CCC

Money.pl / 2007-02-07 13:16
Komentarze do spółki: CCC.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - martusia0000000.]
Wyświetlaj:
sprzedawca ccc / 217.98.38.* / 2008-10-17 19:38
pracuję w ccc i muszę stwierdzić że system pracy 2 na 2 bardzo mi odpowiadał i nie tylko mnie, natomiast teraz zostałam pozbawiona życia prywatnego, w ciągu tygodnia mamy tylko jeden dzień wolny - przy pracy w marketowym sklepie no po prostu jest to żenujące nie wspomnę o pensji, która w tym miesiącu była ochłapem rzuconym na pocieszenie. Niech ten co to wymyślił naprawdę się zastanowi bo te jego zmiany na prawdę nie są dobre , są beznadziejne i jeśli piszą w liście że jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia to niech zaczną od przywrócenia dawnego systemu pracy czyli 2 na 2, zaczęli od poprawek a tym czasem wszystko zepsuli jakimiś beznadziejnymi wymysłami
master986 / 212.106.26.* / 2008-10-17 18:58
Proponuję zgłosić problem do telewizji i nagłośnić sprawę jak są traktowani pracownicy.

POWODZENIA!!!!!!
NICKY / 212.106.26.* / 2008-10-17 18:41
Nie możemy pozwolić na to żeby traktowano nas jak "gorszy gatunek",każdy nas jest człowiekiem i potrzebuje takich samych czynników do normalnego funkcjonowania,jak nasi kierownicy czy regionalni.Chociaż jeżeli chodzi o tą kwestie to to można tu dużo polemizować, na temat traktowania "sprzedawcy" przez wyższych stopniem w hierarchii CCC,u nas kierowniczki potrafią godzinami rozmawiać przez telefon,oczywiście na tematy niekoniecznie związane z pracą.I jaka tu sprawiedliwość!!!!!!!!!!!!!!!!!!...a my nie możemy nawet w spokoju pójść na przerwę, bo oczywiście jest ponaglanie.Jeszcze większy tupet ma nasza kierowniczka regionalna która wiedząc że pracujemy bardzo często od godziny 8 rano (oczywiście charytatywnie) to rozkłada się na zapleczu i debatuje z koleżankami na
osobiste tematy,w między czasie robi obchód po sklepach w galerii, I co chwila wychodzi na papierosa,a my nie możemy w spokoju zjeść,CZĘSTO NA PRZERWĘ IDZIEMY OK.GODZ 15 LUB 16...Zostawanie po pracy to u nas też nie jest nowość,a za nadgodziny nam nie płacą tylko są do odbioru!!!!!! Bardzo często pracuje się po 14 15 godzin a później przychodzi się na rano do pracy-co jest niezgodne z kodeksem pracy.....Nie możemy dalej na to pozwolić...trzeba zacząć działać bo DAJEMY Z SIEBIE WSZYSTKO A CO DOSTAJEMY W ZAMIAN ,TYLKO NIEPEWNĄ POZYCJE ,CIĘCIE ETATÓW I UPOKORZENIE!!!
Poniżej jest adres mailowy inspekcji pracy.

Państwowej Inspekcji Pracy na podany poniżej adres:

E mail: kancelaria@gip.pl >>>>> Wymogi dotyczące korespondencji
elektronicznej

Życzę Wam dużo siły i mobilizacji do szukania lepszej pracy, bo bardzo w to wątpię aby coś się w tej firmie polepszyło.
limonka30 / 2008-10-17 13:31
i co sie tak bulwersujesz,? czytaj dokladnie co sie pisze. napisalam ze im to wystarczy, reszte maja gdzies... zreszta ja tez, bo juz w tej firmie nie pracuje..;)
naftamar / 2008-10-17 16:34
Punkt pierwszy - system motywowania musi być tak zaprojektowany, aby zawsze
efekty zaangażowania pracowników były przez system nagradzane. Im większe
jest prawdopodobieństwo otrzymania nagrody za osiągnięcie danego wyniku tym
większa instrumentalność i silniejsze motywacyjne oddziaływanie systemu.
Wielkość nagrody powinna być uzależniona od wymagań i efektów pracy oraz być
do nich proporcjonalna. Elementarnym warunkiem realizacji tej zasady jest
precyzyjna ocena wymagań i efektów pracy. Nagroda powinna być sprawiedliwa w
porównaniu z innymi nagrodami, jakie pracownik otrzymywał za podobne zadania
oraz nagrodami, jakie otrzymują inni pracownicy za porównywalną pracę.

