CCC

Money.pl / 2007-02-07 13:16
Komentarze do spółki: CCC.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - martusia0000000.]
Wyświetlaj:
pracownik CCC / 81.168.244.* / 2008-10-25 08:54
"Genialny" pomysł ze związkami! Aż złapałam się za głowę! To dopiero będzie kolesiostwo i problemy! Będzie grupa kilkunastu osób żerować na reszcie!! Ja juz raz związki widziałam i tylko dla siebie załatwiali co mogli i resztę mieli w przysłowiowym głębokim poważaniu! I nie przekonasz mnie! NIGDY W ŻYCIE SIĘ NA TO NIE ZGODZĘ ŻEBY JESZCZE IM SKŁADKI PŁACIC CO MIESIĄC!! JA MAM NA CO WYDAWAĆ!!!!
A do reszty jak czytam te wypowiedzi to zachodzę w głowę o co wam jeszcze chodzi? Wyciągnęli do nas rękę a my co? Kąsamy ją i jeszcze między sobą się obrażamy i wyzywamy…. wstyd mi za wasz poziom!!! Faktycznie pozwalniajcie się i niech przyjdą osoby którym na pracy zależy!!!! Ale zaczął się kryzys i już mówi się w TV ze juz niedługo zaczną się we wszystkich firmach zwolnienia i co wtedy zrobicie?? Tu wam źle bo dużo pracy i godziny nie odpowiadają ale gdzie indziej tej pracy może za chwile juz nie być... I jeszcze jedno WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIE MA...
Pomyślcie o tym. Ja zostaję bo chcę pracować.
mama muminka / 83.4.75.* / 2008-10-26 13:03
masz rację...ja też zostaję , bo lubię to co robię a poza tym ...mam dzieci do wychowania i nigdzie nie dostanę tyle ,co tu....pozdrawiam
pracownik ze stażem w ccc / 194.126.165.* / 2008-10-25 14:36
tak to już wstyd ,świadczy to nas TE STARE POWIEDZENIE - WSZĘDZIE DOBRZE GDZIE NAS NIEMA - Pozdrawiam
nowy przyjaciel / 79.185.173.* / 2008-10-25 08:15
Ludzie opanujcie się, przestańcie się przekrzykiwać gdzie lepiej Boti, CC z tego co wnioskuję to wszędzie jest tak samo! Powinniście razem współpracować a nie użerać! Rzucono wam gnat tak jak dla psa, żeby przestał szczekać, zaczekajcie na czyny. Jeżeli waszemu Prezesowi zależy na firmie i pracownikach to coś z tym fantem zrobi, jak nie to moja rada, wymówienie! Co wam przeszkadza założyć związki zawodowe! Założycie wybierzecie zarząd, przewodniczącego który będzie was reprezentował. Moja rada nie dajcie się przypadkiem omamić i założyć jakiegoś tworu zakładowego bo będzie pod kontrolą firmy, najlepiej Solidarność to będziecie mieli wsparcie silnej organizacji. Przewodniczącego koniecznie wybrać spośród pracowników, broń boże kierownika lub
kogoś z Polkowic. Musi to być osoba zdeterminowana do pracy dla ogółu. Przewodniczący po wyborach ma 5letni immunitet i nie można go zwolnić dyscyplinarnie, jak się sprawdzi może działać i następne kadencje. Pozbądźcie się cyt. „Konia Trojańskiego z Baty” gdzie cieszą się, z jego odejścia, ten człowiek naprawdę uprawia sabotaż bo jak można podejmować takie decyzje dyskryminujące pracowników maksymalnie utrudniać im pracę co za tym idzie doprowadzić to złego funkcjonowania w firmie! Czas chyba, żeby jemu życie też dołożyło po dupie to może zmieni sposób myślenia!
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
ula1111111 / 213.17.201.* / 2008-10-28 04:35
a ja robie u prywaciarza, też w butach i też jest ciężko.
życzliwy / 213.158.196.* / 2008-10-26 11:01
kochani widać że osoba zna się na zakładaniu związków i pewnie nie pracuje u nas dlatego chce Was namówić do czegoś co na pewno nie przyniesie cudów. Może ten nowy przyjaciel przedstwi nam firmę która tak dynamicznie się rozwija, co roku podnosi obroty i zyski i w której działaja związki zawodowe!!! NIE MA TAKIEJ!!!! związki dbają tylko o interes wąskiej grupy a nie wszytskich pracowników !!! CO DAŁY ZWIĄZKI W STOCZNIACH, NA POCZCIE W KOPALNIACH ??!!!! W naszej firmie nie jest idealnie. Pracowałem w kilku różnych firmach i jeszcze nie spotkałem się z tak szybką i pozytywną reakcją Prezesów na problemy pracowników. Pomyślcie o tym....
mamuśka / 79.163.202.* / 2008-10-26 23:07
jak byście nie zauważyli to co miesiąc nam z wypłaty ściągają na fundusz pracy prawie czterdzieści zł.i co z tego mamy?paczki dla dzieci no i bony na święta z których odciągną ci podatek!!! a co z wczasami pod gruszą?????????oczywiście nam się nie należy no bo za nasze pieniądze sie vipy bawią no i przecież szkolenia też kosztują!!!A co z tymi co dzieci nie mają?zresztą o bonach w tym roku to pewnie możemy sobie tylko pomażyć!!! Ludzie w ccc się pracy nie boją!!!Chcemy tylko wiedzieć za co pracujemy!!! Dajcie nam 1500na rękę i będziemy zadowoleni.Nie interesuje nas brutto tylko netto.To wcale nie jest dużo a jakby nie było to większość czasu spędzamy w pracy,najbardziej na tym cierpią nasze rodziny,a przede wszystkim dzieci.
K.B. / 87.206.234.* / 2008-10-25 07:28
Mam tylko nadzieję,że z premią to wyjdzie kwota conajmniej 1500 zł dla sprzedawcy,inaczej to dalej będzie dla mnie jałomużna....Ciekawe jest również to czy ktoś doceni również fakt ludzi którzy pracowali przez cały rok bez dnia L4.A ponoć miało tak być ... W ogóle to Panie Prezesie ja nie wiem czy było to wszystko potrzebne, nie wierze w ten fakt,że Pan nie wiedział o całej sytuacji .To co Pan O. i inni robią w Pana firmie co im się podoba bez Pana wiedzy ? Nie wiem też czy przypadkiem nie chcecie nam zamydlić oczu bo pewnie TV nie jest wam na rękę.Pozdrawiam mimo wszystko
zmęczony pustymi obietnicami / 89.76.210.* / 2008-10-25 00:03
No. To po piśmie pana Miłka teraz ode mnie:

- nieterminowe przesyłanie fiszek z wypłat, WIECZNE opóźnienia. Pamiętne są fiszki z zeszłej zimy, gdzie te styczniowe doszły po 2 miesiącach. Bo awaria systemu bo coś, mętne tłumaczenia. SKANDAL! My się musimy wyrabiać a Was górę nic nie zobowiązuje???

- wczasy pod gruszą, gdzie i na jakich zasadach dofinansowanie?

- "fundusz socjalny": 10 kart rabatowych co pół roku i niepewne (dadzą czy nie dadzą?) bony na święta? wypchajcie się takim socjalem!!! jeden słoik kawy i kilo cukru? żenada. weźcie sobie tę kawę do biurowca. my sobie kupimy swoje, tylko wtedy regionalny niech nam nie wypija. niech też sobie kupi. cukier też.

- chcę na sklep nie łaskawie 3 osoby, ale 5 na zmianę, niech będzie że ze mną. Sklep jest DUŻY, a zwykle z przymusu (bo z pustego i Salomon nie zrobi grafiku) maksymalnie 4 osoby, zero zabezpieczeń.

- nie chcę kamer na sklepie, bo będą nas pracowników szpiegować a regionalni oglądać i wytykać każde wyjście na zaplecze. Chcę normalnych bramek i chipów na buty.

- jeśli nie wprowadzą żadnych zabezpieczeń, NIE zamierzam podpisywać żadnej inwentury. A jeśli mi sami cokolwiek z wypłaty potrącą, idę na skargę do Inspekcji Pracy.

- więcej elastyczności z urlopami, a nie że firma każe a my jak owce musimy. my wam zapewnimy sprzedaż, wy pójdźcie nam bardziej na rękę. wilk syty i owca cała.

- dlaczego są takie problemy z urlopem na żądanie ze strony góry, straszenie i kręcenie nosem kierownictwa jak człowiek naprawdę potrzebuje? Takie jest polskie prawo i pracownik może z niego skorzystać!

- chcę poznać stawki dla kadry kierowniczej na salonach CCC, bo jeżeli sprzedawca ma mieć od pana prezesa 1800 brutto, to zastępca powinien mieć --->>>minimum
żona czesia / 213.158.196.* / 2008-10-25 22:59
nie chcesz tego, nie chcesz tamtego co boisz się prawdy ,że cały dzień spędzasz na zapleczu , a może tak naprawdę ktoś nie chce ciebie !!!!! zastanów się nad tym!!!!
zmęczony obietnicami / 89.76.210.* / 2008-10-25 00:07
2500 a kierownik pod 3000. kadra musi sobie radzić ze sprzedawcami, z klientem i górą i każdy czegoś jęczy. i opiernicza.

pisałem pisałem i mi ucięło, się rozpędziłem hehehhe. w skrócie:

