Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska

Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska

Money.pl / 2012-04-13 11:33
Komentarze do sekcji specjalnej: Cała prawda o reformie emerytalnej Tuska.
Wyświetlaj:
ja87 / 62.121.126.* / 2012-04-13 16:40
Nie zapominajmy że ludzie będą pracować nie o 2 i 7 lat dłużej ale o 3 i 8 bo wcześniej zaczynamy edukację w szkole (dzieci 6 letnie). O tym się nie mówi !!!!!
s_bilinski@ / 2012-04-13 14:29
Szkoda mówić najgorsze jest to że żądzą nami ludzie małego pokroju, nie dojdzie do nich to że oni doprowadzili do takiego stany.
Nie tak dawno cieszyli się że młodzi wyjeżdżają pracować za granice, zapomnieli o tym że tam będą płacić ubezpieczenie i co zrobiono a no nić by odwrócić tendencje wyjazdu.
Panie Tusk zapatrzył się pan na Niemcy i szybko stara się wprowadzić na naszym podwórku reformę ubezpieczeniową, ale tylko zasady a nie wysokość emerytur.
Mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć że wybrańcy narodu oszukują nas by grzecznie to ująć.
kocioł stalingradzki. / 213.195.182.* / 2012-04-13 14:26
nawet nikt się nie zająknie ,że poluzowano przyznawanie emerytur i rent w czasie zaorywania przemysłu w Polsce i miało to być zupką kuronia, by nie wybuchły protesty.
załamany z 35 letnim stażem pracy i bezrobotnymi dziećmi / 164.126.109.* / 2012-04-20 13:51
Ci co decydują są już urządzeni finansowo na całe zycie. Decydują o pracy roboli do śmierci w firmach prywatnych. Tam nikt nie przejmuje się 8- godzinnym dniem pracy, pracuje sie cały dzień za głodową wypłatę w warunkach obozowych. Realne bezrobocie to 30 % a zmusza się do pracy dziadków. Czy życie ma polegać tylko na pracy do śmierci przy dzisiejszej technice ?. Po co nam tem postęp skoro z zycia mamy telko pracę ? A kiedy czas dla rodziny , czas na własne pasje i zainteresowania? Kiedy czas dla dzieci i wnuków. Czy pracująca babcia do 67 lat jest w stanie pomóc pracującej córce przy 2 dzieci i pracy " obozowej" w firmie przez cały dzień. Technika wyręcza ludzi, krezusi się bogacą i zgarniają cały majątek tej ziemi powiększając biedę ludzi pracy.
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-04-13 13:51
Politycy żyją w takim oderwaniu od społeczeństwa, że ciągle próbują zaradzić objawom "choroby" społecznej z ostrymi powikłaniami ekonomicznymi, którą sami wywołali przez niechlujne stanowienie prawa, nowym prawem jeszcze gorszym i bardziej niesprawiedliwym. Zamiast przyznać się do błędu i po prostu złe prawo poprawić. Objawem złego prawa emerytalnego jest brak pieniędzy na wypłatę emerytur tym Polakom, którzy emerytury już mają i groźba zawału systemu emerytalnego i bankructwo budżetu państwa, gdy roczniki wyżu demograficznego z lat 1947-1955 przejdą w całości na emerytury. Politycy milczą o tym, że brak pieniędzy jest spowodowany tym, że Polska ma najniższy w Europie poziom zatrudnienia osób w grupie wiekowej 55-64 lat, pracuje tylko 34% osób. Najwięcej w tym wieku pracuje Szwedów 70,5% czyli w porównaniu do Polaków starszych Szwedów pracuje o 107% więcej. W innych krajach pracuje starszych Niemców 57,7% Francuzów 39,7%, Czechów 46,5%, Brytyjczyków 57,1% Słowaków 40,5%, Litwinów 48,6% . Dlaczego tak mało Polaków pracuje po 55 roku życia do 65 lat? Przecież nikt sam sobie emerytury nie przyznaje! Ale nieuczciwa i nieodpowiedzialna klasa zawodowych polityków w celu trwania po 5 kadencji w sejmie i senacie przez lata rozdawała przywileje emerytalne i nadal posyła na emerytury osoby 35, 40 i 50 letnie w tak nadmiernej ilości, że mamy dziś więcej 40 letnich uprzywilejowanych emerytów niż pracujących 64 letnich mężczyzn. Dziś mamy w Polsce więcej 50 letnich emerytek niż pracujących 59 letnich kobiet. Skoro to nadmierne przywileje emerytalne powodują brak składek i brak podatków, bo, więcej jest w Polsce emerytów niż pracujących to od natychmiast należy radykalnie ograniczyć przywileje zamiast próbować z starszych nieuprzywilejowanych Polaków pracujących już po 45 lat zrobić niewolników i jeszcze zmuszać ich do pracy do 67 roku życia, czyli zmuszać 66,9 letnich Polaków z niskimi płacami do utrzymywania 35 i 40 letnich emerytów z wysokimi emeryturami. Starsi Polacy według propozycji rządu Tuska mają więcej pracować by utrzymywać młodszych o 20 a nawet 30lat! , W dodatku ci uprzywilejowani pracowali zaledwie 15 czy 20 lat i wcale nie płacili składek emerytalnych. Takie działanie rządu to ohydna niesprawiedliwość społeczna. To dzielenie społeczeństwa na uprzywilejowanych i upośledzonych w prawach obywatelskich. Uprzywilejowanym Polakom mają być wypłacane wysokie emerytury po 15 czy 20 max 25 latach pobierania wysokich wynagrodzeń w dodatku najczęściej finansowanych z podatków a dla Polaków płacących podatki i wysokie składki ma być obowiązek pracy przez 50 lat lub bezrobocie bez prawa do zasiłku do 67 roku życia, aby zły rząd miał pieniądze na dalsze wypłacanie prezentów swoim pupilom. Taki Rząd tworzy w Polsce społeczeństwo klasowe o nierównych prawach jedni będą panami inni pariasami. Na to zgody być nie może trzeba przy najbliższych wyborach kartką wyborczą wygonić to nieuczciwe i strachliwe towarzystwo zawodowych posłów reprezentujących tylko siebie i swoich pupilów z sejmu i senatu. Nikt, kto już kiedykolwiek był posłem nie powinien ponownie nim zostać, jeżeli dziś godzi się na takie drastyczne nierówności prawne w polskim społeczeństwie. Nie ma sprawiedliwości bez równości zasad emerytalnych dla wszystkich polaków. Emerytura proporcjonalna do składki a wiek emerytalny dla wszystkich jednakowy, bo nikt nie musi całe życie być górnikiem, żołnierzem czy policjantem. Posiadacz 50 hektarów ziemi jest wielokrotnie bogatszy niż właściciel kiosku z gazetami! Dlaczego więc płacą nierówne składki ubezpieczeniowe i są w innych systemach podatkowych i emerytalnych? Dlaczego emeryturę posiadacza 50 hektarów ziemi Rząd dotuje w 95% a kioskarza i samozatrudnionego ślusarza, którzy płacili przez 50 lat 3 razy większe składki ubezpieczeniowe i większe podatki dotuje się tylko w 40%? Dość pogłębiania tego bałaganu tworzącego kosztowne przywileje dla różnych grup nacisku. Zlikwidować wszystkie wyjątki, zlikwidować KRUS i wprowadzić jeden powszechny system składek proporcjonalnych do dochodu i jeden sposób obliczania emerytury, jako kwoty wynikającej z sumy wpłaconych składek i sumy obliczonego kapitału początkowego za lata pracy bez rejestrowania składek, podzielonego przez liczbę miesięcy statystycznego dalszego trwania życia.
umiecka / 93.181.161.* / 2012-04-15 17:47
od roku 1990 rządy powinny stanąć przed trybunałem stanu za umarzanie długu budżetowego wobec funduszu emerytalnego,
Fundusz emerytalny jest funduszem celowym i żaden rząd nie miał prawa umarza składek zakładów państwowych i jednostek budżetowych były to miliardy zł. rokrocznie umarzane. Może Pan Tusk na swoim portalu da wykaz tych zakładów z podaniem kwoty umorzonej. Fundusz sobie znakomicie radził do 1990 r. zostawały nadwyżki które to budżet zagarniał. I czy Pan Tusk ze swoją ekipą popatrzyli na bezrobocie wśród młodych do 35 roku życia. Ludzie o kulach zmęczonych pracą po 60 będą się czołgać do pracy aby tam się zapytać " a po co ja tu przyszedłem " po czterech godzinach myślenia "aha do pracy " gdy się zorientuje co ma robić to już trzeba iść do domu i tak nasza gospodarka będzie leżeć na łopatkach gdy tymczasem młodzi i prężni będą wystawać pod urzędem i czekać może już któryś emeryt umrze i zwolni się miejsce pracy. Oj Panie TUSK trzeba było łyknąć trochę ekonomi to może by wam wpadł mądrzejszy pomysł niż praca do śmierci.
jas111 / 77.253.168.* / 2012-04-15 13:04
Bernard+.... brawo!!!

Tylko dlaczego nikt o tym nie mówi głośno np. w telewizji?
onawch / 91.203.18.* / 2012-04-13 19:18
nie wierz człowieku w cuda, do tego nie dojdzie, będą nas dalej okradać myśląc, ze jesteśmy bogaci
Friday / 193.109.244.* / 2012-04-13 14:16
Zgadzam się z powyższym!
Emeret zadowolony / 83.8.5.* / 2012-04-13 13:42
Tak, jestem emerytem od kilku lat, przepracowałem 47 lat w jednym zakładzie pracy. Przeszedłem prawie wszystkie szczeble kariery zawodowej, z emerytury, mimo ze nie jest ona mundurową, jestem zadowolony. Mam kolegów, z tego samego zakładu pracy, którzy przepracowali o cztery lata dłużej niż ja, oni mają dziś mniej niż połowę mojej emerytury. Nie, nie miałem żadnych znajomości, ale moja emerytura, jak wszystkie inne, wyliczona była od zarobków, a więc niech Tusk , Rostowski i reszta regimentu tuskowego, przestaną gadać głupoty, że emerytura zależy od lat pracy. ONA ZALEŻY OD UPOSAŻENIA I OD SKŁADEK JAKIE SIĘ PŁACI.ŁO , Nie dajcie się młodzi oszukać, kiedy będziecie przechodzili na emeryturę, to nawet nie będziecie mieli do kogo mieć pretensje, bo Tusk będzie albo w mamrze, albo ucieknie do Heimatu. Zastanówcie się.
TooskZlikwidujPrzywileje / 87.205.243.* / 2012-04-13 15:30
Nie bierzesz tego pod uwagę że przeszedłeś według starych zasad które są o dużo korzystniejsze od obecnie obowiązujących. W tych latach kończy się okres przejściowy.
anteras / 82.177.150.* / 2012-04-13 21:47
No i własnie o to chodzi, najlepszą była zasada: emerytura zależy od zarobków.
Jeszcze w "wiekopomnej reformie Buzka tak miało chyba być, składki pracującego są jego kapitałem.
Teraz wywraca sie wszystko do góry nogami, wprowadzane zmiany prowadzą do obniżania się tego kapitału. No i wieszcz nas przekonuje: "w tej tragicznej sytuacji, żeby zgromadzić to samo, żeby nie przymierać głodem - musicie rodacy pracować dłużej".

Szkoda, że zużywa swój intelekt na takie bzdury, zamiast naprawdę dbać o godne życie obywateli, tu i teraz.
burak2 / 89.68.228.* / 2012-04-13 13:23
A skąd mają być pieniądze w ZUS jak młodzi albo nie mają pracy,albo pracują za granicą,jak kiedyś murzyni.W polsce umowa śmieciowa. Namawia Rąd by polki rodziły więcej dzieci.Rodzice i państwo wykształci i karze wyjechać za granicę, jako niewolnicy, bo pracę tam mają podaj ?pozamiataj?Polska to dziki Kraj,nie dba o swoich obywateli.......................
na wyrost / 194.181.88.* / 2012-04-13 12:24
rocznie zus wypłaca 60 miliardów na emerytury tych co nigy nic nie płacili do systemu emerytalnego !

utrwalacze władzy ludowej, wsi, i cała reszta.

to oni otrzymuja najwyższe emerytury a wdowy nigdy nie pracujące po nich wysokie renty.

z czego ma być emerytura dla wpłacających ?

taki był pomysł MAGDALENKI aby własnie tak upodlic Polaków za rewolucję.

pytajcie bolka
anteras / 82.177.150.* / 2012-04-13 21:55
Dość prymitywna argumentacja, tak naprawdę nijak się ma do rzeczywistości.

Od rewolucji - wszystkim potrącano składki (tzw. "ubruttowienie wynagrodzeń"). Szkoda tylko, że przez te prawie 30 lat nikt nie dbał o doprowadzenie do godziwego poziomu wynagrodzeń - wtedy problem kapitału ZUS, który miały tworzyć nasze składki, nie stanowiłby takiej tragedii.
andrzej514 / 80.94.19.* / 2012-04-13 12:15
Mam pytanie, dla mnie dość istotne. Odnośnie forex. Założyłem konto w poniższym serwisie
http://www.plus500.com/pl/Promotions/Bonus.aspx?id=27361&tags=04&pl=2
otrzymałem 75 zł na start, mega super, nic nie wpłacałem, po prostu każdemu kto się zarejestruje dają 75 zł aby mógł się zapoznać z serwisem. Wychodzą z założenia że na pewno wszystko przegra, a później wpłaci swoje pieniądze. Ale nie o tym mowa, mi się udało mam obecnie 1280 zł na koncie ale przynzaje że dość przypadkowo, bardziej strzelałem co kupować i sprzedawać. Dlatego szukam ciekawych stron odnośnie tematyki forex, takich typowych dla graczy. Może ktoś coś poleci.
Eugeniusz KZ / 91.198.121.* / 2012-04-13 13:27
Jesli na czuja zarobileś z 75 zł 1280 to broń boża nie czytaj steki bzdur z sieci. Tylko namieszaja w glowie.
Ceneo / 83.19.80.* / 2012-04-13 12:09
Cała prawda o reformie emerytalnej - niezależnie od szumu medialnego i sponsorowanej przez rząd, czyli na nasz koszt kampanii informacyjnej, sprowadza się do stwierdzenia że jest to rozpaczliwiec w słusznej sprawie.
Sprawa jest słuszna, bo systemy zabezpieczenia emerytalnego załamią się na skutek determinantów demograficznych.
Rozpaczliwiec, bo rząd ze względów politycznych, w trosce wyłącznie o utrzymanie władzy, konserwuje przywileje jednych [aparat przymusu, służby mundurowe, rolnicy, górnicy, nauczyciele], usiłując przerzucić koszty i skutki na pozostałych zatrudnionych.
Rządzący zdają się zapominać, że idea poprzedniej reformy zasadzała się na założeniu, że wielkość emerytury i czas odejścia na nią, to konsekwencja kapitałowego jej wymiaru [sumy odłożonych pieniędzy na indywidualnym koncie], a nie uznaniowości rządzących.
Elementarne zasady sprawiedliwości społecznej i szacunek dla praw nabytych, rzutujący na poziom zaufania do państwa i rządzących, winne powodować diametralnie odmienne podejście do problemu.
Po pierwsze - bez naruszania zasad ładu prawnego - należałoby spowodować, że "wycieńczeni" pracą nauczyciele, górnicy, wojskowi i policjanci, nie mogą po przejściu na emeryturę pracować w dotychczasowym zawodzie. To radykalnie poprawiłoby wszelkie wskaźniki zdrowotności społecznej oraz otworzyło możliwość zatrudnienia nowym, młodym pracownikom, posiadającym wykształcenie, a na dziś bezrobotnych, lub zatrudnianych na umowach śmieciowych, bez wykorzystania kwalifikacji.
Po drugie należy doprowadzić do wyjścia zatrudnienia z szarej strefy. Gdyby każdy pracodawca w Polsce rzetelnie odprowadzał składki za zatrudnionych, deficyt byłby znacznie mniejszy.
Po trzecie wreszcie, radykalnych, systemowych działań wymagają obszary generacyjnie replikowanych przywilejów. Nie może być tak, że właściciel 20 ha gospodarstwa rolnego ponosi mniejsze obciążenia niż właściciel kiosku z gazetami. To jest nie tylko niesprawiedliwość, to patologia tolerowana, stabilizowana i kontynuowana przez rządzących.
Jeżeli to się nie stanie, to większość młodych i tak wyjedzie z tego kraju, a w rezultacie i tak nie będzie miał kto łożyć w przyszłości na emerytury. Czy to jest tak trudne do zrozumienia?
Czy Platforma Omnipotencji nie rozumie, że roztrwoniła kapitał społecznego zaufania, że jej elektorat ulega bezpowrotnej erozji jak niegdyś elektorat SLD? Straszenie powrotem PiS, radość z pozornego braku alternatywy to zdecydowanie za mało, to błędna droga.
Swego czasu modna była koncepcja człowieka homo sovieticus. Dziś wydaje się, że kres obecnym rządom - niezależnie czy w konstytucyjnym terminie, czy w przyśpieszony sposób - przyniesie homo profanus/ordinarius - człowiek normalny. Przeciętny zjadacz chleba, bez względu na rodowód, znużony niekompetencją, brakiem odpowiedzialności i strategii rządzenia, skutkującym zawsze tak samo: przerzucaniem wszelkich kosztów na tych, którzy pracują jeszcze legalnie.
Szerzej na ten temat: Młodzież się radykalizuje, czy jedynie szuka nowych rozwiązań? na
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
X-men / 83.29.172.* / 2012-04-13 14:05
Może i pracodawca rzetelnie odprowadzałby składki na emeryturę gdyby to było w interesie jego pracownika. Jeśli składki powiedzmy wynoszą 1000 zł to jednynie 150 zł przeznaczane jest na emeryturę pracownika, pozostałe 850 na bierzące wydatki "Państwa". Pozdrawiam
Antek 01 / 2012-04-13 14:19 / Bywalec forum
Ja się obawiam że sto procent z tego co jest odciągane z naszej wypłaty , to własnie idzie na wydatki dla Państwa, że tak naprawðe tych pieniędzy nie m.
akantek / 82.177.150.* / 2012-04-13 21:59
Ale przecież to miała zmienić już prawie 30 lat temu słynna buzkoreforma - czyż nie? Tak przynajmniej wtedy obiecywali - czyż oszukiwali nas?
Przecież to robiono z idei solidarności ludzi pracy - czyż nie?
wdyr35 / 193.111.166.* / 2012-04-13 12:04
co to znaczy "godne życie na emeryturze"?. czyż emerytura np 850 zł. nie wystarcza na godne życie a wynagrodzenie za pracę w kwocie 1200 zł. wystarcza na tą godność życia. przecież to bzdura. już teraz wielu z nas żyje "niegodnie" i to pracując. to po co mówić o tej godności na emeryturze. przecież w porównaniu do poziomu życia pracującego Polaka, życie na emeryturze to cymes.
w III RP jestem obywatelem III kategorii / 195.117.255.* / 2012-04-13 11:36
mam prawo płacić podatki
w III RP jestem obywatelem III kategorii / 77.253.168.* / 2012-04-15 12:50
"mam prawo płacić podatki"

prawo to masz do emerytury czyli po osiągnięciu wieku emerytalnego państwo ma prawo wypłacać emeryturę a PODATKI to masz płacić OBOWIĄZKOWO...
anteras / 82.177.150.* / 2012-04-13 22:00
I żeby Ci nie przyszło do głowy (i mnie, i Wam wszystkim zwykłym obywatelom) spodziewać się za to czegokolwiek dobrego!
taki tam / 213.227.93.* / 2012-04-13 11:33
Najprostsza arytmetyka pokazuje jak złodziejski i marnotrawny jest ten system. Przez 40 lat oddajesz co miesiąc 40 % zarobków aby potem (jak masz szczęście) przez 10 lat dostawać co miesiąc 30%. Określenie "złodziejski" jest w tej sytuacji nad wyraz łagodne.
TooskZlikwidujPrzywileje / 87.205.243.* / 2012-04-13 15:40
Przywileje, przywileje. Składasz się na wcześniejsze emerytury górników,policjantów,sędziów, rolników,nauczycieli,różnych agentów itd,itd....
Mery Lu / 89.231.244.* / 2012-04-13 18:07
chciałam przypomnieć, że podejmując pracę,wiedziałam, że będę pracować do 60-tego roku życia.Czyli mam prawo nabyte, tak samo jak np. policjanci.Prawda to oczywista.
TooskZlikwidujPrzywileje / 87.205.243.* / 2012-04-13 22:29
Ale niestety nie masz takiej siły jak policjanci,górnicy,rolnicy,agenci itd....
anteras / 82.177.150.* / 2012-04-13 22:03
Władza już parę razy pokazała, gdzie można sobie wsadzić swoje różne prawa, kiedy ona w swym objawieniu uzna, że Ci się nie należą.
10 11 12 13 14 15
na koniec starsze

Najnowsze wpisy