konsolidaji ale sylwester po stówie
Elstaroil 7%- gorzej nie bedzie
Eurofilms 5%- madzieja w AIG
GTC 8% - najtańszy papier na giełdzie
Hydrotor- już na plusie ruszymy za Panarem???
Lubawa 6% - już nawet samoloty nie moga wynieść kursu ponad 3 zl
Mediatel 5%- kiedys ruszy
Mispol 11% - miśki śpią choc niedźwiedzie szlaeja.

Reszta w pieniadzu
dominik 30 / 2006-12-09 19:55 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
slaw po ile brałeś HYDROTOR bo ja od jakiegoś czasu się przymierzam?
warren buffet / 2006-12-09 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
lyzwinski nie jest ojcem dziecka :)) no to kto :))
bollullos / 2006-12-09 19:52 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Ojciec Dyrektor
lojka / 2006-12-09 19:30 / Tysiącznik na forum
tak myślałam, że ona coś kręci
czytelnik / 87.207.208.* / 2006-12-09 19:26
A czy ojcem może być tylko członek samoobrony. Jest mnóstwo innych kandydatów, których też bozia wyposarzyła w narzędzia do robienia dzieci.
siepan_wlasciwy / 2006-12-09 19:31 / Uznany Gracz Giełdowy
ale matka jednak winna wiedziec kto jest ojcem jej dziecka. jesli nie wie to to sie nazywa k....stwo
risky-rainmaker / 2006-12-09 20:43 / Ostatni Optymista
to się nazywa .... że impreza była taka, że się cieszyć powinna, że dziecko nie szczeka. Porażka, co oni wyprawiają.
cathcart nielogo / 83.11.142.* / 2006-12-09 19:42
k.....stwo albo konsternacja :D
marlowe / 2006-12-09 19:26 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
gębosolare gumofilco
slaw / 2006-12-09 19:24 / Uznany Gracz Giełdowy
nestety teraz bedzie dookoła skrzekot o akcjach nowych wrogich sił
dominik 30 / 2006-12-09 19:23 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
teraz na testy DNA pewnie wezmą pół SAMOOBRONY
warren buffet / 2006-12-09 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gorzej dla anetki, jesli sie okaze ze i lepper nie jest dzieckiem. wtedy to bym z kraju wyjechal... pytanie jeszcze z innej beczki... czy wyniki nie byly sterowane odgórnie - ku chwale ojczyzny i koalicji :)
brydzia / 2006-12-09 20:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
tym bardziej ,że wczoraj wypowiedział się profesor w telewizji że wyniki są po 5 godzinach więc dlaczego tyle czekano i robiono testy w Łodzi zamiast w Warszawie gdzie rządzi PO a nie PiS

