Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Byczy piątek na GPW

Byczy piątek na GPW

Money.pl / 2007-06-01 17:37
Komentarze do wiadomości: Byczy piątek na GPW.
Wyświetlaj:
su_up / 2007-06-02 16:46 / _
Nie będę łagał...umówiłem się z nią na 9-ą, właściwie wpół do ...i jeszcze mam robotę
a w przyszłym tygodniu niebędę nawet czytał forum...pa
slaw / 2007-06-02 16:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Tak sobie mysle ........ jak PEKAO SA albo Świecie wyplacał prawie 90% dywidendy chyba to bylo swietnie a jak KGHM wyplaca to jest baaaa bardzo baaaa baaaa bo rozdawnictwo ..... przecież 60% kapitału maja tam inni inwestorzy wiec powinniscie sie cieszyc))))))
brydzia / 2007-06-02 19:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sław , dobrze że płacą dywidende ale jak mają jakieś cele inwestycyjne to może lepiej zdywersyfikować działalność spółki na złe czasy kiedy miedź zacznie tanieć
marboru / 2007-06-02 15:50 / portfel / "Bankier giełdowy"
Analizuję sobie Staleksport od strony technicznej....
Dobrze to wygląda po ostatnich sesjach.
modliszka / 2007-06-02 17:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Marboru :-)
Cierpliwości, sądzę że od poniedziałku analizy wykresów dla stalka, będą pisane od poczatku ;-)

Pozdrawiam, życząc miłego weekendu ;-)
Myszkinis / 2007-06-02 15:55 / "Wykształciuch"
Dobrze to słyszeć, stx to moja deska ratunkowa, chociaż przy 7,7 już miałem ją pod palcem, ale szczęsliwie (?) się ostała.
marboru / 2007-06-02 16:03 / portfel / "Bankier giełdowy"
Myślę, że w ciągu kilku miesięcy marzeniem będzie kupić w cenie poniżej dwucyfrowej.
Spółka kontrowersyjna, wiele zamieszania, niejasności na niej - trudna. Ryzykowna. Wymaga cierpliwości od posiadacza.
Ale jak to kiedyś ktoś tu na forum napisał.
"Kto nie ryzykuje szampana nie pije."
slaw / 2007-06-02 16:12 / Uznany Gracz Giełdowy
pop rzejeciu przez Autostrade drugie i trzecie zdanie z Twojej powyzszej opini należy wykreslić ..... to bedzie kryształowa organizacja cisza i spokoj ))) tak uważam
marboru / 2007-06-02 16:15 / portfel / "Bankier giełdowy"
Papier potrzebuje spokoju - podzielam opinię.
Autostrade = solidne fundamenty i siła.

Hałas i spekulacje STXowi nie są potrzebne.
Myszkinis / 2007-06-02 16:12 / "Wykształciuch"
W takim razie może nie powinieneś jakoś specjalnie żałować, że nie sprzedałeś jej na fali EURO.
marboru / 2007-06-02 16:17 / portfel / "Bankier giełdowy"
Widzisz giełda to psychologia.
I z tego punktu widzenia, na fali euforii decyzja o sprzedaży była by właściwa. Realizacja zysku i powrót do waloru po ochłodzeniu, które było w 99% przewidywalne.

No ale cóż.
Człowiek musi się jeszcze wiele nauczyć.
Myszkinis / 2007-06-02 16:36 / "Wykształciuch"
No dobrze. W takim razie jak ocenisz moją decyzję : kupiłem STX po 6,47. Przy 7,7 byłem gotowy sprzedać, bo czułem, że zaraz poleci w dół.. no i poleciało do 7,25. Pomyślałem wtedy, że to schaniłem, bo mogłem sprzedać po te 7,7 i odkupić po 7,25 - 7,30 załóżmy. Nasuneło mi się jednak pytanie - czy lepiej mieć tą samą ilość papieru w cenie 7,25, czy trzymać jednak tanszy i czekac na większy wzrost. Wyliczeń nie robiłem ,ale jakoś nie wydaje mi się, że zysk będę miał przez to mniejszy, żę nie kombinowałem, a psychcznie jestem jakoś spokojniejszy.
marboru / 2007-06-02 16:50 / portfel / "Bankier giełdowy"
Myślę, że kupiłeś w dobrej cenie i powinieneś być zadowolony.
Sprzedaż w dniu rozprawy (wtedy kurs dochodził do 7,7) byłby dobrym posunięciem.
Sam próbowałem coś podobnego zrobić - ale z mojego punktu widzenia (niezadawalający zysk) nie sprzedałem tego dnia.
Ustawiłem zlecenie na sporo ponad 8 licząc na większą falę.......ale tego dnia moim zdaniem kurs był schładzany.
W chwili obecnej myślę, że wraca normalność do waloru i nie zamierzam wykonywać żadnych ruchów.)))

Co zrobisz Ty?
Zdecyduj sam - wtedy będziesz pewien, że postępujesz zgodnie z tym co sobie zaplanowałeś.
Myszkinis / 2007-06-02 17:06 / "Wykształciuch"
W sumie jestem zadowolony. Natomiast co zrobię z tym fantem dalej, zależy od tego jak będą się zachowywać moje inne papiery. Jestem za świeży, żeby posiadać własną strategię i dlatego działam w różnoraki sposób właśnie po to, aby tą właściwą strategię dla siebie znaleźć. Jestem gotowy nawet za to zapłacić - oby nie za drogo :))) A teraz czas pójść do pracy zarobić pewniejsze pieniądze - druga zmiana czeka :) Pozdrawiam i do jutra zapewne.
lefek / 2007-06-02 18:46 / Bywalec forum
Witam.
Jeśli jesteś w stanie zapłacić swoim czasem i pracą .... wygrasz
jeśli pieniędzmi .... przegrasz.

Wybór należy do Ciebie !!!!!

pozdrawiam :-))
marboru / 2007-06-02 17:10 / portfel / "Bankier giełdowy"
Pozdrawiam.)))
raven.2007 / 2007-06-02 16:25
Zagdzam się w 1000%. Giełda to psychologia... ale pewnych rzeczy można się na szczęscie nauczyć. Będów się i tak nie uniknie nawet po wielu miesiącach czy latach, bo walczymy z czymś nieprzewidywalnym. Ale jak to się mawia: co nas nie zabije... ;):):)
marboru / 2007-06-02 16:36 / portfel / "Bankier giełdowy"
Najlepiej może uczyć się na własnych błędach?

Psychologia giełdy moim zdaniem polega na tym by emocje stały z boku....wtedy o wiele łatwiej przewidzieć co się stanie.)))
raven.2007 / 2007-06-02 16:54
Własne widać najlepiej. I najwyraźniej je odczuwamy :)

Hmmm... stan idealny, a jak wiadomo ideały nie wystepuja w przyrodzie ;)
marboru / 2007-06-02 17:08 / portfel / "Bankier giełdowy"
Trzeba być czujnym gdy padają rekordy.)
Pozdrawiam.
raven.2007 / 2007-06-02 17:10
Trudno się nie zgodzić :) pozdr
su_up / 2007-06-02 15:38 / _
Balcerowicz ponownie niezadowolony!!
http://biznes.onet.pl/0,1546926,wiadomosci.html
Kiedyś samuraj komuś pisał w tej sprawie:
jak jest dobrze - to jest bardzo niedobrze, ot, co
su_up / 2007-06-02 15:49 / _
żeby była jasność, ja nie popieraw wcale deficytu budżetowego, ale lubie uczciwe postawienie sprawy:
młodsi nie pamiętają, ale gdy pan B był ostatnio w rządzie to deficyt był większy niż dziś i to nie tylko prporcjonalnie, ale UWAGA...kwotowo!!!!!!!!!
Chyba forumowicz Marburu mógłby coć dodać, Pan Kenobi, albo Dojan
marboru / 2007-06-02 15:57 / portfel / "Bankier giełdowy"
Sorry, ale nie będę komentował spraw, które zachaczają o politykę.
Kiedyś to już obiecałem i sam poprosiłem na tym forum by polityki unikać.)))
Co do samego Pana B - dażę go dużym szacunkiem jako bankowiec.

To tyle.
Pozdrawiam.)
su_up / 2007-06-02 16:03 / _
ale nie ma żadnej polityki!!!
KRÓTKO: BYŁO TAK CZY NIE??
ja na wybory nie chodzę i nie mam faworytów
Niech będzie, że głupi jestem...ale radę sobie daję, a nie każdy 40-latek to potrafi
i nie mafia mnie karmi, choć mieszkam w mieście, no dobra miasteczku, które z tym się w Polsce kojarzy
Ale umiem oddzielić dwie rzeczy i nawet przyjaciołom powiem prawdę , gdy źle coś robią
zatem : BYŁO??
taszka / 83.24.118.* / 2007-06-02 16:29
mozesz putac 15 razy i nie uslyszysz odpowiedzi
jak ktoś zawdziećza balcerkowi prace i od 10 czy wiecej lat bierze wysoką pensje to co ma pisac; prawdę?
tak naprawdę to ludzie nie maja klasy
marboru / 2007-06-02 16:41 / portfel / "Bankier giełdowy"
Jeśli to było do mnie - to pomyłka.)
Pracowałem w Banku już wtedy gdy Prezesem NBP była kobieta, która wszystkim jest znana.

Wypowiadając się o Panu B, czy o wspomnianej Pani - oceniam ich pod względem bankowym.
Doskonali prezesi NBP - to tyle.)))

Na temat polityki nie będę się na forum wypowiadał - to moje postanowienie, które proszę zrozumieć.)))

Pracę zawdzięczam tylko sobie i Gazecie Wyborczej (tam było ogłoszenie).

Zapraszam do merytorycznej rozmowy O GIEłDZIE po zalogowaniu.

Pozdrawiam serdecznie.
taszka / 2007-06-02 16:49 / "Krecik"
hej, ja sie moge zalogowac 6 x, ale nie odpowiesz na takie proste pytanie, nie wiem z jakiego powodu.tpo na co liczysz?
marboru / 2007-06-02 16:58 / portfel / "Bankier giełdowy"
Na temat polityki nie będę się na forum
wypowiadał - to moje postanowienie, które
proszę zrozumieć.)))

Zapraszam do merytorycznej rozmowy O GIEłDZIE.)
taszka / 2007-06-02 17:11 / "Krecik"
to niepotrzebnie się logowałem
żyj w swoim świecie, ale jak nie pamiętasz jaki był deficyt!!!
...takim jesteś bankowcem...to powinieneś z zarobków chociaż wesprzeć fundusz o którym pisał forumowicz sumani
czesc
needle / 2007-06-02 22:37 / Bez rangi
na tak...
...myślę...
...bankierzy powinni wspierać takie inwestycje ...
...przed(e) wszystkimi innymi
marlowe / 2007-06-02 15:27 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Zapraszam do skomentowania składu mojego portfela na marlowe.bblog.pl
su_up / 2007-06-02 15:24 / _
Może to o wierze, może o wyobraźni, może o przekonaniach

W brzuchu ciężarnej kobiety były bliźniaki.
Pierwszy zapytał się drugiego:
- Wierzysz w życie po porodzie?
- Jasne. Cos musi tam być. Mnie się wydaje, że my właśnie po to tu jesteśmy, żeby się przygotować na to co będzie potem.
- Głupoty. Żadnego życia po porodzie nie ma. Jak by miało wyglądać?
- No, nie wiem, ale będzie więcej światła. Może będziemy biegać, a jeść buzią....
- No to przecież nie ma sensu! Biegać się nie da! A kto widział żeby jeść ustami! Przecież żywi nas pępowina.
- No ja nie wiem, ale zobaczymy mamę a ona się będzie o nas troszczyć.
- Mama? Ty wierzysz w mamę? Kto to według Ciebie wogóle jest?
- No przecież jest wszędzie wokół nas... Dzięki niej żyjemy. Bez niej by nas nie było.
- Nie wierzę! Żadnej mamy jeszcze nie widziałem czyli jej nie ma...
- No jak to? Przecież, jak jesteśmy cicho, możesz posłuchać, jak śpiewa, albo poczuć, jak głaszcze nasz świat. Wiesz, ja myślę, że prawdziwe życie zaczyna się później."

W inny dzień bym nie wkleił...
i dopiero dostałem
rotux / 2007-06-02 16:02 / Uznany Gracz Giełdowy
ge-nial-ne!
a teraz wracam do..czytania :)
Pozdrawiam
blueberg / 2007-06-02 15:58 / Tysiącznik na forum
... dobre
marlowe / 2007-06-02 15:28 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Piękne. Mówię to jako ateista. Naprawdę piękne. Daje do myślenia :)
su_up / 2007-06-02 16:43 / _
no, nie wiedziałem, że marlowe grasuje w okolicy
i nie przypuszczałem, że tak myśli jak ja:)
szczególnie po tyc o wdrugim zdaniu napisał
pozostałym również dzięki
slaw / 2007-06-02 15:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Ech wy sie weekendujecie a ja pracuje ciezko .... fajnie wam ........

Long i Marboru macie racje tylko potrzeba bardzo duzo konsekwencji i cierpliwosci
Kane nielogo / 194.150.197.* / 2007-06-02 18:06
Wiecie czym sie różni bezrobotny od urzędnika?

Nie wiecie? Ten pierwszy kiedyś pracował... :)
warren buffet / 2007-06-02 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ucze sie z toba
lojka / 2007-06-02 16:48 / Tysiącznik na forum
a ja nie ;)))
marboru / 2007-06-02 15:30 / portfel / "Bankier giełdowy"
W inwestowaniu to złote cechy.
Giełda wciąż uczy mnie pokory i pokazuje mój niecierpliwy charakter.

Śledząc moje S w ostatnim czasie to..........
Dwory za wcześnie......
Getin za wcześnie...........
PGNIG za wcześnie........
Gino zbyt późno..........
MSZ nie sprzedałem na fali Euro........
STX nie sprzedałem na fali Euro......

Dużo transakcji w ostatnim czasie podyktowały emocje....a na giełdzie trzeba być chłodnym obserwatorem i nie pamiętać o posiadaniu.

Meczyk chyba obejrzysz w tej pracy, co?
Pozdro Slaw.
marboru / 2007-06-02 15:17 / portfel / "Bankier giełdowy"
Jak tam Twoja praca?
Skończyłeś już, obroniłeś się?
-ri- / 2007-06-02 14:59 / portfel / "Mały Miś"
Proszę jaki piękny komunikat. Całe szczęście że nie ma tam skarbu państwa. ;-)
Prochem spółeczka na pograniczu budowlanki i chemi niezbyt wielka trochę przewartościowana. Mają spory potencjał bardzo dobrą, kompetentną kadrę. Sprawny zarząd. Iridium daje im spokojny chleb powszedni. Reszta to już czysty zysk. Dodatkowo toczy się sprawa z PERNem jak ja wygrają to zwolnią rezerwę i dostaną zapłatę za to co zrobili.Mają sporą szansę na wygranie tej sprawy . To taka krótka analiza. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje lub przemyślenia na ten temat to zapraszam tu i teraz.
Pozdrawiam i zapraszam do lektury.
http://www.gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=6&_EspiID=140239&_DocID=285173&_Site=ESPI&_CheckSum=948133604#hyxq68qa41
raven.2007 / 2007-06-02 14:21
Witam. Mój portfelik w tym tyg. o 1,84%. Tak sobie to wyglada przy skoku indeksów w ostatnie dwa dni... skład na razie ustalony na dłużej:
Bytom - akcje i PP
Drozapol
Duda
Getin
IDM
MSZ
Na razie strata na Drzodku (niewielka) i dość duża na MSZ. Reszta na plusik. Pozdrawiam. Miłego weekendu.
raven.2007 / 2007-06-02 14:22
Zapomniało mi się o Lubej... ups... :) Też jest i czeka na lepsze czasy.
Longterm / 2007-06-02 14:09 / Mostek Zwyciężymy!
witam, u mnie w porfelu tradycyjnie dużo mostka ale gniot również w sporym udziale. kgh jest OK, miedź drożeje a zapasy maleją, dywidenda rekordowa i nic tego nie zmieni. Chyba że w Chinach przestaliby budować przed Olimpiadą w Pekinie. Ja mam nadzieję że oni się z tymi przygotowaniami nieco spóźniają i zaczną na ostatnią chwilę kupować na potęgę surowców za kilka miesięcy.
Zapraszam na mecz Byki-Niedźwidzie na moim blogu:
http://longterm.bblog.pl
marboru / 2007-06-02 14:51 / portfel / "Bankier giełdowy"
Longu poczytałem sobie troszeczkę...podziwiam za to, że posiadasz tyle czasu.
Zazdroszczę.
marboru / 2007-06-02 15:12 / portfel / "Bankier giełdowy"
Próbowałem skomentować na blogu ale niestety pojawił się jakiś problem i wszystko znikło - no cóż złośliwość rzeczy martwych.

W streszczeniu - podoba mi się.
Strategia jaką przyjąłeś w inwestowaniu jest mi bliska.
Spółki mamy takie same bądź mieliśmy w innych terminach.)

Co do long strategii............mój znajomy, z którym wczoraj rozmawiałem spytał, czy inwestuje?
Oczywiście potwierdziłem, i opowiedziałem co i jak z moimi inwestyciami w ostatnim czasie.....
Powiedział..........chłopie po co tak się męczyć?
Ja też gram: dwa lata temu kupiłem najtańczy Bank, najtańszą firmę budowlaną, najtańszą chemiczną i medialną.
Zainwestowałem 20 000.
Miesiąc temu kupiłem za zysk nowe auto....a kapitał na giełdzie bez zmian.

Dało wiele do myślenia.

Mi przedewszystkim to, że moje decyzje nadal na giełdzie są podejmowane pod wpływem emocji.....i to moja największa wada.

Pozdrawiam serdecznie.
trelek / 87.205.40.* / 2007-06-02 17:52
Znaczy co kupił ? Dacie czy s-klase ?
Longterm / 2007-06-02 15:14 / Mostek Zwyciężymy!
Getin był w kwietniu 2005 po 3,45... MSZ był pewnie ponizej 1 zł...to daje do myślenia
marboru / 2007-06-02 15:20 / portfel / "Bankier giełdowy"
Ostatnio i po tej rozmowie z częścią kasy (ok 20%) zrobię podobny eksperyment.......zobaczymy jak mi to wyjdzie.
Longterm / 2007-06-02 15:11 / Mostek Zwyciężymy!
witam, faktycznie chociaż samo napisanie wpisu zajmuje 20 minut to wiadomości zbiera się cały tydzień...
su_up / 2007-06-02 15:01 / _
pa kilkunastu latach roztropnego postepowania w relatywnie wolnym kraju kazdy z nas moze sobie ulozec zycie jak chce
czs tez jest do wziecia
marboru / 2007-06-02 15:04 / portfel / "Bankier giełdowy"
Czas uśredniam.)

Pozdrawiam.
parvus / 2007-06-02 14:05 / "Nocny Marek"
witajcie,

co myślicie o NOBLE ????
neo_viator / 2007-06-02 15:53 / portfel / Bywalec forum
Ja myślę , że to moja duża pomyłka. Zakupiłem te akcje zbyt pochopnie za 17,55. Powinienem je był wywalić jak cena zleciała poniżej 16 Nadala się oszukuje że spadek się zatrzyma, ale jak w poniedziałek nie będzie tendencji rosnącej to pozbywam się akcji. Noble i Budvar nauczyły mnie ostrożności w debiutach. Ciekawe jak to będzie z JWC, podejrzewam że podobnie debiut będzie nazbyt przewartościowany a później spadek.
lukpac / 193.217.200.* / 2007-06-02 13:32
witm wszystkich!!!!!1
Jarg czytałes dzisiejszy parkiet?????
ładnie buciki opisali :):):)
moze doczekamy 2 z przodu:):):)
su_up / 2007-06-02 14:16 / _
co do dzisiejszej podłogi to zwolennicy GTC powinni wstać w poniedziałek radośni i śoewac jak skowronki, a fani Sygnity już niekoniecznie
azja / 2007-06-02 15:05 / portfel / Obserwator
ups cos nabazgrali o Sygnity ???
azja / 2007-06-02 15:16 / portfel / Obserwator
nic nie mogę znaleźć ;-(
su_up / 2007-06-02 15:22 / _
a kupiłeś gazetkę?
GEROR / 83.6.232.* / 2007-06-02 13:29
ZMIANA STATUTU - ma być głosowana na walnym co to może oznaczać i dlaczego zmienia się statut i w jakich przypadkach.
Dzięki za odpowiedz
najcz / 2007-06-02 17:47 / Tysiącznik na forum
wszystko od PP po dewidende,zakup czegoś,zmianę trybu głosowania itp
anylords / 2007-06-02 13:23
Witam, wszystkich co sądzicie o debiucie poniedziałkowym JVC...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy