Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Byki zdominowały GPW pod nieobecność dużych graczy

Byki zdominowały GPW pod nieobecność dużych graczy

Wyświetlaj:
lukaszwych / 2007-05-05 00:20 / portfel / "Demon rynków"
Ide zaraz spac zle zerknelem na wskazniki tfone przed snem - troche sie zezloscilem c/wk 28, c/z 115 toz to dziadostwo jest jak sie porowna do innych firm hanlowych.
Z drugiej strony 6. 5 mnl akcji i free float kolo 30 a takie malutkie spoleczki to lataja poki co.
Mieszane uczucia mam, ale mam tego nie wiele wiec sie nie przejmuje.
Jedno jest pewne musze przegrupowac z inwestycje na spekulacje..
kaskadere / 2007-05-05 00:27 / portfel / Tysiącznik na forum
przejęcie w Czechach i kontrakty, przejęcie na Ukrainie planowaba Rumunia, baza logistyuczna, zysk in + 20% rdr. Może być coraz lepiej!
lukaszwych / 2007-05-05 00:40 / portfel / "Demon rynków"
Musi. W tej chwili cena akcji powinna wynosi pewnie jakies 1/5 tego co kosztuje.
Licze tylko na spekule bo kazda z tych wiadomosci to dobry moment zeby kupic troche akcji ktorych jest naprawde malo i moze byc o nie walka w przyszlosci ale jak cos nie tak z rynkiem bedzie to wlasnie takie akcje dostana po tylku najwiecej,
Widze ze masz jeszcze emcismed - uwazaj bo wyglada na wykupiony moze sie skorekcic w najblizszym czasie.
kaskadere / 2007-05-05 01:47 / portfel / Tysiącznik na forum
EMC- codziennie i od miesiąca ponad kończy na plusie lub 0/prawie 0. Mam wrażenie że ten akcjonariat ma wyższe cele niż wywalać z byle powodu, to spółka z klasą i dla smakoszy, ze 2-3 transakcje na godzibę.
kaskadere / 2007-05-05 01:45 / portfel / Tysiącznik na forum
OK dzięki za analizę ja obserwuję EMC pół roku stał w miejscu niemal a teraz, od 1,5 miesiąca ciągnei w górę, wskaźniki też ma nieciekawe, mam go na week-trade, a część na 20 lat.
rezoon / 2007-05-05 00:14 / "Strategos"
witajcie,

dziwnie się czuję .... nie mogę doczekać się korekty ... ja jej pragnę
rezoon / 2007-05-05 00:29 / "Strategos"
nie wiem o co się pytasz, ale jeżeli dobrze miarkuję to chodzi ci o początek korekty ...
ja stawiam i stawiałem na moment do ogłoszenia ostatnich raportów (15 maja), albo wcześniej
MJK / 2007-05-05 00:31 / Tysiącznik na forum
Ja tam myślę, że początek tygodnia to będą przeceny. Na połowę maja za dużo ludzi czeka, nic sie nie wydarzy (to jest tylko moje zdanie, ale ja je całkowicie popieram)
rezoon / 2007-05-05 00:39 / "Strategos"
w czwartek publikowany jest deficyt i bilans hz, a w piątek inflacja bazowa - wcześniej to tak nie bardzo ma co popchnąć w dół (może jakieś chiny, surowce i fundy hedgingowe)
MJK / 2007-05-05 00:45 / Tysiącznik na forum
Patrzysz na dane. A ja tak z innej strony. Dzisiejsze 2.38% to troszkę dużo. W/g mnie musi się skorekcić. Mówiłem gdzieś wcześnie, że nie wieżę w powtórkę maja. Niemniej będzie ona (ta powtórka znaczy) w innym czasie i żadne raporty, wskaźniki, dane nie będą się wtedy liczyć.
MJK / 2007-05-05 00:46 / Tysiącznik na forum
O Jezó Wierzę, wiara
needle / 2007-05-05 00:46 / Bez rangi
to da się zrobić...po 2-3 min poniedziałku
jeśli do 13:00 będziemy na (+) to do środy bajka
później dane, refleksje, i byż może spadki...ale co Wam do nich tak pilno?
kerkorian / 2007-05-05 00:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
FON to mógł by już podać dla świętego spokoju planowany termin splitu, emisji z PP i wejścia w deweloperkę !
kursem by tak nie bujało... i DT by ciekawsze było hehe
lojka / 2007-05-04 23:35 / Tysiącznik na forum
Dobrej nocki dla wszystkich!
kaskadere / 2007-05-04 23:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Co do Rumunii i Bułgarii - perspektywy są super, niestety może nie wystarczyć życia. To trochę jak kupno ziemi na księżycu czy założenie firmy w Mali. Dobrze jest być pierwszym i zarobić z 10.000%. Ale, czy to będzie już za 30, 40, 50, 100 lat? Nie wiadomo. Do tego czasu, niestety, są to kraje mafijne i to mocno jak u nas w latach 90-tych. Wiecie że w Rumunii normalnych hoteli i pensjonatów nie ma? Są tylko rezydencje w stylu Mafia - Mafii, albo prywatne kwatery.
Ponadto wydaje się że pewne procesy są nieodwracalne. Że zawsze budziet giełda, budziet rynek, i te same zasady. A co jeżeli nastąpi gwałtowna zmiana? Będziemy handlować wszelkimi spółkami poza oficjalną giełdą? Będzie jeden europejski rynek akcji i udzialów wszelkich?
MJK / 2007-05-04 23:38 / Tysiącznik na forum
No np NASDAQ jak "jakby to" poza oficjalną giełdą. A piszesz jeszcze: "jak u nas w latach 90-tych". No do 94 to fajnie całkiem było (och szkoda, że mnie wtedy nie było).

Ale ja se raczej odpuszczę, choć z tym księżycem to chyba przesadziłeś
kaskadere / 2007-05-05 00:20 / portfel / Tysiącznik na forum
na księżycu nie ma podatków i ZUS!
MJK / 2007-05-05 00:26 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jak z podatkami, ale ZUS ścignie na pewno. Księżyc, Mars, Pluton....
needle / 2007-05-04 23:45 / Bez rangi
1) NASDAQ - technologiczne
2) może powinieneś się cieszyć - bo jakbyś wszedł pod koniec i wyjął 1/5...a może jeszcze kredyty? inaczej byś pisał
3) przesadził, ale nie tak wiele (ale z Mali już nie); tak na marginesie...gdybym miał działalność podejmować w Kazachstanie, Maroku, Ekwadorze lub Rumunii to taka kolejność mogłaby się utrzymać
MJK / 2007-05-05 00:04 / Tysiącznik na forum
Acha i jeszcze co do NASDAQa. Wiem, że wikipedia nie jest najdoskonalszym systemem wiedzy ale:
NASDAQ (ang. National Association of Securities Dealers Automated Quotations) - pozagiełdowy, regulowany rynek akcji w Stanach Zjednoczonych, z filiami w Kanadzie i Japonii, zorganizowany i nadzorowany przez National Association of Securities Dealers.

Wbrew rozpowszechnionym opiniom, NASDAQ nie jest giełdą w ogólnym znaczeniu tego słowa, lecz jest raczej, rozproszonym, elektronicznym systemem handlu akcjami. NASDAQ spełnia jednak podobną rolę co tradycyjna giełda - zapewnia minimalne bezpieczeństwo dokonywanych transakcji, przy jednoczesnym zapewnieniu ich szybkiej realizacji i anonimowości. Wejście do systemu NASDAQ jest znacznie prostsze i tańsze od wejścia na tradycyjne giełdy kapitałowe, dzięki czemu stać na to spółki, które nie mogą pokonać barier stawianych przez giełdy tradycyjne. Z drugiej strony, łatwość wejścia do systemu powoduje zwiększone ryzyko inwestorów.
needle / 2007-05-05 00:11 / Bez rangi
ja nie jestem żaden fachowiec, a stałe łącze mam od niedawna
i tak w domu siedzę ...to piszę
paru osobom pomogłem i jeszcze tak zrobię
...jeszcze dopiszę, że NASDAQ 100 i NASDAQ COMPOSITE to 2 różne rzeczy (sprawy)
MJK / 2007-05-05 00:29 / Tysiącznik na forum
I wiele jeszcze innych indeksów. Ale NASDAQ jako taki jest obrotem teoretyczne pozagiełdowym. To, że kapitalizacje ma już większą...
Needle, na kiedy przewidujesz dużą przecenę. Ale tę naprawdę dużą?
needle / 2007-05-05 00:38 / Bez rangi
chyba na dole wpis jest - głębokość
a kiedy (BIG pisał, że nie w maju!) ja jeszcze nie wychodzę (ale ja się nie znam...ja tylko tanio kupić umiem)...do lata nie może nie być!
MJK / 2007-05-05 00:54 / Tysiącznik na forum
2007-05-05 00:38:11 | *.*.*.* | needle
(...)
...ja tylko tanio kupić umiem)

Gratulacje, no bo co. Mi jakoś nie wychodzi

"do lata nie może nie być!"

No jakoś, ale tylko nadmiernym chyba optymizmem, liczę na jesień. Po wakacjach znaczy. Jako żywo nie potrafię uzasadnić. No może tylko, że za wiele się oczekuje przed wakacjami.
Niemniej od poniedziałku na korektę liczę. Jakoś tak mi dziwnie ta dzisiejsza końcówka (gdzieś tak od 13:30 - 14-tej) wyglądała.
MJK / 2007-05-04 23:52 / Tysiącznik na forum
2007-05-04 23:45:17 | *.*.*.* | needle [ "Bez rangi" ]
[...]
2) może powinieneś się cieszyć - bo jakbyś wszedł pod koniec i wyjął 1/5...a może
jeszcze kredyty? inaczej byś pisał

Może i inaczej. Ale wiesz, ja nie tylko pamiętam te kolejki do DMów w 94. Ja w nich stałem. Jakoś pare miesiecy później kolejek nie było, a ja odbierałe po 1/5 lub nawet gorzej.

No stary już trszkę jestem (w 90-tym to w u Arabów byłem i nie mogłem wtedy nic na WGPW robić).

PS. Na szczęście w kredyty się nie zdążyłem wpakować
needle / 2007-05-05 00:07 / Bez rangi
po 3 akcje BŚ rozumiem?
dziś byś wyszedł na lekki plusik
czy po udziały Pioonera?
ja wówczas nie miałem za co grać i wszedłem 2 lata później;
przeżyłem do dziś (utrzymuję się z giełdy w tym wieku), ale już się zmęczyłem...
...może tym pisaniem...???
...może Kenobim (poczytaj poniżej)...???
...może gorącem (nie lubię)...???
może czymś innym, lub wszystkim razem?
MJK / 2007-05-05 00:23 / Tysiącznik na forum
PS. A nie boisz się troszkę - "(utrzymuję się z giełdy w tym wieku),"
Ja tam przewidywałem duuuuuuuużą przecenę od 2-go kwietnia. No co, każdy może się pomylić
MJK / 2007-05-05 00:13 / Tysiącznik na forum
Nie, nie trzy Śląskiego. Nic z pierwotnego. Nawet chyba całkiem nieźle w wiedzę byłem uzbrojon. Tylko nie w wiedzę o psychologii, tego zabrakło.

Ech dawne czasy, nadmiar gotówki po kontraktach w arabii.

Łatwo przyszło, łatwo poszło.
needle / 2007-05-05 00:30 / Bez rangi
też miałem propozycję (w sumie kiedyś byłem chemikiem)
a jeśli rynek spadnie o 20% - to moje papiery o 10-12%
czego się bać?
a jak spadnie o 30% (w20 - 2960, uważasz?) to u mnie poniżej 20% - przeżyję, szczególnie, że wróci po kilku miechach, bo ja tanie papierki kupuję - klikniesz nicka znajdziesz dzxiś wpisane
a może z czegoś zdążę wyjść???
a gorzej nie będzie
MJK / 2007-05-05 00:39 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jak dużą masz kwotę. Ale jeżeli spadnie i nie odbije, a bessa sie zacznie. Nie wierzę w to ale kilkuletnie spadki mogą nas nieźle przetrzebić.
Ja tam na kontraktach się nie bawię. Duża oparzelina do dziś boli
needle / 2007-05-05 00:50 / Bez rangi
i ja obracałem nawet 20-ką
teraz tanie papiery
przy takim PKB bessa niemożliwa, chyba, że wojna na terenie kraju...ale mam swojego człowieka w MON-ie - będę wiedział wcześniej
spadki dopiero po końcu podwyżek stóp są - zapamiętaj to jak mantrę
nowicjusz trwoniacy / 2007-05-04 23:17 / "Dawca Kapitału"
czy jest ktos tu z Płocka?mam zamiar z narzeczona jutro tam ruszyc,jakies sugestie?
wiem,ze amfiteatr,katedra warte zobaczenia,moze jakis hotelik ktos poleci,restautacje,pub...
Mozart / 2007-05-04 23:17 / Tysiącznik na forum
moja coreczka skonczyla 1 m-c, zapomnialem o gieldzie, ale portfel rosnie, odwiedze portal za 1 m-c, wszystkie matki karmiace piersia powinny byc odznaczon...pozdrawiam wszystkie panie... tata
kaskadere / 2007-05-04 23:38 / portfel / Tysiącznik na forum
nie kpię, widziałem konwalie kilka dni temu, nie podobają się żonie? Każda kobieta lubi kwiaty, a jak jest romantyczna, to i konwalie lubi.
Mozart / 2007-05-04 23:41 / Tysiącznik na forum
pozdrawiam, bez urazy...samych udanych inwestycji
kaskadere / 2007-05-04 23:46 / portfel / Tysiącznik na forum
dzieciak najlepszą inwestycją l;-) a przynajmniej najwięcej emocji daje. a już wydaje się że wszystko w życiu takie nudne, nawet chlanie dragi koncerty kumple praca chata problemy itp, aż tu nagle: pierwszy uśmiech krok słowo dziecka i czujesz się znów, jakbyś miał 15 lat kasa się nie liczy ani pozycja na drabinie, jest tak fajnie jak na piwerwszych wagarach, przy pierwszym browcu.
MJK / 2007-05-04 23:27 / Tysiącznik na forum
Nie to żebym karmił, a piersią to już w ogóle. Ale pozdrowionka, gratulacje. No i kupże dziecku jakiś papier na urodziny, tak symbolicznie chociaż.
Mozart / 2007-05-04 23:33 / Tysiącznik na forum
pomyslow mam cale mnostwo....tata
kaskadere / 2007-05-04 23:48 / portfel / Tysiącznik na forum
koniecznie pierwsze IPO po jej urodzeniu, co to było?
needle / 2007-05-04 23:23 / Bez rangi
karmiące piersią odznaczone...?
przecież to najbardziej naturalne, czyż nie?
Mozart / 2007-05-04 23:32 / Tysiącznik na forum
sprobuj stary, powodzenia...
kaskadere / 2007-05-04 23:30 / portfel / Tysiącznik na forum
zarąbiście naturalne jest budzić się co kilka godzin i 15 min. nie spać uwielbiam to.
needle / 2007-05-04 23:35 / Bez rangi
ale do innego karmienia też trza wstać, nieprawdaż?
i przerwa we śnie taka sama
dlatego paniom należy się urlop macierzyński, żeby wypoczęły (sam jestem kawalerem, więc o swoje nie zabiegam)
kaskadere / 2007-05-04 23:41 / portfel / Tysiącznik na forum
nie - do innego karmienia zazwyczaj daje się dużo wysokokalorycznego mleka z proszku które zapycha dziecko co najmniej na pół nocy ale jest mniej zdrowe.
Mozart / 2007-05-04 23:43 / Tysiącznik na forum
karmienie piersią jest najlepsze, dzieci po prostu nie choruja, jeszcze raz uklon do pan karmiacych piersia.....tata
needle / 2007-05-04 23:47 / Bez rangi
i dlatego urlop...
każdy z nas był mały i płakał nocami
...a ja mam się kim opiekować
kaskadere / 2007-05-04 23:55 / portfel / Tysiącznik na forum
urlop to młoda mama by miała jakby do pracy poszła więcej odpoczynku: a tak pranie prasowanie karmienie przewijanie kąpanie zakupy spacerki sprzątanie heh dosłownie uniwersalna linia procesowa niemal niezawodna.
needle / 2007-05-05 00:19 / Bez rangi
każda mama to robi (ła)
to naturalne jest
żeby zdrowie dopisywało tylko
a pomyśl tak:
-jak moja po porodzie zachorowała na gruźlicę...(śmiertelną wówczas)
-jak znajomy ma 4 dzieci z niewidomą kobietą
-stryjeczny brat ojca miał 6 i świetnie się wychowali (każde zadbane było i karmione przecież
-przyjaciel ma 9 i życzę każdemu, żeby miał taki poziom wychowania potomstwa
a pamiętaj, że kiedyś nie było tego wszystkiego co dziś i 10 tetrowych pieluch wydawali na talony...
...i wyrośliśmy...
...i żyjemy, na złość niektórym
kaskadere / 2007-05-05 00:22 / portfel / Tysiącznik na forum
OK jasne ale duży RespekT się należy. Każdej mamie, i medal także.
needle / 2007-05-05 00:35 / Bez rangi
ok...ale (o ile wiem) tatuś też się musi trochę napracować i to jeszcze zanim tatusiem został :-)
Mozart / 2007-05-04 23:33 / Tysiącznik na forum
stary, tez tak mialem....tata
needle / 2007-05-04 23:16 / Bez rangi
K ==> needle
pogódź się z tym, że są też ludzie, którzy mają inne od Ciebie oceny sytuacji i podejmuj polemikę merytoryczną, jeśli potrafisz.

!!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!! !!!

Nie potrafię...co się będę chwalił, jeśli i tak Ci nie dorównam
Ale znalazłem kompana, z którym nie wygrasz! każdy zakład przyjmę!!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
2006-08-07 01:28:35 | *.*.*.* | Kenobi
Bądż ostrożny - tnij straty, chroń zyski, uważaj na różne dziwne ruchy jakie mogą być wykonywane dla zmyłki.
`````````````````````````````````````
2006-12-11 09:22:13 | *.*.*.* | Kenobi
Re: Czas na rajd
Właśnie Bloomberg podał, że akcje w Europie, po raz pierwszy od rozpoczęcia wzrostu w 2003 roku stały się pod względem wyceny droższe. Średni C/Z z 12,5 na początku br. wzrósł do 15,4 obecnie. Widać, że hossa pojechała za wysoko i rozmija sie ze spadającymi zyskami spółek. Czas korekty zbliża się.
`````````````````````````````````````````````````````
2006-07-24 14:14:20 | *.*.*.* | Kenobi
Kontrakty są też do gry na spadki, a więc nie ma potrzeby czekać do września, bo spadki tuż,
tuż, jeszcze podtrzymują chorego na kroplówkach i morfinie, aby dotrwać do wyników i licząc
na wzrosty uciec na wyższym poziomie.
`````````````````````````````````````````````````````````
2006-08-11 09:20:11 | *.*.*.* | Kenobi
Re: Kluczowa linia wsparcia
W moim odczuciu mamy normalne odreagowanie spadków. Wiadomo, że byki będą starały się
odsunąć rynek jak najdalej od 3.000, ale nie widzę powodów do kontynuacji hossy.
`````````````````````````````````````````````````````````
2006-07-24 12:50:59 | *.*.*.* | Kenobi
Dobra okazja do ucieczki z pokładu, póki sucho pod nogami.
``````````````````````````````````````````````````````````````
2006-11-28 13:12:31 | *.*.*.* | Kenobi
Więc po co się tłoczyć i za wszelką cenę kupować coś, co będzie tańsze, zupelnie jak na giełdzie...Daleki Wschód już zaczyna się trząść widząc ten spadek dolara.
````````````````````````````````````````````````````````
2006-10-11 00:18:37 | *.*.*.* | Kenobi
... Przecież wiadomo, co muszą robić fundusze z nadmiarem gotówki i dla wciągnięcia szerszego grona spekulantów do gry. Ostatnio chybą przerzucili się
ze "śmieciowcych" na W20, ale już nie bardzo zostaje czym ciągnąć.!!!!!!!!!
`````````````````````````````````````````````````````````````````````
2006-11-14 15:23:25 | *.*.*.* | Kenobi
Dane kiepskie, potwierdzają recesję, producenci nie mogą sprzedać i muszą obniżać ceny (jak
jest dobrze to ceny rosną), obroty detaliczne też spadają.
````````````````````````````````````````````````````````````````````
2006-10-10 23:34:38 | *.*.*.* | Kenobi
Ostatnio nie zagłębiałem się w problemy walutowe, ale złoty dziś osłabiał się do dolara i wzmacniał do euro, co było związane z osłabieniem euro do dolara. Komentatorzy uważąją, że wsparcie na 3,90 nie zostanie przełamane w dół, bo obecne poziomy są uważane za atrakcyjne i inwestorzy kupują waluty (co może być dla nich atrakcyjne jeśli dokonali teraz dystrybucji akcji). W przyszłości spodziewane jest ponowne osłabienie złotego.
```````````````````````````````````````````````````````````````````
2006-10-05 20:54:06 | *.*.*.* | Kenobi
Po tylu złych informacjach trudno się dziwić, że nie ma przekonania do tych wzrostów, które w sporej części były wynikiem zamykania krótkich.
``````````````````````````````````````````````````````````````````````
2006-11-14 18:23:24 | *.*.*.* | Kenobi
Ja wspomniałem o możliwości innej luki niż Ty, zanim jeszcze u nas zaczęło spadać, bo tak
właśnie oceniłem dzisiejsze dane, zupelnie inaczej jak uważała A2 i wiele innych osób, które nie rozumieją co się dzieje, nie potrafią ocenić otrzymywanych informacji, a potem zwykle kierują się błędnymi przesłankami w swoich decyzjach. Przy okazji - po co trzymać S-ki od 2.900 i dokładać do interesu?
```````````````````````````````````````````````````````````````
2006-11-13 18:33:20 | *.*.*.* | Kenobi
Żebyś się nie przeliczył...Wcale nie ma atmosfery do wzrostów, raczej szukanie okazji do redukcji pozycji.
`````````````````````````````````````````````````````````````````
2006-11-20 09:14:53 | *.*.*.* | Kenobi
Zobaczymy co dziś stanie się w Stanach, w piątek jeszcze udawali, że nic się nie stało, a długo tak się nie da, rynek nieruchomo.ści, to była ta kropla, która przepełniła czarę goryczy,
`````````````````````````````````````````````````````````````````
2006-10-19 11:12:15 | *.*.*.* | Kenobi
Teoretycznie masz rację, więc kontynuując tę myśl -na rynek przychodzą złe dane, które są ignorowane lub chwilowo fałszywie interpretowane (widać wyraźne i postępujące spowolnienie gospodarki, przy jednoczesnym utrzymywaniu się inflacji bazowej na niepokojąco wysokim poziomie), może pod wybory, może dla przedłużenia hossy za wszeką cenę, ale w pewnym momencie wszyscy zobaczą, że "król jest nagi". Rajd trwający na giełdach zachodnich praktycznie nieprzerwanie od lipca (odżywiany nadziejami na wstrzymanie podwyżek stóp w związku ze spodziewanym spadkiem inflacji, w czym pomogło przerwanie hossy na surowcach, szczególnie załamanie cen ropy), nie będzie trwał wiecznie. Widać to po rozmijaniu się ostatniego wzrostu indeksów ze wzrostem obrotów. Być może zakończy się realizacją zysków przy okazji trwającej publikacji wyników , które w wyniku ostatniego wzrostu dawno są już w cenach (szczególnie, że widać obniżanie prognoz na przyszłość, co jest zrozumiałe przy spadku tempa wzrostu). Pamiętaj - mamy czwarty rok hossy, załamanie może przyjść w każdym momencie, bez zapowiedzi i ostrzeżeń. Mieliśmy przykład w maju. A w końcówce hossy zawsze dzieją się różne cuda, więc mamy to, co widać.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przepraszam, że trochę długo wyszło, ale doceńcie, że się solidnie napracowałem wyszukując co smakowitsze kąski napisane między lipcem a połową grudnia ubiegłego roku.
Nie ma tu manipulacji i nawet nie oczekuję reakcji polemisty
Tu możemy wyświetlić każdy nasz wpis
ja sądzę, żę nie muszę się żadnego wstydzić...co pisał Kenobi sprawdźcie powyżej sami...
Nie wiem co będzie, ale needle skaleczyła do krwi...
Kenobi / 2007-05-05 02:05 / Uznany malkontent giełdowy
Pisanie w oderwaniu od tego co się działo mało mówi. Nie wiadomo, co chciałeś w ten sposób udowodnić, chyba własną niewiedzę, bo odnieść można wrażenie, że na rynku panowała cały czas niczym niezmącona sielanka samych wzrostów. A prawda jest taka, że własnie w końcu lipca (po odreagowaniu załamania majowego), rozpoczął się spadek trwający cały sierpień i po małym odreagowaniu na przełomie sierpnia i września trwał do początku pażdziernika. Potem byly dwie fale wzrostowe na początku pażdziernika i w końcówce listopada i znów był mocny spadek w grudniu. Ok. 10 stycznia rozpoczął się krótki, ale mocny wzrost, który w lutym zakończył sie podwójnym szczytem i ostrym zjazdem, całkowicie niwelującym tegoroczny wzrost. Teraz ledwo udało się ponownie wdrapać - często na małym obrocie, co stale podkreślali komentatorzy - na trzeci wierzchołek. I to, że sobie jeszcze zafundują może rekord, niewiele znaczy, bo i tak wcześniej czy później nastąpi kolejny mocny spadek, który tym razem powinien potrwać dłużej, bo dane nadchodzące ze Stanów potwierdzają postępujące pogorszenie w gospodarce, co jedynie opóźnione było dzięki wyjątkowo ciepłej zimie. I nie ma znaczenia, czy zacznie się już w najbliższy poniedziałek, czy może 11 maja, albo w końcu maja. Ale kiedy się zacznie, to odbierze sporo z dotychczasowego wzrostu. I o tym mówią i piszą nie tacy specjaliości, jak moja skromna osoba.
barakuda / 2007-05-05 00:19 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Igła, punktuję tego Pana od lipca ub.r. , i co ? ....i nic ... grochem o ścianę ... On swoje wie i szlus... nie doczekasz się normalnej ludzkiej odpowiedzi... z tamtej strony pisze automatyczna sekretarka...
Kilgore / 2007-05-04 23:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To jest zawodowiec, prawdziwy rycerz Jedi. Nie wymięka, nigdy, choćby nie wiem co. I ma poczucie humoru. Lubię typa ;)
red_baron / 2007-05-05 06:41 / Bywalec forum
kenobi i poczucie humoru,to dopiero dowcip
kaskadere / 2007-05-05 00:04 / portfel / Tysiącznik na forum
rzeczywiście on jest trochę jak Mahatma Gandhi odmawia w kółko tę samą mantrę Hare besas harry bessa besa bessa herre harra, iko rekta ikor rekta besso rekta hary hura.
rotux / 2007-05-05 00:09 / Uznany Gracz Giełdowy
no słuchaj rok temu na woodstocku za formułkę prawie jw obiad był, może i ken za darmochę nie mantruje?
kaskadere / 2007-05-05 00:25 / portfel / Tysiącznik na forum
może to wirtualne uosobienie naszych niepokojów, prosto z podświadomości w formacie cyfrowym do sieci leci?
needle / 2007-05-05 00:31 / Bez rangi
cholera wie...jak pokrzyczysz, postraszysz - to znika!
kazelot / 2007-05-05 00:04 / Tysiącznik na forum
Toż to ku....a ze świata burleski
needle / 2007-05-05 00:23 / Bez rangi
dzięki, że się wpisaliście chłopaki
już się zmartwiłem, że imprezki, spanie czy podróże .. i nikt nie doceni, a się napracowałem niewąsko
ja to robię bo warto i żeby pokazać kto ma rację, a kto ...niekoniecznie
żeby ludzie mieli możliwość zdobycia pewnej wiedzy z rzetelnych źródeł
Kilgore / 2007-05-05 00:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Needle, a może Kenobi to Twoje alter ego? W ten sposób można bezstronnie skonfrontować strach bessy z nadzieją hossy, dopuścić do głosu oba i zobaczyć które zwycięża? Przy okazji skanalizować schizofrenię na którą cierpi większość inwestorów ;)))))))
needle / 2007-05-05 00:58 / Bez rangi
wpisy już na górze, bo tu za żółto, OK?
kazelot / 2007-05-05 00:34 / Tysiącznik na forum
Pamiętam,jak pierwszy raz wlazłem na to forum.Nabyłem pierwsze papiery i myślę sobie zobaczę co gadają fachmani.Jeden z pierwszych nicków,który mi się rzucił w oko to był Kenobi.Facet wieszczył armagedon z elementami apokalipsy.Mało się nie rozmyśliłem czy nie dać sobie spokoju z giełdą.Dziś jest jak na razie mój ostatni dzień na tym forum.minął z okładem rok,a on wieszczy apokalipsę z elementami armagedonu.Za rok będzie to samo.Kiedyś trafi i co wtedy po zwale zrobi?-dalej będzie wieszczył to samo.Te typy tak mają
needle / 2007-05-05 00:54 / Bez rangi
ja wszedłem 1,5 roku temu (miałem neostradę dwa miechy) to jeszcze go nie było (zalogował się w lipcu ub. roku i jak widzisz ciągle to samo
nawet coś wówczas wpisałem, ale nie udało się ponownie pod tamtym nickiem pisać
needle / 2007-05-05 00:56 / Bez rangi
a fachmani to ani tu, ani w BM (oczywiście pojedyncze egzemplarze się zdarzają np. ".", ajest kilku dobrych, ale reszta to intuicja trochę doświadczenia raczej
needle / 2007-05-04 23:01 / Bez rangi
Wiem, że jeszcze nie śpisz
Nie musisz odpisywać...chciałbym, abyś przeczytał polemiką merytoryczną , którą zamieszczę...
Położysz się prawdopodobnie w lepszym nastroju!
bo w gruncie rzeczy nie jest z Ciebie przecież zły człowiek
taką robotę masz - rozumiemy
rotux / 2007-05-04 23:17 / Uznany Gracz Giełdowy
dzień dobry cześć i czołem:)
ad 1: bladego pojęcia nie mam o R i B..., kropson pewnie by coś skrobnął, wie, co w funduszach piszczy
ad 2: porządny portfel, podumałem, podumałem i nic bym nie sprzedał
ad 3: trochę zapracowany jestem teraz i jeszcze chory całkiem, ale pod pewnym artykułem sprzedającym tanie akcje pamiętam i jak mi głowa zacznie myśleć to zajrzę a ślad zostawię
tymczasem pozdrawiam i Z gratuluję, dziś ładnie widzę się zaprezentowały zawory kulowe:)
needle / 2007-05-04 23:28 / Bez rangi
-od tyłu: dz. Z. - pon.-śr dogrywka 23, 5 opór (tam się rozegra)
-albo praca, albo choroba (ja mam takie życie, że chorować nie mogę nawet, kurczę!), pochoruj, popracuj...napisz w połowie maja, będzie ok
-dzięki za portfel
-nawet on może nie wiedzieć o sytuacji R&B...po tych konsultacjach raczej na razie nie wejdę...
no i poczytaj ten (nie mój artykuł ciut wyżej - to jest rewelka...ja tylko wybrałem rarytaski!) na każdy wieczór - każdemu z MONEY.pl można podawać
rotux / 2007-05-04 23:45 / Uznany Gracz Giełdowy
właśnie poczytałem:)
niedawno budowałem w simulinku projekcik maleńki - sieć neuronową do rozpoznawania znaków... tak myślę jeszcze ze dwa neurony dokleić, pod bloomberga podpiąć i nazwać kenobi nie byłoby przesadą;-)
na początku giełdowej przygody znaczy się ze dwa miesiące temu też miałem okres kenobizmu połączonego z fascynacją bessokorektozwałką, ale widzę to nie ta droga.. aczkolwiek pozytywny chłodzący rozpalone głowy aspekt obecności na forum kena jest niepodważalny /a byłby efekt jeszcze znacznie lepszy, gdyby ken częściej miał rację../
pozdrawiam
needle / 2007-05-04 23:50 / Bez rangi
ale głupot nie wypisywałeś w tamtym stanie...wręcz przeciwnie
a Kenobiego pochwaliłem przecież dziś (nie po raz pierwszy)...a on mi tak...
...to ja mu tak!
i myślę, że niedługo się mu sprawdzi, ale... jeszcze śpijmy spokojnie
nowicjusz trwoniacy / 2007-05-04 22:58 / "Dawca Kapitału"
Dobry wieczor uzaleznieni:-)odkad mam stycznosc z gpw mysle gospodarczo:-)znaczy troche inaczej patrze i tak na przyklad:dzis przegladam ogloszenia w dodatku praca do wyborczej(wydanie plockie)a tu przyszly debiutant Erbud poszukuje inzynierow i technikow budowlanych (kierownik budowy,inz.geodeta,kierownik budowy statkow!!,tlumacz j.francuskiego),a takze wykwalifikowanych fachowcow na rozne stanowiska,a to wszystko na terenie Belgii,Francji ,Szwecji,Niemiec i UK .... hmmm

Mostostal Plock szuka mistrza budowy

Energopol-Poludnie zatrudni od zaraz!! inzynierow z uprawnieniami budowlanymi o specjalnosci budowa drog i autostrad .Z dopiskiem:perspektywa pracy w Polsce i na Ukrainie.Takze ciekawie....Warren Tys pipki dzis kupil-moze to dobry strzal,

I tak przegladanie ogloszen mi sie skonczylo,ze postanowilem sie z Wami tymi "byc moze rewelacjami" podzielic,pracy dla siebie nie znalazlem,ale wcale mnie to nie zmartwilo:-)

Pozdrawiam wszystkich i podziwiam ,ze tyle czasu poswiecacie inwestowaniu,forum prawie 24h ,ja czytam czesto,ale nie zawsze mam czas pisac,mam nauke,niedlugo sesja takze temu musze poswiecic uwage...
MJK / 2007-05-04 23:06 / Tysiącznik na forum
A ja niby z wykształcenia inż budownictwa jestem. I na co mi przyszło, że programistą zostałem. Nie żebym narzekał, ale takie oferty działają na wyobraźnię (ups z francuskim może kiepsko trochę)
Pozdrawiam
szymon / 2007-05-04 23:04 / Uznany Gracz Giełdowy
dziwisz sie, wszyscy budowlancy wyjechali na zachod. W UK powstalo nawet stowarzyszenie polskich inzynierow budowlanych:). Mialem okazje niedawno odwiedzic budowe w Londynie, polski jezyk czesto bylo slychac....
A oprocz UK sa jeszcze inne kraje.... i kto bedzie te stadiony budowal?? trzeba impotrowac chyba chinczykow :)
nowicjusz trwoniacy / 2007-05-04 23:13 / "Dawca Kapitału"
ja sie nie dziwie temu,ze szukaja-nie zrozumiales mojej intencji.....ja takie ogloszenia odbieram z innej strony,mianowicie,przyszly debiutant erbud ma rozmach,energopol po cos szuka tych inzynierow,czyli jakies perspektywy widze...do inwestowania:-)
szymon / 2007-05-04 23:18 / Uznany Gracz Giełdowy
tak, oczywiscie pracy w budownictwie nie brakuje, ale rak do pracy tez coraz mniej... Konsekwencje sa oczywiste. Ale nie ma co sie powtarzac, na forum sprawa byla poruszana wielokrotnie,
pzdr
kaskadere / 2007-05-05 00:14 / portfel / Tysiącznik na forum
malarz malujący na budowie ściany białą farbą wyciąga np. 8000/mc. Jeszcze lepszy zarobek na ławach fundamentowych.
needle / 2007-05-05 00:25 / Bez rangi
nie wierzę... nie w Polsce
gdyby tak było to sam bym rozważył...
...hossa nie trwa wiecznie...
MJK / 2007-05-04 22:48 / Tysiącznik na forum
Dobry wieczór wszystkim..
Gdzieś tam dużo niżej Samuraj przewiduje wzrosty do środy. Samuraju szacunek oczywiście. Ale mnie to dzisiejsze zakończenie sesji dziwnie wydawało sie jakieś takie. Tzn takie jakby dużo inwestorów/spekulantów spodziewało się spadków w poniedziałek. Tylko nikt za bardzo nie wie jak dużych.
Ja tam prywatnie się spodziewam. Wszak Wig dwudziesty po wybiciu ponad 2% musi troszkę choć odpocząć.
A tak jak dla mnie to śmieszne, ale bieżące kursy mnie nie obchodzą. Mam Fasinga, MCI, PGNIGA tak długodystansowo i PCG pod PP spekulacyjnie. Acha i jakieś 40% w gotówce czeka na okazje. Może właśnie na poniedziałek?
szymon / 2007-05-04 22:48 / Uznany Gracz Giełdowy
chyba codziennie czytajac espi mozna znalezc info dot emisji akcji.... wyglada to tak jakby firmy nic nie robily tylko produkowaly akcje. A jak patrze za ile sprzedali gadu gadu to nie moge uwierzyc.
Tez skladam prospekt do KNF, szymon development :)
rotux / 2007-05-04 23:09 / Uznany Gracz Giełdowy
ee tam stary pomysł:P
Kilgore / 2007-05-04 23:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja już złożyłem, na wzór IBS, osobiście wchodzę w deweloperkę. Podałem też info że najpierw sprzedam ziemię pod Piasecznem a potem że nie sprzedam. Jak IBS tak zrobił poszedł 60% w górę w ciągu jednej sesji. Ja też chce.
needle / 2007-05-04 23:30 / Bez rangi
zły pomysł...
...ubrania na siebie nie dostaniesz!!!
Kilgore / 2007-05-04 23:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dlatego po cichu zbieram Bytom, jak już go przejmę zamówię sobie gajer dowolnej wielkości. Tak apropos, kolejny tydzień Bytka udało mi się przewidzieć. Jakby co już wiem co będzie w przyszłym tygodniu ;)))))
needle / 2007-05-04 23:55 / Bez rangi
a to cwany jesteś, tu poważanie znajdziesz
ja odzieżowych chyba nigdy nie miałem
wiesz, wydawało mi się że one nie urosną, a z pewnością mniej niż stalowe np.
nawet miały wyceny ok 3-4 c/z - nie brałem
Kilgore / 2007-05-05 00:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie mam tak z żadnym innym papierem, po prostu wgapiałem sie w niego tak długo że zacząłem słyszeć myśli pozostałych graczy. A co do poważania to się zupełnie nie kwalifikuję, wszystkie moje "proroctwa" są z przymrużeniem oka, jestem silnie nieopierzony ;). Mam na razie farta i uczę się grać ze zrozumieniem, w czym bardzo mi to forum pomogło.
warren buffet / 2007-05-04 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tam ponoc sama mafia mieszka :)
szymon / 2007-05-04 23:08 / Uznany Gracz Giełdowy
Kilgore to gangster :) kupuje Twoje akcje:) z mafia nigdy sie nie straci :)
pzdr
Kilgore / 2007-05-04 23:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Znakomicie. Rzucisz pierwszy kamyczek a reszta pozabija się PeKaCem, będziesz zarobiony jak nikt ;)))
needle / 2007-05-05 00:01 / Bez rangi
oni z daleka...pomylili z Pruszkowem
chyba, że o Wachowskiego chodziło - też nieciekawy typek
voodoo child / 2007-05-04 22:56 / "Slight return"
Ja nie moge pojąć jak można kupować akcje GG
kaskadere / 2007-05-05 00:16 / portfel / Tysiącznik na forum
a oglądałeś np. telezakupy, pomyśl jakie tam g ówn o ludzie kupują
needle / 2007-05-05 00:33 / Bez rangi
odradzałem garnek zaprzyjaźnionemu nauczycielowi!!! (szybkowar za 490)
myślicie, że mnie posłuchał?
warren buffet / 2007-05-04 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dokladnie to samo obserwuje, PP goni PP, ale czemu sie dziwic... kiedy maja byc te PP, jak KGHM bedzie po 20 zł ??
futurek_LOGO / 2007-05-04 23:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
lub po 120 zl PRAWIE 100 zl robi roznice ale nie wszystkim :-) a tak mam pyt Lukasz jakie masz typy spolek ktore beda rosly jak wszystko bedzie spadac - pytam o to A2 od jakiegos czasu ale sie nie zdradzila jeszcze :-)
nielogo / 83.29.54.* / 2007-05-04 23:30
odpowiedź masz we własnym poście: "[...]jak wszystko bedzie spadac"
;-)
barakuda / 2007-05-04 22:43 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Brydzia, napisz , proszę , co widziałaś na wykresie Dow ????...
Longterm / 2007-05-04 22:34 / Mostek Zwyciężymy!
To znowu ja:-) piszą o nas na bloombergu!!! To zawsze pewna reklama naszego grajdołku - wpominają nawet Stalexport:-)
Longterm / 2007-05-04 22:46 / Mostek Zwyciężymy!
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601084&sid=ad8z4YGs5tw4&refer=stocks
needle / 2007-05-04 22:36 / Bez rangi
to będą pisali o polemice KENOBIEGO z NEEDLEM
będą musieli...szykuję coś!
Longterm / 2007-05-04 22:39 / Mostek Zwyciężymy!
Kenobi to ten specjalista Hutmena od kontraktów na miedź?
maju / 2007-05-04 22:31 / portfel / Bywalec forum
....w przerwie pommiędzy czynnym wypoczynkiem chciałem sie dzisiaj radośnie pochwalić zdziwieniem moim Ecardem spowodowanym, radosnym zadowoleniem z powodu powrotu Bytomia do cen przyzwoitych, tradycyjnie sppokojnie podejść do swobodnie powolnych acz jednokierunkowych ruchów Barlinka, powrotu po korekcyjnego NowejGali....no i co zdziwiło mnie najwięcej wzmożonych ruchów na Wasko...i właśnie o przyszłość ostatnich 3 wymienionych ewent. obecne tu techniczne wróżki zapytować z pewną nieśmiałścią??
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy