Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bytom: rusza przegląd kamienic grożących zawaleniem

Bytom: rusza przegląd kamienic grożących zawaleniem

Wyświetlaj:
Danuta909 / 77.113.9.* / 2013-04-17 16:57
Lepiej pózno niz wcale.Takie 300letnie kamienice w Polce porozbierano dawno.Tu w Bytomiu czekano na???trzesienie ziemi???I znów telewizja przez m-c będzie o tym bębniła na cały kraj.a ludzie nie znający Bytomia myślą,ze cale to miasto to wielka ruina.Mialam pisac do pana Dworaka prezesa TVP o nakazanie zrobienia programu ukazującego także piękno tego miasta,aby ci z Polski mieli inny ogląd,że tu tętni życie,a nie tylko walą się mury.Wstyd mi za stroniczość,spłycanie tematu,nieznajomośc miasta jaką przejawiają redaktcje TVP,gazety D.Z.Z.Bytomskie itd.Mieszkam w Bytomiu na Rozbarku 7 lat.Jestem w tym mieście zakochana.Spacerując po nim widzę ułamkowo architekturę jaką widziałam w Paryżu,Wiedniu,Hadze,Petersburgu.Szkoda bardzo Bytomia,bo to piękne miasto.Brakło w nim gospodarzy na przestrzeni dziesiątków lat,aby ratować tą piękną architekturę,którą obecnie tylko częściowo można uratować,jezeli ratunek nastąpi jak najszybciej.Danuta.
i tak się rozpadnie / 87.207.212.* / 2013-04-15 16:46
wyburzyć i zbudować w innym miejscu Bytom 2 albo rozbudować okoliczne miasta.
Z tej stojącej na dziurach ruiny nic już nie będzie, tylko ogromne wydatki przez najbliższe 50 lat a i tak się zawali.

Najnowsze wpisy