panie prezesie, pismo było fajne. Teraz czekamy na to co pan ZROBI. nie napisze.
batuta / 213.17.201.* / 2008-10-28 04:37
Jetsem przekonany, że jestes kierownikiem salonu.
xxxx2124 / 87.205.218.* / 2008-10-24 23:29
Komu przeszkadzał system pracy dwa na dwa? Większość z Nas zdecydowała się na pracę w CCC ze względu na system zmianowy -dwa dni do pracy - dwa wolne .Teraz jesteśmy prawie codziennie w pracy. Większość pracowników z naszego salonu traci około 3 godziny na dojazd ( w jedną i druga stronę )Więc w praktyce wychodzi to tak , że teraz juz wcale nie widujemy się z najbliższymi . nie mamy czasu kompletnie na nic. Jest to wbrew pozorom bardziej męczące niż system dwa/dwa większość butików w supermarketach również pracuje w systemie dwa na dwa i niokmuto oczywiście nie przeszkadza tylko naszej firmie .LUDZIE OPANUJCE SIę !!!! - to że są niby ...... "podwyżki" 9 BO NIE MAMY ICH JESZCZE NA PAPIERZE) super ale na tym nie kończy się problem . Po co takie zamieszanie i przewracanie ludziom życie do góry nogami- to nie jest biuro , że przyjdziemy na 7 00 odrobimy 8 godzin i po południu możemy jeszcze zrobic coś w domu .Druga sprawa dlaczego ludzie którzy mieli byc na 3/4 etatu muszą odrabiać teraz te godziny brakujące _ CZYJA TO WINA ?!!! .Mają one teraz chodzić 7 dni w tygodniu żeby poprawić czyjś błąd ?
N.M. / 83.9.32.* / 2008-10-25 21:29
nie dosc ze jestesmy codziennie w pracy i slabe dojazdy to jeszcze wiecej za te dojazdy placimy!!!! a firma nie zwraca nam za dojazdy do pracy.... a podwyzki jak najbardziej sie podobaja:)az inaczej sie do pracy przychodzi jak sie wie ze sie godziwie zarobi:)
kiki2008 / 83.10.166.* / 2008-10-24 23:16
No w końcu ktoś się puknął w głowę podniósł dziewczyną głodowe pensje ...
kogo zatrudniasz Panie Prezesie pożegnaj się z Panem z Batty
Mysszka / 89.228.200.* / 2008-10-24 23:14
Nie napisał ale to chyba logiczne,ze będą tez mieli podniesione podstawy...
czoczi / 213.192.70.* / 2008-10-24 23:08
podwyzki ok super.wkoncu nalezalo nam sie bo juz dzis chcialam sie zwalniac!!!!!!!ale do poki nie zobacze na koncie to niewierze.zobaczymy!ja mam pytanko chodzi o nasze fiszki!!!wyplate dostajemy 10 a fiszki 26 troche przesada!!!juz sie zapomni ile sie mialo godzin itd.czy was to nie drazni?a na dodatek czesto sie nie zgadzaja!ciekawe co z bonami na swieta?
kitka / 91.94.220.* / 2008-10-26 07:55
w tamtym roku dostaliśmy po świetach mam nadzieje że teraz dadzą na czas czyli przed świętami
xxx:-P / 79.185.12.* / 2008-10-25 13:47
Ludzie opamiętajcie się o jakich podwyżkach Wy mówicie, sobie dyrektorstwo może podniosło ale nie pracownikom!!!! Jeżeli sprzedawca dostanie 1800 zł podstawy to fiskus z tego zabierze mu 33% nie można liczyć na premie bo progi są za wysokie więc na rękę taka osoba dostanie jakieś 1206 zł czy to nazywacie podwyżką raczej chcieliście powiedzieć OBNIŻKA i jeszcze zasuwasz codziennie po 8 godzin aha i nie zapominajmy o brakach za które tez trzeba jakoś firmie zwrócić...
Laurencja / 84.38.102.* / 2008-10-24 23:13
Racja co z fiszkami. Jeżeli pensja jest już naliczona 10-go to 11-go powinny być wysłane. Ostatnio patrzałam na datę stempla pocztowego 21.09.2008!!!!!!!!!!
Mysszka / 89.228.200.* / 2008-10-24 23:04
A co z kierownikiem,zastępcom i starszym sprzedawcom czy oni tez będa mieli podniesione podstawy?
Botik / 83.22.249.* / 2008-10-24 23:08
o kierownikach, zastepcach i starszych sprzedawcach z tego co wiem nic nie napisał
mccc / 83.26.133.* / 2008-10-24 22:56
Nie bądźcie naiwni, nie dajcie zamydlić sobie oczu , nie dajcie się przekupić ...!!! To, że dali Nam podwyżki, nie znaczy, że będzie lepiej...
j&j / 89.108.254.* / 2008-10-24 23:01
co prezes napisał?
Botik / 83.22.249.* / 2008-10-24 23:03
że w ccc sprzedawcy będą mieć 1800 podstawy a w boti 1300
MIŚKA / 83.30.135.* / 2008-10-24 23:52
O DZIWO PAN PREZES RACZYŁ PO INFORMOWAĆ SWOJĄ TANIĄ SIŁE ROBOCZĄ O TYM ,ŻE BĘDĄ SPRZEDAWCY MIEĆ PODSTAWY 1800 ,A W BOTI 1300 JAK PRAGNĘ ZDROWIA TEN FACET JEST ŚMIESZNY WIELKA MI ŁASKA ZA TAKIE ZA...... UWAŻAM ,ŻE CZY TO CCC CZY BOTI TAK SAMO SIĘ ZA.......LA I NIE MA TAK IM WIĘKSZY SKLEP TYM WIĘCEJ ROBOTY JEST TAK SAMO.TAKIE PISANIE INFORMACJI TO TYLKO WYBIEGI BO NA FORUM LUDZIE ZACZELI ZA DUŻO PISAĆ
miłek / 213.17.201.* / 2008-10-25 03:04
w boti 1600
ccc!!! / 83.27.53.* / 2008-10-25 02:16
poczekajcie na druga czesc pisma ktory napisze nam prezes,w tedy bedzie nam wesolo:)
zawiedziona / 83.22.249.* / 2008-10-24 22:59
mccc popieram : )
mydla nam oczy
hahahahahahah / 213.17.201.* / 2008-10-28 04:56
i to szarym mydłem
Pracownica stala / 89.228.200.* / 2008-10-24 22:46
Poważnie do każdego Salonu przyszła taka info? Co Prezes pisze dokładnie?
j&j / 89.108.254.* / 2008-10-24 22:53
tez jestem ciekawa napiszcie.wierzylam w to ze bedzie lepiej troche.a co ze sklepami co limitu nie zrobili???? bo pewnie jest ich duzo czekam na odp
boti:) / 89.74.32.* / 2008-10-24 22:45
czy to nie jest tak, że jak CCC jest większe to ma więcej praowników niż mniejsze Boti? Czyli ogólnie bilans wychodzi na to samo im większy sklep tym więcej roboty ale więcej pracowników i mniejszy sklep mniej roboty imniej praconików, czyli chyba pensja powinna byc ta sama:))
p.s. Fajnie by było gdyby kierownikom i zastepca tez podnieśli...hehe
pracowity CyCCuszek / 87.206.163.* / 2008-10-24 22:35
Same nie wiecie czego chcecie. Pracuje w ccc 2 lata i wiem jak to jest pracować 36 godzin bez przerwy....jest ciężko nikt nie przeczy, ale nikt nikogo nie zmusza. Ja wiele razy myslałam o zmianie pracy ale wiem ze nie zarobie nigdzie wiecej niz tu (jako studentka). Pracuje cięzko ale tak naprawde każda praca jest ciężka. To co zrobił teraz Prezes jest wielka łaską dla nas ale i wyciagniętą ręka. Nie bede mysleć jakie są bobudki tego zachowania. (zapewne dla uspokojenia sytuacji). Fakt ze zwóki przekładanie i wieczne przerzuty, przeceny sa bardzo nie przemyslane i czesto bezsensowene. Ja podchodze do tego na luzie. Układam swoja ŚCIANE PŁACZU" (clara b.) i 10 razy każa mi ja przekładac od nowa, ale nie mam płacone na akord tylko za godzine, wiec spoko, chcecie przeloże ją 10 raz dzisiejszego dnia, po co sie denerwować to oni płaca za nasz czas, moze nie tyle ile bysmy chcieli ale zawsze...
Temat Boti i CCC. Macie racje dziewczyny z Boti, macie taka sama prace i tak samo ciezko, nie licytujmy sie kto wiecej pracuje itp, to jest poziom przedszkola. Uwazam jednak ze nie powinno sie tego poruszac na tym forum, to ze udało sie zalatwic jedno nie oznacza ze załatwi sie drugie ;/ zróbcie to bardziej z klasą, pokażcie kto tu ma styl. Napiszcie grzecznosciowego maila do Prezesa, wszystko mozna dogadac. Jesli nie to jaki problem przeniesc sie do CCC :) u nas jest dużo wolnych miejsc pracy! :)

a w PS napiszcie niech nam oddadza 12/12 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam wszystkich ciezko tyrajacych :D
klaudysia / 2008-10-29 20:07
Art. 132. Kodeksu pracy
§ 1. Pracownikowi przysługuje w każdej dobie prawo do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku, z zastrzeżeniem § 3 oraz art. 136 § 2 i art. 137.
Art. 135.
§ 1. Jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może być stosowany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej jednak niż do 12 godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca. Przedłużony dobowy wymiar czasu pracy jest równoważony krótszym dobowym wymiarem czasu pracy w niektórych dniach lub dniami wolnymi od pracy.
§ 2. W szczególnie uzasadnionych przypadkach okres rozliczeniowy, o którym mowa w § 1, może być przedłużony, nie więcej jednak niż do 3 miesięcy.
§ 2. W systemie czasu pracy, o którym mowa w § 1, pracownikowi przysługuje, bezpośrednio po każdym okresie wykonywania pracy w przedłużonym dobowym wymiarze czasu pracy, odpoczynek przez czas odpowiadający co najmniej liczbie przepracowanych godzin, niezależnie od odpoczynku przewidzianego w art. 133.
Walczcie o swoje prawa:)
hahahahahahah / 213.17.201.* / 2008-10-28 05:51
fajny nick
jimmy872 / 2008-10-24 23:11
łaska pańska na pstrym koniu jeździ!!!!!!!!!!!!!!!
daj spokuj przeciez to porazka dadza nam 1300 netto i jak nie zrobimy planu to wsio !!!!!!1
a nawet jak zrobimy to mozemy dostac do 10% od podstawy a regionalni nigdy nie dadza nam tyle tylko max 2 do 5-ciu % przecież moze ie idziemy z deszczu pod rynne ale podwyszki beda max o 100-150 pln na łeb

CCC

Laurencja / 84.38.102.* / 2008-10-24 22:31
Mnie satysfakcjonuje pensja 1800zł brutto, ale uwierzę dopiero jak zobaczę na koncie 10-go. Może nie jest to dużo ale nie jest też mało. Pan Prezes wmiarę szybko zareagował tłumiąc naszą frustrację w zarodku.
Jeszcze jedna sprawa, dużo osób wypowiada się, że są zmęczone 12-godz. systemem pracy, ale jakoś nikt nie chce przychodzić codziennie na 8 godz. Co tu jest grane?
1ktosik / 2008-10-24 21:47
a co do tych podwyżek to śmiechu warte żeby mieć podstawy 1300 zł i zarobić 900 zł bo premii się nie wyrobiło i zabrali to od kierownika ; to jak się miało podstawy 950 zł i dostawało się premie od kierowników Regionalnych to wychodziło się lepiej niż teraz . Powinna być równość dla BOTI i dla CCC 1800 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cccowicz / 91.94.128.* / 2008-10-24 22:19
A co ma botti wspólnego z ccc, co byś chciała zarabiać w botti tyle samo co w ccc mimo to że botti jest 4 razy mniejsze i 4 razy mniej roboty""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
boti / 213.17.201.* / 2008-10-25 03:43
w głowie masz cztery razy mniej!!!!!!!!!!!!!!!!!!
botik / 83.30.169.* / 2008-10-24 23:32
ma duzo wspolnego boti z ccc bo to jest ta sama firma i nie wypowiadaj sie na temat pracy kto ma więcej a kto mniej bo my robimy to samo co Wy!!! a limity jak to powiedziala kolezanka mamy czasami wieksze do wypracowania jak Wy ,no ale.....cieszmy sie z tego co mamy i moze to nie jest mydlenie oczu tylko moze ktos faktycznie zaczął o nas myslec.no i oby tak bylo!!!!!Pozdrowionka dla Wszystkich forumowiczow
Botik / 83.22.249.* / 2008-10-24 23:35
szkoda tylko że nie potrafimy się zjednoczyć i razem coś zdziałać
zamiast walczyć z firmą o lepsze warunki walczymy miedzy sobą
a firma korzysta z zamieszania
bozena_radlin / 2008-10-24 22:39
co ty mozesz wiedziec o pracy w Boti,wczesniej pracoeałam w CCC,ktore przerobiono na Boti,praca jest ta sama a limity wieksze niz w nie jednym CCC,zanim zaczniesz obrazać zasiegnij jezyka
Botik / 83.22.249.* / 2008-10-24 22:21
wcale nie ma 4 razy mniej roboty
i nie wszystkie są małe
nie wiesz o czym piszesz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy