Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Canberra oskarża Waszyngton: Wikileaks to wasza wina

Canberra oskarża Waszyngton: Wikileaks to wasza wina

Wyświetlaj:
J.A. / 82.177.194.* / 2010-12-08 11:48
To wina tej starej babci, ze nie ma dość siły aby utrzymać torebkę którą jej wyrwałem, to wina banku, że udało mi się obejść jego zabezpieczenia i ukraść kasę, to wasz wina, ze daliście się okraść. Wszak skoro się dało, to musiałam to zrobić i absolutni nie można mnie o to obwiniać. Walić konsekwencje, ważne że się dało i można pokazać mordę w telewizji. Walić prawo, skoro dało się je złamać, to znaczy, ze można. Walić wszystko i wszystkich, ja jestem najważniejszy. Tylko nie przekręcajcie nazwiska.
issael / 94.254.198.* / 2010-12-09 00:05
Rząd Niemieski, skorzystał z ukradzionych dokumentów do sprawdzenia i ewentualnego scigania swoich obywateli którzy smieli złozyc swoje oszczedności w banku w innym kraju europejskim. wada tego banku było to , ze urząd skarbowy republiki Federalnej nie mógł zbtego banku uzyskac informacji droga legalna.
czyli wykradanie dokumentów przez agendy rzadowe jest ok, ale w druga strone juz nie?
issael / 94.254.198.* / 2010-12-09 00:02
J.A. przymuliło?
To nie Wikileaks ukradł tajne plugastwa elit rzadzacych poszczególnymi krajami.
Ukradł je ktos inny.
Assange'a obowiazuje natomiast, ujawnianie prawdy. Ba wbrew temu, co głosza "pokrzywdzeni" uzurpatorzy tajnosci, ujawnienie tych tajnosci przynosi wiecej porzytku niz szkody. Jest niemal pewne, ze do tego przecieku doprowadziły same "słuzby" USA, albo ich częśc , zaniepokojona sposobem przechowywania , przepływu, czy zabezpieczenia informacji waznych z punktu widzenia interesu (bezpieczeństwa) państwa.
O tym swiadczy , "cieżar" gatunkowy przecieku - raczej miałki i bardziej plotkarski i insynuatorski.
Zresztą, z tego co widać , wiekszośc słuzb innych państw nie potraktowała tego zbyt powaznie a niekture wrecz oficjalnie uznały to za prowokację czyli mocno uprawdopodobniona ale jednak fałszywka.
Wartośc tego całego "ambarasu" jest jeszcze jedna, plebs ma igrzyska ale terz poznaje tzw morale elit . Przynajmniej takie morale jakie zechciano pokazać.
być może w USA, poufnie - toczy sie rozgrywka na duzą skalę, rozgrywka która zaowocuje nowym rozdaniem, pomiedzy słuzbami tego kraju.

Najnowsze wpisy