Forum Forum dla firmKadry

Byłeś karany? Kiedy pracodawca może zadać takie pytanie?

Byłeś karany? Kiedy pracodawca może zadać takie pytanie?

Wyświetlaj:
MichałGG10854531 / 95.49.23.* / 2013-02-10 19:13
pracuje od paru dni na stacji bezzynowej i jutro podpisuje umowę, w niej jest zawarte oświadczenie ( ja nizej pod, oświadczam, ze nie jestem karany etc.) ale sęk w tym, ze jestem karany, ale oswiadczenie podpisze, bo zawód kasjera sprzedawcy nie jest w grupie zawodów , w których wymagana jest niekaralność.
alph3r / 77.112.222.* / 2009-09-19 16:25
nasze kochane panstwo nic tylko mysli, jak tu dopomoc przestepcom

najlepiej zabrac przedsiebiorcy wszystkie prawa, bo przeciez przestepca to cos wyzszego niz przedsiebiorca - ma prawo sobie robic, co chce, a w przyszlosci i tak nie musi liczyc na niczyja laske i przed nikim sie tlumaczyc
korena / 89.70.144.* / 2012-05-11 15:52
Właśnie trzeba umożliwićludziom skazanym powrót do normalności ,a poza tym a KRK znajduje się mnóstwo osób ,które popełniły występki w odległej przeszlości i byli skazani na wyrok w zawieszeniu i niestety takie osoby mają z tego tytułu problemy ze znaleźieniem pracy przez dobre kilka lat. Moim zdaniem pracodawcy powinni mieć możliwość żądania takiego zaświadczenia jeśli uzasadnią celowość inwigilowania przyszłego pracownika. Oczywiście nie jestem za tym aby mordercy,pedofile otrzymywali pracę gdziekolwiek chcą. Ludzie którzy nigdy nie siedzieli w więzieniu moim zdaniem nie powinni się znajdować w takim rejstrze przez 5 lat!
szklarek / 2012-05-14 10:40
No więc właśnie- po co wyważać otwarte drzwi- jest KRK....

i Ustawowe terminy i warunki zatarcia wyroku. Jeśli z jakichś powodów nie doszło do zatarcia automatycznego - były skazany może wykazać w życiu nieco zaangażowania i do zatarcia takiego wyroku doprowadzić składając wniosek.

Więcej:


http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/krajowy;rejestr;karny;-;kiedy;nastepuje;zatarcie;skazania,7,0,350727.html
Bla bla / 83.4.210.* / 2011-03-03 20:58
Tak pisać może tylko debil jak można zabronić komuś kiedyś tam karanemu powrotu do normalności pracy i życiu w społeczeństwie odizolowanie takiej osoby zmusza go do powrotu do przestępstwa i jest ogromnym zagrożeniem społecznym. Oczywiście ograniczenia jaki najbardziej ale to już jest wyżej napisane.
graNNNanaTT / 77.254.101.* / 2009-09-15 14:36
a jak bylo sie karanym i zaklada sie wlasna firme to przed samym soba tez trzeba takie oswiadczenie zlozyc? jak sie tego od siebie zarzada oczywiscie . . .
przeciez to i pracownik powinien zarzadac swiadectwa o niekaralnosci o szefa czy nie pracuje u bylego bandyty?
ateista powinien katolika pracodawce zapytac sie czy ten jest wyspowiadany?
dlaczego w CV nikt nie patrzy na to czy pracownik np. nie pali papierosow i nie uzywa alkoholu? przeciez wydajnosc wzrasta od razu i nie ma problemu, ze zamiast pracowac bedzie papierosy palil, albo spoznial sie czy zawalal prace z powodu alkoholowego upojenia?
w zakladzie pracy musi byc tez mila atmosfera . .
a jesli ktos byl ukarany mimo ze nic nie zrobil? w wiezieniach tez niewinni siedza czy skazywani sa na kare smierci niewiniatka . . .
po co komu imiona rodzicow skoro czlowiek z rodzina nic wspolnego nie chce miec i sie odcina od nich jak moze??????? to glupota straszna!
szkoly nedzne sie mialo to wstyd sie do nich przyznawac (np. brak konta na eNKeju dla pochwalki i poszanowaniu swych prywatnych danych)
a nie sorka . .. powalilo mi sie (klania sie brak czytania ze zrozumieniem)

Najnowsze wpisy