Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Cała nadzieja w posiadaczach jednostek TFI

Cała nadzieja w posiadaczach jednostek TFI

Money.pl / 2007-11-19 07:30
Komentarze do wiadomości: Cała nadzieja w posiadaczach jednostek TFI.
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-11-19 08:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Największe azjatyckie giełdy rozpoczęły nowy tydzień od kolejnych spadków. Choć poniedziałkowy handel ruszył na plusie i przez długi czas na dalekowschodnich parkietach dominowali kupujący, ostatnie godziny zmieniły trend. Przyczyną był komunikat chińskich władz bankowych, w którym nakazano schłodzenie akcji kredytowej.


Wcześniej strona popytowa motywowana była do zakupów osłabieniem jena względem dolara, które zwiększało konkurencyjność czołowych eksporterów, a w efekcie, poprawiało ich wyniki. W górę szły kwotowania takich rynkowych potentatów jak Toyota Motor czy Matsushita Electric Industrial. W przypadku japońskiego producenta samochodów, aż 70 proc. jego zysku pochodzi ze sprzedaży na północnoamerykańskim rynku.

Pod koniec sesji na rynek dotarł komunikat chińskiej Komisji Regulacyjnej Bankowości. Napisano w nim, że władze dają "sugestię" by wyhamować akcję kredytową, która w tym roku wzrosła już o 15 proc. Pekin obawia się przegrzania gospodarki.



Z miejsca doprowadziło to do wyprzedaży akcji. Mocno, po raz trzeci z rzędu na parkiecie w Hongkongu traciły na wartości walory China Mobile, największej na świecie sieci telefonii komórkowej pod względem ilości użytkowników.

W Tokio silna przecena stała się udziałem papierów Mitsubishi Corp. największej na tamtejszym rynku firmy handlowej. Kurs akcji opadł do najniższego poziomu od 12-tygodni.

Powodzeniem cieszyły się natomiast nadal akcje przedstawicieli sektora surowcowego. Rosły m.in. notowania BHP Billiton oraz Rio Tinto, sektorowych liderów licytujących się ofertami przejęcia
nina12 / 80.53.95.* / 2007-11-19 08:12
Deutsche Bank PBC, wraz z Grupą Kapitałową EUROPA, wprowadza do oferty kolejny wspólny produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy z gwarancją kapitału - db Gwarancję Agro Index. Produkt ten oferuje możliwość inwestycji w oparciu o globalny indeks surowców rolnych - Deutsche Bank Liquid Commodity Index - Optimum Yield Agriculture Excess Return.

Czy warto w to wejść?
yayurek / 2007-11-19 08:19 / Kompulsywny looser na forum
daj linka ze szczegółami, jak możesz
nina12 / 80.53.95.* / 2007-11-19 08:25
http://gielda.wp.pl/index.html?a=1&b=1&c=11&POD=3&P[numer]=9393929&P[obr]=wp
yayurek / 2007-11-19 08:34 / Kompulsywny looser na forum
mam już instrumenty na produkty rolne, ale ten mi się nie podoba, dlaczego?
takie instrumenty lubię gdy wynik końcowy zależy od ceny końcowej np. z ostatnich kilku miesięcy, te średnie kwartalne to z moich doświadzceń wynika, ze są nic nie warte, raz kwartał + 5%, raz - 3%, pożniej obliczają średnią i wówczas nawet po kilku latach hossy wynika, że jakiś WIG wzrósł w najlepszym przypadku o kilkanaście procent, idea mi się podoba, konstrukcja wręcz odwrotnie, bankowi macherzy potrafia tak wszystko skonstruować, aby ze 100% zysku uzyskać 5%, ja w to nie wchodzę, ale kto wie, może być dobrze
amator_11 / 212.76.37.* / 2007-11-19 08:06
Hmm, właśnie zerknąłem, że na funduszach straciłem od początku sierpnia jakieś 6,5% . Wyprzedawać czy trzymać?
klajniak / 2007-11-19 08:40
Ja trzymam, za bardzo dostałem po tyłu aby teraz puścić ze stratą (kasa będzie mi potrzeban we wrześniu 08). Ja więc poczekam i będę obserwował co się dzieje. Mam nadzeję że się trochę obije i wtedy może puszczę ale z mniejszą stratą.
superman / 2007-11-19 07:45 / Tysiącznik na forum
dzien dobry

"The Economist":
Polska najbezpieczniejsza we wschodzącej Europie

http://tnij.org/ahgj
46 / 2007-11-19 07:45 / Bywalec forum
Jezeli ten tydzien tez na czerwono to uwierze w GPW i za tydzien kupuje . A narazie modle sie o sloneczko . Mam juz dosc tej pogody.
zdenek... / 83.13.250.* / 2007-11-19 08:13
jeszcze z -20%
i ja również
yayurek / 2007-11-19 07:41 / Kompulsywny looser na forum
Z tego co zrozumiałem po przejrzeniu wampirowych postów, to WARRENA już nie będzie z nami. Ot żenich. Jeżeli kobita trafi się rozsądna to z pewnością założy blokadę na giełdę i forum. Toto-Lotek (ale w granicach rozsądku, bez systemów) i jakieś zdrapki też mogą dostarczyć adrenaliny. Ogólnie to nie jest to wcale takie złe, ja też mam różowe bamboszki w kształcie długousznych zajączków, gustowną bonżurkę……… nie przejmuj się WARREN jest dobrze. Był BUFFETT będzie DULSKI - mała różnica…. pozdrawiam i wszystkiego najlepszego
Jest takie opowiadanie Czechowa „Broszka” – ono najlepiej chyba oddaje nasze męskie (to znaczy kiedyś męskie) dole i niedole w „związku”
warren buffet / 2007-11-19 08:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki ! pisal bede nadal :) pozdrawiam :))
tafcik-real / 2007-11-19 07:59 / portfel / Gracz Giełdowy
nie jest tak źle, przecież Dulski też się RAZ odezwał :)
master / 2007-11-19 07:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
witam
co się stało z Panem Danielem , że już nie pisze ??
A2 / 2007-11-19 07:59 / Spekulantka
Przemienil sie w Kenobiego))))))))))))))
chic pank / 2007-11-19 07:42
bo ma ksywke "byk" dlatego nie pisze w latach misiaka:D
tafcik-real / 2007-11-19 07:40 / portfel / Gracz Giełdowy
może mu już wstyd było....
12 13 14 15 16 17
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy