Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Byli emigranci chcą po 5 tysięcy na rękę

Byli emigranci chcą po 5 tysięcy na rękę

Money.pl / 2008-08-13 07:39
Komentarze do wiadomości: Byli emigranci chcą po 5 tysięcy na rękę.
Wyświetlaj:
man13 / 2008-08-13 08:51 / Tysiącznik na forum
Gazeta Wyborcza przypomina źe RP to nadal yrzeci świat ze swymi układami z IV RP.
boa / 193.46.186.* / 2008-08-13 08:35
Niestety sam język i dawno temu ukończone studia w jakiejs marnej szkole gotowania na gazie nie wystarczą. Przecież większosć to ma doświadczenie tylko na przysłowiowym "zmywaku", a lepsze kwalifikacje mają osoby po średniaku, zostały w Polsce i wzięły się do pracy, a nie zdezerterowały !! Prawda jest taka, że nasza "zmywakowa" inteligencja nie ma tu po co wracać.
kolohon / 195.177.83.* / 2008-08-13 10:14
Regulamin forum
boa / 193.46.186.* / 2008-08-13 11:53
A co Ty możesz o mnie wiedzieć - niestety swoim wpisem pokazałeś obraz przecietnego emigranta. Pomijam tych którzy mają cos w głowie ale wraz z emigracją ubyła nam znaczna część dresów i innych wyrzutków, którzy nie mogli sobie tu poradzić.
Pracuje w Polsce i zarabiam najpewnie wiecej niż Ty na uchodźstwie. Daję pracę młodym ludziom, ale wolę zatrudnić ambitną osobę po liceum niż Taki Egzemplarz jak TY, nawet jeśli kiedyś skończył studia.
Podejrzewam również, że zwiedziłem wiecej niż TY.
HighNRG / 78.105.238.* / 2008-08-13 09:03
Dwie rzeczy.
1) Zastanowmy sie, jaka nacja najczesciej pracuje na przyslowiowym zmywaku w Polsce?
Belgowie, Francuzi, a moze biedni Zimbabwczycy? Nie - Polacy! Dlaczego wiec rowniez konsekwentnie nie wrzucisz wszystkich w Polsce do jednego wora mowiac "My, tu pzoostali "zmywaki" w Polsce..." ?
2) Czy komus kto opuscil Pcim Dolny i pojechal po kariere do Warszawy tez powiesz "Te, widac nie dajesz sobie rady na naszym kartoflisku, i dezerterujesz!! Nie masz co tu wracac! " ?

Dziekuje za uwage
boa / 193.46.186.* / 2008-08-13 10:01
ad1. Odnoszę się do emigracji, bo tego dotyczy artykuł!! Czytałeś, bo się poważnie zastanawiam ?? Jak ktoś pojechał i pracował tam na przysłowiowym "zmywaku" to z jakiej racji, bez jakiegokolwiek doświadczenia ma teraz dostać pracę niefizyczną ?? Znam mnóstwo osób, które wyjechały nie na zmywak, ale do pracy "głową" - powroty i wymagania takich osób są zrozumiałe, ale pozostałych NIE !!
ad2. Sytuacja jest taka sama! Z jakiej racji miałbym zatrudnić osobę pracujacą w Warszawie w garkuchni po powrocie do Pcimia na stanowisko kierownika/naczelnika w biurze i płacić mu niewiadomo ile pieniędzy skoro nie ma doświadczenia w innej pracy !! Rozumiem, że moze mi pozmywac gary ale nie dbać o finanse na przykład !! Wole zatrudnić osobę zaraz po liceum, bo można ją wiele nauczyć, a nie kogoś kto ma wielkie mniemanie o sobie bo pracował w UK w markecie i zarabiała tam 1tys funtów.

Do pewnego stopnia BYŁA to dezercja bo pozostałe 36mln ludzi jakoś musiało sobie tu radzić i jak widać z wyników gospodarczych radziła sobie całkiem z*********, pomimo BRAKU PRACOWNIKÓW.

Łatwo jest przyjść teraz na gotowe, niestety tym którzy wyjechali do pracy fizycznej nie będzie łatwo tu wrócić, bo nikt za język, który i tak po 3 latach w UK potrafi załamać niewiele tu da !!
HighNRG / 194.203.84.* / 2008-08-13 10:57
"Łatwo jest przyjść teraz na gotowe, "

Bosz co za logika, szczeka opada, a druga jeszcze nizej.

Oczywiscie pieniadze z Unii, dzieki ktorym powstaly tysiace miejsc pracy Polsce "sie naleza". To mieszkacy Unii (podatnicy) tak naprawde wplacania pieniadze Polsce- wczesniej musiemi dorobic sie bogactwa, by bylo ich na to stac. A Polacy w Polsce korzystaja. To przeciez tez jest "na gotowe".
Rodzac sie tez przybywasz na ten swiat "na gotowe". Zamiast orac pole, latac z dzida za lesnymi zwierzetami. Lazisz wszedzie czy piechota? Jezdzisz autami, autobusami, tramwajami? Ktos je musial wynalezc, nie byle(a)s to ty - no dalej, krytkuj siebie, ze latwo tak sobie przyjsc na gotowe.

Potrzebne kolejne przyklady prostoty i bzdurnosci takiego rozumowania?
boa / 193.46.186.* / 2008-08-13 11:37
Co za ABSURD: jeszcze masz człowieku czelność opowiadać bajki, że poprawa sytuacji gospodarczej w Polsce to Unia nam dała. Napewno z podatków od "zmywakowych" pensji - bo może jeszcze to byś chciał napisać.

NIE OPOWIADAJ BAJEK - Polska byłaby na tym samym poziomie rozwoju co teraz nawet bez funduszy - a wiem bo zajmuję sie ich obsługą. Fundusze mogły sie przyczynić do rozwoju niewielkiej Irlandii ale nie Polski.

Nie przedstawiasz jakiegokolwiek argumentu z którym wartoby było dyskutować a to co napisałem dotychczas to jedynie brak wiedzy, frazesy i "kolejne przyklady prostoty i bzdurnosci".

Zastanawiam się jakie masz wykształcenie i czy czasem nie jesteś kolejnym frustrowanym emigrantem, który nie oferując nic szczególnego polskiemu pracodawcy chciałby zarabiać tak jak w UK. Niestety czeka Cię ciężkie lądowanie w Polsce, lepiej sie spiesz bo do jedynej pracy którą umiesz wykonywać, czytaj przysłowiowy "zmywak" zatrudnimi kogoś innego. NIE LICZ NA COS WIECEJ !!
HighNRG / 194.203.84.* / 2008-08-13 12:09
"Polska byłaby na tym samym
poziomie rozwoju co teraz nawet bez funduszy - "

Pomine te opinie wymownym milczeniem.

"czeka Cię ciężkie lądowanie w Polsce,"

Nic mnie takiego nie czeka, bo nie jestem zainteresowany, chocbys o to skomlal.

" lepiej sie
spiesz bo do jedynej pracy którą umiesz wykonywać,
czytaj przysłowiowy "zmywak" zatrudnimi kogoś
innego. NIE LICZ NA COS WIECEJ !!"

Twoja wiedza o mnie mnie poraza. To ciekawe co piszesz. A powiedz no jeszcze, co jadam na sniadania, jak zyje, jaki jest moj ulubiony kolor i typ muzyki? Wymien krysztalowa kule, ta z odpustu ktora uzywasz, jest do niczego hehehe
boa / 193.46.186.* / 2008-08-13 12:23
Czytać ze zrozumieniem po polsku też nie umiesz. Napisałem:
"Zastanawiam się jakie masz wykształcenie i czy czasem nie jesteś kolejnym frustrowanym emigrantem..."

Cieszę sie, że nie jesteś zainteresowany - u mnie pracy i tak byś nie znalazł, a płacę całkiem nieźle i żaden z moich pracowników nie zamierza wyjechać !!

Polecam kurs czytania po polsku !! Chociaz czytanie czytaniem, trzeba jeszcze zrozumieć !!
HighNRG / 194.203.84.* / 2008-08-13 12:40
"Napisałem:
"Zastanawiam się jakie masz wykształcenie i czy czasem nie jesteś
kolejnym frustrowanym emigrantem..." "

napisales duzo wiecej dalej, ujawniajac tym samym Twoja logike myslenia, polegajaca na tzaklinaniu rzeczywistosci gdzie popadnie.

"Cieszę sie, że nie jesteś zainteresowany - u mnie pracy i tak byś nie
znalazł, a płacę całkiem nieźle i żaden z moich pracowników nie
zamierza wyjechać !!"

i po co ten zbedny bzdet? ja nie pisze Ci, ze gdybys chcial pracowac u mnie myjac kible za marna jalmuzne, to rozesmial bym Ci sie w twarz i Cie nie przyjal. Jaka wartosc dodana taki dodatek do dyskusji wnosi?
boa / 193.46.186.* / 2008-08-13 13:01
Dla mnie mycie toalet nie uwłacza niczyjej godności, ale wolę Ci w tym nie towarzyszyć. Nigdy w życiu nie zaśmieję się ani w twarz, ani za placemi osoby, która uczciwie pracuje, obojetnie co robiąc.
"Lepiej z madrym zgubić, niż z głupim znaleźć" temat do rozmowy. Życzę Ci jak najlepiej - ja również pracowałem na Zachodzie, choć pewnie nie tak jak Ty.
Cieszy mnie że wraz z emigracją kraj opuściło również wielu cwaniaczków, dresów i lumpów, którzy nie mogli sobie tu poradzić, ale z tego co wiem nie radzą sobie również w UK.
Dzięki temu mogę spokojenie wyjść na swoje osiedle i się przespacerować.
Lepiej, że są tam niż w Polsce - problem jak widze nie zniknął, ale przynajmniej się znacznie oddalił. Im dłużej tam zostaną tym lepiej.

Pozdrawiam i kończę zarazem dyskusję
wrona 24 / 2008-08-13 07:50
W głowach im się poprzewracało. Przez 3 lata pracował na zmywaku, wrócił do kraju i od razu chce być kierownikiem. Dlaczego nie prezesem???
marek 19.53 / 83.24.13.* / 2008-08-13 08:33
O wyrównanie powinni zwrócić się do Tuska - to on ich przekonywał jacy są zdolni i wykształceni.
p.K.W. / 77.254.137.* / 2008-08-13 09:08
O czym ty mówisz! "Szkoda jak kto głupi" Zostaw Tuska w spokoju. Niech każdy pilnuje swoich interesów, a nie tylko żąda, żąda, żąda!!!
@@@ / 89.77.202.* / 2008-08-13 10:21
Slusznie bo Tusk tylko obiecuje, obiecuje, obiecuje.
wks / 193.46.186.* / 2008-08-13 08:44
Ja tylko pragnę przypomnieć, że Tusk nie siega do swojej kieszeni tylko m.in. do mojej grzebiąc mi koło chu....ja. Ja za wczasu stanowczo protestuje przeciw takim zapędom. :)))
Greeder / 212.123.21.* / 2008-08-13 07:39
Koń by się uśmiał. Niewolnikom zamarzyły się pieniądze. A wracać do barów w Anglii! My se zatrudnimy Mołdawian!
abdn / 217.171.129.* / 2008-08-13 11:00
ile tu zawiści.. z kad sie to bierze? czy naprawde tak trudno zrozumieć że każdy chce zarabiać tyle pieniedzy aby byl w stanie utrzymac rodzine siebie i jeszcze żeby coś ekstra zostalo na przyjemności?

a niech se zarabiaja po 10tys na rekę co sie tak burzycie wy płacić im nie bedziecie..

a tak dla waszych informacji to policzcie sobie ile wszyscy emigranci wysłali pieniedzy do polski przez ostatnie 5lat, te peniadze zostaly wydane przez ich rodziny lub tez ich samych właśnie w Polsce. sa to sumy rzedu dziesiątek MILIARDÓW pln rocznie, które dodały naszej gospodarce takiego rozpędu (i tak zmarnowanego jak teraz widać)

pozdrawiam wszystkich niezawistnych i zawistnych też
rped / 59.21.113.* / 2008-11-04 14:01
Widze ze malo kto potrafi sie wczuc w sytuacje osoby ktora wyjechala. Moglaby wrocic ale nie musi. Jest legalnie, ma jakas przyszlosc, dzieci tez. Kalkuluje sobie na jakich warunkach moze wrocic a na jakich nie, na ile wycenia nie do konca oczywista przyjemnosc przebywania wsrod rodakow, starych przyjaciol, wsrod dalszej rodziny, w kraju ojczystym. Jak ktos zaplaci to dobrze, jak nie - tez dobrze. A czy to sie o cene w sklepie nie mozna spytac i podac swoja. Nie ma sie o co oburzac. Do Polski , dla wielu emigrantow , z ekonomicznego punktu widzenia nie ma po prostu sensu wracac, nawet wysoko wyceniajac sentymenty.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy