Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Byki nadal boją się iść w górę

Byki nadal boją się iść w górę

Money.pl / 2007-08-08 17:23
Komentarze do wiadomości: Byki nadal boją się iść w górę.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2007-08-08 23:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Dobrej Nocy wszystkim
PedroGonzalez / 2007-08-08 23:23 / Uznany Gracz Giełdowy
dobrej :) ja tez sie zegnam. A dla Forex'owcow jako ciekawostke podam, ze dzis zagralem pod dane Pivot Points i pierwsza proba wypadla pomyslnie. Jutro od rana jak mi magicy wylicza kalkulatorem (mi sie nie chce) znow sprobuje. Poczytajcie o tym bo warto. Tylko zawsze bierze`cie poprawke 2-5 pipsow..dzis na GBP/USD idealnie sie sprawdzilo...zaluje tlko ze musialem z chaty wyjsc bo funt ladnie potem jeszcze pociagna w gore :-))
Do jutra..jutro bedzie arcy ciekawy dzien...duzo niewiadomych sie jutro rozstrzygnie..zobaczycie :-)))
Kossy / 2007-08-08 23:29 / "Greenhorn"
Pedro, masz gg, bo chciałem o parę spraw popytać odnośnie forexu ...
gabrik / 2007-08-08 23:53 / portfel / Wierny Forumowicz
chcesz dobrej rady? nie wchodż w forex
rotux / 2007-08-09 00:02 / Uznany Gracz Giełdowy
kontrakty na w20 dobre, kontrakty na złoto/dj/ropę złe?
ot wymyślił :-]
gabrik / 2007-08-09 00:36 / portfel / Wierny Forumowicz
stary najpierw pomysl o czym napisałem a dopiero mów że żle myslę
needle / 2007-08-09 00:23 / Bez rangi
ja też tak piszę...
...prawica dobra, centrum przejdzie, lewica ...
...dużo później sprzątania...
...i trzeba drobnych przestępców wypuszczać, żeby dla kolejnej, trzeciej ich generacji więzienia przyszykować
ABOR / 2007-08-08 23:20 / Tysiącznik na forum
już? co z Ciebie za azjata - oni dopiero zaczynają

dobranoc - zieleni w snach i portfelu
bebe / 2007-08-08 23:43 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc chłopaki....
TaS / 2007-08-08 23:16 / Tysiącznik na forum
widze, że znów tematyka polityczn dominuje... bywa bywa :)

jutrzejszy scenariusz większość zna (a większość się myli).. rano up i powolne osuwanie na zamkniecie...

można i tak... kiedy to się skończy... nie wiem :) podczas otwarcia bede na rowerku smigał wrocławskimi wałami, więc mało mnie to bedzie obchodzić :D

dobranoć Państwu :)
bebe / 2007-08-08 23:42 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
dobranoc TaS....i zielonych...
de Zoo / 83.141.86.* / 2007-08-08 23:24
hmm.. ci co kupowali w ostatnich dniach na otwarciu mogá miec juz dosc batów... jutro ladna biala swieczka:)

dobranoc
valjean / 2007-08-08 23:14 / Galernik
króliczek z efr wiedział i się nie bał...
valjean / 2007-08-08 23:08 / Galernik

2007-08-08 22:35:14 | *.*.*.* | anonim_03 [ Portfel ] [ "Adept giełdowy" ]
valjan -- robie ankietę o błędach i wypaczeniach PiSu.
Pierwszy wpis jest gdzieś na początku wieczoru ...
dopisz się ... pozbieram i przedstawie jutro wnioski

nie traktuję polityki zawodowo wiec i wnioski pobieżne-
niekompetentne kolesiostwo na skalę niespotykaną chyba nawet w zimbabwe (nie obrażam zimbabwe?) i tu mieści się wszystko czyli bałagan którego skutkiem jest brak reform, prywatyzacji itd, itp (to co zrobili to łzy w dodatku niechcący im wyszło)
zfotygowana polit. zagraniczna (śmieją się z nas za granicą i przykre to jest )
ataki na demokrację (TK, SĄDY, gdyby miał większość zmieniłby konstytucję)
i najważniejsze - skłócenie wszystkich, wprowadzenie paranoi do życia. wszyscy się nagrywają, śledzą, odwołują, oskarżają - to juz monty pytona i "ministerstwo głupich kroków" przewyższa
p.s.
nie lubię PiSu ale nie wierzę że Kaczmarek jest winny. tam są takie zagrywki że trzeba być paranoikiem żeby to zrozumieć. normalny nie jest w stanie- wszędzie szpiedzy, wszyscy są wrogami, wszystkich trzeba pilnować a jak zaczynają myśleć i wychylać się to zlikwidować
nie zdziwię się jak zaczną stamtąd uciekać do PO albo utworzą nową partię bo będąc z twins już chyba ciężko w lustro spojrzeć. chyba jakąś moralność mają? a może się mylę...
prawiezaratustra / 2007-08-08 23:30 / _

i najważniejsze - skłócenie wszystkich, wprowadzenie paranoi do
życia. wszyscy się nagrywają, śledzą, odwołują, oskarżają - to
juz monty pytona i "ministerstwo głupich kroków" przewyższa

Czy znasz termin osób (społeczeństwa) zainfekowanych polityką? To tacy, którzy medialną sieczkę biorą za realną politykę. To przykra choroba. Kto to są wszyscy? Ty?, ja?, Twoja rodzina?, moja rodzina?, Twoi przyjaciele, moi przyjaciele?, Twoi znajomi?, moi znajomi?, Twoi partnerzy w interesach?, moi partnerzy w interesach?, Masz szersze kontakty życiowe?
Ludzie w wieku zaratustry twierdzą, że przyjaciół ma się jednego (dwóch to rozpusta), itd, itd. Zapytaj kobiety czy dotyk to to samo co przekaz elektroniczny...
valjean / 2007-08-08 23:37 / Galernik

najważniejsze - wprowadzenie paranoi do życia. wszyscy się
nagrywają, śledzą, odwołują, oskarżają - to juz monty pytona i "ministerstwo głupich
kroków" przewyższa

teraz OK?

p.s.

Zapytaj kobiety czy dotyk to to samo co przekaz elektroniczny... skomentuj

sam zapytaj (warunek- nie może to być żona) a zapewniam - zdziwisz się :)))
prawiezaratustra / 2007-08-08 23:41 / _
nie o TEN dotyk mi chodziło i nie o TEN przekaz
wero / 83.24.159.* / 2007-08-08 23:16
Cóż, pranie starego, wieloletniego brudu jest trudne i nieprzyjemne. Dlatego niektórzy uważają, że lepiej sobie odpuścić i te brudy (starą metodą) pod dywan wrzucić. Niestety, smród spod dywanu zacznie wychodzić wcześniej czy później...

A tu ktoś o paranoi, moralności, PO ... ble, bleble.
bebe / 2007-08-08 23:47 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
wiem...bo sprzątam.....a jak nie posprzątam...to też wiem....
pawciomerc / 2007-08-08 23:02 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
właśnie naszły mnie refleksje co mam dalej robić , skończone studia juz 2 tyg temu, zastanawiam sie czy nie podjąć się zdobycia licencji maklera zdaje sobie sprawe z trudnego egzaminu , ale zdaje tez sobie sprawe z mojej pracowitości i wiem że jak trzeba to podołam , w sumie to giełda mnie interesuje i czemu miałbym nie robic tego co lubie i jeszcze kase zarabiać i tu mam pytanie może ktos z Was rozgryzał temat zna materiały do nauki potrafił by mi cos podpowiedziec jak sie zabrać do tego , wiem że egzaminy i szkolenia knf , jednak takie szkolenie kosztuje 4000 tys zł + dojazdy do Warszawy więc wyszło by mnie ze 6koła + egzamin troche sporo jak dla mnie , wolał bym sam sie przygotowywać albo chociaz przed zapisaniem sie na szkolenie przerobic materiał żeby czas na wykładach nie był czasem zmarnowanym , za wszelkiego rodzaju opinie i rady będe zobowiązany
pawciomerc / 2007-08-08 23:42 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
DZIĘKUJE BARDZO za ilnki i Wasze cenne opinie
oczy mi juz się kleją dobranoc , jutro z rana Was poczytam i posprawdzam linki
Dobranoc
Sliwek81 / 2007-08-08 23:22 / portfel / Bywalec forum
Pawcio jeśli cię ciągnie to faktycznie warto. Nawet jeśli nie zostaniesz później maklerem to może czegoś więcej się dowiesz lub poznasz trochę ten "światek". Do październik jest trochę czasu wrzuć trochę na giełdę może akurat zarobisz te 6 koła i nie będzie ci szkoda. Ja sam po studiach chciałem się zapisać jeszcze na prawo bo mnie to interesuje ale jakoś nie było czasu a teraz to mi się już nie chce. A pomysł z przejrzeniem materiału po prostu super. Niestety niczym takim nie dysponuję więc nie pomogę. Powodzenia. :-)
pawciomerc / 2007-08-08 23:29 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
dzięki jak by cos wiadomo było to piszcie
a jakie książki i tak dalej,?
wiem po sobie jak sam coś zczaje to potem wie sie najlepiej co i jak, gdybym sie decydował to musze posiadac taka wiedze zeby zadać ew. madre pytania na wykładach i madrze podyskutowac z prowadzącymi
Sliwek81 / 2007-08-08 23:33 / portfel / Bywalec forum
Jak to wszystko poznasz sam to nie będziesz zadawał im mądrych pytań .......... to oni powinni pytać o to Ciebie. Wiem bo pracowałem i studiowałem zaocznie. Nieraz to co opowiadali nijak się nie miało do rzeczywistości. Tam to tylko teoria i teoria a życie życiem.
krepek / 2007-08-08 23:31 / portfel / Tysiącznik na forum
ksążki masz w którymś z linków jaki podalem poniżej
krepek / 2007-08-08 23:33 / portfel / Tysiącznik na forum
nawet znalazłem na allegro taką jaką podają:)
http://www.allegro.pl/item223011250_inwestycje_k_jajuga_t_jajuga_najnowsze_wydanie.html
ABOR / 2007-08-08 23:11 / Tysiącznik na forum
no dobra - nie masz 6k na licencję - masz może jakieś 2k - zainwestuj w giełdę, forex .... jeżeli zrobisz 6k to daruj sobie licencję - graj dalej - po cholerę Ci pracować?
Żart - mało lotny może, ale coś w tym jest ?
leiho / 2007-08-08 23:10 / "Tu Ne Cede Malis"
ale po co ci to? makler to zwykły "urzednik" w firmie, kolego... Ja skonczyłem aplikacje prokuratorską lat temu kilka(więcej niż kilka, ok..), bo miałem marzenie o walce ze "Złem", wsadzaniem szumowin za kraty - rzeczywistosc jest brutalna strasznie, prokuratura to... zachowam te opinię dla siebie, chwała Panu na niebiesiech , ze po egzaminie poszedłem inną drogą :) Przemysl temat dobrze, i najlepiej porozmawiaj z kilkoma maklerami, tak od serca, jaka to praca, a zdziwiłbys się jak rozne opinie uslyszysz.
needle / 2007-08-08 23:31 / Bez rangi
prokuratorzy to zazwyczaj źlie ludzie są...
...nie zalecam takiej pracy
...chociaż Witkowski...niczego sobie
też kiedyś zajmowałem się kontrolami...
...dziś wyszło na to że miałem rację...
...ale lepiej coś budować, leczyć, tworzyć
leiho / 2007-08-09 00:18 / "Tu Ne Cede Malis"
nie są źli.. ale to miejsce zabija, myslenie, samodzielnosc, chęci, wiarę... daj spokoj, mam troszke kompleks "nie-bycia" prawnikiem obecnie, choć z własnego wyboru ale to podswiadome, zdrowy rozsądek podpowiada mi, ze nie pracowanie wtym zawodze to dobry wybór. trzeba miec albo super 100 % powołanie, albo byc kompletnym cynikiem, a nie mam ani tego 1-go (chyba niestety), ani tego drugiego na szczecie tez chyba nie. Jestem wolny, nie na swieczniku, i tyle. Ale coz, trzymam kciuki za wszystkich "proroków" w koncu ktos to musi robic..:)
needle / 2007-08-09 00:40 / Bez rangi
właśnie tak to chciałem przekazać:-))
pawciomerc / 2007-08-08 23:16 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
wiesz czemu, po skonczyłem politechnike wrocławską i mam inż a nie che mi sie już iść na mgr z prostego powodu że mam już dośc instytucji pt. politechnika wrocławska , może za 2-3 lata sie zdecyduje , a chiałbym jednak cos jeszcze zrobić miec jakis papier i che podjąc wyzwanie zacząć uczyć sie samemu ale jak mi sie nie spodoba to może dam sobie siana i tyle , powiem jeszcze że na 95 osób u mnie na wydziale skończyło 7 troche dziwna to szkoła , nawet gdy tam wchodze to mi sie flaki przewracają
krepek / 2007-08-08 23:29 / portfel / Tysiącznik na forum
też tam składałem dokumenty, ale zdecydowałem sie na coś innego. zawsze uważałem że dziwna jest to instytucja...nie przekonywała mnie od samego poczatku.
krepek / 2007-08-08 23:09 / portfel / Tysiącznik na forum
materiały masz na stronkach
http://www.zmid.org.pl/kis/Makler_papierow_wartosciowych3.pdf
http://www.kpwig.gov.pl/testy_mpw.htm

mam tyle co dał marlowe...sam sie tym interesowałemi dalej to czynie
Sliwek81 / 2007-08-08 23:25 / portfel / Bywalec forum
Też sobie zerknę na te materiał :-) Dzięki
TaS / 2007-08-08 23:07 / Tysiącznik na forum
marboru chyba pisał o tym z dwa tygodnie temu...
warren buffet / 2007-08-08 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak ja czasem chodze do katowic do POKu PKO BDM, to ja sie zastanawiam, czy te panie mają licencje maklera....
pawciomerc / 2007-08-08 23:10 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
czy to aluzja do mojej wiedzy?
warren buffet / 2007-08-08 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
absolutnie, wrecz odwrotnie !
Sliwek81 / 2007-08-08 23:09 / portfel / Bywalec forum
Witam
To było dobre warrenie i niestety prawdziwe. W naszym kraju nie liczy się wiedza, doświadczenie czy nawet "papier". Trzeba mieć znajomości to można wszystko robić nawet jeśli nie ma się o tym zielonego pojęcia.
grzeg0rz / 2007-08-08 23:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
może im dobre znajomości wystarczą :)
warren buffet / 2007-08-08 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale zeby im tlumaczyc co to PP i jak sie robi zapis ???
Sliwek81 / 2007-08-08 23:11 / portfel / Bywalec forum
no to to już nawet ja wiem :-) Kto mnie przyjmie do DM ??
needle / 2007-08-08 23:02 / Bez rangi
2007-08-08 21:15:06 | *.*.*.* | barakuda [ Tysiącznik na forum ]
.....
5. przywrócenie socjalistycznych norm w gospodarce i ekonomii
mógłbym tak jeszcze długo, ale miało być 5....
pozdro skomentuj

2007-08-08 21:34:46 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ "Bez rangi" ]
uprzejmie donoszę, że jak były "normy socjalistyczne" w gospodarce...
...to giełda była nieczynna przez pół wieku...
...naprawdę chciałbyć tak?
i papier toaletowy za 4 kg makulatury...
i pół litra za czekoladę...
i domiary...
i sklepy za żółtymi firankami...
i alkohol sprzedawany od 13:00...
i cinkciarze-kapusie jak potrzebujesz wyjechać, albo coś kupić w PEWEXIE...
i mięso z kością na kartki, po realizację którego stało się wiele godzin...
i trybunę ludu, która opisywała, że to wszystko jest cacy
tego Ci brakuje??? skomentuj

za dużo się napracowałem, żeby tam porzucone leżało bez odpowiedzi...
...oczywiście jeśli ktoś poza barakudą chciałby cvzegoś takiego też może się wpisywać pod iloma chce nickami zalogowany, bądź nie
barakuda / 2007-08-08 23:52 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
trywializujesz Igiełko... te "atrybuty" socjalizmu znam z autopsji....na szczęście nie ma takiej siły, która dałaby sobie radę z upływem dziesięcioleci zmian w mentalności społeczeństwa.... to ( na szczęście) se ne wrati...
są inne "atrybuty"... a pamiętasz?
i sołtysem może zostać tylko nasz człowiek
i rodzony syn pójdzie siedzieć za "nieprawomyślność"
i skończony zwyrodnialec zasiądzie między nami , jak się zapisze do "naszej " partii
i największy niedacznik zostanie ministrem......
i święte obietnice przestaną cokolwiek znaczyć jeśli teraz jest nam to nie na rękę..
i na pohybel ekonomii , jesli jest przeciw nam
i zrenacjonalizujemy
i odzyskamy
i wypędzimy jak w 68-ym
i obiecamy-ciemny lud kupi
i nie oddamy raz zdobytej władzy
i odrąbiemy rekę...
i........
wuerka / 2007-08-08 23:33 / Tysiącznik na forum
Needle, ale tak Cię spytam szczerze:
czy jesteś zadowolony ze wszystkiego, co się teraz w Polsce wyprawia/dzieje-
w szczególności w polskiej polityce?
jeżeli jesteś z czegoś jednak niezadowolony, to może to być właśnie ten powód dla którego i ja jestem niezadowolony i jeszcze ktoś inny

wiem, że można oczywiście powiedzieć, że w polityce jeszcze postkomuna siedzi, że PO ma wszystko w d..., że są nieodpowiedzialni tacy czy inni, no ale czego obecna władza się spodziewała- TOTALNEJ ULEGŁOŚCI I ZGODY NA WSZYSTKO- najlepiej bez wyjaśnień

dalej- wiem i wierzę w to, że Premier/Prezydent chcą dobrze, ale robią to wyjątkowo nieudolnie- po prostu

na koniec- zgadzam się z ABORem, że dla osób, które na własnej skórze i dotkliwie doświadczyły PRLu, obecna władza może być dużo lepszym rozwiązaniem niż władza poprzednia- i z tym ja się też zgadzam- choć w PRLu byłem srajdkiem. Ale niestety obecna wladza dosyć znacząco rozmija się z moim wyobrażeniem o dojrzałym rządzie w normalnym państwie w XXI wieku w centrum Europy

pozdrawiam, hej
ABOR / 2007-08-08 23:07 / Tysiącznik na forum
needle socjalistyczne normy to nie jest to samo co socjalizm goniący w stronę komunizmu w wykonaniu PRL
Socjalizm to szersze zjawisko tylko, że dla większości tak jak pewnie dla Ciebie zostanie już pejoratywne genetycznie.
Nikt kto zaznał nie tęskni- a wielcy (mali) administratorzy państwa niestety gonią w stronę ustroju, który wściekle krytykowali (nie znają innego czy co?).
bebe / 2007-08-08 23:13 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
a ja sobie życzę normalności....i chcę się dowiedzieć na kogo bede mogła zagłosować ....
na razie to sobie punktuję partie i osobowości....z dystansem
TaS / 2007-08-08 22:36 / Tysiącznik na forum
http://biznes.onet.pl/0,1586040,wiadomosci.html

popatrzcie może jednak coś z tego będzie...
Polska ropa brzmi ciekawie..
bebe / 2007-08-08 23:05 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
przeczytałam...
no i tak mi sie nasunęło....mamy kraj mlekiem i miodem płynący...
żeby tak.... jak to ktoś skomentował nie "sprzedał " to "obcym"..... za grosze....
TaS / 2007-08-08 23:14 / Tysiącznik na forum
nooo tylko ja mleka pić nie moge,a miodu nie lubie ;)

może pgnig sie tym zajmie na dobre?
bebe / 2007-08-08 23:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
mleka nie musisz, ale miód to mióóóóóóóóóód.....
cha...ha...cha....
Longterm / 2007-08-08 22:34 / Mostek Zwyciężymy!
Czytam te komenty i muszę coś od siebie wtrącić kilka rzeczy. Po pierwsze zapomnijmy na pewien czas że jest słowo "bessa". Dopóki indeks nie zwali się o 20% w miesiąc to wciąż mamy hosse i wszystkie takie korekty będą wyglądały jak ząbki na kilkuletnim wykresie. Gdyby to miało być załamanie długoteminowego trendu to S&P jechał by dzień w dzień po 2% w dół bo sprzedwałaby zdecydowana większość zarówno smart jak i stupid money. Co się dzieje teraz to dystrybucja od niecierpliwych do cierpliwych. Argumentem na to jest dzisiejsze właśnie zachowanie DJI. Ktoś powie że stracili szybko ponad 200 pkt ale ja się pytam kto to kupował? Frajerzy? Jelenie? Idioci? A może farmerzy co nie czytają gazet i nie słyszeli o kryzysie w kredytach hipotecznych? Jak tylko pojawia się duża podaż od razu atakuje agresywny popyt i wynosi indeks do góry. Myślę że to co obserwujemy teraz to klasyczne strzyżenie owiec. Więksi gracze odbierają taniej akcje od milionów spanikowanych widzów bloomberga.
prawiezaratustra / 2007-08-08 23:20 / _

to dystrybucja od niecierpliwych do cierpliwych

Tez tak uważam dlatego trzymam i myślę o tych co sprzedali w dołku z litością.
A moi alter-ego sprzedali niekoniecznie w dołku i myślą też o mnie z litością.
warren buffet / 2007-08-08 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

Dopóki
indeks nie zwali się o 20% w miesiąc to wciąż mamy hosse i
wszystkie takie korekty będą wyglądały jak ząbki na kilkuletnim
wykresie.


a co było w maju 2006 ?? bessa ?? chyba sie zagalopowałes
Longterm / 2007-08-08 22:52 / Mostek Zwyciężymy!
miałem na myśli DJI
warren buffet / 2007-08-08 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
aaaa
lezor / 90.156.43.* / 2007-08-08 22:41
a właśnie, te agresywne wzrostowe korekciny w US to jest dymanie łapaczy "okazji", a ekonomii oszukac sie na dłuzszą mete nie da: USA wkracza w faze recesji. i nawet ci nieomylni dziś bonzowie którzy w żałosny sposób zrobili dziś na zamknieciu reanimacje sesji w US zesrają sie gdy tylko znow powieje kolejnym bankructwem banku hipotecznego. prawda jest taka że od ponad roku globalna hossa jest paranoicznie lewarowana i tylko dźwignie, lewary i carry-trade podtrzymują tą całą piramide- ale jak to runie (z pewnością) to będzie to STH VERY UGLY - ostatnie spadeczki to przy tym pikuś. maj2006 to też będzie pikuś. od roku jest to hossa robiona na gigakredyt, a upieranie się że nie ma bessy z każdym tygodniem kosztuje coraz więcej. opcje put zbierane od miesiąca na WIG20 i na SP500 są bezpieczne. ello.
Longterm / 2007-08-08 22:50 / Mostek Zwyciężymy!
Co do sytuacji godpodarki USA to jeżeli bym miał popatrzeć na nią okiem lekarza to stwierdziłbym że pacjent ma katar, co pewien czas kichnie ale na grużlicę czy zapalenie płuc to się nie zapowiada. Jak narazie to kilka funduszy hedgingowych zarejestrowanych na Kajmanach padło po przeginali i dlatego odpowiedzialna osoba w Bear Stern wyleciała z pracy. Nadawali kredytów ludziom ze złą historią kredytową to czego się spodziewali??? My sami nawet nie zdajemy sobie sprawy jaką potęgą jest USA bo sytuacja na ich podwórku jest coraz mniej ważna ponieważ zyski spółek są generowane zagranicą. Pisałem o tym już wielokrotnie-Mc Donalds, Microsoft, Exxon-Mobil, GE, Citibank, CocaCola itd.
Longterm / 2007-08-08 22:37 / Mostek Zwyciężymy!
a tak wogóle to ja mam dosyć czytania o tych Jenach. Czy ktoś ma jakieś dane ile procentowo kapitału carry trade jest inwestowane np. w USA?
de Zoo / 83.141.86.* / 2007-08-08 22:44
nie mam pojécia jaki to procent, ale jednak wykresy sié korelujá, czyli cos w tym musi byc.. napewno to kapital najbardziej aktywny, co wlasnie robi te jazdy góra- dól..
rotux / 2007-08-08 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy
nie trzeba danych, wystarczy zdrowy rozsądek: http://stooq.pl/q/?s=djia&d=20070807&c=3d&t=l&a=lg&b=1&r=usdjpy
..chcesz czy nie chcesz, czytasz, czy nie czytasz, Wall Street chodzi na paliwie jenowym /podobnie, jak reszta świata/
TaS / 2007-08-08 22:41 / Tysiącznik na forum
hmm nie wiem czy w ogole taka statystyka moze istniec...
Longterm / 2007-08-08 22:42 / Mostek Zwyciężymy!
według mnie to jest MIT
rotux / 2007-08-08 22:50 / Uznany Gracz Giełdowy
argumentuj więc..
bo jeśli tak to zostawisz - uśmiechnąć się pozostanie...
Longterm / 2007-08-08 23:04 / Mostek Zwyciężymy!
Nie kwestionuje faktu że takie zjawisko istnieje i że jest to świetny biznes. Uważam jedynie że się przesadza z tym wpływem carry trade. Argument - nie pamiętam np żeby Bernanke kiedykolwiek się niepokoił o stopy w Japonii:-) Nie ma żadnych danych dostępnych ale ja śmiem twierdzić że jest to zjawisko marginalne.
rotux / 2007-08-08 23:21 / Uznany Gracz Giełdowy
a jednak Kongres bardzo niepokoi się cenami jena i juana..dziwię się, że nie słyszałeś...
Longterm / 2007-08-08 23:55 / Mostek Zwyciężymy!
no ale to z innych zupełnie powodów. produkty które Chiny i Japonia eksportują do USA wygrywają po prostu z amerykańskimi i zalewają rynek. Z tym się zgadzam i jest to fundamentalne z ekonomicznego punktu widzenia. chiny utrzymują sztucznie niski kurs juana a BoJ często interweniuje by osłabiać Jena. Nie ulega kwestii że treraz są dwa straszaki na byków: Kredyty hipoteczne w USA i Jeny...
Odnośnie wykresu to normalne że jak jest zwała to zwijają, sprzedają dolara i kupują jena żeby spłacić kredyt i nie jest to na tyle marginalne żeby nie miało wpływ na kurs. MI chodzi o wpływ tego zjawiska na giełdy. Zadam pytanie: "Czy gdyby BoJ podniósł stopy do 5% to czekałaby nas bessa?" Ja uważam że ostra korekta ale gotówki na Świecie jest tak dużo (Rosja, Chiny, Indie, Kraje Arabskie) że nie ma co czcić jednej waluty.
samuraj jack / 2007-08-08 23:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
rorux podał wykres - jeżeli to dla Ciebie marginalne, to cóż powiedzieć;

co do Bena B. to nie jest on szefem BoJ

pozdrawiam
de Zoo / 83.141.86.* / 2007-08-08 22:47
dlaczego mit? to to zloty interes.. tylko zdolnoc kredytowa w Japonii, albo chociaz Szwajcarii.. ehhh:)
TaS / 2007-08-08 22:46 / Tysiącznik na forum
chodziło mi raczej o to, że trudno sprawdzić przepływy kaski na taka skalę...

a czy to jest mit.. nie wiem. jestem amatorem.
blueberg / 2007-08-08 22:41 / Tysiącznik na forum
o to by było ciekawe, zastanawiam się jakimi kwotami z carry obraca sie w stanach, a jakimi w innych krajch o wyższych stopach
barakuda / 2007-08-08 22:40 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nawet Ken nie wie !!!!!...:-)))
samuraj jack / 2007-08-08 22:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dosłownie nikt nie ma pojęcia....
bebe / 2007-08-08 22:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
barakuda......barakudaaaaaaaaaaaaaaa.......
niech ken sobie pisze...i nie wszyscy muszą go czytać...
ważne to : różne zdania....różni ludzie....i niezły z tego mix....
jedynie to co jakis czas kena przywoływać do tablicy i pokazać, że jest w błedzie...
nie chcij, żeby chłopak pracę stracił.....
myślę, że jest tu też pod innym nickiem....i zupełnie coś innego pisze....
może być .... ? ok
barakuda / 2007-08-08 23:31 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
ze mną jak z dzieckiem... za rączkę i do knajpy ... pełna zgoda Bebe. A Ken występuje tu pod wieloma nick'ami...i niech pisze. Dla mnie to pestka, ale młodzi mają b. pojemne mózgoczaszki- może im się tam coś ( przez przypadek) zmieścić i zatruć....no, ale może to już nie moj problem?....
TaS / 2007-08-08 22:58 / Tysiącznik na forum
Bebe,
zaskakująco często się z Toba zgadzam...
bebe / 2007-08-08 23:01 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
cieszy mnie to...bo czasmi myslę, że jestem nie z tego świata...
pozdro TaS....
anonim_03 / 2007-08-08 22:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niezly cyrk na ADBL ...
jednak na NASDAQU to dużo komputery tehnicznie handlują ...

podczas dołka o 21:30 spółka przekroczyła lekki opór i spadał poniżej 20 dniowej średniej, zaraz po tym 50 dniowej średniej. Przy tym eksplozja obrotów i soadek o 10%. Niezłe ...
barakuda / 2007-08-08 22:33 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
tam też sa stop-y do wyczyszczenia...
anonim_03 / 2007-08-08 22:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w handlu posesyjnym się wyprostowało ...
szyszczenie stóp ;-)
TOMOK / 2007-08-08 22:27 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Dobranoc
Pozdrawiam
valjean / 2007-08-08 22:27 / Galernik
S&P ocenia, iż wzrosły szanse na rozpisanie wczesnych wyborów z końcem tego roku lub początkiem 2008 roku, i że daje to nadzieję na wyłonienie rządu, który wobec polityki ekonomicznej i fiskalnej będzie nastawiony pro-reformatorsko.

Jeżeli taki rząd przedstawiłby "wyraźny, wiarygodny i realny plan redukcji deficytu fiskalnego i proporcji długu do PKB, a także podszedł dynamicznie do kwestii reform strukturalnych", TO OKAZAŁO BY SIĘ TO KORZYSTNE DLA RATINGU - PODKREŚLA AGENCJA.
anonim_03 / 2007-08-08 22:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
valjan -- robie ankietę o błędach i wypaczeniach PiSu.
Pierwszy wpis jest gdzieś na początku wieczoru ...
dopisz się ... pozbieram i przedstawie jutro wnioski.
barakuda / 2007-08-08 22:38 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
tylko żadnych danych identyfikacyjnych, bo wszyscy pójdziemy opalać się w kratkę....
real2 / 83.24.159.* / 2007-08-08 23:04
Nie strasz, nie strasz bo się zes..sz
barakuda / 2007-08-08 23:33 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
przyznaj się , że jest ci ciężko z tym brzemieniem.... ulży ci....
TaS / 2007-08-08 22:30 / Tysiącznik na forum
heh moze moze...

ale wydaje mi sie, ze trzeci garnitur tego ne zaryzykuje.. oddalbys 15 tys miesiecznie za nic?

ja nie...

ale to topic giełdowy :)
PedroGonzalez / 2007-08-08 22:30 / Uznany Gracz Giełdowy
nom to chyba whisky wygrales w moim konkursie na to co wywola euforyczny wzrost na DJ do konca roku i lizanie 16tys :-)) bo AT juz to wie tylko brakowalo "realnego" bodzca ;-)))
lojka / 2007-08-08 22:23 / Tysiącznik na forum
Witam wszystkich :)

Byki nadal boją się iść w górę - to ich strata :))
USA się nie boi, mam nadzieję, że my jutro też nie :))

pozdrawiam

p.s. widać że w USA jest więcej optymistów niż u nas - nie wstyd Wam?
barakuda / 2007-08-08 22:24 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Jola , mimo najszczerszych chęci.... 97% w grze... a te drobne... na waciki...:-)))
lojka / 2007-08-08 22:28 / Tysiącznik na forum
:)))) grobne - ok, muszą być
reszta na wzrosty :)
bebe / 2007-08-08 22:38 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj lojka...
ja to jestem nadal optymistką.....gra to gra....ktoś jest lepszy...ktoś nie...
lojka / 2007-08-08 22:49 / Tysiącznik na forum
otóż to :) jestem nadal tak jak Ty - :))))
barakuda / 2007-08-08 22:18 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Ken , uciekłeś w objęcia Morfeusza?... jakiś komentarz?... nie?.... no to podam Ci nocnik...
de Zoo / 83.141.86.* / 2007-08-08 22:27
taa... ja zauwazylem juz dawno, ze Kenobi nigdy nie odpowiada na klopotliwe pytania.. takze ta jego 'kultura', co to niektorych tak ujmuje to o kant ******
zyczé wzrostów jutro:)
barakuda / 2007-08-08 22:29 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Tytus, zaloguj się...
de Zoo / 83.141.86.* / 2007-08-08 22:33
oj tam.. ja i tak zadko piszé.. a czemu to takie wazne zeby byc zalogowanym ?
barakuda / 2007-08-08 22:34 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
będziesz wiarygodny, no i ....nasz..:-)))
boom2151 / 2007-08-08 22:14
jak myślicie wig20 długo jeszcze będzie spadał i ile % okolo spadnie jeszcze ?? ?
elwisa / 2007-08-08 22:18
koniec spadków, teraz droga do 4tys wolna
brydzia / 2007-08-08 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
nie obserwowałam DJ onsa przez godzinę , i jak włączyłam wykres to myślałam że wczorajszy dzień włączyłam , jak oni w 20 minut zjechali z -1,4 % prawie do zera i z powrotem w górę
Longterm / 2007-08-08 22:22 / Mostek Zwyciężymy!
przecież jest hossa:-) to takie proste
brydzia / 2007-08-08 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
na spółce to jest proste ale na indeksie niby giełdy

kraju rozwiniętego

dlaczego nasi nie pożyczją tych jenów i nie robią tak samo
TaS / 2007-08-08 22:24 / Tysiącznik na forum
ooo witaj Long...

cos nasz kghm przygasa...
Longterm / 2007-08-08 22:36 / Mostek Zwyciężymy!
jestem spokojny o tą spółkę. myślę ze ostatnia reko Namury kupuj cena docelowa 159 zł jest dosyć ostrożna.
TaS / 2007-08-08 22:39 / Tysiącznik na forum
hmmm ale pzoostałe rekomendacje sa nizsze...

choc generalnie leje na rekomendacje :)

trzymam,bo taka mam strategie...

najwyzej nie zarobie.
barakuda / 2007-08-08 22:15 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
prawda?... mogliby choć raz zrobić coś nowego, nieoczekiwanego...:-))) nuuuda....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy