Forum Forum prawnePracy

BYŁY PRACODAWCA NIE WYPŁACA WYNAGRODZENIA

BYŁY PRACODAWCA NIE WYPŁACA WYNAGRODZENIA

strupinski / 2011-12-22 11:26
WITAM PRACOWAŁEM JAKIEŚ 2-3 TYGODNIE W PRACY NA UMOWE ZLECENIE GDZIE WYNAGRODZENIE TO 20% PROWIZJI ZA SPRZEDANIE USŁUG W MOIM PRZYPADKU DOMEN. SPRZEDAŁEM ICH PRAWIE 10 I NIE DOSTAŁEM WYNAGRODZENIA A MINĘŁO JUŻ JAKIŚ CZAS UPOMINAŁEM SIĘ DWA RAZY I ZERO WYNIKÓW.
FIRMA NAZYWA SIĘ "EXTRA INTERNET"
Wyświetlaj:
wiwan / 2011-12-22 11:31
To kwestia cywilna, a nie prawa pracy. Proszę przede wszystkim zajrzeć do umowy- co mówi o terminie wypłaty wynagrodzenia.
strupinski / 2011-12-22 11:38
Do 10-tego dnia roboczego każdego miesiąca.
Tylko miało być tak, że kasa wpływa jak klient opłaci za fakture, tylko też mowili, że dają część zaliczki a jak klient wpłaci to dopłacają w następnym miesiącu albo zabierają jeżeli nie ma wpłaty. Tylko mój problem polega na tym, że w ogole mi nic nie dali.

Byłem raz to ponoć księgowa się "zagapiła" i przelew miał pójsc 14 grudnia
byłem trzy dni temu to księgowej nie było kazali mi zostawić numer i mieli się odezwać do tej pory nic.
wiwan / 2011-12-22 11:51
No więc to, co już tu na forum padło wiele razy.

Pismo pod tyt. wezwanie przedsądowe lub ostateczne wezwanie do zapłaty. Wskazać w nim stronę wzywającą i wzywaną, wskazać konkretne kwoty i za co są należne ( nr. umowy, rachunków ), termin np. 7 dni zapłaty, sposób- np. konto podane w umowie zlecenia. I formuła, że w razie niezrealizowania ww spłąty w terminie lyb kwocie wskazanej sprawa zostanie skierowana do sądu cywilnego.

Pismo za potwierdzeniem odbioru (polecony za potw. odbioru ) lub osobiście u pracodawcy, wtedy na kopii data przyjęcia, podpis/pieczęć przyjmującego.

Powinno wystarczyć. Jeśli nie- niestety pozew do sądu. rejonowego, wydział cywilny.
wiwan / 2011-12-22 18:25
Przecież napisałem co ma w nim być. Nie ma ściśle wymaganego formularza. Po necie pełno wzorów krąży.
Na MOney.pl niestety płatny:

http://msp.money.pl/wzory-dokumentow/ostateczne;przedsadowe;wezwanie;do;zaplaty,73,5023,dokument.html
strupinski / 2011-12-30 08:05
PRACODAWCA WYPŁACIŁ TYLKO CZĘŚĆ PINIĘNIĘDZY PO MOJEJ TRZECIEJ WIZYCIE TWIERDZIŁ, ŻE KSIĘGOWEJ UMKNĘŁA MOJA WYPŁATA DOSTAŁEM 10%.

PRACA POLEGAŁA NA SPRZEDAWANIU DOMEN INTERNETOWYCH W CENIE 249-299ZŁ A WYPŁATA ŚRODKÓW DLA MNIE TO 20% PO WPŁACIE OD KONTRAHENTA. OKAZAŁO SIĘ, ŻE DO 26 LISTOPADA KIEDY TEORETYCZNIE PRACOWAŁEM ZOSTAŁA DOKONANA TYLKO JEDNA WPŁATA I WYPŁACILI MI TYLKO PROWIZJE OD JEDNEJ SPRZEDAŻY.
WŁAŚCICIEL TWIERDZI, ŻE JEŻELI KTOŚ WPŁACI 27 LISTOPADA CZYLI DZIEŃ PO WYGAŚNIĘCIU UMOWY NIE MA PODSTAW DO WYPŁACENIA MI ŚRODKÓW TYLKO PRZECIEŻ SPRZEDAŻ BYŁA POTWIERDZANA MOIM NAZWISKIEM.

TERAZ MOJE PYTANIE MOŻE TAK BYĆ JAK ON MÓWI???

Najnowsze wpisy