Forum Forum emerytalneInne

Była prezes ZUS: Tusk musi być bezwględny. Pomysły Pawlaka to PRL

Była prezes ZUS: Tusk musi być bezwględny. Pomysły Pawlaka to PRL

Wyświetlaj:
miller / 83.142.117.* / 2012-03-13 13:53
"...Coraz dłużej pozostajemy w dobrej formie. Lepiej się odżywiamy, lepsza jest opieka zdrowotna, lepiej też dbamy o naszą kondycję..."
no z tym odżywianiem i lepszą opieką zdrowotną to ją chyba poniosło... pewnie miała na myśli opiekę dla VIP-ów;))
tomcio_paluch / 2012-03-13 11:19 / Bywalec forum
Tyle pracowała, ale ekspertem to może jest od popierania Donalda Tuska. Zero profesjonalizmu, nawet nie potrafi zrozumieć pytania, żenada.
pierożek / 91.199.250.* / 2012-03-13 08:13
jest lekarstwo na demograficzną katastrofę. Należy wpuścic do Polski trochę Arabów i Turków, oni nam odmłodzą (i przy okazji upiększą)społeczeństwo. Ale dla "konserwatywnych" w większości Polaków - katolików to jest nie do pomyślenia. Ciemnogród!
Ck61 / 93.200.40.* / 2012-03-13 10:54
Oczywiście a ty będziesz na nich pracował.
tedi.s / 82.160.42.* / 2012-03-13 08:05
Alternatywa dla wieku emerytalnego:

1. Nie defraudować składek i nie wykorzystywać ich na inne cele.
2. Uprościć podatkowe prawo na tyle, żeby było czytelne dla przeciętnego człowieka, a nie tylko prawników. Bez możliwości różnej interpretacji urzędów skarbowych tych samych przepisów.
3. Uprościć prawo administracyjne do stanu logicznego, tak aby można było zmniejszać administrację do minimum. Nadwyżki staną się sferą produkcyjną.
4. Skończyć z braniem pożyczek w imieniu narodu, tylko dlatego, że banki chcą je dać.
5. Rozsądnie planować wszelkiego rodzaju inwestycje, tak aby nie powstawało rozdrobnienie i sprzeczności inwestycyjne.
6. Planować do realizacji tylko te inwestycje, które są potrzebne narodowi i które w perspektywie czasu nie będą przynosić strat.
7. Podpisywać korzystnie wynegocjowane umowy międzynarodowe. Niekorzystnych nie podpisywać wcale, a jeśli nie ma innej możliwości, to po podpisaniu natychmiast tworzyć alternatywę.
8. Dywersyfikować monopolistów.
9. Założyć banki gminne i wojewódzkie, tak aby gminy i województwa mogły sobie pożyczać pieniądze na inwestycje. Wtedy odsetki też pozostaną w kraju.
10. Stworzyć mechanizmy preferujące polską przedsiębiorczość i polską myśl techniczną oraz naukową, tak aby Polska miała zyski z tego tytułu.
11. Stworzyć mechanizmy rozliczające polityków z ich działalności m.in. tak aby politycy nie mający wystarczającego przygotowania merytorycznego, nie mogli obejmować określonych stanowisk. Określić wymóg wiedzy minimalnej na danym stanowisku politycznym - tak aby żaden polityk na swoim stanowisku nie robił oczu misia Uszatka, kiedy podlegli pracownicy chcą mu coś ważnego przekazać.
12. Przeanalizować struktury administracyjne w taki sposób, żeby w miarę równo obciążyć pracowników administracyjnych obowiązkami. Skończyć z rozdawnictwem stanowisk administracyjnych na zasadzie "znajomych i przyjaciół chomika".
13. Wprowadzić kadencyjność dla stanowisk administracyjnych i obiektywne oceny przydatności osób i ich obowiązków (najlepiej stworzyć mechanizm oceny komputerowej w celu niedopuszczenia do manipulacji).
14. Zreformować służby mundurowe, przywracając im sens służby powyżej 28,5 roku. Można to zrobić przywracając system emerytalny sprzed ostatniej reformy lub tworząc zbliżony. Wtedy mundurowi służyli po 40-45 lat i dało się.
15. Każdą przeprowadzoną dotychczas prywatyzację przeanalizować pod kątem jej zgodności z obowiązującym prawem. Jeśli przy prywatyzacji były nieprawidłowości, to obecni właściciele sprywatyzowanych przedsiębiorstw powinni zapłacić domiar do ceny rynkowej. Nie należałoby tych przedsiębiorców karać inaczej niż domiarem. Nie powinno to dotyczyć bandytów itp. wyrzutków.
16. Zaktywizować zawodowo osoby w wieku absolwenckim, niepracujące w wieku przedemerytalnym i emerytów. Aktywizacja mogłaby polegać na dawaniu preferencji podatkowych (np. 10% za stanowisko preferencyjne) dla przedsiębiorców zatrudniających absolwentów i pracowników w wieku emerytalnym lub przedemerytalnym (powyżej 50 lat). Z tym że nie więcej niż 1 stanowisko na 10, bo inaczej przedsiębiorcy to wykorzystają na niekorzyść pracowników i państwa.
17. Zaktywizować ludzi na wsi do produkcji rolnej, tak aby ich produkty stanowiły konkurencję dla importowanej obecnie żywności. Ponadto wprowadzić obowiązek zdobycia alternatywnego zawodu, tak aby było możliwe odejście ze wsi tam, gdzie byłaby praca w wyuczonym zawodzie.
rudy 102 / 82.160.42.* / 2012-03-13 08:00
Głupia kobieto mundurowi nie pracują tylko służą a to zupełnie co innego.
Perpaulo1 / 89.78.140.* / 2012-03-13 08:56
Mundurowi służą nie pracują? No bo kto będzie chronił rządzących ze zrozumieniem przed niezadowolonym społeczeństwem które wyjdzie na ulice.Dla większej integracji dajcie im premie po 570tyś zł to jeszcze bardziej docenią system "demokracji".Aparat ucisku musi być silny i sprawny o tym dobrze wie Donek
teed / 82.160.42.* / 2012-03-13 07:53
Wiktorow będąc prezesem ZUS sama marnotrawiła nasze pieniądze budując pałace dla swoich nieudolnych urzędasów i zarabiając dziesiątki tysięcy miesięcznie. Teraz śmie pouczać innych, że muszą harować za minimalne wynagrodzenie prawie do śmierci. Ja myślę, że najlepszym pomysłem byłaby eutanazja od chwili przejścia na emeryturę. Oczywiście eutanazja dla tych z najwyższymi emeryturami a oszczędności będą gwarantowane.
aHryna@com / 89.161.32.* / 2012-03-14 13:15
brawo.za.smiala.itrafna.wypowiedz,.mimo.iz.jestem.na.wczesniejszej.emerytuze.wiem.co.to.jest.ciezka.praca.skoro.czuje.sie.na.silach.niech.idzie.reszte.dopracowac.do.huty.lub.kopalni.a.nie.decywtedyduje.o.innych.za.naszeciezko.zarobione.grosze...
Marek ze Swarzędza / 159.205.93.* / 2012-03-13 07:38
a przyczyną problemu jest mizerny rozwój godpodarczy, ogromne bariery biurokratyczne, brak stabilizacji. Z tego wynikają: mała dzietność, wyjazdy za granicę,itd.
kola458 / 95.48.186.* / 2012-03-13 07:29
zacznijmy od teraz redukcja wszystkich świadczeń o połowę. Wtedy my młodzi zgodzimy się na zmiany wieku emerytalnego.
Senior62 / 93.154.159.* / 2012-03-13 02:39
Ta zarozumiała, głupia baba przesiedziała cała życie w państwowym urzędzie i nigdy nie zetknęła się z życiem. W dzisiejszych realiach rynkowych człowiek w wieku 45 lat jest już staruszkiem, którego nikt nie zatrudni. Więc nie będziemy "pracować dłużej" tylko po prostu dostaniemy mniejsze emerytury. Oczywiście nie poprawi to budżetu, bo rządząca banda i tak wszystko zmarnuje.
Ck61 / 93.200.40.* / 2012-03-13 07:59
Wcale tak nie jest! W Niemczech wprowadzono to wcześniej. Już dzisiaj obserwuje sie ze ludzie po 50 są bardzo interesujący na rynku pracy. W miarę czasu będzie sie to przesuwalo. Zaleta jaką podaje sie dzisiaj zatrudniając starszych to doświadczenie, lojalność i chęć uczestniczenia w życiu a nie zostać odsunietym. Nasze miejsca pracy poprzez postep techniczny zmieniają sie. Nie pracuje albo będzie sie pracowało tak cieżko fizycznie. Oczywiście dla niektórych zawodów gdzie jest większe obciążenie fizyczna praca powinno sie zrobic inne kryteria. To podniesienie wieku emerytalnego nie jest od dzisiaj. W międzyczasie żyjemy dłużej i zdrowiej. I to jest fakt.
tolek bolek / 83.142.117.* / 2012-03-13 14:02
ooo, zapraszam na oddziały onkologii, kardiologii- tam jest rzeczywisty obraz wiekowy tych żyjących dłużej i zdrowiej. Dłużej to żyją Ci, którzy mają teraz po 70, 80 lat ale ich lata produktywne przypadły w czasie PRL. Ci których lata produktywne przypadły w latach 80,90 i później to jeszcze nie wiemy czy dożyją 70 lat. Stres wykończy wszystkich młodych ludzi przez ukończeniem 60-ciu lat i o to w tym wszystkim chodzi.
Ukrainiec01 / 2012-03-13 14:38
Bezwzględny? bezwzględny to On już jest...a oprócz bezwzględności można dołączyć również zaślepienie...
kiepsko / 213.77.66.* / 2012-03-12 23:26
ja już mam dość nie mam już z czego zaciskać pasa i oszczędzać nie mam pracy mąż nie ma pracy mamy syna więcej dzieci nie planujemy już i tak o jedno za dużo mieszkamy w małej miejscowości praca tylko po znajomości chociaż dobrze się uczyłam skończyłam studia a w urzędzie pracy rejestruje mnie koleżanka ze szkoły średniej która dwa razy kiblowała w tej samej klasie; wszystko w tej j****** Polsce po znajomości to jak ma się tu cokolwiek rozwijać
bolesław1 / 178.235.48.* / 2012-03-12 21:54
Dla tych wszystkich zdegenerowanych polityków , zepsutych przez władzę i pieniądze ,zwykly człowiek , ile by nie pracował - to zawsze za mało pracuje. Za dużo zarabia i w ogóle trzeba z niego zedrzeć ile się da. Kiedy polacy urządzą znów sierpień , jak w 80 r ? Tym razem bez bolka . Trzeba iść na warszawę , pogonić tych pasożytów .
matros61 / 217.113.229.* / 2012-03-12 21:21
Najlepszą reformą emerytalną jest krótkie zdanie: Emerytura lub Praca, a nie Emerytura i Praca.
Wszystko staje się jasne i przejżyste
baj / 89.231.251.* / 2012-03-13 20:16
" przejżyste "?...przejrzyste to by było gdyby emeryt otrzymał uczciwą emeryturę za uczciwą pracę a narazie to tak nie jest...uczciwy swą pracą niewiele zdobył i emeryturę też ma niewystarczającą więc dorabiać musi choćby nie chciał ,by godnie żyć i nie żebrać...
konfiskator / 79.163.171.* / 2012-03-12 20:33
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - szklarek.]
Ck61 / 93.200.40.* / 2012-03-13 07:47
Rozumu to ty nie masz za grosz. Dziwie sie ze takiemu pozwala sie publicznie wypowiadać. To swiadczy tylko o zacofaniu. Popatrz chodząc po ulicy ile rodzin z małymi dziećmi widzisz. Ile młodzieży? To jest fakt ze młodych jest coraz mniej i trzeba teraz coś robić żeby przyszłych pokoleń nie zajechac!!! A nie patrzeć na takich prostakow i egoistow.
25-latka / 83.9.235.* / 2012-03-12 20:07
Podpierają się niżem demograficznym. Jednak jak ma go nie być, skoro są niskie zarobki przez które nas na nie nie stać. Faktycznie mam 25 lat, ale przy połowie pensji 550 zł miesięcznie ciężko mieć chociaż jedno dziecko. I zgadzam się z tym, że za dużo jest przywilejów w polityce i niestety mundurówkach. podejrzewam, ze przy tym poborze Zusu to więcej bym miała gdybym sama te pieniądze co mi zabierają wpłacała na konto przez te wszystkie lata.
Ck61 / 93.200.40.* / 2012-03-13 08:12
Problem w tym ze tego sie tak nie da zrobić. Dewaluacja zjadla by całe oszczędności. Proszę sobie tylko zobaczyć ile kosztował samochód 20 lat temu. Lub inne dobra. Np. Prąd chleb, mięso itd. System rentowych funkcjonuje tylko na tej zasadzie ze kiedy ja pracuje, z moich ubezpieczeń opłacani są renciści. Kiedy ja pójdę na rentę bedą to robić inni. Tylko ich będzie mniej a rencistów wiecej. Najlepszym zabezpieczeniem na starość jest własne mieszkanie itp. Żeby w puzniejszm czasie mieć jak najmniejsze obciążenia. I nie ma sie co łudzić ze będzie inaczej. Przed nami jeszcze inne drozyzny do których musimy sie odpowiednio przygotować np. Energia. I to nie ma nic z polityka wspólnego!!!
antymatrix / 46.169.39.* / 2012-03-12 18:57
TO JEST REFORMA DLA PREZESÓW, POLICJANTÓW, WOJSKOWYCH, PROKURATORÓW I CAŁEJ TEJ PASOŻYTNICZEJ ŚMIETANKI ŻYJĄCEJ Z PODATKÓW- BO TA 'ZGNILIZNA SPOŁECZNA' TAK JAK DAWNIEJ POPIERAŁA PZPR DZISIAJ POPIERA PO ALBO PALIKOTA. PRZYPOMNĘ ŻE W LATACH 2007-2011 PAN PREMIER WYGENEROWAŁ 200TYS NOWYCH ETATÓW URZĘDNICZYCH Z NIECAŁYCH 400 MAMY 600 TYS DARMOZJADÓW . ONI POSIEDZA SOBIE NAWET DO 70
BIORĄC PREMIE I NAGRODY MOŻE NIE AZ TAKIE JAK TEN OD STADIONU ALE I TAK Z PODATKÓW.

Najnowsze wpisy