Forum Forum prawneGospodarcze

były przyjaciel-wspólnik

były przyjaciel-wspólnik

MICHAŁ441 / 77.255.41.* / 2012-09-14 11:13
Bardzo proszę Was o pomoc. Być może moja historia dla kogoś wyda się banalna i nic nie znacząca al;e ja mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Historia jak wiele innych. Założyłem firmą razem z przyjacielem i wszystko było na dobrej drodze. Firma się rozkręcała, zaczęliśmy budować bazę klientów i dostawać nowe zlecenia (firma działała w sektorze marketingu internetowego). po roku przyjaciel założył drugą firmę ze względu na dotacje z pup na rozpoczęcie działalności. Kupiliśmy nowy sprzęt który miał nam być potrzebny w pracy. Niestety pojawiły się pieniądze a wraz z nimi zachłanność mojego wspólnika, któremu przestałem być potrzebny. forma rozkręcona, sprzęt nowy kupiony, strona internetowa działała bez zarzutu (pod nazwą mojej firmy) po co wspólnik z którym trzeba się dzielić. Zaczęły się kłótnie o pieniądze, wypominanie jakichś spraw. jednym słowem zrobiło się niemiło więc postanowiłem zrezygnować współpracy i zamknąłem firmę. Sprzedałem już byłemu koledze oprogramowanie i sprzęt (niestety do dna dzisiejszego a minęło już miesięcy nie otrzymałem za to pieniędzy) i kolega nadal pracuje na mojej stronie internetowej i firmuje swoje usługi pod nazwą mojej nieistniejącej już firmy. W zakładce kontakty jest jego nazwa firmy. co mogę zrobić aby przestał używać nazwy mojej zamkniętej firmy? domenę kupiliśmy razem za grosze i głupio mi się upominać o 5 zł. Chodzi o sam fakt: zrobił mi świństwo ja zostawiłem mu wszystko a on nadal "jedzie" na nazwie i renomie mojej firmy. Co zrobić? Czy prawnie można mu zabronić używania nazwy mojej firmy? No jest jeszcze kasa, którą jest mi winien. Pomóżcie

Najnowsze wpisy