Drugą ważną zasadą jest fakt, że system motywacyjny nie tworzy się dla
abstrakcyjnego pracownika tylko dotyczy on konkretnie pana A, B, C. Sposób i
rodzaj motywowania oraz nagród powinien być zróżnicowany wobec oczekiwań
danych pracowników, a co za tym idzie narzędzia i formy motywowania powinny
przybierać różnorodne kształty w zależności od grupy pracowników, dla której
są przeznaczone.

Po trzecie - motywowanie powinno mieć charakter pozytywny. Oznacza to, że na
nagrodę zasługują tylko ci pracownicy, którzy pracują ponad przeciętną.

Dzięki takiemu postępowaniu ujawnia się inicjatywę i przedsiębiorczość u
pracowników oraz nakłania do lepszej i bardziej efektywnej pracy. Pozytywna
motywacja wyzwala w ludziach zdrową rywalizację i walkę o nagrody.

Przeciwieństwem takiej postawy jest motywacja przez zagrożenie. Pracownik z
góry wie, że przysługuje mu nagroda z tytułu wykonywanej pracy. Pozbawiony
jej zostaje dopiero wtedy, gdy praca zostanie wykonana niedbale i nie
zgodnie z oczekiwaniami przełożonego. Taki system zawiera wiele błędów.
Pracownik z góry wiedząc, że dostanie nagrodę, wykonuje pracę jedynie na
poziomie wymaganym nie starając się wykazać ponad przeciętną. Poza tym
nagrody, jak nazwa wskazuje powinny być przyznawane za coś, a nie na zapas.
Dawane z góry nie są motywatorem, wręcz przeciwnie są uważane za stały
dodatek do pensji. Nie jest to również sprawiedliwy podział. Pula nagród
jest ograniczona, przyznając nagrody wszystkim, musimy je rozdrobnić.
Pojawia się wtedy problem niesprawiedliwego traktowania. Dlaczego wszyscy
bez względu na to jak pracowali mają zostać nagrodzeni. Przecież jedni na to
zasłużyli, a drudzy nie. Poczucie, że jest cenionym fachowcem i że posiada
kwalifikacje, których inni nie mają, jest dla pracownika źródłem
satysfakcji. Natomiast, stosowanie równych nagród dla wszystkich jest
sytuacją, w której przeciętni pracownicy upewniają się w osiąganiu słabych
wyników, wybitne osiągnięcia nielicznych pracowników zaś są ignorowane.

Czwarta zasada mówi, że częstotliwość i wysokość nagród powinna być
nierówna. Różna częstotliwość i wysokość gratyfikacji nawet w odniesieniu do
tego samego pracownika wpływa bardziej stymulująco w kierunku poprawy
efektów pracy.

Po piąte - zasada kompleksowości i systemowości. Polega ona na łączeniu i
ujednolicaniu różnych narzędzi motywowania ludzi w procesie pracy. Traktując
je oddzielnie można obniżyć skuteczność postępowania motywacyjnego.
Skuteczne motywowanie to takie, które uwzględnia wzajemny wpływ otoczenia na
motywację i efekty pracy.

Szósta zasada dotyczy konieczności zachowania małego odstępu czasu pomiędzy
wykonaniem pracy, a otrzymaniem za nią nagrody. Pracownik powinien dokładnie
wiedzieć, za co został nagrodzony. Nagroda dana za wcześnie nie jest
nagrodą, za późno zaś nie daje oczekiwanego efektu.

Po siódme - ważne jest, aby jasny był wpływ danego pracownika na nagradzane
zadanie. Pracownik odpowiada za swoją część prac i za to jest nagradzany.

Ósmy punkt dotyczy rodzaju nagród. Pracownik powinien mieć prawo wyboru
nagrody z zestawu nagród równoważnych. Trzeba też pamiętać, że pieniądze to
nie jedyny, ale jeden z wielu sposobów, które mają wpływ na zachowanie
pracowników. Nagrody powinny, więc mieć dwojaki charakter gratyfikacji
pieniężnej lub niepieniężnego świadczenia na rzecz pracownika. To daje
pracownikowi większą swobodę oraz zapewnia lepsze zaspokojenie jego potrzeb.
System jest tym skuteczniejszy, im większą subiektywną wartość dla
pracownika mają oferowane przez system nagrody.

Ważne jest zatem by tak dobrać i dopasować system motywacyjny dla swoich
pracowników, by był efektywnym narzędziem. W przeciwnym razie zamiast
korzyści i zmotywowanych ludzi czeka nas przeciętność.

Mam pytanie czy ktokolwiek z Dyrekcji , Zarządu Firmy zdaje sobie sprawe z
konsekwencji prowadzenia polityki która w dalszej częsci może doprowadzić do
masowych zwolnień ?

W jaki sposób motywoać pracowników aby oni wykonywali polecenia ?
Tym że mają juz w perspektywie obniżone zarobki ?
Pracą ponad 12 godzin ?, niech Zarzad odpowie szczerze czy kiedykolwiek
pracownicy skończyli prace o 21 ?
Czy praca po 12 godzin a potem do 24:00 lub nawet tez sie
zdar
naftamar / 2008-10-17 16:41
dalsza czesc, bo ucielo ...........
Czy praca po 12 godzin a potem do 24:00 lub nawet tez sie
zdarzyło do 3 -4 rano jest zgodna z przepisami kadrowymi.
Fragment ustawy - kodesk pracy
"
Art. 135.

§ 1. Jeżeli jest to uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, może być
stosowany system równoważnego czasu pracy, w którym jest dopuszczalne
przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej jednak niż do 12
godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 1 miesiąca. Przedłużony
dobowy wymiar czasu pracy jest równoważony krótszym dobowym wymiarem czasu
pracy w niektórych dniach lub dniami wolnymi od pracy.

Czy firma CCC jest ponad prawem ?
cccccccccccccccc / 2008-10-17 15:37
ok nie ma sprawy:-) ja tez juz nie pracuję pozdrawiam
cccccccccccccccc / 2008-10-17 13:03
I gówno, że idą w górę ich notowania co nas to obchodzi, niech się jeszcze cieszą bo za chwilę mogą spaś!!!!ha A z tym strajkiem to dobry pomysł
limonka30 / 2008-10-17 12:58
a myslicie ze ich wszystkich na "gorze" to interesuje co piszecie? wazne ze notowania gieldowe w gore ida i to im wtstarczy.
Akukaracza / 195.114.186.* / 2008-10-17 10:40
No to może jakiś STRAJK ?
Bluzki na lewa strone,co ?!
A potem ?
sprzedawca-kasjer / 83.24.163.* / 2008-10-17 11:43
Czesc, pracownik CCC z Warszawy. ja już od jakiegoś czasu wychodzę punkt 22:00 ze sklepu i nie obchodzi mnie to, że kierownik drze na mnie morde, bo nie posprzatane. A co mnie to obchodzi? niech mi zapłacą. jak sa frajerzy co robia po godzinach to niech robia. I tak mnie nie zwolnia bo juz kilka osob odeszlo i beda nastepni. Ludzie zrozumnie ze póki są tacy ludzie jak u nas to oni zawsze beda nas wykorzystywac. No a ta zmiana pensji to chyba jakas pomylka, w naszym przypadku wychodzi to ok 500 zl mniej. To jest bardzo duzo!!! No i najlepszy byl list od dyrektora G.I. śmiech na sali, z dziewczynami to myślałysmy, że padniemy ze śmiechu. "Chcemy aby w naszych sklepach pracował jak najlepszy personel i zdajemy sobie sprawę, że wiąże się to z atrakcyjnym wynagrodzeniem" buehehehehe. Czy 1200 zł jakie otrzymam w tym miesiącu za ciężką fizyczną pracę w jednym z najlepszych sklepów CCC w Polsce jest atrakcyjne? Śmiech na sali. Bo planu nie wyrobimy, gdyż narzucili nam taki próg, że 85% nie zrobimy. Zresztą oni nas mają za śmieci, nie tylko dyrektorzy ale także i regionalni więc o co chodzi. Panie A. Chudy - WRÓĆ!! ;(((((
ZALOGA CCC / 83.5.179.* / 2008-10-17 08:22
witam (jak to się pisze w naszych meilach)
jestesmy pracownikami z długim stazem pracy. Do tej pory kazdy pensje byly do przejscia zarobki na poziomie w miare, pan dyrektor wyslala pismo ZEBY WSZELKIE UWAGI PISAC DI NIEGO A NIE NA FORUM a dlaczego tak zrobil? wszyscy wiemy boja sie bo nikt nie bedzie chcial inwestowac w firme w ktorej nikt pracowac niechce. NIE DAJMY SIE IM PISZMY TU GDZIE WSZYSCY BEDA MIELI DOSTEP, anie tylko pan I i d.o. NIECHODZI O TO BY NAWRZUCAC IM ZE SA TACY A NIE INNI, skoro robia nam takie zaje.... planowanie dnia to niech moze nam wiliczy pensje z 1000 zl na caly miesiac ZAPEWNE JESZCZE IM ZOSTANIE BYSMY SOBIE COS KUPILI hahahah smiac sie chce. z firmy odchodza osoby ktore ja tworzyly, z zarzadu, z magazynow, z kadr, niektorzy regionalni-acha apropo regionalnych kiedys za a.ch jak czegokolwiek sie nie wiedzialo to dzwoniac do regionalnego on mogl zadzwonic do a.ch i zapytac sie o to czy o to a teraz? regionalni dostaja instrukcje i to wsztstko i kazdy ma byc alfa i omega o co im chodzi- ventorini tu ottimo tu a za dwa dni na odwrot bo dyrkcja uznala ze cos tam, a pani dekoratorka to niech wogole nie udaje ze cokolwiek wie i schowa sie z tym zeszytem. niedlugo ta firma upadnie, APELUJE DO PRACOWNIKOW NIE ZOSTAWAJMY PO GODZINACH NIECH SAMI ZAPERDAL.... MY JUZ MAMY DOSC KAZDY SZUKA PRACY KWESTIA CZASU, NIEZWOLNIA NAS BO NIE MA KTO ROBIC!! A NAWET JESLI TO NIECH LAPIA ZA MIOTLY I KARTONY I ZA 1000 ZAPIE.... ALE NIE TAK NIE ZROBIA TYLKO PO DUPIE DOSTANA REGIONALNI ZE ZLA ORGANIZACJA !!!! NA KONIEC " CHODZI BIEDA PO DEPTAKU....ZEGNA ZLOTE CZASY KASY, SPLATA W SLONCE NASZE PROSBY, BUDZI BIEDE, GŁOD I DASY"
zawiedzina / 85.89.190.* / 2008-10-17 22:29
sama się zastanawiam po cholera te prawie codzienne przestawiane salonu, rozumie wiosna, lato jesień, zima ale nie tak jak napisane wyzej dziś ventorini tu jutro tam i na odwrót. My naprawdę mamy co robić na tych salonach, jak opowiadam znajomym to palcem w czoło się pukają. Dla klienta to bez różnice gdzie to stoj.
Następna kwestia - pracu full, niema czasu na przerwę a tu jeszcze trzeba pilnować złodziej, bo za każdą skradziną parę butow oddać tzreba po inwentaryzacji - odciągną z premii. Tylko teraz to spłacanie bedzie trwało troszkę dłużej bo premie mniejsze.
życzę sinych nerwów i wytrwałości.
A pracownicy prędzej czy później bedą odchodzić - zero satysfakcji w tej pracy.
ZYŁA / 91.94.50.* / 2008-10-17 00:03
zgadzam sie z TOBĄ NIE WRÓCA CZASY JAKIE BYŁY ZA KADENCJI PANA ARTURA,PODZIWIAM WYTRWAŁOSCI KSENO!!
stary pracownik / 83.30.239.* / 2008-10-17 23:21
własnie , tyle pracy pana A.CHudego i wszystko na marne, i to najbardziej boli że jeszcze tak na koniec został potraktowany...
KSENA / 91.94.50.* / 2008-10-16 23:40
Witam pracuję w ccc juz 10 lat moje poswiecenie i angazacja była wielka o czym swiadczy moj staz,ale z przykrościa stwierdzam,ze spadła do minimum-powody jakie -sa w Waszych komentarzach poniżej!!!!!
pracowac juz sie nie chce stwierdzam to naprawde z bolem!
ps.P ARTURZE ODNIÓSŁ PAN TAK WIEKI SUKCES NA ,KTÓRY CIĘZKO PRACOWAŁYSMY,A KTOŚ GO ZAPRZEPASCI W KRÓTKIM CZASIE!!:(
DLACZEGO PAN NAS ZOSTAWIŁ????????
fita / 78.88.189.* / 2008-10-16 23:04
Chciałam poruszyć sprawę nocek- dobry pracownik to ten który nie odmówi, natomiast ccc to nie jest nasze całe życie, jeśli już nie zostajesz po godzinach pracy ( nie masz na to ochoty nie masz czasu inne powody moja sprawa) jesteś w danym momencie na pozycji przegranej .Ale czy ktoś z góry pomyślał w jaki sposób wracać do domu o 3 w nocy , a może firma taxi nam za sponsoruje,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nie wszyscy mają do dyspozycji firmowy lub własny samochód. jeszcze tylko by w trakcie nocnej zmiany zarobić na tą taksówkę to było by dobrze.
ZAŁAMANA!!! / 195.114.186.* / 2008-10-16 22:50
Widzisz widocznie nie posiada, woli od pracowników wyciagnąć ;/
Nie aż szkoda mie tego FORUM;/
Mi piszemy i tak NIC NIKT z tego sobie nie robi!
Może jak się ukaże kiedyś reportaż w Tv to COŚ będzie;|
fita / 78.88.189.* / 2008-10-16 22:35
mam pytanie kto wpadł na świetny pomysł dotyczący składek miesięcznych po 50 zł albo i więcej, które pokrywają skradzione buty. Jako pracownik mam obowiązek pilnować klientów i złodziei, obsłużyć uprzejmie klienta, zrobić porządek na dziale i nie tylko, mogłabym tu wyliczać.Zdaje mi się że firma powinna też wywiązać się z pewnych zobowiązań, wobec nas pracowników. Uważam że towar powinien być już zabezpieczony przed wejściem na SKLEP, a my go zabezpieczamy przy klientach jednocześnie obsługując a złodziej ma w tym czasie pole do popisu. A czy tak dobrze prosperująca firma nie posiada środków finansowych przeznaczonych na takie straty o ile wiem to z pewnością są takie. Dziwne rzeczy się tu dzieją a pracownik woli zapłacić co miesiąc i nie wysłuchiwać że ten dał a ta nie dałqa tylko jak długo jeszcze ................
ZAŁAMANA!!! / 195.114.186.* / 2008-10-16 22:12
No właśnie!!
Co ze skradzionymi butami?! Człowiek nie jest wstanie, stac pokazać klientowi buty i jednoczesnie obserwować sklep a do tego zrobić promocje, zamienić kartoniki bo nie sa np. fimra poukladane;/ złodzieje już znaja "ZORGANIZOWANIE" pracy w CCC i wiedza kiedy moga sobie "zaoferować" buty za darmo!a czy ktoś kiedyś zapytał Nas pracowników jak sobie z tym radzimy? Nie wspominając o tym, że na niektorych salonach NIE MA kamer, bramek badz ochroniarza a jak ochroniarz jest to pewnie w całej danej Galeri który pokazuje sie w salonie podczas 1 dnia może z 2 razy na 5min ;| smiechu warte!
Bedzie inwentaryzacja butów bedzie brakowało i z wypłaty zabiora ;/ i co zostanie 400zl jak wogole cos zostanie;/ tyle BUTÓW ginie!
Ludzie załóżcie BRAMKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zawiedziona / 85.89.190.* / 2008-10-17 22:34
i monitoring.
to bezprawne zbieranie pienędzy pracownikom. Towar jest ogólnie dostępny, niezabezpieczony, brak ochrony, brak zabezpieczeń.
totylkoja / 2008-10-16 18:48
Do wspaniałego!
Prawem jest to że każdy pracodawca może CI wypłacac przez rok czasu 80% od najniższej krajowej, a w niedziele nie masz wypłacane 2005 poniewaz pewnie w tygodniu masz wolne :]
Najpierw przeczytaj sam kodeks pracy a potem sie wypowiadaj:)

A co do sytuacji która zaistniała to nie jest fajnie. ZPracowników zrobili głupków tych najgrszych i wogóle.
Jestem tylko ciekaw/a jaka wypłata bedzie na 3/4 ?
a co do premi to tego nawet nazwac premia nie moźna w Biedronce dostaja wiecej!
limonka30 / 2008-10-16 19:24
te 80 % tyczy sie osob rozpoczynajacych swoja pierwsza prace.. i tylko ich.
zastanawiam sie tylko nad ta kwota 950 zl brutto na umowach. firma tlumaczyla sie tym , ze ze i tak z premia zarabiamy grubo powyzej najnizszej krajowej. ale to nie zmienia faktu ze raczej aneksy powinnismy dostac z kwota 1126 brutto, przeciez bywalo tak ze premii nie bylo, ale i tak dopelniali nam pensje do najnizszej krajowej. pytanie czy brak aneksow jest zgodne z prawem...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy