Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska

Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska

Money.pl / 2012-04-13 11:33
Komentarze do sekcji specjalnej: Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska.
Wyświetlaj:
BOS MAN / 80.239.242.* / 2012-04-14 17:32
Jezeli czesciowe emerytury bylyby waloryzowane metodą "tuskową" to współczuję tym emerytom.
Sequ / 83.27.173.* / 2012-04-15 16:41
Czy po staremu czy po nowemu to nasze emerytury będą mizerne, musimy znów liczyć tylko na siebie. Ostatnio odwiedziłem opena by zorientować się gdzie i w co można inwestować by na starość mieć jakąś alternatywę poza ZUSem.
kiingga / 195.22.98.* / 2012-04-14 14:40
nie chce mi sie juz nawet tego czytac, mam jedno i to samo zdanie od dluzszego czasu, trzeba oszczedzac, bo pansto nic nam nie da
kajja / 83.8.117.* / 2012-04-14 14:38
Stracę nie stracę. I tak nei mam na to wpływu. Wpływ mam na to czy samo sobie zabezpieczę przyszłość finansową dlatego ostro działam z funduszami w noble. Mam nadzieję, ze one uratują mnei przed biedą
azaz / 95.171.216.* / 2012-04-15 13:29
Ty sobie lepiej weź z metr gumy i strzel se w łeb naganiaczu ! Co zaczyna brakować jeleni do oskubania?
Lotar / 89.171.95.* / 2012-04-14 12:31
to złodzieje-po co wyliczenia Zusu- i te kłamstwa-na 1990 rok juz wyliczyli mi kapitał początkowy na 90000,Do tego dodać jeszcze składki za następne lataJakbym poszedł na emeryturę w wieku 65 lat to i tak nie wybrałym tych pieniędzy.A nawet tego nioe dożyję-więc i tak ukradną wszystko.Mam 53 lata.
ple ple ple / 194.11.22.* / 2012-04-14 12:08
Panie Tusk , jesteście z całą swoją hołotą nikczemnymi ludżmi . Przy pomocy tego haniebnego, niesprawiedliwego pomysłu zrzucasz na kark ciężko pracujacych ludzi z zarobkami po 1500zł utrzymanie całego stada "uprawnionych "(górnicy , mundurowi itp) Zlikwiduj te uprawnienia , wprowadż prosta sprawiedliwą zasade -emerytura zależna od ilosci lat i odłożonego kapitału i to wystarczy.
Mario1689 / 188.47.108.* / 2012-04-14 20:33
utrzymanie całego stada "uprawnionych "(górnicy , mundurowi itp)

byłeś kiedyś w kopalni i wiesz w jakich warunkach i jak ciężko się pracuje ? więc się nie wypowiadaj. przyjedź popracuj i dopiero wtedy wyraź swoją opinie na temat górników!
FDA / 89.68.236.* / 2012-04-14 23:03
Człowieku!
Kiedyś Fenicjanie wymyślili pieniądze-które miały między innymi służyć rozliczaniu się za pracę.
Po cholerę wymyślać zapłatę wiekiem emerytalnym, jak można po prostu płacić za pracę.
Ciężko pracuje, nie ma chętnych do tej pracy pracodawca więcej płaci-proste.
Co ma do tego wiek emerytalny??
esz / 78.88.196.* / 2012-04-14 10:46
To i tak za trzy lata będzie wycofane ,ten wygra wybory kto to z powrotem zmieni
Ck1 / 80.187.110.* / 2012-04-14 12:12
Nie dzieł skory na niedźwiedziu, znasz to? Trzeba mieć odwagę żeby próbować cokolwiek zmieniać. Tak ze w tej sprawie wszystko jest otwarte. Ja w kazdym razie nie będę życzył mu powodzenia, przedewszystkim mając dobro Polski i nasze wszystkich Polaków. M dosyć żyć wiecznie przeszłością ja myśle przedewszystkim o terazniejszosci i przyszlosci. Tak jak to robią inne narodowości. Co nie oznacza ze zapominam o przeszłości. Niemniej zachowanie niektórych tzw. Przywódców jest chore i służy tylko wlasnemu celowi albo jego rodziny. Dosyć mam tych pomników, wole poprostu naturę.
vaaffzz / 195.225.71.* / 2012-04-14 10:34
a ile straci pan tusk i pan komorowski?
picuś-glancuś / 77.254.113.* / 2012-04-14 17:07
Zapewne nic.O niego spokojna głowa,oni nie będą pobierali emerytury z ZUS-u.Złodzieje nigdy nie martwili się ofiarami swoich przestępstw.
RW345 / 83.22.231.* / 2012-04-14 10:05
14 mld zł z ZUS otrzymuja nie płacacy składek wojskowi, policjanci, sedziowie , prokuratorzy . Nastepne 14 mld zł biora chłopi ale ci płaca minimalną składke., Robotnicy zyja 10 lat mniej niz warstwy srednie i wyzsze. -Tutaj jest problem.
nanana / 89.228.163.* / 2012-04-15 12:18
NIENAWIŚĆ CIĘ ZJADA. MUNDUROWYM TEŻ POTRĄCAJĄ Z PENSJI SKŁADKI NA EMERYTURĘ, ZDROWOTNE I PODATKI...TAK JAK WSZYSTKIM..A KTO CI BRONI ZAŁOŻYĆ MUNDUR??? NIGDY NIE BYŁEM W WOJSKU , POLICJI ITP ALE IM NIE ZAZDROSZCZĘ
Juliusz Cezar / 93.154.154.* / 2012-04-13 23:14
Wcześniejsze emerytury są korzystne tylko dla budżetu oraz pracodawców:
1. Przejście na taką emeryturę będzie prawdopodobnie wymuszane: proponowne będą zwolnienia (z zasiłkiem dla bezrobotnego) lub właśnie wcześniejsza emerytura - to daje przywilej pracodawcom w stosunku do pracowników - a korzyści dla budżetu, gdyż wszyscy wybiorą właśnie taką emeryturę - a nie bezrobocie. Korzyści dla budżetu będą polegały na tym, że bezrobocie w grupie wiekowej pięćdziesieciolatków będzie finansowane z funduszu emerytalnego pracowników , a nie wypłacane z budżetu. To pewna umowa rząd - pracodawcy.
2. Obniżenie wypłacanej wcześniejszej emerytury do 50 % właściwej będzie korzystne dla ZUS i spowoduje spadek jego ogromnego deficytu (wyrównywanego corocznie przez budżet). Ludzie przechodzący na wcześniejsze emerytury i osiagnąwszy wiek emerytalny (65 lat kobiety, 67 lat mężczyźni) też otrzymają odpowiednio mniejsze emerytury - o ok. 10% mniej od właściwej.
akantek / 82.177.150.* / 2012-04-13 22:17
Jeśli prawdą jest, jak czasem pojedyńczo się sygnalizuje, że po trzydziestu prawie latach rządów w imię solidarności społecznej, po tych wszystkich szumnie ogłaszanych wspaniałych niezmiernie sprawiedliwych reformach społeczno-systemowych wychodzą takie kwiatki, lepiej by powiedzieć - g...a, że ludzie odchodzący na emerytury dostają z tych reform kilkanaście albo kilkadziesiąt złotych na dotrwanie - może stąd bierze się panika nawiedzonego wodza: jeszcze rok, dwa tej sprawiedliwości, tej troski o społeczeństwo, jednostkowe przypadki takich jej "szczęśliwych" beneficjentów przejdą w masę - i wtedy zrobi się prawdziwa rewolucja, na ulicach, zmiatająca tych naszych wieloletnich dobroczyńców. Może oni są przewidujący, wiedzą lepiej niż my co im grozi - stąd ten maniakalny pęd do tej reformy, której cele (godne życie starych ludzi) słuszne i owszem ale w zupełnie inny sposób powinny być osiągane (kto nie wylosuje górnej granicy statystyki tyra aż do śmierci)..
Wapniak / 2012-04-13 21:06 / Tysiącznik na forum
Emeryturę zobaczycie jak świnia niebo... Po 50-ce - zasiłek socjalny jak będzie z czego płacić a potem g.... w zęby. Przepraszam bardzo ale tego p...... o reformie emerytalnej w wykonaniu tych kombatanckich i nie tylko nierobów, nie da się już słuchać. Twórcom z kolei tego badziewia, będzie się za to żyło dostatnio i najprawdopodobniej za granicą...
mieczman / 2012-04-13 20:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bardzo się cieszę, że dzisiejsi "młodzi inteligentni" z kursów halowej i owsika /róbta co chceta/ dostaną porządnie w du..pę w okresie gdy zabraknie nawet szczawiu i trza będzie żreć siano bo na trawkę zabraknie. To wszystko dostaniecie za dzisiejsze olewanie waszych starszych współziomków, którzy o dziwo!! stają w waszej obronie a wam to wisi kilem kitu. Zapamiętajcie te słowa teraz bo póżniej nie pozwoli wam Parkinson! Powodzenia i róbta co chceta!
nanana / 89.228.163.* / 2012-04-15 12:20
TO JEST PRAWDA
Krzycho 275 / 83.7.233.* / 2012-04-13 20:11
Ten TUSK to dupek żołędny , ja się go pytam gdzie są pieniądze z moich składek emerytalnych bo w wieku 67 lat będę miał przepracowane 45 lat to przy moich zarobkach miałbym dobrą emeryturę nawet z 80 % a te złodzieje kminią mi,że na wysokości 30% . To niech sobie tą reformę wsadzą w dupę.
Jawne okradanie obywateli za ich zezwoleniem ( tu mam na myśli posłów), którzy biernie się temu przyglądają i tylko p****** w stołki , rozmawiają przez komórki podczas referowania i nie wiedzą za czym mają głosować. Won z tą całą bandą pasącą się za nasze pieniądze.
picuś-glancuś / 77.254.113.* / 2012-04-14 17:15
A jednak ktoś tych nierobów wybrał do ław poselskich,a jeszcze w swym życiu nie spotkałem takiego,który by grabił od siebie,zawsze to idzie do siebie,prawda ???
A swoją drogą,niech przestaną pieprzyć o odpowiedzialności społecznej,ludziom oddadzą ich odłożone składki,a każdy już sam zagospodaruje swój kapitał,dość kłamstw i złodziejstwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WUJASZEK / 109.173.164.* / 2012-04-13 18:31
obecnie tusk stracil. jest nieukiem delikatnie to nazywajac. typowa DULSZCZYZNA, bardzo zaluje ze na niego glosowalem. wiecej tego bledu nie popelnie. chyba gorszej i bardziej zaklamanej partii byc nie moze. nawet pis jest lepszy. po to "PERFIDNI OSZUŚCI"
Roch Szeltycki / 77.255.63.* / 2012-04-13 17:54
To jawne oszustwo i eutanazja na starszych ludziach. Sam doświadczam biedy z nędznymi zarobkami a to wiąże sie z brakiem srodków na leczenie, godne mieszkanie. Nie starcza mi pieniędzy od wypłaty do wypłaty bo żona w wieku 50 lat straciła pracę i nie moze jej znaleźć bo tak starej kobiety nikt już nie chce zatrudnić. nawet Tusk wywalił starszego fotografa przyjmujac w to miejsce f-mę. Firma bedzie robiła to samo za wieksze pieniadze co robił 60-letni fotograf. To kraj tylko dla bogatych a Tusk tylko o ich wzgledy zabiega. Widać jak go witaja na swoich spotkaniach.
jaremka3001 / 94.0.197.* / 2012-04-15 10:42
I DLATEGO LUDZIE WYJEŻDŻAJĄ ZA GRANICE BO MAJĄ DOŚĆ ŻYCIA ZA MINIMUM SOCJALNE , W KRAJU GDZIE NA KAŻDYM KROKU TRZEBA KOMBINOWAĆ ABY ŻYĆ ,. A ZA GRANICĄ CHOĆ NIE MA KOKOSÓW TO PRZY MINIMALNEJ PENSJI MOŻNA CZUĆ SIĘ CZŁOWIEKIEM I ŻYĆ GODNIE ,.,.,ALE W.........WIA MNIE FAKT ŻE W POLSCE O KTÓRĄ WALCZYLI NASI PRADZIADOWIE MY MŁODZI NIE MOŻEMY ŻYĆ BO U WŁADZY CO NÓŻ TO NOWI ZŁODZIEJE ZASIADAJĄ ,.....

Najnowsze wpisy