Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska

Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska

Money.pl / 2012-04-13 11:33
Komentarze do sekcji specjalnej: Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska.
Wyświetlaj:
"Zawiedziony i oszukany, były wyboraca PO" / 195.34.211.* / 2012-04-16 11:11
To skandal. To Tuska barbarzyński plan eksploatacji ludzi i ich pieniędzy. On najchętniej nie dałby nic Polakom! Jak taki mocny, to czemu nie wprtowadza podatku obrotowego od transakcji międzybankowych? Dlaczego z naszych pieniędzy opłaca swoją naukę języka angielskiego? Taki biedny, że go nie stać na lektora??Z kaczora Donalda śmieją się już kilkadziesiąt lat, a Donka i Waldiego będą przeklinali przez kilkadziesiąt lat.
matsy / 212.180.192.* / 2012-04-16 10:38
Zaraz, zaraz - jeśli "do stażu ubezpieczeniowego zaliczać się będzie jako okresy nieskładkowe np. czas studiów wyższych (w rzeczywistym wymiarze - udokumentowany przez uczelnię), pobierania zasiłku przedemerytalnego, pobierania renty chorobowej oraz pobierania zasiłków dla bezrobotnych" to znaczy, że TO JA muszę te okresy udokumentować?
Czyli, że mam się udać na swoją uczelnie i prosić o wydanie - czego? Tak samo, jeśli była przerwa w pracy i pobierany zasiłek, to o co mam prosić UP?
Kolejne pytania: ile mam na to czasu? No i czy urzędy / uczelnie są na to gotowe???
FDA / 80.50.233.* / 2012-04-20 07:17

TO JA muszę te okresy udokumentować?

Nie wiem w czym problem.
Przeciez to już teraz funkcjonuje(tzn zalicza si e jako okres nieskładkowy) i moja uczelnia już dawno mi odpowiednie zaświadczenie przysłała.
m-53 / 83.24.48.* / 2012-04-20 08:07

Nie wiem w czym problem.


Np. w tym, że ja studia skończyłem 35 lat temu.
I mam również problem z udokumentowaniem 10 lat pracy bezpośrednio po studiach.
bsf / 46.45.103.* / 2012-04-20 09:23
Dziki i mało cywilizowany kraj w środku Europy jak to się mówiło PO mistrzostwach świata w RPA jesteśMY jako Polska i Polacy 100 lat za murzynami .
To nie jest śmieszne ale taki nieudacznik Donek wciąż pieprzy ,że mamy XXI wiek.
ferdek666 / 83.17.61.* / 2012-04-16 09:03
Co tu komentować ? Rudzielec Tusk robi co chce. Okłamanie narodu (nie pierwsze) - polegające na nie poinformowaniu wyborców podczas ostatniej kampanii, że szykuje nam taki pasztet - ujdzie mu znowu na sucho. PSL dla utrzymania się przy korycie poprze ten bałagan - zresztą ich elektorat korzysta z KRUS.
A opozycja ? SLD śpi, Palikot nic nie robi, a Kaczyński płacze nad grobem brata i po cichu spogląda na sondaże.
DUPA ! DUPA !!!! DUPA !!!!!!
Nie idę więcej głosować, bo nie ma na kogo !!!!!!!!!!!!!!!
stop niewolnictwu / 79.186.97.* / 2012-04-16 13:07
Ja też ostatni raz byłem na tej szopce a teraz czekam na bankructwo tego parszywego kraju
acomitam / 195.191.163.* / 2012-04-16 08:01
Kto słucha łgarza Tuska i to zaprzańskie towarzycho spod znaku PO-PSL ten sam sobie szkodzi. Wiadomo, że wszystko co powie premier czy jego ministrowie i ministerki to stek bzdur, mający namieszać we łbach młodym, wykształconym, bez pracy, czyli burakom zaczynającym dzień od Wyborczej, żeby wiedzieć co myślą. Najbardziej bawią mnie te dokładne wyliczenia do dziesiątej części procenta. Na razie nie wiadomo, czy w ogóle będą jakiekolwiek emerytury, bo przecież dług publiczny, ten oficjalny, zbliża się do 1 bln zł, a po doliczeniu kwot zamiecionych pod dywan ponoć do 4 bln. A tu proszę jaka dokładność w wyliczeniach: 1,9% lub 1,2%. No i te projekcje na rok 2060... paluszki lizać.
gość 2 / 89.70.44.* / 2012-04-15 23:08
ciągle ta sama gadka, a od tego kasy nie przybywa. mnie namówili w open na prywatną emeryturę i nie mam zamiaru się przejmować tymi nędznymi groszami, które być może dostanę od państwa.
J25 / 95.49.28.* / 2012-04-15 21:43
Szum medialny o podniesienie wieku emerytalnego to jedno, a jak zbraknie "płemiełowi" kasy na bierzące wypłaty emerytur- to stwierdzi że należy je obniżyć o 10-20% to drugie, w tym roku pokazano że możesz mieć nawet 1000000 zł kapitału emerytalnego odłożonego i zrewaloryzowano go o inflację czyli o 51 zł.mam więc pytanie, czy w wyniku deflacji nie należałoby obniżać wys. emerytur?W tym roku pokazano wszystkim że to możliwe, wystarczy w odpowiednim czasie przegłosować ustawę. Ważne że wszyscy posłowie dostaną podwyżki a premierowi zostanie parę milionów na kampanię reklamową, jak on to ciężko przeżywa że tylko tyle zabrał /ukradł/ z odłożonych pieniędzy podatników. ps w ubigłym roku przszedłem na emeryturę. reszta jw.
J-23m / 89.68.47.* / 2012-04-15 19:24
Wygląda, że hołota i pętaki mają pracować do śmierci. Proponuje zlikwidować ZUS- KRUZ-MO-ZOMO-SADY- i to państwo, gdzie ciemne masy pracują na przywileje innych.
miki636 / 77.253.243.* / 2012-04-16 21:15
Jestem za. Pieniądze przeznaczone na składkę do dyspozycji pracownika i niech sam wskaże ubezpieczyciela, a ZUS sam pad
KT..... / 83.24.5.* / 2012-04-15 17:20
To nie jest całą prawda. Całością będzie jeśli się pokaże, co nam grozi jeśli tej reformy nie wprowadzimy.
KaGr / 109.207.49.* / 2012-04-15 16:01
Panie Bartoszu, populistyczny tytuł Pańskiego artykułu nie pasuje do neutralnej treści. Obniżanie wysokości emerytur nie jest wynikiem reformy emerytalnej (ta, wydłużając wiek emerytalny przedziwdziała spatkowi emerytur), ale starzenia się społeczeństwa i zmniejszaniu stosunku ludzi płacących składki do ludzi pobierających świadczenia. Proszę swoimi populistycznymi treściami nie wprowadzać Polaków w błąd - chyba, że ma Pan drugą pęsję od PiSu lub innych populistów.
LIIIIIIIIIIIII / 89.107.153.* / 2012-04-16 22:07
Niech rząd zacznie prowadzić poprawną politykę prorodzinną, zapewni młodym pracę poprzez zmniejszenie obciążeń podatkowych dla pracodawców, zmniejszy zatrudnienie w sferze budżetowej, a w szczególności w takich urzędach jak ZUS, który pochłania miliardy, mając je pomnażać. Reforma emerytalna ma zapewnić emerytom kapitał na przyszłość, a nie środki na obecne wydatki rządu. Premier niech w końcu zacznie rozliczać swoich ministrów za wpadki i miliardowe straty, niech w końcu zacznie kontrolować wydatki państwa. Niech przyjrzy się prokuratorom i sędziom, którzy w wielu przypadkach swoją nieudolnością i brakiem profesjonalizmu skazują niewinnych obywateli, którym polskie państwo wypłaca za to wysokie odszkodowania. Niech premier nie przymyka oczu na mafijno-biznesowe powiązania urzędników o czym słyszy się w mediach bo traci na tym tylko i wyłącznie państwo polskie, niech doprowadzi do ujednolicenia prawa w piśmie i interpretacji, niech doprowadzi do likwidacji monopolu z którego czerpią jednostki, niech w końcu swymi decyzjami nie wywołuje i nie wzmaga frustracji w narodzie. Młodzież jest tego najlepszym dowodem, a to czego doświadczamy ze strony młodych ludzi nigdy wcześniej nie miało tak wielkich rozmiarów jak obecnie. To jeszcze zbyt mało aby poprawić warunki życia ubogiemu społeczeństwu polskiemu, ale zbyt wiele aby umysły polityków mógł to sobie uświadomić!
mądrzejszy od rudego / 82.160.228.* / 2012-04-16 14:35
chciałbym poznać populistyczną opinię stosunku wysokości emerytury do stopnia inflacji za 10 lat. wtedy podyskutujemy czy emerytura wzrosnie czy nie
em96 / 151.57.139.* / 2012-04-15 18:26
A Ty masz mózg, czy tylko miejsce na niego...?
Przez 40 lat zabierają Ci 50 % poborów, wynika z tego, że drugie 50% mają do dyspozycji, czyli np. dzisiaj zarabiasz 3 tys.na miesiąc, to 3 tys., które zabiera rząd ma na mnie pracować. I tak przez 40 lat jest to aktualizowane w górę do bieżącej inflacji i innych uwarunkowań, a oni mi tłumaczą, że z tej inwestycji nie są w stanie mi wypłacić jałmużny emerytalnej przez kolejne 10 lat...?
3 tys. x 12 >> 36 tys. rocznie w odniesieniu bieżącym rocznym... 36 tys. x 40 lat >> 1440 zł i ciągle w odniesieniu bieżącym, bo przecież nie pobierają mi składek do średniej sprzed 20 lat wstecz, lecz aktualizują na bieżąco...
To kto tu z kogo robi idiotę...?
Zbig 2 / 62.182.151.* / 2012-04-15 14:35
Ja mam nadzieję , że ta " PO -reforma" rozsypie się zanim zacznie obowiązywać. W "wolnej" Polsce słyszałem , że system kapitałowy zapewni mi godziwą emeryturę , której wysokość zależeć będzie od składek zgromadzonych na moim koncie emerytalnym , w II i III filarze.Teraz słyszę , że muszę pracować dłużej bo ZUS-owi braknie pieniędzy na wypłatę świadczeń i ludzie żyją dłużej itd. BRAK SŁÓW
Chochlik 100 / 78.8.166.* / 2012-04-15 09:31
Czy Lech kaczyński zgodził by się na taką reformę emerytyr? Jeżeli "nie " to jeden z powodów dla którego musiał zginąć
Ksiondz / 109.243.159.* / 2012-04-15 06:37
Jaka szkoda, że Tusk nie głosił takich haseł o konieczności "bandytyzmu na obywatelach" w czasie swojej kampanii wyborczej. I własnie dlatego nie chodzę już od ponad 10-ciu lat na żadne wybory. No bo i po co? Nie ma przecież żadnego mechanizmu pozwalającego na rozliczenie z oszustw wyborczych. O klasyku w tej materii Lechu Wałęsie i słynnych 100 milionach, które miałem dostać czy chociażby zm. Prezydencie Lechu Kaczyńskim i jego milionach mieszkań wspominam jedynie jako o klasycznych przykładach. Pozdrawiam wszystkich.
Senior63 / 93.154.239.* / 2012-04-15 03:16
A ulice nie płoną ! Polacy to potulny naród, wszystko znoszą w pokorze. Stąd Europa słusznie traktuje nas jak stado baranów. Pokorne cielę wszystkie gnidy ssą.
nanana / 89.228.163.* / 2012-04-15 12:11
BARDZO SŁUSZNA UWAGA I SPOSTRZEŻENIE. NARÓD POLSKI DO NICZEGO SIĘ NIE NADAJE I JAK UCZY HISTORIA DO NICZEGO SIĘ NIE NADAWAŁ OPRÓCZ PADANIA NA KOLANA PRZED KLECHAMI I BZDURNYMI FIGURKAMI
LIIIIIIIIIIIII / 89.107.153.* / 2012-04-16 17:42
PRZESADZIŁEŚ JAK WAŁĘSA PRZEZ PŁOT, JUŻ KIEDYŚ TŁUMACZYŁEM TAKIM LEWYM BUTOM ŻEBY SIĘ Z POWODU WŁASNEJ UŁOMNOŚCI PSYCHICZNEJ NIE WYŻYWALI NA KLECHACH. NIE POTRAFISZ ODNIEŚĆ SIĘ MERYTORYCZNIE DO TEMATU TO SIĘ ZWIŃ I POCZEKAJ AŻ DOJRZEJESZ
O HISTORII NARODU POLSKIEGO TEŻ MUSISZ TROCHĘ POCZYTAĆ, A TERAZ BIERZ SIĘ DO ROBOT I PŁACENIA SKŁADEK NA ZUS, BO RYŻEMU BRAKUJE KASY NA HARACZ DLA UNII.
benio465 / 91.196.14.* / 2012-04-14 21:44
Chciałem wszystkim przypomnieć, że płacenie na ZUS to OBOWIĄZEK, natomiast pobieranie świadczeń to PRZYWILEJ.
Wojtek572 / 93.105.170.* / 2012-04-14 21:16
Po co to zamieszanie.
Nie lepiej zlikwidować ZUS? Prowadzę działalność odprowadzam około 13,000,00 zł na ZUS i NFZ a nie mam z tego praktycznie nic. Czyli jak się pochoruję albo coś mi się stanie to rodzina nie utrzyma mnie ani nie wyżyję z renty, którą w ogóle wiadomo czy przyznają mi.
Gdybym tyle płacił na prywatną polisę to miałbym świadczenia na bardzo wysokim poziomie, zaczynając od zabezpieczenia renty poprzez duży kapitał do pobrania w każdej chwili, kończąc na prywatnej opiece medycznej.
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-04-20 14:09
Tylko przedtem trzeba oddać 2,1 biliona już zapłaconych składek. Jak masz taką kasę to możesz likwidować.

Najnowsze wpisy