To że samoobrona i Lpr a przy tym PIS to jedno wielkie szambo to jest fakt
ja mam ich wszystkich w czterech literach , oni mnie w ogóle przestali ruszać
dominik 30 / 2006-12-09 19:37 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
nie wiem ale znając nasz grajdołek to tak mogło być ba jestem prawie p....:)))))
doc / 2006-12-09 19:34
mysle ze mogly byc,po ludziaqch chorych na wladze mozna sie wszystkiego spodziewac
czytelnik / 87.207.208.* / 2006-12-09 19:34
Ze Lepper nie jest dzieckiem to chyba widać bez badań. Nie lepiej zająć się giełdą? Czytam Was od dawna - przed rokiem to była czysta przyjemność. Teraz 99 % to spam, coraz mniej jest wypowiedzi na temat, do omawiania którego to forum zostało powołane. Pozdrawiam wszystkich
warren buffet / 2006-12-09 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie ojcem :) heh
marlowe / 2006-12-09 21:16 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
dzieckiem nie jest. Ojcem być może ;) A poważniej to wyniki nie mogły być sfingowane. W takich badaniach biarą udział dwa niezależne zespoły. Sami pobierają próbki (włosy, bądź krew), i badają. Już jeden taki test jest pewny w 99,9%. Procedury wymagają by robić dwa testy i żeby je wykonywały dwa niezależne zespoły. Zatem powiedzmy, że badanie wykazało ojcostwo Łyżwińskiego. Ilu naukowców ryzykowałoby swoją reputacją? Acha, robili badania w Łodzi bo tam jest najlepszy ośrodek, kóry się tym zajmuje. Owszem rządzi nami banda paranoików i zakompleksionych złamasów (wyrażam tu swoją opinię i nie jest moim zamiarem obrażanie nikogo), ale raczej pani Krawczyk dawała całej samoobronie i ciężko stwierdzić będzie ojcostwo. Łyżwińskiemu też dawala, ale miał farta. Lepper może też miał farta. Może. A może ktoś jej zapłacił za opowiadanie bzdur? Bo ja bym się za darmo tak nie wypuszczał (za pieniądze też nie, ale to tylko ja).
amso / 2006-12-09 20:40 / "Małomówny"
Wbrew pozorom ma to pewne znaczenie dla giełdy.Gdyby badania były pozytywne, to prawdopodobieństwo wyborów na wiosnę znacznie by wzrosło.A tak to mamy powód do wzrostów w poniedziałek:)
KM / 2006-12-09 19:59 / Bywalec forum
Sobota jest przecież! Trochę rozrywki nie zaszkodzi!
dominik 30 / 2006-12-09 19:15 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
WITAM!
mój portfel na 09,12,06
HUTMEN-20%
ŚWIECIE-8%
HYPERION12%
INSTALKRAK-18%
ELDORADO-13%
reszta kesz
jedyny ból głowy to HUTMEN ale myślę że odbije-oby bo jestem na niezłym minusie
marian27 / 83.25.217.* / 2006-12-09 19:09
włażicie w lubawe? czy to nagonka czy wasza ignorancja co do wiedzy na temat funkcjonowania na rynkach finansowych?? z tego badziewia ( w sensie atrakcyjności inwestycji) nic juz niewyciągniecie
marlowe / 2006-12-09 19:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
o jaki miły pan coś napisał :)
marlowe / 2006-12-09 19:00 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
A z zupełnie innej beczki. Kupiłem dziś mej lubej (nie należy mylić z Lubawą :) ) kilka sztuk biżuterii w Kruku (należy mylić z W. KRUK). Wypytałem przy okazji ekspedientki jak się ma aktualny ruch w sklepie do średniorocznego (hehehehe). Ponoć tylko w tym okresie mikołajkowo-gwiazdkowo-świątecznym jest tak duży ruch. Taki mały wywiadzik środowiskowy, ale i tak w Kruka na razie nie wchodzę, jeszcze poczytam sobie kilka rzeczy o spólce. Ekspedientki godne uwagi, nawiasem mówiąc. Salon ul. Floriańska, Kraków, jakbyście mieli ochotę pozwiedzać :P
marlowe / 2006-12-09 18:53 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Pamiętam jak Mundek pisał o fali C. Trudno jest interpretować wykresy młódki jaką jest GPW. mundek się pomylił, mam nadzieję, że za dużo za to nie zapłacił. Teraz można przypuszczać, że jeszcze nie było fali A, że dopiero w końcowej fazie impulsu jesteśmy, w piątej fali. Spójrzmy na wykres WIG20 od 1999 roku na przykład. początek impulsu przypada na początek 2003 roku (założenie - fala1).Potem początek 2004 to koniec fali 2 - korekty. Potem mocno rozbudowana fala trzecia, często najdłuższa, trwała u nas do tegorocznej korekty, czyli do majowej fali 4. Jeżeli mundek się pomylił, a tak się stało, to możemy się znajdować jedynie w fali piątej. Po obejrzeniu wykresu w maksymalnych granicach czasowych (http://mojeinwestycje.interia.pl/wykres?wlid=280&porow=&rdz=0&wsk=1&okresy=8000&rn=1&typ=2&skala=0&srednia=1), wydumać można, że fala 5 może dojść do 3500, jak i do 4000. Stąd wniosek, że możemy się czegoś nowego nauczyć o naszym rynku jak już nadejdzie korekta (spadek, wzrost, spadek - fale A,B i C). Pozwoli nam to lepiej oceniać jego możliwości.
Lecz odgadnąć kiedy skończy się impuls nie sposób z samego wykresu. Trzeba się oczywiście wspomagać obserwacją życia. Na razie moje fryzjerki nie chcą kupować akcji. Moi koledzy z pracy jeszcze się giełdy boją. Ale za to wśród ludzi dookoła zaobserwowałem wzrost zainteresowania FI. Teraz dopiero zaczynają się zastanawiać najbardziej oporni (nawet najgłupsi i najbardziej nieufni z ludzi których znam). Obawiam się, że nie mam pojęcia co może taki stan oznaczać... :)
grubasek / 2006-12-09 19:10 / -
kto sie jeszcze zajmuje falami.To jest jak z Nostradamusem.Wszystko wiadomo,ale PO FAKCIE.
Wazny jest aktualny trend.A teraz jest wzrostowy.I jeszcze dlugo bedzie.
Fundusze maja ponad 100 mld.Tylko w listopadzie doszlo
6 mld.Samo AIG w ciagu 3 miesiecy dostalo ponad 150 mln.czekajcie na Swieta i obmyslajcie liste prezentow,zamiast zajmowac sie glupstwami.
A jesli ktos w to uwierzyl,a potem np. w brednie Kenobiego,to moze miec pretensje tylko do siebie.

www.moremoney.blox.pl
doc / 2006-12-09 19:40
milo ze znajdujesz jeszcze casz aby cos tu wklepac. bardzo fajnie sie Ciebie czyta (blog rowniez).
powodzenia
marlowe / 2006-12-09 19:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
tak jest z każdą teorią. Ma zwolenników i przeciwników. A wspierać należy się po trosze wszystkimi z najważniejszych: Falami, AT, AF... Na naszym rynku fale ciężko odgadnąć bo ma jedynie tyle lat ile ma. Co nie zmienia faktu, że wszyscy zarządzający funduszami i wielu indywidualnych inwestrów wspiera się najbardziej uznanymi metodami analizy rynku by podjąć najbardziej właściwe decyzje. I zostaw w spokoju kenobiego. Każdy ma prawo do własnych wniosków i do popełniania błędów.
Ponadto jeśli ważny jest aktualny trend, jak uważasz, to równie ważne jest właściwe przewidywanie zmiany trendu. Bo jeśli będziesz się trzymał wersji że jest trend wzrostowy a wszystko dupnie to co wtedy? A może nie mam racji?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy