Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Byki wyciągnęły indeksy w górę

Byki wyciągnęły indeksy w górę

Money.pl / 2007-06-14 17:44
Komentarze do wiadomości: Byki wyciągnęły indeksy w górę.
Wyświetlaj:
edeejay / 2007-06-14 19:19 / Bywalec forum
nie chcę krakać ale zapewne znowu Novita wyskoczy w góry co Wy na to ?
TMS'84 / 83.31.93.* / 2007-06-14 21:22
Jak narazie zadnych zankow swiadczacych o nadchodzacym wybiciu chyba nie widac... mozna tylko przypuszczac.
bebe / 2007-06-14 20:23 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
nie obserwuje tej spolki...nie wiem.
Kenobi / 2007-06-14 18:59 / Uznany malkontent giełdowy
Cena benzyny w Stanach już rośnie o 3,52%, a gazu o 2,41%. Goldman Sachs po wynikach spada o 3,17%. Nakręcana kredytem euforia zakupów zbliża się ku końcowi, złemu końcowi. Niewielu potrafi oprzeć się chciwości i nie wziąć udziału w tym podniecającym wyścigu do nowych szczytów ustanawiania rekordów, który jest typowym wskaźnikiem zbudowania wierzchołka wzrostów. Prawie wszyscy znajdą się w pułapce hossy, kiedy nastąpi dzika wyprzedaż.
anonim_03 / 2007-06-14 20:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w Stanach nie tankuje (chociaz taniej, po 2 zl za litr), GS nie trzymam, ani ich konkurencji wiec -- informacje te nie sa dla mnie, i zapewne reszty forum, istotne. Masz jakies wiesci z moich spolek (albo konkurencji ...) ?

Pozdrawiam
Kenobi / 2007-06-14 20:58 / Uznany malkontent giełdowy
Nie trywializuj. Wszyscy wpatrują się w to co się stanie w Stanach jak w obraz, wystarczy popatrzeć na wykresy po godz. 14-tej. A że jutro wygasają kontrakty na różnych giełdach, to o jazdach z tego powodu piszą wszyscy nie od dziś i to nie ma nic do czynienia z żadnymi danymi, ani w ogóle z rzeczywistością. Do tej wrócimy wkrótce. Może Mr. Jen, może Chiny, może jakieś brzydko pachnące stopy dadzą o sobie znać.
anonim_03 / 2007-06-14 21:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie trywalizuje, a harce spekulantów mało mnie obchodza ...
wyniki spółek S&P 500 od 5 lat rosną równo 20% niezależnie od comiesięcznych danych ...
a teraz pytanie za 100 punktów: o czym świadczą słabe wyniki GoldmanSachs ?
Kenobi / 2007-06-14 21:38 / Uznany malkontent giełdowy
Poczytaj sobie jakie problemy napotykają teraz banki i brokerzy, słyszałeś może o subprime crisis, czy rosnących stopach, więc nawet po dobrych wynikach sprzedają. Problemy ma też inni, m.in. Bear Stearns, który też dziś podawał wyniki (spadek zysku coś o 39%). Mówi się, że ten kwartał nie będzie dobry dla tego sektora.
tyler1980 / 148.81.172.* / 2007-06-14 19:33
Ja to nie wiem kenobi czy ty jestes powazny czy ty masz taki czarny humor, przeanalizowalem jedna sprawe jak jestes na forum i wypisujesz te wszystkie informacje( bardzo selektywnie przez wybrane) to mam wieksza pewnosc inwestowania:) takze chlopaki jutro bedzie niezly plus
Kenobi / 2007-06-14 20:30 / Uznany malkontent giełdowy
Ja piszę o rzeczach, o których piszą wszystkie portale biznesowe, więc nawet jak nie piszę, to myślisz, że tamci też nie podają, że rośnie inflacja, czy deficyt bilansu handlowego, albo spada tempo wzrostu podaży pieniądza? Są to informacje, które każdy szanujący się inwestor musi brać pod uwagę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, a nie oczekiwać, że ktoś robi za wróżkę, która wyłoży kawę na ławę i zapowie co i kiedy się stanie. Gdyby nawet wiedziała, to nie powie. A jakby powiedziała, to jak będą wiedzieli wszyscy, to na pewno będzie inaczej, bo wygrać mogą tylko niektórzy. Warto jednak mieć świadomość co się dzieje w otoczeniu, a każdy i tak zrobi jak chce i sam sobie pogratuluje, albo nie. Dla wielu oczywiście uwagi takie są nieprzydatne, kiedy gra się w ruletkę, więc po prostu zrób "skip" i przyłącz się do kółka adoratorów jakiegoś balona.
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-14 19:44
Prawdopodobnie tak - faza ksiezyca za tym przemawia - wlaśnie jest nów, stany powinny zatem byc dobre, a i my moze silą rozpędu lub na jutro sie ten now przedłuży.. obroty małe, nie ma specjalnej wywałki...
orzeł / 2007-06-14 19:28 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witaj Kenobi i pozdrawiam serdecznie :)
chciałbym mieć Twoją konsekwencję w drugą stronę oczywiście :)
jestem pełen podziwu prawdziwego !
to że wzrosty są na niby a spadki będą naprawdę to już wiemy ale kiedy Ken kiedy when :)
ps dziś trochę sprzedałem papiren ale wciąż jestem więcej papierowym niźli papierzastym :)
pozdrawiam wszystkich i czekam na Ferka i Pamka bo na Kretyna i Dagę się doczekałem :)
Wandzia wróciła we właściwe rejony i w sumie to całkiem good u mienia:)
oddałem Fotę choć wcale nie mam przekonania że rosnąć przestanie tak czy inaczej mój G złapany
trzymcie się ludzie swojej lini - ja wiem że w ciszy się lepiej słyszy dlatego tak szybko jak tu przyleciałem odlatuję
apap
Kenobi / 2007-06-14 19:53 / Uznany malkontent giełdowy
Drogi Orle! Wzrosty są prawdziwe, spadki po nich jak najbardziej też będą. Wiesz jaki mamy jutro dzień i jaki miesiąc, więc nie należy dziwić się pod co to - nie tylko dla mnie sztuczne - wyciąganie. Coś wspominał o tym chyba P. Daniel w porannym komentarzu. A kiedy, to tego Ci nikt nie powie, takie rzeczy zwykle spadają jak grom z jasnego nieba, więc warto obserwować każdą zbliżającą się chmurkę. Pozdrowienia dla Gniazda Orłów.
taszka / 2007-06-14 20:08 / "Krecik"
wiemy jaki miesiac i wiemy ze pisales zeby w maju sprzedac a big zeby kupic i kto mial racje
Kenobi / 2007-06-14 20:41 / Uznany malkontent giełdowy
Ta hossa jest dość nietypowa i robi psikusy, nie tylko przeciąga się, rajd Mikołaja, czy efekt stycznia wypadły nie tam gdzie zwykle, to samo było z sell in May. Trudno, ja nie mam na to wpływu, podobnie jak wielu innych, którzy zapowiadali te wydarzenia, a potem ich nie było wtedy, kiedy zwykle bywały. Bal na Titanicu trwa, pompy pracują, a jedyna pewna wiadomość to ta, że szalup dla wszystkich nie wystarczy.
taszka / 2007-06-14 21:14 / "Krecik"
ja juz pisalem ze zaden ze mnie gracz i do konca swych dni sie dobrze nie naucze grac, ale napisze ci na koniec taka rzecz, nic wulgarnego, ale madrego
zarobil bys wiecej kupujac dzis akcje i sprzedajac za 5 -6lat
spisz sobie ceny z dzisiejszej sesji i porownaj z tymi, ktore bede grane na sesji 14 VI 2012
mozesz pisac o tytanicach kataklizmach ale na statku potoneli a na gieldzie potona ci, ktorzy beda zyc w strachu jaki im wytwarzasz ciagle
na dobrych spolkach zawsze zarobisz, a najlepiej wiedza o tym zalozyciele spolek nie sprzedajacy swoich pakietow przed koleinymi korektami a nawet bessami, chodz majatek topnieje im o milione nierzadko
Kenobi / 2007-06-14 21:45 / Uznany malkontent giełdowy
Akcje kupuje się w dołkach, a nie na górkach, i po spadkach, a nie po wzrostach. Jak się ma taki majątek, to nie ma znaczenia czy wynosi on 100 czy 50 mld., bo i tak to za dużo jak na jednego człowieka, razem z jego całą rodziną. Jechać można w danym momencie jednym samochodem, spać w jednym łóżku, jeść jeden obiad, więc nawet jak mają tego więcej, to tylko oznacza, że ktoś ma mniej.
orzeł / 2007-06-14 19:29 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
rozstałem się również sesje temu dwie z famem (minus 4 % nieszteti:(
JA / 2007-06-14 19:04 / Tysiącznik na forum
jeszcze ci się nie znudziło tak od 2 lat pisać tylko na jeden temat jaki to koniec już bliski? na pewno jeszcze kilka lat i trafisz w tąpnięcie ale jaki to ma cel?
normalnie gatka jak w sekcie zero analiz na plus i minus
Kenobi / 2007-06-14 19:23 / Uznany malkontent giełdowy
Tak, z pewnością gatki będą pełne i nie wiem czy to plus, czy minus, i nie za parę lat. I to nie ja zapowiadam, można sobie poczytać na zagranicznych portalach, jak ktoś potrafi. Dziś SNB podniósł stopy, w przyszłości mają być kolejne podwyżki, niedawno podwyżka BoNZ, plus interwencja na rynku walutowym, rentowność obligacji skoczyła do poziomów nie widzianych od kilku lat. Wyjdź z opłotków i zobacz, że rynek znajduje się w zupełnie nowych warunkach, a najlepiej wypróbuj czy uda Ci się nie trafić w tąpnięcie. Przecież mamy szczytową promocję.
PedroGonzalez / 2007-06-14 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy
mysle, ze nie bedziesz budzil takich emocji swoimi wypowiedziami (ktore sa ciekawe) gdybys konczyl je: jeszcze z miesiac to potrwa zanim sie skorekci, do konca roku powinno pociagnac...bo jak tego nie piszesz to gro ludzi odbiera to, ze korekta gleboka rpzyjdzie jutro albo za tydzien a potem na drugi dzien sa wzrsoty albo za tydzien i wychodzi na to ,ze "bzdury" gadasz ;-)))
Kenobi / 2007-06-14 20:04 / Uznany malkontent giełdowy
Nie ma takiego eksperta, który Ci powie do kiedy to potrwa. Jasne jest, że tak jak po dniu przychodzi noc, tak i po hossie będzie przynajmniej głęboka korekta. Ta hossa jest już o 9 miesięcy dłuższa od średniej długości hossy w okresie powojennym, więc z pewnością jest już bliżej niż dalej. Jak długo można pożyczać kolejne jeny, żeby ratować poprzednie, tego nie eiwm. Wiem jednak, że będą to drogie kredyty.
chris / 2007-06-14 20:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
stabilizator ... odgromnik
zbig$ / 212.2.99.* / 2007-06-14 19:59
(ad Kenobi) - mimo wzbudzania złości i irytacji u graczy sądzę, że robisz dobra robote - przypominasz ludziom, ze trzeba byc czujnym, bo nikt nie zna dnia ani godziny...krach przyjdzie nagle, nie bedzie juz zadnej glebszej korekty, dlatego ci co czekaja z kasa popelniaja blad - wejda jak zacznie sie bessa. A dlatego nie bedzie korekty (oczywiscie na dj, bo u nas to wszystko moze byc...), bo sprawy zaszly za daleko - teraz jest nowa ekonomia z balonami, nadplynnoscią i spekulacją w niespotykanym rozmiarze - gdyby sypnał sie DJ, mozgloby to zapoczatkowac ogolny chaos i krach juz nie tylko gieldowy, ale i finansowy we wszystkich krajach rozwinietych...a tego chyba nie chcemy, prawda...:-)? Moze te podwyzki stop to proba opanowania tego zamieszania...poki party trwa, to sie bawimy, ale trza byc czujnym i w razie czego szybko chodu...
Kenobi / 2007-06-14 19:02 / Uznany malkontent giełdowy
Korekta - benzyna + 2,52%.
arbitrazysta / 2007-06-14 19:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
daj spokoj,troche nizej pisales o 1 %
Kenobi / 2007-06-14 19:33 / Uznany malkontent giełdowy
Jesteś bystry, więc rozumiesz o ile wzrosło od tamtego momentu?
JA / 2007-06-14 18:53 / Tysiącznik na forum
DM PKO BP podwyższył rekomendację dla Puław do kupuj?
W raporcie z 12 czerwca jedną akcję chemicznej spółki analitycy Domu Maklerskiego PKO BP wycenili na 149 złotych.
Według szacunków autorów raportu Zakłady Azotowe Puławy zarobią w roku obrotowym 2006/2007 na czysto 141,3 mln złotych, przeszło 22 procent więcej niż prognozuje zarząd spółki.
"W naszej ocenie ostatnie, bardzo dynamiczne wzrosty notowań nie wyczerpały jeszcze potencjału wzrostu spółki, w dalszym ciągu jesteśmy pozytywnie do niej nastawieni" - napisali w rekomendacji. W dniu jej wydania kurs Puław wynosił 112 złotych. W czwartek na zamknięciu sesji za jedną akcję płacono 124,4 złotego.
-ri- / 2007-06-14 20:27 / portfel / "Mały Miś"
Jeżeli coś o Puławach to może to cię zaciekawi:
http://www.wnp.pl/chemia/25952_1_0_0.html
pozdrawiam
slaw nielogo / 83.12.109.* / 2007-06-14 18:37
niezły dzień
krizi / 87.205.49.* / 2007-06-14 18:24
Co myślicie o sytuacji na nfi po ostatnio zapowiadanych zmianach w prawie? A w szczególności co z 2 nfi (Karkosik), który jeszcze nie przedstawił właściwie swoich konkretnych planów?
-ri- / 2007-06-14 18:57 / portfel / "Mały Miś"
Witam
Jeżeli chodzi o Karkosika to warto się z tym zapoznać:

http://www.wnp.pl/nowyprzemysl/3347.html
Kenobi / 2007-06-14 18:02 / Uznany malkontent giełdowy
A co było po starcie, to wszyscy widzieli, podobnie koziołki czekają inwestorów. Dziś już mieli okazję zacząć się przyzwyczajać na przykładzie wspomnianego wyżej debiutu.
arbitrazysta / 2007-06-14 18:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zrob sobie walerianke i obejrzyj film od rpp
edeejay / 2007-06-14 18:00 / Bywalec forum
MSZ - raport 2006 http://gielda.wp.pl/a,1,b,1,c,14,page,2,wid,8932808,espiemitent.html ja sie nie znam ale wygląda chyba spoko ??
moze coś jutro da zarobic :)
rpp / 2007-06-14 17:49 / Tysiącznik na forum
Analiza Kenobiego - http://tinyurl.com/2klbza

O Fonie - http://tinyurl.com/2aml3o
to też o Fonie - http://tinyurl.com/2wbykg

hehe - przepraszam hehehe
rpp / 2007-06-14 18:58 / Tysiącznik na forum
dla posiadaczy Sanwilu:

http://tinyurl.com/ynuw5n
arbitrazysta / 2007-06-14 18:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
alez ktos sobie zadal trud,pelen podziw
rpp / 2007-06-14 18:08 / Tysiącznik na forum
to z nudów - hehe poza tym to trwa parę sekund

ale wracam do pracy - jeszcze wrzucam ostatni dla fanów BIOTONU

http://tinyurl.com/3dbyrr
taszka / 2007-06-14 20:09 / "Krecik"
rpp robisz wspaniale rzeczy, rob tak jeszcze nam
arbitrazysta / 2007-06-14 18:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czyli to Ty robiles????
no teraz to mam kompleksy i to jakie
arbitrazysta / 2007-06-14 18:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie znalem tej strony,czy napisy nakladasz sam ,jakos tam,czy ta strona daje taka mozliwosc,bo musialbym sobie przetlumaczyc z francuskiego
skazany na sukces / 2007-06-14 18:38 / Tysiącznik na forum
Kliknij na amerykańską flagę - będziesz miał po angielsku (sic!). A samo zrobienie tego zajmuje 10 sekund - trochę mały wybór filmików, więc formuła szybko się wyczerpuje. Ale zabawa przez chwilę przednia.
arbitrazysta / 2007-06-14 18:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
patrzylem z doskoku,nawet nie zauwazylem wersji jezykowych,dzieki
skazany na sukces / 2007-06-14 17:52 / Tysiącznik na forum
to jednak wciąga :)
warren buffet / 2007-06-14 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Policja w Kolonii poluje na auta Polaków mieszkających w Niemczech i zabiera im polskie tablice rejestracyjne. Chce ich zmusić do płacenia podatku drogowego
Dwa miesiące temu Marek Firmanty, Polak spod Kielc, który mieszka i pracuje w Kolonii, wyjeżdżał ze swojego garażu. Po kilkunastu metrach forda fiestę pana Firmantego zatrzymał patrol niemieckiej policji. Policjanci sprawdzili nazwisko kierowcy w komputerze, a chwilę później jeden z nich scyzorykiem odkręcił tablice rejestracyjne i skonfiskował dowód rejestracyjny.
ananko / 83.24.30.* / 2007-06-14 18:18
a nie miał śrubokręta?
arbitrazysta / 2007-06-14 18:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i bardzo dobrze,precz z cwaniactwem
slicznooka / 91.9.195.* / 2007-06-14 18:15
o kurcze, a ja mam jeden samochod jeszcze na polskich blachach.... dzieki Warren ze info.
slicznooka / 91.9.195.* / 2007-06-14 18:22
no na niemieckich:-)
anonim_03 / 2007-06-14 18:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
założyli Ci juź internet ?
u jakiego masz operatora ?
slicznooka / 91.9.195.* / 2007-06-14 18:28
witaj Anonim,
dzis dostalam pismo od 1&1, ze podlacza mi 20.06....
anonim_03 / 2007-06-14 18:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
oki ...
pozdrawiam
warren buffet / 2007-06-14 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Produkcja przemysłowa rośnie coraz szybciej. W maju skoczyła o 18,1 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem.Ten wynik zaskoczył rządowych planistów.

Analitycy spodziewali się, że tempo wzrostu produkcji zwolni z 17,4 proc. w kwietniu do 17,1 proc. w maju.

Premier Chin Wen Jiabao zwrócił uwagę, że jego rząd coraz bardziej niepokoi się inflacją: "Chińskie problemy gospodarcze to: szybki wzrost produkcji przemysłowej, inwestycji, zbyt duża płynność kapitału, rosnąca presja inflacyjna i wyzwania dotyczące oszczędności energii", powiedział wczoraj.

Dlatego można się spodziewać, że wprowadzi przepis, które obciążą i spowolnią rozgrzaną do czerwoności gospodarkę. Zdaniem analityków, musi to zrobić szybko.
najcz / 2007-06-14 18:16 / Tysiącznik na forum
a gospodarka dalej będzie rosła,a władza udaje, że coś robi.Taki system.
Kenobi / 2007-06-14 18:23 / Uznany malkontent giełdowy
Nic nie udaje, tylko robi, ale zbyt ostrożne kroki, bo obawiają się skutków w postaci bezrobocia.
Kenobi / 2007-06-14 18:15 / Uznany malkontent giełdowy
Media dziś informowały, że już to zapowiedział. A na początku tygodnia, właśnie po danych o skoku inflacji w Chinach, giełdy na całym świecie zaczęły spadać, dziś to był jeden z niewielu rynków, gdzie były spadki, już wiedzą co się szykuje.
piotrrr / 80.51.166.* / 2007-06-14 22:43
topol2 jakie jest Twoje zdanie na temat syt. rynkowej, ?
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy