Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Były minister finansów proponuje rewolucję w systemie emerytalnym

Były minister finansów proponuje rewolucję w systemie emerytalnym

Wyświetlaj:
Krys1077 / 31.2.22.* / 2016-05-22 23:52
Nie dziwie się, że BOŚ ma problemy egzystencjalno-finansowe.
Ten p...nt był chyba w dżungli amazońskiej i najadł się jakichś grzybków.
Jego mentorem jest Cejrowski, który chce puścić wszystkich emerytów "BOSO"
Co jeszcze w tym kraju można z pieprzyć - oto jest pytanie???
Psychiatryk to jest wybawienie, zawinszują nam wspólną lobotomię.
Na trzeźwo nie da rady dalej!!!
Kunegunda. / 85.193.253.* / 2016-05-22 23:47
Kolejny pisowski dureń. A propozycja jest taka: "Gdzie pracujesz ? U brata. A brat gdzie ? Pracy szuka." I wszystko jasne. A do tego, pieniądze złóż w banku Stefczyka, z którego kasę wyprowadzi pisowski senator. Bank zbankrutuje i pisz Pan na Berdyczów. Takie propozycje są godne tylko pisowskich jełopów.
pola202 / 94.42.174.* / 2016-05-22 23:37
o rany gdzie ja jestem??????czy pan t przeczytał co napisał pa nie ministrze ?????????Toz to chooooore.Nie wiem czy płakać czy sie śmiac????
Połączeń. / 94.154.17.* / 2016-05-22 23:17
Ale odjechany klient ten to nieźle czegoś się najarał bo po trzeźwości normalny człowiek takich bzdur by nie powiedział.
Pierwsze niech oddadzą ludzią ich pieniądze które ZUS przez lata nam zabierał a nie będą ( ja też ) martwić się o pieniadzetna starość ! gdzie one są ?!! to satnasze pieniądze które rząd chce pon prosty ludzią ukraść mówiąc im że już nie są ich i nic nie mają sami są przy korycie i jak każdy przy korycie żre ile może to nie ma się co dziwić że wypisuje takie głupoty zapewne jego dzieci też są zabezpieczone przez niego w niezłą kwotę i posadkę więc w razie czego mogą płacić mu emeryturę z pieniędzy które sam wcześniej skradł.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
matka701 / 89.72.205.* / 2016-05-22 22:20
Dzieci miałyby wypłacać emerytury rodzicom??!!Co za kretyn! Niby z czego z tych marnych 1200 zł miesięcznej wypłaty? A jak dzieci mają się utrzymać? Żałosny ten minister i rozumu mu zabrakło czy co?! Sam dostaje ok 6tys na miesiąc jak nie więcej i śmie zagladać do kieszeni młodych ludzi aby oni utrzymywali rodziców??!! Porażka totalna!!!! Po pierwsze: Nie wszyscy tyle zarabiają co on; po drugie gdzie są pieniądze ze składek ķtóre odkładane były przez tyle lat? -nóg dostały ? On żyje w innym świecie bo na dzisiejsze realia to jeszcze rodzice pomagają dorosłym dzieciom i wnukom bo państwo ma to gdzieś ze są opłaty coraz wyższe a wypłaty stoją w miejscu. Jak dla mnie to durnawaty pomysł a ten kto go wymyślił to z idiotą przez ścianę się widział. Młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę aby mieć na chleb a Ten z choinki się urwał. Brak słów na tą żenade. Oddajcie to co zabraliście ludziom przez te lata tak uczciwie jak oni płacili składki emerytalne.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jzg / 95.160.155.* / 2016-05-22 23:13
Sam jesteś id.ota i nic nie zrozumiałeś. Wszystkie Twoje składki już poszły na emerytury pokolenia Twoich rodziców. Co roku ZUS wypłaca więcej niż pobiera. Konto w ZUS to fikcja i na starość dostaniesz tyle ile średnio Twoje dzieci płacą. Pomysł żeby płaciły bezpośrednio Tobie a część pieniędzy na składki na głodową emeryturę socjalną tylko demaskuje obecnie funkcjonującą paranoję tego systemu. Ten pomysł stwarza jednak cień szansy, że przeciętny Kowalski dojdzie do wniosku, że jak chce mieć godne życie na starość to niech inwrstuje we własne dzieci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Babcia. / 85.193.253.* / 2016-05-23 00:13
jzg, nie dziwię się twojej głupocie. To charakterystyczne fanom PiS, a zwłaszcza jego członkom. Nie masz zielonego pojęcia o niczym a zabierasz głos. Otóż, Polacy w okresie PRL wypracowali ogromny majątek narodowy , który nowa zmiana rozkrada i wyprzedaje już od 27 lat. Ze sprzedaży tego majątku rządzący obiecali Polakom tworzyć fundusz emerytalny na godziwe emerytury by "mogli wypoczywać pod palmami". Mało tego, w PRL ani nawet początkowo po latach 1989 nie było umów śmieciowych i od wszystkich płac odprowadzano składki ubezpieczeniowe sięgające nawet 42 %. Zatem moi dziadkowie i rodzice zarobili nie tylko na swoje emerytury lecz i na pasożytowanie wszystkich sitw typu PiS i reszty żerujących na Polsce po 1989 roku jak i na zasiłki dla ciebie na bezrobociu. Mam nadzieję, że coś niecoś z tego co napisałam do ciebie dotarło. Wnusiu, lepiej weź się za naukę a nie za judzenie, bo mądrością to pisowski ludek nie grzeszy, oj nie grzeszy, jak ten Kluza. A wszyscy inni, niestety, mają rację, w tym "matka 701".
Wiesia1957 / 83.144.111.* / 2016-05-23 02:31
W ostatim okresie przed reformą - 1989r - składki ZUS jakie opłacał pracodawca wynosiły 48,5% funduszu płac. Nie było ograniczenia do 250% średnirj krajowej.
bezsilny / 79.187.14.* / 2016-05-22 22:15
Jasne zabraliście horendalną kasę do ZUS a teraz zwalcie płacenie na nasze dzieci które nie mają pracy a jak mają to muszą odprowadzić następne straszne pieniądze na ZUS.To my starzy musimy im pomagać bo bez tego ani rusz.Chory kraj!!!!
matka701 / 89.72.205.* / 2016-05-22 22:25
Zgadzam się z tą opinią. Ten kraj jest chory a żądzacy nim jeszcze bardziej. Jak tak zrobią to ludzie nie wytrzymią . Szykuje się kolejna wojna domowa bo nikt mądry i rozsądnie myślący na to się nie zgodzi.Brać pieniądze na składki umieli a teraz aby oddać nasze pieniądze mają problem???!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Analityk12345 / 83.26.129.* / 2016-05-22 21:49
Dokąd będą pozostałości po Komunie i najwyższe emerytury będą dostawali Ci co nie płacą składek, system nie będzie wiarygodny . Teraz mając odłożony nawet milion na koncie emerytalnym grozi śmierć głodowa po utracie pracy w przypadku nie osiągnięcia weku emerytalnego, bo pieniądze nie należą do wpłacającego.
nwrwbereht / 159.205.246.* / 2016-05-22 22:06
A dlaczego "komuna" z dużej litery???


Teraz mając odłożony nawet milion na koncie emerytalnym grozi śmierć głodowa po utracie pracy

Jeśli ma odłożony taki kapitał w ZUS, to znaczy ze bardzo dobrze zarabiał i jeśli nic nie odłożył to tylko jego wina i niech zdycha...
pan kracy 2016 / 89.72.126.* / 2016-05-22 21:49
OK, zgadzam się. Oddajcie kasę z ZUS i OFE.
POLAK1074 / 89.68.125.* / 2016-05-22 21:40
Nie chcę emerytury !!!!Oddajcie tylko MOJĄ kasę potrącaną z wynagrodzenia przez 40 lat , BEZ MOJEJ ZGODY.
anka760 / 87.205.156.* / 2016-05-22 21:23
Te,a gdzie byłeś przez ostatnie 8 lat ?
zdradzona / 89.79.63.* / 2016-05-22 21:22
w takim układzie niech złodziejskie państwo z ich największym złodziejskim urzędem ZUS odda mi moje środki gromadzone przez wszystkie lata którymi obracał sobie jak chciał i kiedy chciał fajny pomysł ale tylko dla tych nielicznych co byli lub są u władzy mieli możność dochrapać się fortun w różny możliwy sposób często i gęsto niezbyt uczciwie przez układy i układziki oraz korupcję w różnych spółkach w tym skarbu państwa ich dzieci a nawet wnuki mogą płacić emerytury i to bez problemu bo będą miały z czego ponieważ dobrze nakradli i całą większość obywateli dobrze obskubali a poza tym nikt łaski nam nie robi bo tyraliśmy na to przez większość swojego życia jak woły robocze i to nam się należy jak psu miska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zibixy / 88.156.226.* / 2016-05-22 21:03
Apeluję do ludzi młodych :Bacznie przyglądajcie się jak w Polsce traktuje się ludzi uczciwie pracujących i zdecydujcie:czy warto poświęcać swoją młodoścć tutaj czy lepiej wyprowadzić się do bardziej cywilizowanego kraju! Sami widzicie jak nas ludzi starszych spracowanych tutaj się traktuje!!!
juk / 83.21.76.* / 2016-05-22 21:00
to po co nam wtedy ZUS większej głupoty nikt nie wymyślił
zibixy / 88.156.226.* / 2016-05-22 20:54
Od chorych i grabieżczych pomysłów utalentowanego p. Stasia racz nas chronić Panie!!!
zibixy / 88.156.226.* / 2016-05-22 20:48
Stasiu Kluze wytworzył olbrzymi deficyt w budżecie AWS po czym ustąpił ze stanowiska na rzecz nowego ministra finansów Jarosława Bauca,który to ujawnił olbrzymi deficyt w budżecie ! Dziura była tak duża,że nikt w wyborach nie odważył się wygrać bo załatanie tego deficytu było podobno niemożliwe! Wówczas wygrało SLD,które wraz z koalicjantem PSL powołali ministra finansów Marka Belkę a ten na załatanie dziury budżetowej wprowadził 1-procentowy podatek od zakupu paliwa. To był początek podatków akcyzowych,którymi politycy od tamtego czasu łupią nas po dzień dzisiejszy!!!
CZY TO KOLEJNE NIESZCZĘŚCIE P.STASIA ,KTÓRYM CHCE NAS USZCZEŚLIWIĆ/?

Najnowsze wpisy