Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Byki szykują się do skoku

Byki szykują się do skoku

Money.pl / 2007-02-23 18:03
Komentarze do wiadomości: Byki szykują się do skoku.
Wyświetlaj:
Longterm / 2007-02-25 14:53 / Mostek Zwyciężymy!
Bardzo mi się podobał ten hiszpański wątek poruszony przez bulliego a podłapany przez grubaska. Nas czeka podobna przyszłość - dlaczego niby nie?
bollullos / 2007-02-25 15:10 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Nie jest to niestety przesądzone - u nich przed transformacją rządziły faszyzujące, arystokratyczne dynastie i akumulowały kapitał, u nas kapitał był trwoniony i wysyłany do Ruskich, teraz rządzi nie jakaś katoprawica czy komunolewica, ale właściwie cały czas ludzie z centrum rozsądni nastawieni prorynkowo. Oni starają się stworzyć najlepszą przyszłość dla siebie, nasze zasoby ludzkie wyjeżdżają by poprawić statystyki bezrobocia. Poza tym mają żyłkę, wizję przyszłości, są odważni i się wszystkiego nie boją, są otwarci i mają duch obywatelskiego stowarzyszenia, zapraszają do pracy hordy emigrantów. My natomiast - ksenofobia, populizm, strach... I są cholernie dumni ze swojego kraju. Nie z jakichś bohaterów, wojen i epopei, ale tak po prostu, z każdej narodowej potrawy, ze swoich zabytków, tradycji, folkloru, małych ojczyzn, miast, wsi, przyrody, alkoholu, wszystkiego. Starają się to chronić, ulepszyć (np. produkty), konkurować (np. z Francją o wino, sery, z USA o filmy), być nowocześni. Nie kopiują nic od USA, uważają, że u nich jest znacznie lepiej. Fast foody nie mają racji bytu bo małe tanie knajpki z "domową kuchnią" są smaczniejsze...
Longterm / 2007-02-25 18:32 / Mostek Zwyciężymy!
Witam bolullollus, to mnie boli najbardziej ze my Polacy nie doceniamy tego co mamy i co moglibyśmy mieć. Pomimo to wierze że będzie lepiej, jestem jednym z większych optymistów tutaj longterm:-)
bollullos / 2007-02-25 18:44 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Boga mamy z Niemiec, gwiazdy z Ameryki, nienawidzimy góralskiej muzyki - to ostatnie się już nieco zmieniło...
gabrik / 2007-02-25 14:09 / portfel / Wierny Forumowicz
jeszcze do tematu niżej apropo przekazywania pieniędzy na różne cele jeśli ktoś ma jeszcze możliwosć przekazania 1% podatku to mogę podać organizację szkolącą dzieci której te pieniązki pomogą(KRS,konto itd.)
.. / 83.29.156.* / 2007-02-25 14:51
która z analiz fal na http://www.hejcom.pl/forum/10801.html jest prawidłowa
gabrik / 2007-02-25 15:23 / portfel / Wierny Forumowicz
pracuję obecnie nad swoją :-)
. / 2007-02-25 14:14 / ................
takich organizacji jest mnostwo i mozna je znalezc bez trudu.My np. dajemy na "Liver",fundacje pomocy dzieciom z chora watroba
cinek / 2007-02-25 14:15 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
A ja z moją żoną przekazujemy na "Wioski dziecięce"
bollullos / 2007-02-25 14:28 / portfel / Uznany Muł Pancerny
przypominam są też zwierzaki, te są nieraz katowane i niewielu pomaga, żyją jak w kraju III świata, są bezbronne i padają ofiarami ludzkiej podłej natury, świetny przykład na to, jacy ludzie mogą być: www.psianiol.org.pl
risky-rainmaker / 2007-02-25 15:42 / Ostatni Optymista
Najpierw ludzie potem zwierzęta...ale ekologom coś się pomyliło...ekologia to dbałość o środowisko dla ludzi...a nie dbałość o środowisko dla zwierząt....by jesteśmy panami tej planety...warunek....wszystko z głową...
piciu / 2007-02-25 17:52 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zwierzęta mają takie samo prawo do życia jak ludzie.
sumani / 2007-02-25 16:13 / Plankton giełdowy
risky sorry nie jestem żadnym ekologiem ale panami tej planety to my na pewno nie jesteśmy co potrafi zrobic z "panami tej planety" ziemia można było się przekonac kilka lat temu w Azji jesteśmy tylko jej malutkim trybikiem czy nam się to podoba czy nie
bollullos / 2007-02-25 15:59 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Odwrotnie, najpierw były zwierzęta, chyba że uznajesz ewolucję Św.Romana. Okrucieństwo wobec zwierząt jest tak samo obrzydliwe, jak znęcanie się nad niemowlakiem, który nie potrafi sie obronić, zaskarżyć, zawołac o pomoc, znaleźć jedzenia. Te przypadki to objaw tej samej cechy. I ludzie znęcający się nad zwierzętami powinni być tak samo karani jak znęcający się nad niemowlętami. Ale trzeba zacząć od wychowania.
. / 2007-02-25 14:35 / ................
ale w miastach juz bardzo sie poprawilo i zobacz,jakie tlumy sa na wystawach.nikt juz nie goni kotow i nie rzuca kamieniami w psy.ja wzialem kociaka ze schroniska w warszawie.Ale masz racje,nigdy dosc przypominania.To zywe,tak samo czujace istoty.
bollullos / 2007-02-25 14:49 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Gorzej jest administracyjnie - wiele schronisk brało udział w "redukowaniu" zwierząt dla pieniędzy, przeczytaj raport Hycel 2005 na www.psianiol.pl, solidnie sporządzony, na szczęście parę mądrych ludzi szuka sprawiedliwości tam gdzie najtrudniej - w sądach, nie tylko w spektakularnych akcjach.
. / 2007-02-25 14:52 / ................
wiem,noz sie w kieszeni otwiera.Nie wiem,co bym zrobil,gdybym byl swiadkiem takich rzeczy.Na szczescie idzie ku lepszemu.
Ale gdy widze,jak cudowny jest moj kot i gdy pomysle,ile takich uspiono......
. / 2007-02-25 14:21 / ................
--:--))))
cinek / 2007-02-25 14:27 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Kiedyś szukaliśmy organizacji i moja połowica znalazła Wioski dziecięce, a ja kiedyś dobrze znałem Elżbietę Janczur (dyrektora stowarzyszenia) - i jakoś tak zostało iż zawsze tam przekazujemy 1% podatku
. / 2007-02-25 14:36 / ................
witaj w rodzinie--;-))
nasza historia zaczela sie od apelu jakiegos malucha,ktory czekal na przeszczep
gabrik / 2007-02-25 14:03 / portfel / Wierny Forumowicz
siedzę nad tym o czym wczoraj pisałem i.......................fantastycznie nie wiem jak ale to działa............wracam dalej do badań
MUS / 83.19.74.* / 2007-02-25 13:58
Tato, jeślichcesz pomóc, to zobacz koło siebie. Naokoło jest dużo ludzi, którzy są na zakręcie życiowym.
Co do amerykanów, to masz rację. Widzieliśmy ich dobroczynność podczas powodzi w Nowym Orleanie. Bili, kradli, gwałcili, a tonącemu nikt nie podał ręki. Typowe by... wychowane w kulcie pieniądza.
Nie wspomnę o 202 amerykańskich interwencjach wojskowych. W kilkudziesięciu z nich zginęło po blisko 1 mln ludzi.Zobacz na portal Stop wojnie. Nie wspomnę o Iraku, gdzie już teraz zginęło prawie 700 tyś ludzi za baryłkę ropy. A dlaczego Bush rządzi 8 lat? By... dostało baryłkę ropy i głosowało.
leo7 / 2007-02-25 15:10 / Bywalec forum
jedna z tych interwencji uratowala Poludniowa Koree przed losem ich rodakow z Polnocy, wiec moze nie uogolniaj... A ludzie w Iraku gineli tysiacami na dlugo przed amerykanskim atakiem,. wtedy tez wyrazales swe glosne oburzenie?
cinek / 2007-02-25 14:16 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
A Zair, Ruanda???? Tam nie było Amerykanów w osiar miliony.
. / 2007-02-25 14:13 / ................
a co sie dzieje u nas podczas katastrof i wypadkow???
Od razu na miejscu sa hieny,wydzierajace co sie da jeszcze zywym.Do historii przeszla katastrofa samolotu na Okeciu,gdzie wsrod wiszacych na drzewach kawalkow cial i wnetrznosci szaleli okoliczni mieszkancy zabierajac,co sie da.
Pamietam,gdy pod W-wa wywrocil sie i rozbil TIR z roznymi dobrami.Wszystko zniklo jak kamfora i nawet nikt sie specjalnie nie kryl.
Wiec po co znow sie czepiasz Amerykanow.
Wszyscy ludzie sa dokladnie tacy sami a zochowuja sie przyzwoicie wylacznie,gdy sa pod sprawnie dzialajaca administracja.
Oczywiscie kazdy sie zaraz obrazi... ja bym nigdy.... i fajnie.
Wiec skad wylaza te hieny ??? Na codzien normalni,tacy porzadni ludzie.
jak ci w Anglii niedawno,gdy rozbil sie kontenerowiec.
Longterm / 2007-02-25 13:43 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, kilka ostatnich wydarzeń nie pozwala mi oczekiwać nadejścia korekty.
1) Gospodarka Wielkiej Brytanii rozwijała się w IV kw. najszybciej od 2004 roku (wzrost o 0,8%), a w całym 2006 po zrewidowaniu o 3%. Bank of England pozostawł stopy bez zmian.
2) Popyt konsumentów we Francji największy od Lutego 2000 roku. Wzrost wydatków wyniósł aż 7,1% rok do roku.
3) Miedź zdrożała przez tydzień o 7,8%, ropa również w górę a więc popyt na surowce powraca a to świadczy o dobrym stanie światowej gospodarki.
To tyle o globalnej sytuacji która z wyjątkiem zagrożania terrorystycznego i napięcia politycznego na bliskim wschodzie nie pozwala mi stać się niedźwiedziem.

Wymiany personalne na MSZ komentuje na moim blogu :
http://longterm.bblog.pl/
gabrik / 2007-02-25 15:22 / portfel / Wierny Forumowicz
long miałem na myśli część Twego postu o szerokim rynku a nie sytuację na MSZ :-) pozdrawiam
Longterm / 2007-02-25 18:24 / Mostek Zwyciężymy!
i właśnie tak to odebrałem. Uważam że brak korekty jest siłą rynku i świadczy o spokojnym, rozważnym zachowaniu. Jak pojawi się euforia kghm będzie rósł po 5% dziennie przez tydzień to wtedy będzie wielkie...
bonder / 2007-02-25 14:25 / Bywalec forum
Interesujaca analiza. Zasadzalem sie na MSZ od kilku sesji, ale niestety bez sukcesu. Chyba za chciwy bylem, 2 razy braklo 1 grosza... Mozliwe, ze w poniedzialek sie powiedzie. Oby byla drobna promocja, bo jak ktos nizej napisal wykres tej spolki jest prawie pionowy i do salta w tyl niewiele brakuje
Longterm / 2007-02-25 14:32 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, trudno aby wykres nie był pionowy jak spółka jeszcze w ubiegłym roku była w stanie upadłości a teraz przedstawia prognozy 600 mln zł przychodów!!!
bonder / 2007-02-25 14:39 / Bywalec forum
Ciesze sie, oby sie sprawdzily...
fuks2000 / 2007-02-25 14:09 / Tysiącznik na forum
czytałem Twój komentarz do zmian w mostku. Również jestem zdania, że to zapowiedź dalszych POZYTYWNYCH zmian i komunikatów z MSZ. Co niestety nie oznacza, że w poniedziałek pewnie część drobnych inwestorów sypnie akcjami. To może być ostatnia szansa na kupienie akcji poniżej 10zł....
Longterm / 2007-02-25 14:33 / Mostek Zwyciężymy!
ja myslę że jak plotki się potwierdzą to i 10$ będzie promocujną ceną:-)))
fuks2000 / 2007-02-25 14:48 / Tysiącznik na forum
:))) oj żeby mi cierpliwości starczyło i bym doczekał tej ceny akcjami w portfelu :))
gabrik / 2007-02-25 14:06 / portfel / Wierny Forumowicz
long to nie zaczepka ale ostatnie dni pokazały że rynek nie działa na bieżące wiadomości
Longterm / 2007-02-25 14:34 / Mostek Zwyciężymy!
to prawda, trochę długo już nie ma korekty ale o czym to świadczy? O sile czy słabości?
warren buffet / 2007-02-25 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
rynek pokaze sile jak pobije z impetem nowe szczyty... narazie sie miota
bollullos / 2007-02-25 13:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Ta oktawa to rzeczy sobie wiście ciekawa jest. Ma c/wk 0,75 a więc to tak jakby kupić ziemię z 25% dyskontem, czy dobrze rozumuję? Wiem, są jeszcze inne skladniki majątkus spółki, ale plany też niewąskie. Więc chyba się skuszę. Myślę też o d..., nie, o Tupie. To byłaby moja 2 spółka wielkopolska a trzeba wspierać swój region. ;-)
fuks2000 / 2007-02-25 14:24 / Tysiącznik na forum
skąd jesteś? jak już szukasz dobrych spólek z wlkp, to przynajmniej ze dwie są warte zainteresowania. Kruk i Piecobiogaz (PBG). Nie mowie, że teraz zaraz, ale warto im się przyglądać. Pozdrawiam z Pyrogrodu :)
bollullos / 2007-02-25 14:51 / portfel / Uznany Muł Pancerny
mieszkam pod meteorytem ;-) nieopodal rest. "Hacjenda", a Ty?
fuks2000 / 2007-02-25 15:19 / Tysiącznik na forum
aaa, ja blisko w sumie. wichrowe wzgorze... a hacjenda ma super czerninke :)
bollullos / 2007-02-25 15:26 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Hehe tu mówię że też jest wichrowe wzgórze, bo jestem na górce i nieźle wieje. A w Hacjendzie nigdy nie byłem, chociaż parę kroków stąd, bo żona super gotuje. Ile tam może obiadek kosztować?
fuks2000 / 2007-02-25 22:20 / Tysiącznik na forum
tanio nie jest, jak pojdziesz z żoną 100zł lepiej miej w portfelu. zresztą popatrz na fury jakie tam parkują... sorry za późną odp. nie było mnie przy kompie
bollullos / 2007-02-25 22:59 / portfel / Uznany Muł Pancerny
OK dzięki nie moja półka, ja lubię takie jedzenie co kosztuje 20 a smakuje jak za 200. Ostatnio w Krakowie na Kazimierzu = 25 zł pychota obiad + piwo + deser... w bardzo ładnej knajpce. A tu w jakiejś niezbyt estetycznej budzie, która wyglada, jakby stala na zapleczu warsztatu samochodowego... snobizm w czystej postaci.
bollullos / 2007-02-25 22:59 / portfel / Uznany Muł Pancerny
OK dzięki nie moja półka, ja lubię takie jedzenie co kosztuje 20 a smakuje jak za 200. Ostatnio w Krakowie na Kazimierzu = 25 zł obiad + piwo + deser... w bardzo ładnej knajpce. A tu w jakiejś niezbyt estetycznej budzie, która wyglada, jakby stala na zapleczu warsztatu samochodowego... snobizm w czystej postaci.
warren buffet / 2007-02-25 14:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
octava jest niedowartowciowana spolka i nieznaną.... jak bedzie o niej glosno to juz za pozno
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-02-25 14:22
jescze nie jest za późno :))
ziel / 62.148.94.* / 2007-02-25 13:30
jupiter - warto wchodzić w ten papier ? każde forum i tylko : żurawie i jupiter ....... gdzie jest prawda ?
ZIEL / 62.148.94.* / 2007-02-25 13:32
obserwuję jeszcze fam i oczywiście coś z ceto .....KAREN
bojan76 / 2007-02-25 13:21 / Uznany Gracz Giełdowy
samoobrona chce odwolac Zyte za biopaliwa http://wiadomosci.onet.pl/1492753,11,item.html

Moze Zyta tego nie zrobi, ale sprawa ostatecznie pozytywnie zakonczy dla producentow biokomponentow. Nie mozna tego natomiast zrobic w ramach akcyzy, bo UE pilnuje tego z tej perspektywy. Stad zmiana rozporzadzenia na niekorzystna wersje. Ale jest inny wachlarz rozwiazan, ktore uzyskowia produkcje biokomponentow. Na razie jest proba sil, Minister Finansow kontra lobby. Ostatecznie jednak zwycieza producenci. Od biobaliw nie ma odwrotu, UE ma w tym zakresie cel wskaznikowy udzialu biokomponentow w paliwach z rosnacym w czasie ich udzialem. Ta produkcja musi u nas ruszyc. Elektorat stojacy za lobby jest powazny, stad Rzad nie moze sobie pozwolic na import. Musi byc krajowa produkcja. Oczywiscie nikt sila nie zmusi firm do produkcji. Kwestia czasu jak pojawia sie odpowiednie rozwiazania zachecajace, a wtedy nasze spolki z tej branzy czeka na prawde wysoki wzrost na gieldzie, a nie tylko spekulacyjne podrywy jak ostatnio na Skotanie.
. / 2007-02-25 13:27 / ................
najglupsze sa rozwiazania wciskane politycznie na sile.Gdyby biopaliwa byly racjonalnie oplacalne,juz dawno by byly.Na razie nie sa i dlugo nie beda.A te,ktore sa,moga byc uzywane tylko na dolewki i tylko w pojazdach,ktorych producenci to dopuszczaja.Wiadomo,ze nadmiar biopaliw rozpuszcza np . elementy gumowe i niektore uszczelki.
bojan76 / 2007-02-25 13:38 / Uznany Gracz Giełdowy
biopaliwa sa faktem. to wynika z polityki UE. Zeby spelnic wymagania musimy miec biopaliwa, albo przez import albo produkcje. ja stawiam na te drugie. My tu jako Polska nie mamy nic do gadania. Jest pewien cel do osiagniecia i tyle. oczywiscie w kwestii biopaliw w starej unii sa przepychanki, pewnie m.in. dzieki lobby samochodowemu. Kierunek na biopaliwa jest jednak juz okreslony, a my dodatkowo pozostajemy w tyle. Ja stawiam bardziej na krotszy horyzont niz na dluzszy. te kwestie juz nie dlugo u nas sie rozegraja. obserwujcie uwaznie. samoobrona jest akurat tutaj doskonalym dopalaczem :)
. / 2007-02-25 13:52 / ................
jak zawsze,bo chodzi o interesy gospodarstw "wielkoobszarowych".Tak wlasnie
Lepper usiluje teraz podzielic kase z Unii.
Podtrzymuje,dopoki ropy jest mnostwo i dopoki jest ona tania,biopaliwa nie przejda bez panstwowego przymusu.
I jak zawsze,taki przymus jest glupota.Juz raz,w pierwszym podejsciu usilowano nas uszczesliwic na sile,nie zwracajac uwagi,ze nigdzie na swiecie dolewka nie moze przekroczyc 5 %,bo zaden aktualnie motor tego nie wytrzyma.
bojan76 / 2007-02-25 14:04 / Uznany Gracz Giełdowy
czyli te 5% musimy sobie wyprodukowac najpewniej. a z tym panstwowym przymusem mamy juz do czynienia. a jesli chodzi o to czy silnik jest w stanie wytrzymac biokomponent to ja nie wiem jaka jest prawda w 100%. Pewne jest natomiast to, ze lobby samochodziarzy tym glownie argumentem sie posluguje. w dluzszym terminie jednak podda sie. podobnie bylo/jest z gazem. kiedys twardo stali na stanowisku, ze gaz zle wplywa na silniki. cos sie stalo jednak, ze obecnie ten glos jest chichszy. malo tego zamontowanie intalacji LPG w nowym samochodzie nie oznacza zawsze utraty gwarancji. Wydaje mi sie, ze podobny scenariusz zapowiada sie w przypadku biokomponentow. w miare jak lobby samochodowe w tej kwestii bedzie slabnac, zyskiwac beda producenci biokomponentow. od biopaliw na terenie UE przynajmniej nie ma odwrotu. Jest to element mniej lub bardziej skutecznej polityki energetycznej, mniejszego uzaleznienia w kwestii paliw od innych krajow z poza UE.
. / 2007-02-25 14:21 / ................
potrzeba czasu!!!! najpierw trzeba zrobic nowe maszyny a potem zmuszac ludzi.Gaz teraz jest o.k. ale ile lat bylo trzeba,zanim zrobiono nowe silniki juz do tego przystosowane.Oczywiscie rolnik moze sobie cwiczyc na sprzecie za 1000 zl ale nikt nie bedzie robil eksperymentow
na Mercu,BMW,Audi i wielu innych.
Cala zabawa w biokomponenty to kolejne balwanstwo:
wlasnie podano,ze pod centralnymi stamami USA sa zasoby ropy WIEKSZE niz wszystkie swiatowe razem wziete i wieksze niz wszystko,co dotad zuzyto od poczatku ery przemyslowej.
Wiec ropa bedzie taniec a biopaliwa beda coraz drozsze i coraz bardziej klopotliwe.
Pomijajac fakt,ze gdyby chciec wyprodukowac wystarczajaca ilosc,natychmiast pojawi sie problem:bo nie ma tyle ziemi zeby starczylo i na zywnosc i na biopaliwa.
jesli damy na biopaliwa,to natychmiast zdrozeje chleb i mieso itd.
przeciez to ekonomiczny elementarz,ale SO juz widzi wielka kase na horyzoncie,wiec "po nas nawet potop"
bojan76 / 2007-02-25 16:25 / Uznany Gracz Giełdowy
no co ty. ludzie wala instalacje LPG w stare trupy i jezdza. ale tez sie zgodze, ze jakbym mesia mial to bym w zyciu nie wlal w niego biokomponentu, choc moga byc posiadacze mesiow za niedlugo bez wyjscia. a nie pomyslales np. ze produkcja biokomponentow to idealne rozwiazanie pewnych kwestii polityki rolnej UE? olbrzymich i bezsensownych doplat. danie temu sektorowi gospodarki nowych mozliwosci podniesienia rentownosci moze choc troche ulzyc budzetowi UE i o to chodzi moim zdaniem. Bio-tematy sa na wokandzie w UE. Nie wiem jaki bedzie ostateczny final i jak to sie wbuduje w polityke UE. Ja az tak daleko nie wybiegam. Poki co mamy okreslone zobowiazania. Maly falstart w postaci zmiany rozporzadzenia pokrzyzowal plany. Ale skoro jest falstar to i bedzie ponowny start, w ktorym zamierzam brac udzial :)))
gabrik / 2007-02-25 13:20 / portfel / Wierny Forumowicz
proszę o pilną odpowiedz
. / 2007-02-25 13:24 / ................
16.4.1990 odbyla sie 1-sza sesja,112 zlecen na akcje 5-u spolek:

Tonsil,prochnik,Krosno,kable,Exbud
. / 2007-02-25 13:31 / ................
przepraszam bo pisalem z pamieci.\

16.04.1991 1-sza sesja
gabrik / 2007-02-25 13:25 / portfel / Wierny Forumowicz
ok a taka bardziej poważna gra od którego roku można przyjąć? 95?
. / 2007-02-25 13:29 / ................
No nie,duuuzo wczesniej,ja wycofalem pieniadze juz na wiosne 1993,gdy przestalo byc wszystko zielone.Ale juz wtedy obroty byly duze,ludzie sprzedawali nawet domy i zaciagali pozyczki na zakup akcji.
gabrik / 2007-02-25 13:39 / portfel / Wierny Forumowicz
to może inaczej gdzie mogę znależć dobry wykres od 92 roku?
. / 2007-02-25 14:00 / ................
wszystkie wykresy /od 199 /sa tutaj:

http://www.gpw.com.pl/gpw.asp&cel=informacje_gieldowe&i=/indeksy/indeksy&k=8
gabrik / 2007-02-25 14:05 / portfel / Wierny Forumowicz
tam wiem ale są takie mało dokładne ale dzięki
. / 2007-02-25 14:01 / ................
od 1994
Tato / 2007-02-25 13:47 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Tak naprawde powazne handlowanie i hossa zaczela sie wiosna 1993.
. / 2007-02-25 13:55 / ................
jak wyzej,wiosna 93 wlasnie zabralem kase i do dzis sie z tego ciesza.Zarobilismy gore pieniedzy praktycznie metoda samograja.
Hubert Gierowski pierwszy wpadl na pomysl dzwigni za kredyt a odwazni poszli jego sladem.
na wiosne 93 po raz pierwszy pojawily sie czerwone pozycje i dlatego ucieklismy.potem to jeszcze trwalo rozpedem
Tato / 2007-02-25 13:09 / Uznany Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
2007-01-21 23:10:18 | *.*.*.* | Tato
Jedną z rzeczy która mi imponuje w Amerykanach to ich zdolnośc do dzielenia się bogactwem,
niemalze wrodzona (tka naprawde nauczona w szkole i w domu) dla nich to normalne, że 10%
swoich dochodów oddaja na swój kościół, armię zbawienia, czy lokalna bibliotekę. I to
niezaleznie czy są milionerami, czy rodziną z dziećmi, na dorobku i kredytami na głowie.
Normalne jest, ze np małzeństwo przepisuje spadek np 10 mln na . . bibliotekę, bo wie, ile
ludzi skorzysta później z wiedzy tam zawartej. Nie chcę tu łatek przypinać, ale wiekszość
naszych bogatych da tylko wtedy jak bedzie telewizja i pr . .

Tym większe brawo dla pomysłu Orła (i tych, którzy pisali wczesniej o tym, czy pomysleli a
nie zdążyli napisać ;-)). Oczywiście wchodzę
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiem, ze nieobecni nie maja racji, ale jesli ustaliscie na spotkaniu we Wroclawiu jakies konkrety w sprawie dzielenia sie z tymi co bardziej potrzebuja naszymi mniejszymi czy wiekszymi sukcesami to prosze podzielcie sie!
Podtrzymuje swoja chec akcesu, mysle tez, ze generalnie teraz latwiej o odzew, poki hossa trwa :-)))
gollum / 2007-02-25 13:14 / Uznany Gracz Giełdowy
Rozmawialiśmy o tym z Danielem i Markiem. Musiałby być nad tym jakiś patronat portalu bo przecież musi być jakieś konto i tak dalej a nikt z nas nie weźmie takiej odpowiedzialności. Poza tym musi to być od początku do końca czyste i transparentne.

Trzeba chłopaków naciskać.
risky bez logowania / 85.128.102.* / 2007-02-25 14:20
Będziemy naciskać....trochę dać im czasu...z 2 tygodnie...i będę cisną...:))
bojan76 / 2007-02-25 12:57 / Uznany Gracz Giełdowy
http://gielda.onet.pl/0,1492544,wiadomosci.html

troche mi ten kawalek wywiadu przypomina dyskusje z forum o nadzodzacej bessie :)

wywiad z Sandy Weill, były szef Citigroup:
(...)
Dzisiaj cena wynosi 1,30 dolara za jedno euro. Oznacza to przyrost o mniej więcej jeden procent w ciągu roku. Nie robi to specjalnego wrażenia, co?

Nasza gospodarka jest największa na świecie. Jeszcze rok temu stopa wzrostu była wyższa niż we wszystkich pozostałych krajach uprzemysłowionych.

Następnego dnia rano, po tym jak dolar wpadnie w zawirowania z powodu nierównowagi na świecie, będzie pan mówił co innego.

Wie pan co? Warren Buffet całkiem otwarcie grał przeciwko dolarowi. A minister finansów za Clintona, Robert Rubin ciągle gada o kryzysie dolara.

Uważa pan, że oni wszyscy się mylą?

Do tej pory na pewno. Ja także nie potrafię powiedzieć, kiedy nadejdzie kryzys dolara. Za pięć czy za dziesięć lat? Ale jeśli już teraz perfekcyjnie przygotujecie się do tego kryzysu, to zanim on nadejdzie, wy dużo wcześniej zbankrutujecie.
(...)
gollum / 2007-02-25 12:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Slaw masz pomysła w co wejść na miejsce Trasa?
Big Lebowski / 2007-02-25 12:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tak Slaw ma pomysl mowil mi _Insulina... he he..
gollum / 2007-02-25 13:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Huehuehuehue

Ale ja powaznie pytam ;)
Big Lebowski / 2007-02-25 13:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
odpowiedzialem jak najbardziej powaznie...
de havik / 2007-02-25 12:45 / portfel / "Tysiącznik na forum"
kolejna niezła informacja a propos TUPa

http://www.tup.com.pl/prasa_more.php?id=30

wcześniej nie słyszałem o tym przedsięwzięciu...
bojan76 / 2007-02-25 12:54 / Uznany Gracz Giełdowy
czesc inwestorow juz o tym slyszala, tyle ze wczesniej i nie z internetu ;-)
de havik / 2007-02-25 12:59 / portfel / "Tysiącznik na forum"
więc pewnie tylko częsciowo jest wliczona w cenę :)
slaw / 2007-02-25 12:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko Warren pamietaj jak bedziesz mial ten bank to : będziesz sponsorował ROW rybnik w zuzlu - to dla Golluma i Widzew Łódż - to dla mnie. Drodzy państwo budżet Warrenbanku na reklamy juz zajęty prosze sie nie dobijać !!!)))))


Kapitał to świetość Warren?? Masz racje tylko ja wole ochraniać ten który jyz jest poza GPW i on sie tam chroni - natomiast ten na GPW ma pracować - w różnych proporcjach w określonym czasie ale ma pracować>
warren buffet / 2007-02-25 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
co do banku: ok, masz to jak w warren banku :)

co do 2 tezy.... bardzo ci powiem slusznie.... rozumie ze zyski wycofujesz i nie akumulujesz ryzyka gieldowego ?
bollullos / 2007-02-25 12:55 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Rezygnujesz z efektu procentów składanych?
slaw / 2007-02-25 12:43 / Uznany Gracz Giełdowy
wiem jak kwota mnie przerasta i zaczynam nie ogarniać wszystkiego i kiedy zaczynam sie dnenerwować nadwyzka zostaje wybrowadzona z GPW ot cała tajemnica.
topol2 / 2007-02-25 12:03 / Tysiącznik na forum
Ja przez cztery lata nie miałem nigdy więcej w gotówce niż 10%. Cały czas w papierach, nawet podczas korekt. Nawet mi dokuczano na forum, że jak rośnie to się topoli.
A teraz mam 70% w gotówce. Oczywiście mam jeszcze trochę papierów, ale do 3 pażdziernika nie zwiększe zaangażowania. Natomiast w chwili obecnej najważniejszym czynnikiem na giełdzie jest Wig Paliwa. Ten index będzie decydujący w najbliższych dniach. W piątek nastąpiło przebicie linii trendu o zaledwie 0,3%. Jutro może być niewielka korekta.
A dalej????
kapi / 2007-02-25 12:29 / Bywalec forum
topol2,a to teraz znam sprawce zasypywania w piatek wysiłków na oknach antyhuraganowych - i tak sie wybije.Pozdrowionka
topol2 / 2007-02-25 12:41 / Tysiącznik na forum
4 kwartał musiał być gorszy. W tym kwartale nikt okien nie wymienia. Każdy rozsądny brał to pod uwagę i mieliśmy zatrzymanie. Może teraz po słabych wynikach pójdzie w górę?
kapi / 2007-02-25 12:46 / Bywalec forum
paradoksalnie uwazam,ze jak ma byc za jakis czas korekta to własnie dlatego powinien sie wybić.Coż,najwyzej polezy.
slaw / 2007-02-25 12:44 / Uznany Gracz Giełdowy
rozumien że rozmawiacie o Trasie - ten raport jest fatalny po prostu. Prychody ze pzredaży w dół brak zysku na poziomie operacyjnym fatalnie. Moje zdanie - mam posiadam też mnie wkurzyło
kapi / 2007-02-25 12:49 / Bywalec forum
re slaw.pewnie,ze mogło byc lepiej.Mnie sie podoba w jaki sposób naprawiają firmę i plany.Czas jest potrzebny.
bollullos / 2007-02-25 13:03 / portfel / Uznany Muł Pancerny
silna konkurencja, wyprzedzają pod każdym względem tacy jak Urzędowski, nawet Bracia Nowaccy z Obornik, doskonale rozwinięte firmy, ogromne zyski, znaczny udział eksportu, www w paru językach, nowoczesne fabryki, to oni otrzymują duże państwowe zamówienia i mają udział w sprzedaży dla ludożerki, Tras ma rozbudowaną sprzedaż na południu Polski pod Krakowem ale np. w Wielkopolsce czy Wrocku to go nie ma w ogóle. Niestety wymienieni to nie s-ki giełdowe.
. / 2007-02-25 12:18 / ................
WIG-Paliwa:
--------------------
PKNOrlen 64,99 %
PGNig 15,93 %
MOL 9,77 %
Lotos 9,31 %
=======================
Kapitalizacja razem 22 mld.663 mln,co stanowi ok. 5 % calej gieldy.Wiec jaki to ma wplyw na cala gielde i dlaczego ma byc decydujacy
topol2 / 2007-02-25 12:27 / Tysiącznik na forum
Bo ma 17,01% udziału w konstrukcji indeksu. Jeśli paliwa się wybiją do góry, to będą siłą napędową indeksu. Jeśli index idzie do góry, to małe i średnie spółki również utrzymają trend i wzrosty się przedłużą. Wybicie ponad spadkową linię jest bardzo możliwe, mimo że paliwa spadają od 24 kwietnia.
samuraj jack / 2007-02-25 13:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
cóż, paliwa jeszcze mogą wzrosnąć za sprawą spekulacji funduszy hedgingowych
lefek / 2007-02-25 13:04 / Bywalec forum
Witam.
Co do PKN to jeśli kurs pokona 48zł ma dużą szansę na wyższe poziomy i wtedy może też podciągnąć indeks nawet na nowe szczyty.
pozdrawiam :-))
. / 2007-02-25 12:33 / ................
aktualny wplyw samej ceny paliw jest znikomy,zwlaszcza dla Orlenu i PGNiG
warren buffet / 2007-02-25 12:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kapitał to świętość... a ta faza hossy jest podobna do roku 2000.... toteż lepiej być pozor....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy