Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Były nerwy, była też euforia. Za nami nietypowy tydzień na GPW

Były nerwy, była też euforia. Za nami nietypowy tydzień na GPW

Wyświetlaj:
poolo1035 / 37.152.19.* / 2015-01-11 18:38
Wcześniej czy później przyjdzie ta korekta w USA,Ci co maja akcje tego nie chcą. Osobiście zmniejszyłem zaangażowanie w akcje do 30% reszta to gotówka. Trzeba iść z trendem
where is argument / 84.143.115.* / 2015-01-11 18:56
nic nie kumasz, wywal wszystkie akcje, hossa skończyła się w piątek
jasiek kwasiek / 194.150.168.* / 2015-01-12 08:12
Grecja we wtorek zbankrutowała 8-)))))))))))))
asaliah / 2015-01-11 14:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ok Synonim, skrócona wersja pytań/ jak chcesz mażesz przesłać na moją pocztę asaliah1971@wp.pl/
II. Usługi maklerskie.
3. Czy można samodzielnie zawrzeć transakcję na rynku giełdowym bez pośrednictwa firmy inwestycyjnej?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
4. Czy zlecenie umorzenia tytułów uczestnictwa w funduszu pieniężnym zostanie przekazane przez Dom Maklerski do wykonania na rynku giełdowym?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
III. Dłużne PW skarbowe lub z gwarancją SP, produkty strukturyzowane z pełną ochroną kapitału.
5. Czy inwestowanie w ww. IF notowane na rynku regulowanym wiąże się z ryzykiem zmienności cen?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
IV. Tytuły uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania.
8. Czy podstawowym dokumentem prawnym regulującym funkcjonowanie funduszu inwestycyjnego otwartego jest jego prospekt informacyjny wraz z statutem?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
9. Czy fundusz pieniężny charakteryzuje się wyższym poziomem ryzyka niż fundusz hedgingowy?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
10. Czy fundusz stabilnego wzrostu charakteryzuje się większym udziałem akcji niż fundusz akcyjny?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
V. Dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym: akcje, PDA, certyfikaty inwestycyjne, nieskarbowe dłużne PW (np. oblig.korporacyjne). Produkty strukturyzowane z niepełną ochroną kapitału.
16. Czy akcje gwarantują osiągnięcie zysku?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
17. Czy inwestowanie w nieskarbowe dłużne papiery wartościowe (np. obligacje korporacyjne) wiąże się z takim samym ryzykiem jak inwestowanie w obligacje skarbowe?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
VI. Niedopuszczone do obrotu na rynku regulowanym: akcje, PDA, certyfikaty inwestycyjne, nieskarbowe dłużne PW (np. oblig.korporacyjne).
20. Czy IF niedopuszczone do obrotu na rynku regulowanym na ogół charakteryzują się niską płynnością?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
VII. Prawa poboru, derywaty (np. opcje, kontrakty terminowe), CFD
23. Czy inwestując w kontrakty terminowe lub CFD można stracić kwotę większą niż pierwotnie zainwestowana?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
24. Czy z kontraktami terminowymi i CFD związany jest mechanizm dźwigni finansowej (tzw. lewar)?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
VIII. Zagraniczne IF.
28. Czy inwestując w IF notowane na rynkach zagranicznych należy liczyć się z ryzykiem walutowym?
Nie.
Tak.
Nie wiem.
synonim / 2015-01-11 15:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

16. Czy akcje gwarantują osiągnięcie zysku?
Nie.
Tak.
Nie wiem.



9. Czy fundusz pieniężny charakteryzuje się wyższym poziomem ryzyka niż fundusz hedgingowy?
Nie.
Tak.
Nie wiem.



10. Czy fundusz stabilnego wzrostu charakteryzuje się większym udziałem akcji niż fundusz akcyjny?
Nie.
Tak.
Nie wiem.


Naprawdę nie znasz odpowiedzi na takie pytania?

Chłopie daj sobie spokój z giełdą
asaliah / 2015-01-11 15:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli nie chcesz odpowiedzieć to napisz wprost, przede wszystkim chodzi mi o CDF i papiery skarbowe.
synonim / 2015-01-11 15:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jeśli nie chcesz odpowiedzieć to napisz wprost, przede wszystkim chodzi mi o CDF i papiery skarbowe


To ogranicz pytania do tego, po co zostawiłeś te banalne pytania dotyczące akcji

Nawet w Audio Tele zadają trudniejsze pytania niż to
kanalarz / 94.242.246.* / 2015-01-11 15:12
a ty wiesz w co inwestuje UNI Korona??
daj sobie spokój z giełda nigdy ju nie prekroczyć 0,001% w akcjach hihhhihihihhhihihihihhiihihih
synonim / 2015-01-11 20:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

daj sobie spokój z giełda nigdy ju nie prekroczyć 0,001% w akcjach


no po tym jak cię wyzrowali w samym dnie bessy boisz się akcji jak ognia
asaliah / 2015-01-11 15:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tylko nie pisz że za dużo, to są wymagania w DMBZWBK.
synonim / 2015-01-10 23:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Po co zachodni spekulanci mają kupować w tracącej do dolara walucie akcje z rynków wschodzących, skoro ich zyski spadają. Wolą sobie kupić własne akcje za dolary

Wykres spadających zysków spółek z rynków wschodzących

http://bankfotek.pl/image/1842516

A tu gwóźdż do trumny - spadające ceny surowców zawsze w przeszłości z wyprzedzeniem zwiastowały tąpnięcie zysków spółek na rynkach wschodzących

Wykres (patrz lata 1996-1998 i rok 2008)

http://bankfotek.pl/image/1842517
where is argument / 84.153.233.* / 2015-01-11 00:08
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
.gangbang. / 83.6.244.* / 2015-01-11 08:10

Wolą sobie kupić własne akcje za dolary

Przecież od lat zapowiadasz w USA BESSĘ , człowieku pastylki zmieniłeś.
tąpnięcie zysków spółek na rynkach wschodzących

A co może zwiastować brak rozumu u ciebie.
synonim / 2015-01-11 08:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Przecież od lat zapowiadasz w USA BESSĘ


jedno drugiemu nie przeczy


A co może zwiastować brak rozumu u ciebie


no i jak zwykle jedyne co byłeś w stanie wypocić z siebie w obliczu twardych niezaprzeczalnych faktów to odwrócenie kota ogonem na osobę

klasyka gatunku
mitoman nr 1 / 194.150.168.* / 2015-01-11 13:15

Przecież od lat zapowiadasz w USA BESSĘ


klasyka gatunku


ach te 500 mld ach to QE ach ten payac mario ach ten Fed

PUTy trzeba mieć zawsze i TURBO CALLe h iii hiiiiii

i obligi w UNI Coronie h le h le h le
synonim / 2015-01-11 21:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

PUTy trzeba mieć zawsze


i tak jesteś GOLAS
synonim / 2015-01-10 23:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nastroje konsumentów w Japonii spadły do poziomu niższego niż przed oficjalnym rozpoczęciem japońskiego QE

For sceptics of QE, however, Japan saw household confidence drop in December to below levels seen before its central bank ramped up stimulus two years ago

http://www.reuters.com/article/2015/01/08/us-markets-global-idUSKCN0JE0ZO20150108

Pomimo desperackiego drukowania coraz większej ilości jena kraj pogrąża się w recesji a nastroje konsumentów sięgają dna - nie trzeba lepszego dowodu na bezsens QE, które prowadzi donikąd
pawelo59 / 79.191.69.* / 2015-01-09 18:22
spadki na malutkim obrocie
KTOŚ zakumulował i czeka.
Wyciek z EBC ,że będzie tylko 500mld EUR na OE
też niczego istotnego nie wnosi bo USA QE1 zaczynała z tego samego
poziomu a potem było do QE2-4.
Także jak sobie to przemyśleć to byłbym za wzrostami
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy